Azoospermie. Co s tím?

rcruella
24. srp 2007

Ahoj holky!!!

V úterý jsme byli na spermiogramu a ukázalo se, že manžel nemá žádné spermie. Objednali jsme se tedy do Pronatalu. Nevíme ale vůbec, co nás čeká. Máte někdo podobné zkušenosti?

lilli202
25. pro 2011

@eloana ale .jedol ryby??a zmenilo sa???a este co jedol???ani my nevieme preco máme :((((

lilli202
25. pro 2011

@allicia fuha.mozno mal kylo neviem ako sa to volá u jedneho sme boli ale ten neppovedal nic len nas poslal pec teraz ideme k inému.a kolko ste chodili k dr..kolko rokov trvalo kym si otehotnela.ako si otehotnela pri.cestou???

eloana
25. pro 2011

@lilli202 my to spise prestali resit- takze ubyl stres.... ji asi 2x tydne ryby a snazi se jist trosku zdrave........ vitaminy uz zadne nebere...

lilli202
25. pro 2011

@eloana aha rozumiem.mozno vyskusame aj my.ale aj tak ste neotehotnela si pri.cestou...kolko ste chodili za dr pokim ste otehotneli?

allicia
26. pro 2011

@lilli202 neotěhotněla jsem přirozenou cestou,ale podstoupila jsem ivf ,přirozenou cestou to u nás nejde, napoprvé jsem neotěhotněla,ale zůstaly nám zmražené embryjka a z toho jednoho máme mimi.Celkem 4 roky a z toho po dvou letech chození po carech se nám narodila malá

lilli202
27. pro 2011

@allicia aha.tak my sa pokusame len rok.

katarinnak
29. pro 2011

@jaanulka
@simona80
@kacula87 Ahojte dievcata, dlhsie som tu nebola. Drzim Vam vsetkym palce a prajem prijemne tehulkovanie 🙂. Nas caka MESA/TESE 19.1. u Dr Kociho. Som z toho cela nervozna, ale tesim sa ze budeme vediet na com sme. Prajem vsetko dobre...

zujanka
30. pro 2011

@katy2 ahoj v ktorom centre ti vyrobili snehuliačikov aj s manželovými aj s darcovskými?

katy2
30. pro 2011

@zujanka SPLN kosice 😉

zujanka
30. pro 2011

my chodíme do Gyncare Verím že sme v dobrých rukách 🙂

simona80
1. led 2012

Ahoj holky, omlouvám se, že jsem tu dlouho nebyla - nebyla nálada... 22.12. jsem byla na UTZ kontrole, byl náznak srdíčka tak jsem doufala že bude všechno vpořádku. Bohužel na další kontrole 29.12. už nebyl ani náznak srdíčka a bobek ani kousek neporostl. Takže mě zítra čeká revize, protože se pořád drží oba váčky, ale je to ztracené...

Snad stihneme do konce března ještě minimálku, tak abychom mohli mít ještě 2 embryjka zavedené než začne platit ten nový zákon. Dr. říkala že máme 2 měsíce počkat, tak snad to půjde.

Asi to tak mělo být.... Možná lepší než kdyby při screaningu přišli na problém (což je hodně pravděpodobné) - bolelo by to více.

baronek
1. led 2012

@simona80 je mi to moc líto, moc vám držím pěsti 😀

simona80
1. led 2012

@baronek díky - život je prostě někdy svině - ale my to nevzdáváme

baronek
2. led 2012

@simona80 tak na život máme naprosto stejný názor 😲 a jak je to teď s tím novým zákonem???

simona80
2. led 2012

@baronek no pokud vím tak pokud jsi v historii podstoupila IVF a dali ti víc jak jedno embryjko tak máš dále nárok jen na celkové 3 placené pokusy. Kdyby ti dávali vždy jen jedno tak máš nárok na 4 placené pokusy.
jenomže nevím jak je to v případě že jsem měla dvě embryjka, chápu že mám 3 pokusy, ale zajímalo by mě jestli mi i dále můžou dát 2 embryjka nebo jen jedno. Spíš si myslím že prostě od 1.4. budou vkládat opravdu jen 1 embryjko.

boruuvka
2. led 2012

@simona80 mrzí mě, že vám to nevyšlo ☹ a k tý novele. Jestli je to tak jak říkáš, tak to mi přijde naprostá hovadina, protože třeba my s touhle diagnozou, kdy chlapy musí "kuchat" na každý pokus,když není na zamražení a pak ti dají zavést jen jedno...no to je prostě děs.

boruuvka
2. led 2012

Teď jsem si přečetla, že je to takto....Pojišťovna uhradí čtyři cykly, když v prvních dvou se zavede jedno embryo. Zůstává i dosavadní varianta tří pokusů za život s více embryi.

simona80
2. led 2012

@boruuvka tak pokud je to takhle tak je to paráááááda 😀
díky bobe 😀 😀 😀

baronek
3. led 2012

@boruuvka to je dobře, že zůstala i stará varianta 🙂 já bych si v každém případě nechala zavést dvě embryjka 😲 🙂

jaanulka
4. led 2012

@simona80 Simonko to je mi moc líto!!!budu na tebe moc myslet a uvidíš že to dobře dopadne!!!

jaanulka
4. led 2012

@katarinnak Budu moc držet pěsti ať se najde hromada a hromada těch malých potvůrek!!!! 😝

katarinnak
9. led 2012

@jaanulka dakujem 🙂

kacula87
9. led 2012

@simona80 Simonko to je mi mo c líto, že to taklhe dopadlo už jsem věřila, že budeš spokojeně těhulkovat snámi. Ale neboj napodruhé se to už povede, držím pěstičky.

kacula87
9. led 2012

@katarinnak Děkujeme moc, jsem nejšťastnější člověk na světě, že se to povedlo, už jsem tomu opravdu nevěřila. I tobě to dopadně dobře uvidíš, musíš věřit, že spermijky tam budou. 🙂

zujanka
10. led 2012

ahojte, vie mi niektorá povedať ako prebieha výber darcovských spermií?

tahia24
12. led 2012

Ahojte,ja mam 24r a moj manžel 37,asi tri roky sa snažime o babatko, ☹ žial bezuspešne,ja som bola na laparoskopii,a hysteroskopii,a nezistili mi ništ,ale menštruaciu mam stale nepravidelnu,Robili mi aj prefuky vajičkovodov.Mojho manžela som musela presviedčať asi dva mesiace aby išiel na spermiogram.Bohužial ukazal že ma:Oligoasthenoteratozoosperm.Patologia 96%. 😢 Da sa to neako liečit?

wifina
12. led 2012

@tahia24 ahoj,až teraz som si všimla, že si tu. Poslala som ti IP.

tahia24
12. led 2012

@wifina Ahoj,ano dakujem ti,No už som nakupila vytaminov
Takže žiadne vyhovorky a ide sa do toho, 😀

wifina
13. led 2012

@tahia24 super, ale určite obehajte aj tých lekárov - nám zatiaľ vitamíny nepomohli.

lilli202
15. led 2012

@wifina ahoj.vy uz ako ste na tom?po operaci?