Azoospermie. Co s tím?

rcruella
24. srp 2007

Ahoj holky!!!

V úterý jsme byli na spermiogramu a ukázalo se, že manžel nemá žádné spermie. Objednali jsme se tedy do Pronatalu. Nevíme ale vůbec, co nás čeká. Máte někdo podobné zkušenosti?

matava
10. zář 2009

teda boruuuvko, ted jsi me dostala..to je jakoby jsi vypravela nas pribeh....manzel ma uz dvakrat potvryenou azoo od sexuologa u apolinare i po centrifuze, hormony ma v poradku a dnes presne po sedmi a pul tydnech jsme se konecne dozvedeli ze jsme oba geneticky v poradku 😉 v pondeli manzel teda pujde znovu k apoli, uvidime jestli oni sami se ho ujmou na nejake ultrazvuky atd a pokud ne, hned volam kocimu at to stoji co to stoji, hlavne ze tam ta nadeje je...snupe uz delsi dobu selen a zinek, ale to moc nepomaha, tak jeste pokukuju po Meca nebo neco podobneho, pry to taky umi zazraky 😀
tak drzme si palce, pa

zdenulka_29
10. zář 2009

Ahoj holky, termín M/T máme stanovený na 15.10.

garp776
11. zář 2009

ahoj holky,

zdenulko: tak to jde hopem ten termín!, to budeš už za chvilku i stimulovat!! Držím moc palce, určitě tam Kočí něco najde, myslím, že to zkouší brát z několik míst(někde jsem to četla?). Matava: můj přítel se cpe taky selenem, zinkem, E(i když v případě azoo je to asi jedno) Objednala jsem i ten kotvičník a macu, příští týden snad dorazí.

boruuvka
11. zář 2009

Ahoj matavo, věř že se něco najde. Jestli papkáš kyselinu listovou, tak jí manželovi dávej taky. Jestli máte geny a hormony v pořádku, tak se určitě něco najde. Jo, ještě si dejte pozor, jestli máte varikokélu. Manžel jí má na levém varleti a bohužel doktoři začali hledat prvně u něj a tam byli všechny spermie mrtvé (asi přehřáté), tak museli řezat i pravé a tam už to bylo OK. Takže víme pro příště, že musí začít hledat od pravéhu varlátka. Taky bylo psychicky náročný, že jsme museli vybrat dárce pro případ, že se nic nenajde. Když jsem řekla, že zatím nechceme, tak se na mě tvářili jak na "vola", že se vajíčka vyhodí. Naštěstí nebyl potřeba. Nějakou tkáň nám i zamrazili, ale nejsou schopi nám zaručit, že se v ní najdou po rozmražení trošku pohyblivé spermie, takže máme příště počítat znovu s TESE. Přeju ti hodně štěstí 🙂

garp776
11. zář 2009

ahoj boruuvko, jak velkou měl tvůj manžel varikokélu? Byla mu operována? Můj přítel jí našel taky, respektive nějakou křeč.žílu, ale není zas tak ohromná, spíš taková jakou mají normálně ženský na nohách.., uvidíme, co nám řekne příští týden doktor.

lenorkajita
11. zář 2009

Garp 776- no jo my taky doufáme, že u manžela něco "vyšťourá" 🙂 jde 22.10.2009 - já Kočímu věřím naprosto, podle toho co jsem četla, je to odborník světového formátu. Snad se něco najde, u mého Toma je komplikací ta genetika, pak má taky varlata menší, než by měla být a navíc i hormony nebyly nic moc - už nevím jak se přesně jmenoval jeden druh hormonů (je to hormon, jehož vyšší hladina poukazuje na špatnou funkci varla, cím je vyšší, tím větší problém je) ale norma je 12 a můj Tom má 24, což je špatný ale Kočí říkal, že měl pacienta, který měl hladinu 41 a i přesto má zdravé dítě, testosteron byl naštěstí v normě, tak alespoň něco. Ptala jsem se ho na zamražování, jestli to poškodí spermie a on říkal, že to funguje jako selekce - rozmražení přežijí jen ty nejsilnější a nejzdravější, což je pozitivní. Co se týká toho zda si vzít spermie od dárce nebo se nechat "zbouchnout" bylo myšleno tak, že mně děsí to, že vlastně nebudu o tom dotyčném nic vědět - jak vypadá, jaká je osobnost, jaké má vlastnosti a tak víš, to mně děsí. Jasně, že nejde o peníze, ty jsou vedlejší. nás bude M/T stát kolem 35.000 + 1000 zamražení. a to nepočítám moji stimulaci, samozřejmě.

lenorkajita
11. zář 2009

Zdenulka 29: taky mně to mrzí, že jste nic neměli - můj muž byl na spermio snad 5x několikrát nám řekli jiný výsledek - nejdřív že je vše OK, pak že tam není nic, pak že jich tam bylo málo, pak že byly mrtvé a potom zas nic, myslela jsem, že si z nás snad dělají pr ☹ no, v každém případě jde na M/T a snad se něco najde. Držím pěsti, aby tam našli nějaké ocasáčky i u tvého manži 🙂

lenorkajita
11. zář 2009

Boruuvko. No to je úžasný, že už máš v bříšku drobečky. musí to být úžasný pocit vid? 🙂 Taky se na to moc těším, už se nemůžu dočkat. Tak moc držím pěsti, aby se drobečkové v příšku držely zuby nehty 😉

garp776
11. zář 2009

ahoj lenorko: takže termín 22.10! Moc budu držet palce. už bych taky chtěla mít nějakej ten termín, nebo repektivě vědět na čem jsme.

lenorkajita
11. zář 2009

dík garp 776, no je to alespoň nějaká vidina a naděje, ikdyž i strach, že z toho nic nebude. Uvidíme 🙂 držím pěsti, ať co nejdřív víte 😉

boruuvka
11. zář 2009

garp776, varikokélu operovanou nemá, protože nám bylo řečeno, že to nemá v našem případě smysl. Prý by to mělo smysl, kdyby spermie v ejakulátu byli, ale třeba mrvé nebo nepohyblivé. Prostě to prý azoo způsobit nemůže. Jakého stupně je, to nevím. O velikosti varlat androlog také mluvil, prý je to dost důležitý ukazatel. Když jsou malé, tak tam prý převládá svalová tkáň na úkor tkáně, která vyrábí spermie. Ale vše by měl dobrý androlog poznat. Taky nám řekl, že úspěšnost získání spermií z TESE je 60-70% a u obstrukční azoospermie až 100%. Mít v sobě mimísky je zajímavý pocit, taky jsem si říkala jaký to bude. Zatím jsem teprve 2 den po ET a už od včerejška pociťuju mravenčení v podbřišku a občas píchnutí u vaječníků. Tak doufám, že se zavrtávají 😉

zdenulka_29
11. zář 2009

Ahoj holky,
moc děkuji za podporu..včera a dneska jsem si pobrečela, ale je mi zase o něco lépe. Já právě taky panu Dr.Kočímu věřím. Hlavně vím, že jsme opravdu v těch nejlepších rukou. Vše vysvětlí..v gennetu nám ani příčinu azoo nedokázali vysvětlit..a to už manža 1x M/T podstoupil...aniž by byl předtím nějak hormonálně léčen. Teď je a doktor účinky léků moc chválil.
Boruuvko moc gratuluji k mimískům, snad se taky brzy dočkáme.. 😠

lenorkajita
11. zář 2009

zdenulko 29: Když jsme byli včera u Kočího, tak jsem se ho ptala na případ o kterém jsem četla na podobné disusi, jako je tahle, kde se M/T povedlo najít spermijky až na 3. pokus (můj manžel se totiž ptal, zda se dá M/T opakovat) - Kočí nám řekl, že až ten 3. pokus byl proveden u něj, ty předchozí byly na jiné klinice a nebyly podle něj dost důkladné. Doslova řekl, že ten 3. a úspěšný pokus měly na svědomí jeho "zlaté ručičky" , takže já mu naprosto věřím 😉

zdenulka_29
12. zář 2009

Lenorko: on nám o tom případu také říkal, já to teda i vyčetla z jeho internetových stránek..no tak budeme doufat. Je mi jasné, že Dr.Kočí nic nezanedbá..

matava
12. zář 2009

ahoj holky, tak varlalta ma taky male, to byla jedna z veci,m kterou nam rekli u tech prvnich vysledku..o varikokele jsme cetla, ale pry je aspon trosku viditelna a chlapy to u sexu pry casto boli, coz by tedy u nas nesedelo, ale nejsme odbornici.. dik za radu s tou listovku, hned mu ji jdu soupnout a kouakm, ze pisete jeste E..to teda dokoupim..nevite, jestli ma smysl horcik por chlapa?

boruuvka
12. zář 2009

Ahoj Matavo, o hořčíku nic nevím, ale určitě bych doporučila brát vitamíny, protože se jimi může zvýšit kvalita spermíku ve varletech. Manžel bral selen, zinek, E 400, a kotvičník a listovku.

matava
12. zář 2009

jo jeste kotvicnik? no tak to opravdu abych najela na system pripraveneho talirku po ranu 😀 jelikoz teda ho musim pochvalit, ze na ten jeden prasek, ktery je kombinace selen a zinek si sam navyknul a bere to uz automaticky, ale tohle vypada uz na vyssi level 😀 no dnes jedu do centra, tak rovnou dokoupim ty dalsi vitaminky, diky za rady....tak at se ti hezky zahnizduji 😉

boruuvka
12. zář 2009

🙂 jo to je skoro na talířek jako u důchodců. Kotvičník najdeš na internetu pod Trigulus Terrestris.

matava
12. zář 2009

tak nakoupeno...teda ale tech penez..za 30 tabletek E400 144kc (at zijou flexipassy) a ve vitalandu jsme sehnala ten kotvicnik..ale bez trapasu se to zas neobeslo 😉 byl tam mlady sympaticky kluk, tak ja na nej jestli ma ten KOSTOVICNIK 😉 tak na me tak koukal a pry jestli myslim kotvicnik neboli trigulus terrestris, tak ze ho samozrejme maji a pro koho to chci, tak ja ze pro chlapa..zacal mi ukazovat hromadu drahych krabicek s nabusenymi tely..a ja jestli nemaj i nejake normalni baleni ze to jaksi nepotrbuji do posilky, tak se ptal na co to vlastne chci 😉 vysvetlila jsem strucne ze na lepsi spermie, tak profesionalne udrzel tvar a zacal vyjmenovavat vyhody toho a toho baleni...no tak jsme odtama odesla s 80tobolkama plus dalsich 30 podobnych k tomu za 600 kc...teda fakt sila..no ale co, zkusime vsechno mozny, az ted pujde na konzultaci v utery, tak mu vsechny jeho vitaminky napisu na listecek a uvidime jestli ho doktor pochvali nebo ne 😀

boruuvka
12. zář 2009

tak to jsi šikulka, že už máš nakoupíno. Nás ty vitamíny taky vyšli celkem asi na 1500 a to jsme nejdřív uvažovali o Profertilu, ale ten jsme nesehnali. Ten prý stojí okolo 3 tisíc.

boruuvka
12. zář 2009

Jo a taky si přečti jak se ty vitamínky mají užívat, protože kdyby si dal třeba E na prázdný žaludek, tak z toho je prd. 😉

matava
12. zář 2009

a sakris, tak to musim pozmenit plany ranniho talirku, to odchazi do prace vzdy na prazdno...ale to E jsou takovy hezky cerveny tobolky, abych mu je nakonec nesnedla ja 😀
o tom profertilu jsem cetla uz hodne, ale nasla jsem snad jen jeden jediny pripad, ktery pomohl u azoospermie coz me tedy opravdu moc nepresvedcilo, takze spis verim kombinaci techto vitaminku 😉

boruuvka
12. zář 2009

🙂 vždyť ty to můžeš zobat taky, aspoň budeš mít super kvalitní vejce 🙂

matava
12. zář 2009

no ja zobu listovku zhruba pul roku, sem tam horcik kvuli hlave...zhruba dva mesice duphaston a ted nove budu brat clostyl..nez se prislo na azoo, tak jsem se snazila i malinikem a kontryhel, dokonce i jerab jsem sehnala, ale ten jsem ani nestihla nacit, ted by mi to uz pry jen rozhazel... kam chodis do caru?

boruuvka
12. zář 2009

...tak to toho máš opravdu hodně na užívání 🙂 Chodíme do Sanusu v Jihlavě, teda doufám, že už tam půjdu jen na krev 😉

matava
12. zář 2009

jeee, ja jsem polovicni jihlavacka 😉 sice rodila prazanda ale tatka byl jihlavak, doted tam jezdime za babcou a mam tam bratrance se sestrenici 😀 tak to je dobry 😉

boruuvka
12. zář 2009

... no vidíš to 😉

garp776
14. zář 2009

ahoj holky,

můj přítel bere klasiku, E, selen, zinek, kys.listovou, tento měsíc i karnitin a objednala jsem kotvičník a macu. Zvláštní je, jak během ovulace na to stejně skáčeme s větší vervou, stále nějak tam doufáme, co kdyby se nám tam nějaká zázrakem vyklubala a zatoulala. No dnes jsem to zas jak hodinky dostala..ale alespoň nejsem tak zklamaná, jako předtím, když jsme ještě nic netušili o naší azoo. Ve středu jdeme k andrologovi z Motola-Hanekovi a ve čtvrtek ke Kočímu. Už se radši jistíme, více doktorů, více pohledů a informací. Jelikož se přítel začal léčit z hypothyerozou, má asi varikokélu a v dětsví ho hormonálně léčili na nesestouplá varlata, tak si doktoři na něm smlsnou. Už se nemůžu dočkat, až se to trochu rozjede. Jsem zvědavá za kolik měsíců budu moct začít se stimulací(snad mu nezjistí genetickou poruchu a k ní někdy dojde)

zouzalina
14. zář 2009

Ahoj snažitelky, pod louhé době jsem se sem koukla. Jestli se někomu úspěšně pdařilo otěhotnět, tak gratuluji!!! Ti, kteří nedávno zjistili náš společný problém azoo..., tak nebuďte nešťsatní, je nás víc ☹ a nějakou cestu úspěchu snad najdeme. Chtěla jsem se zeptat, je zde někdo, komu našli při M/T nějaké spermie? Konkrétně u mužů s problémem nesestouplá varlata (obě) v dětství?
Děkuji za odpovědi 🙂

garp776
14. zář 2009

ahoj zouzalino,

dám vědět, jak jsme dopadli my za několik týdnů/měsíců, jak jsem psala, můj partner se léčil v dětství (ve 2 letech) hormonálně na nesestouplá varlátka. Jak dlouho víte o azoo. a jak postupujete..?