Azoospermie. Co s tím?

rcruella
24. srp 2007

Ahoj holky!!!

V úterý jsme byli na spermiogramu a ukázalo se, že manžel nemá žádné spermie. Objednali jsme se tedy do Pronatalu. Nevíme ale vůbec, co nás čeká. Máte někdo podobné zkušenosti?

ohneta
8. pro 2009

☹ Ahoj všichni co jste smutní. Dlouho jsem přemýšlel jestli sem mám napsat, ale musím si někde vylít srdíčko. Já byl s přítelkyní na spermiogramu před 2 měsíci a bylo mi řečeno že nemám žádné spermie. od té doby jako by se pro mně zbořil svět. Přítelkyně se mnou skoro úplně přestala komunikavat ( jako kdybych za to mohl),
o tom že jsme od té doby spolu nespali, ani nemluvím. Nedá mi ani pomalu pusu, nepohladí a já si připadám jako bych byl snad prašivý. Moc se trápím. Dříve jsem býval skoro stále veselý a teď bych nejraději skočil pod vlak. Vitamínů jím denně na kila, beru snad všechny možné prášky a modlím se, aby se vše zlepšilo. Dneska jsem byl na druhém spermiogramu, tak příští týden se uvidí. Chtěl jsem tam původně počkat v čekárně na výsledky, ale nezvládl jsem to po psychické stránce, rozklepal jsem se jako ratlík a šel raději domů, že si raději počkám na konzultaci, na kterou máme jít příští týden.
Pročetl jsem zde snad všechny příběhy a těm co jim to vyšlo moc fandím a dává mi to trošku šanci do budoucna. Snad to bude ok a když ne, tak si hold budu asi muset najít nějakou novou partnerku do života, protože ta současná mi určitě zdrhne, když se ke mně už teď takhle chová. Říkám si, vždyť je přece na světě tolik ženských a i svobodných matek, které nemůžou sehnat hodného chlapa. Tak snad budu mít štěstí.
To je zatím tak asi vše a chlapi , taky sem něco napište, at tu nejsem v tom babinci sám. 😖

lenkove
8. pro 2009

Ohneta,
to mi je luto... aj tvojej dg, aj reakcie tvojej priatelky... Zeny su divne stvorenia, niekedy, ej veru... mozno potrebuje cas, aby to zvladla a stravila.. je to sok..ved hlavne pre teba... podla mna sa hlavne rozpravajte co dalej.. ci vysetrenia, a ake a kedy asi, dajte si spolocnu nadej, verte, ze sa to vsetko zlepsi... ak nie, ze sa vydari tese, ivf... jednoducho NADEJ spolocna, aby to preslo... a to prejde, to bude dobre, vsetko dobre dopadne, fakt 🙂 😎
my s mm sme sa po spolocnej dg zomkli, nemali sme taky problem v komunikacii ako opisujes ty so svojou priatelkou.. ale teraz niekedy (rok a pol po 1.spg), ked sa hadame, tak mam na jazyku, ze "aj tak je to vsetko tvoja vina" 🤐 🤐 vzdy sa stopnem, lebo je to hlupost je to len slovo v hadke a ani to tak necitim.. jednoducho to zo mna chce vyletiet.. ani neviem, co "vsetko" mam na mysli.. asi aj vojnu v Iraku 😝 😝 tvoja priatelka ma mozno tu smolu, ze to na nu prislo a neovladla sa 😝 drzim palce.. v prvom rade tebe a aj vasmu vztahu... 😎

ohneta
8. pro 2009

lenkove,
moc děkuji, už se cítím o trošku lépe 😒 , za chvilku má přijít přítelkyně z práce, tak mi snad řekne aspoň ahoj. Je to možná, že se ke mně tak chová, protože miminko moc chce a já teď už taky a je ode mně o trochu mladší. Má 24 a já 39, i když mi ženský říkají že na tolik nevypadám 😅 , takže asi i proto, nejsem už pro ni asi perspektivní. No nic, život jde dál a ........ uvidíme co dál .......

siouxie
8. pro 2009

ohneta, aj medzi nami je vekový rozdiel (trochu menší ako váš), priateľku máš ešte veľmi mladučkú, musí to asi dlhšie spracovať. Držím palce!

lenkove
8. pro 2009

Ohneta
no to som rada, ze pomohlo 😉
priatelka je ozaj mladucka, mozno az natolko, ze nevie ze zivot nie je rozpravka.. ja osobne som si to v 24 myslela.. verim, ze sa to spravi 😎 nedaj sa! a ze neperspektivny v 39-tke, si ma pobavil 😀 😀

eloana
8. pro 2009

ahoj lenkove jak se dari?🙂

lenkove
8. pro 2009

Eloano
ahoj!! 😵 😵 my stale po starom.. s vysetreniami nic nove, s adopciou (zatial) tiez nic, o par dni cakam mrsku, tak si opat porevem 🙄 ale inak super 🙂
a vy co? 😵 😵 pozeram, ze si 13tt 😕 😕 waw, blahozelam 😵 😵 som ani nevedela, super! 😵 😵 😵 mali ste IVF? 😕 som zabudla..

ohneta
8. pro 2009

tak už baby konečně vím, jak se cítíte, když čekáte na svou milovanou polovičku sami doma a on nikde. Ahoj mi přítelkyně sice řekla, ale opět odešla, tak jako poslední dobu skoro vždycky každý den a nechala mě abych se doma zase sám trápil. Kdybych to nebral všechno tak zodpovědně, šel bych se asi místo zdravé výživy a braní prášků každý den ožrat do hospody 😖 čumím na ordinaci v růžové zahradě, hladím psa a čekám na ni s večeří 😅 , opravdu klasika. asi si už někde hledá jiného chlapa. Achjo, kdybych ji neměl tolik rád, tak bych snad už odešel bydlet někam do podnájmu, abych se zbytečně nesžíral. No nic, půjdu si podle vašich rad osprchovat studenou vodou kulky 😀, snad mi to trošku pomůže. Jinak se chci zeptat na tu operaci M/T jak je to bolestivé?? A kolik to u nás v ČR, zhruba stojí, záleží na pojiš´tovně? Jsem z j.moravy, kde by to asi stálo nejmíň? Díky a mějte se.

ohneta
9. pro 2009

To byla teda dneska zase noc, celou dobu se mi zdálo o různých vyšetřeních, jenom jsem lítal po doktorech a přítelkyně se mi smála, že jsem ubožák, snad jsem si asi ve snu i poplakal. Navíc jdu ještě k tomu zítra do nemocnice na operaci z rukou, no jo blíží se vánoce, takže se to všechno na mně musí zase všechno sesypat. Už se vidím jak budu čumět do stropu a nikdo mně nepříjde ani navštívit. Snad mi aspoň přítelkyně napíše sms a doufám, že tam nebude "sbohem" ☹ No nic přestávám truchlit a jdu raději do práce, abych přišel na jiné myšlenky. Tož se mějte fajně aspoň vy , kteří máte stejné problémy a snad přijdou aspoň nějaké spermije o Vánocích 😒

prinzesz
9. pro 2009

ahoj ohneta, nedá mi nereagovať, je zvlášte že sa ani nepokúsiš opýtať svojej priateľky prečo sa s Tebov nebaví, mala by si uvedomiť že ťažké je to aj pre Teba, keďže Teba sa ten problem týka, môj priateľ tiež stratil hlavu a hneď zvažoval rozchod a neviem čo všetko, pak som mu ale povedala že je to problém nás oboch nie len jeho, sex sme nemali asi týždeň a pak sa to zas vrátili do pôvodného stavu, my žijeme tak ako predtým, čo už? Ja ale verím, že to všetko dobre skončí a zatiaľ nepripúšťam žiadnu inú alternatívu, musím trošku môjho priateľa tlačiť do vyšetrení, lebo sa mu veľmi nechcelo a odkladal to, ale teraz už máme termín u andrológa + zajtra ide na horm. profil a ešte niečo 🙂 tak som zvedavá ako testy dopadnú.. mal by si sa s ňou porozprávať prečo sa takto chová a čo teda chce, občas v živote /resp. dosť často/ nám nevýde hneď to čo chceme, a musíme trošku zabojovať, ja sa s tým nejak neponáhľam - mám asi aj trošku strach z toho, že ma čaká IVF ale dieťa by som chcela aj keď by sa mi veľmi páčilo počať ho prirodzene 🙂 takže držím palce a nesmúť, a hlavne porozprávaj sa s priateľkou nech vysvetli svoje chovanie... v živote sa jej nepodarí pred všetkým utiecť..

boruuvka
9. pro 2009

Ahoj ohneta, můj manžel má taky azoospermii a celý můj příběh si můžeš přečíst o pár stránek zpátky. V našem případě musím říct, že u nás jsem se o manželově diagnóze dozvěděla první já - volala jsem totiž na výsledky. Že tam bude 0 by mě ani ve snu nenapadlo a začala jsem strašně břečet. Pak jsem se musela vzchopit a říct to manželovi a být mu oporou. Prostě, že je to náš společný problém. Popravdě ale musím říct, že jsem na něj byla naštvaná, když jsem ho nachytala s cigaretou (je sváteční kuřák), nebo když si v restauraci chtěl dát víc než jedno pivo. Prostě jsem měla pocit, že by se měl snažit, aby to na kontrole příště dopadlo líp. Jinak co se týče operace strach z ní neměl a ve srandě říkal, že doufá, že to nebude bolet stejně jako když ho nakopou do kulí 🙂 Když se probral z narkózy, tak řekl, že je to ještě horší. Ale za 3 dny už o ničem nevěděl. Prostě musel to vydržet. A teď už není ani jizva skoro vidět. Důležitý je teď podstoupit hormonální profil a genetické testy. Tam se ukáže jestli to máš vrozené. Manžel má obstrukční azoo, takže našli sperimie a čekáme miminko. Přeji ti hodně štěstí.

ohneta
9. pro 2009

prinzesz,
ona se občas baví, ale pouze o tom co ji osobně zajímá a koho potkala. Jakmile se snažím si s ní promluvit ohledně našeho vztahu a téhle situaci, tak se obleče a jde pryč a nebo se otočí a dělá že mně neslyší. Pokud je to už pozdě v noci, tak pro změnu dělá že spí, což zase nevydržím já a jdu se raději ven projít, nebo si sednout aspoň někam kde je otevřené na jedno pivko, abych se uklidnil, protože jinak neusnu a celou noc se trápím. Někdy to na mně - většinou po 14ti dnech spadne tak, že si musím jít sednout za chlapama do hospody, abych přišel na jiné myšlenky. Aspoň se trošku vyventiluji. 😝 Ale přítelkyně mi to vyčítá, jako bych byl nějaký násoska(což nejsem), že nechce chlapa co sedí v hospodě a furt ji něco vyčítá .
Ale doma bych se sám za tu celou dobu asi zbláznil. Nevím proč mi tohle říká, když sama je denně někde v trapu a nevím s kým a kde do pozdě v noci vysedává. Nevyčítám jí to, což bych mohl, protože se s ní nechci hádat, protože na to už nemám ani sílu. Nechci Vám tady bulet, ale jsem rád, že si touhle formou můžu aspoň z někým povykládat. 😅 Tož tak. Dneska jsem si koupil do nemocnic nové papuče 😠 tak na ně snad zbalím nějako u sestřičku.

ohneta
9. pro 2009

boruuvka,
taky kouřím jenom svátečně a to když si dám pivo. A to když jdu do hospody, protože doma vůbec nepiju. Pokud sedím v hospodě, tak si dám maximálně pouze dvě, pak tam jen tak sedím a piju z půlitrů bylinkové nebo ovocné čaje a ostatní si ze mně dělají blázny 😖 takže jsem se už pěkně dlouho neopil. 😝 A ani neopiju, protože chci být zdravý a fit. 😉

venyska
9. pro 2009

Ahoj.Máme stejný problém,včera jsem byli poprvé v ivf centru,spermio vyšlo opět 0-azoospermie,a celkový závěr?Prý je to tím,že v dětství prodělal dvakrát operaci-oboustranná kýla.Nemá prý ani cenu chodit na urologii,buď rovnou na operaci nebo dárce.Já jsem pro dárce,smířím se s tím,a teď čekám na manželovo rozhodnutí-jsem na dně 😢

venyska
9. pro 2009

Vůbec nevím co dělat,snažím se furt obletovat,podporovat,ale je na dně víc než já,uzavřený do sebe,ještě jsme se pohádali že bych snad nejraději aby mě dnes chytnul za ruku a řek mi pojď jedeme pro dárcovi spermie.Já se bojím operace za něj,on taky,a nikdo mě to nerozmluví,jsou případy kdy to zkazili,pak nemohli už ani sexovat.Navíc manžel má náročné zaměstnání,nemůže si dovolit být nepohyblivý.navíc nám žekli že když půjde na operaci,šance že když tam budou spermie,tak budou dost špatný,riziko špatně se vyvíjejícího embrya,potratu,atd.Šance tedy na nic,jen strach,stres,bolest fyzická i psychická,a šanci nám dali 5-10 procent

venyska
9. pro 2009

Omlouvám se za chyby,třesou se mi ruce

venyska
9. pro 2009

Ach jo,Vy tady jste tak málo... ☹

nierika
9. pro 2009

já myslím,že tady tahle situace je zkouška vztahu..taky jsme si jí prošli a musím říct,že nás to ztmelilo..a já si pořád říkám,že může být hůř,že by bylo mnohem horší kdyby měl rakovinu..nebo nějakou smrtelnou či těžkou bouračku... takže ,že se nám vbelhala do našeho supr života v úvozovkách "jenom azzospermie" a né nic horšího-jsem vlastně ráda... možná to tak lehce příjmám z důvodu,že pracuji s onkologicky nemocnými..Venyska-neboj TESE se dá zvládnout ..je to jako klasická operace..manžel byl v klidu jen pět dní a jizvy se zhojily..nemej strach..a ono za pokus to určitě stojí..nám to sice nedopadlo dobře,ale určitě jsem rádi,že jsme do toho šli..později by tam viselo mnoho otazníků..co kdyby???

OHNeTO?
chování tvé přítelkyně není zrovna obvyklé...až v pozdějším věku třeba těžce onemocníš a budeš na ní třeba chvíli závislý,tak tak se od tebe odvrátí zase? nožná je na to všechno příliš mladá..možná ji křivdím a je z toho stašně neštastná a nebo ji třeba vidíš trochu přes růžové brýle?? nevim...co třeba společně vyhledat psychologa? a ve 39 nejsi žádný starý děda.. 🙂

mscat
9. pro 2009

ježiš venyska::to je mi líto...strašně mě to mrzí.nevím co na to napsat bo říct!jen at se držíte a at to hlavně zvládnete spolu!věřím že to zvládnete hlavně manžel...je to pro vás určitě těžké ale hlavně i pro něj to msuelo být zrdcující..věřím že to bude v pořádku.nějaké řešení se najde!držím vám z celého srdce pěsti!
jinak z takového verdiktu mám i já strach teda upřímně.nás to čeká po novém roce. 😅 😝 držte se..

prinzesz
9. pro 2009

venyska, mne to príde nejaké divné, čo ma kýla spoločné s tým, že teraz nemá spermoše, no ja by som určo šla na testy, nenechala by som to len tak, čo jedna babka povedala.. nezabúdaj ze v tých centrách je to hlavne biznis, na človeka sa tam moc nepozerá... je mi to moc ľúto, ale sme tu všetky na jednej lodi, čiže každa máme rovnaký "problém", treba nechať našim chlapom čas a neustále ho povzbudzovať, že to nič, že to tak teraz má skoro každý, a že si poradíme..

ohneta, aj tak je zlváštna ta tvoja priateľka, že zatvára oči pred všetkým, mal by si s ňou začať hovoriť na rovinu, prosto jej povedz že by si sa chcel porozprávať o danej situácií, akonáhle bude chcieť odísť tak ju zastav, nepusti ju.. ty choď na všemožné vyšetrenia, ale rob ich kvôli sebe 😉

boruuvka
9. pro 2009

venysko, přístup tvého Caru je trochu divný. Rozhodně trvej na vyšetření než půjdete do TESE. Nutný je hormonální profil a genetické vyšetření a vyšetření urologa (zhodnotí tvar a velikost varlat, případnou varikokélu a prozkoumá prostatu). Teprve když vám tyhle výsledky vyjdou dobře, tak je možné, že za to může operace tříselné kýly. Ale rozhodně trvej na vyšetření. Přece TESE si budete platit, tak potřebujete vědět, jaká je šance na úspěch. Můj manžel byl v 5 letech taky na operaci tříselné kýly a všechny testy nám vyšli dobře a stejně nám nikdo nebyl schopen 100% říct, že to je příčina azoo. Je možný taky nějaký zánět nebo překážka na cestě spermíků. Přeji ti hodně štěstí a věř, že se najdou.

boruuvka
9. pro 2009

A ještě k těm šancím na úspěch. Z celkově provedených TESE je úspěch 60-70% na úspěch u obstrukční azoospermie až 100%, že spermie najdou. To, že poškodí varlata, tak že nebudete moc sexovat, to jsem ještě neslyšela. Samozřejmě, že mohou najít spermie nepohyblivé, nekvalitní a že Vám to nemusí vyjít na poprvé, ale za tu naději, že budete mít miminko toho druhého to stojí. A jestli ve vašem caru budou mít pořád takový negativní přístup, tak je změn. Stojí to takových peněz, tak by se měli snažit.

clever
9. pro 2009

Ohneta, ani ja nechapem spravanie tvojej priatelky. Neviem, mozno je naozaj na takuto situaciu iba prilis mlada a preto to riesi tak, ako to riesi. My sme si s manzelom presli niecim podobnym. Od jeho operacie pred dvoma rokmi, kde mu museli zobrat jeden semennik, cez azoospermiu, Tese/Mesa, kde sa nic nenaslo a nam ostavala iba posledna moznost. A to darca. Manzel bol z toho vsetkeho strasne smutny, trapil sa, pretoze si to daval vsetko za vinu. Jeho vina to ale nie je a nikdy nebola. Tam je to vina niekoho, kto zanedbal u neho v detstve riesenie nezostupeneho semennika a riesil to az v jeho jedenastich rokoch, co je uz vlastne viac ako neskoro. ☹A tej dotycnej to zasa ja nikdy neodpustim. 😠 😠 Tvoja priatelka by mala byt v tejto situacii, pokial ta ma rada vdacna za to, ze ma pri sebe chlapa, ktory to CHCE riesit, pretoze takych je minimum. Radsej sa potomka vzdaju, ako by mali podstupovat vsetky vysetrenia a operaciu. Aj za cenu, ze stratia toho, koho maju radi. Ja ked som sa dozvedela verdikt z TESE, tak som revala ko male decko. Myslela som si, ze sa mi zrutil cely svet. Proste som si plne uvedomovala, ze "spolocne" babatko nikdy mat nebudeme. Nikdy nebude mat manzelove oci, alebo vlasy. Ale uz predtym sme sa spolocne rozhodli, ze pokial ziadne spermie nenajdu, ideme do darcu. A teraz? Cakame na ten najkrajsi vianocny darcek, aky sme kedy mohli dostat. Na nasho SPOLOCNEHO chlapaceka. Pretoze ano, je nas spolocny. Spolu sme ho planovali, spolu sme sa pre neho rozhodli, spolu sme prezivali vsetky vysetrania, manzel bol tam, ked sme si "isli" po neho do centra. Spolu sme mu vybrali meno. Teraz na neho spolocne cakame a strasne sa na neho tesime. Manzel bude pri jeho narodeni a budeme ho spolu vychovavat. Moze byt este viac nas spolocny? 🙂 🙂 A uprimne vam poviem, ze pre mna uz ziaden darca neexistuje. Proste v mojej hlave uz nema miesto. Je tam iba manzel a nas spolocny syncek. Takze venyska, aj ostatne babule ktore riesite tento problem, hlavu hore. Stoji to za to, aby ste do toho isli. 😉

siouxie
9. pro 2009

clever, rada ťa "vidím" a ešte radšej opäť čítam tvoje riadky. Krásne Vianoce 😵 😵 😵

venyska
9. pro 2009

Jsou prý narušeny chámovody tou kýlou.Byl dvakrát operovaný na ni jako 3 letý a 5-ti letý kluk

venyska
9. pro 2009

A testy nám udělali,a byli moc milý a hodný.na prahu jsem neslyšela nic dobrého,a jinam si nemůžeme dovolit jeezdit

venyska
9. pro 2009

A manžel byl vešetřen primářem když byl na spermiu ☹ vše ok

nierika
9. pro 2009

takže nevidím důvod proč by se neměly při TESE najít...když je příšinou nejspíše překážka..hlavu vzhuru..

ohneta
9. pro 2009

Ach- jo zase není doma, pomalu si balím věci do nemocnice, nějakou veselou knížku, nové papuče 😒 , snad se to zlepší, rád bych si s ní o všem promluvil, ještě než budu ležet, protože mně mají pustit z nemocnice až v pondělí a hned v 11 dopoledne máme jít na konzultaci a já se dozvím výsledky z genetiky a druhého spermiogramu. No do té doby se asi zblázním. teď budu chromý a ještě neplodný......a jak to tak vypadá i bez přítelkyně kterou miluji, ale jak vidím, tak ona mně ne. Takže to budu muset nějak přetrpět. Baby jste fakt super, že takhle podporujete své chlapy, co já bych za to dal. takhle se stím musím poprat sám. Doufám , že v budoucím životě už snad nebudu mít furt smůlu a potkám někoho na celý život, a třeba aj s šesti černouškama, hlavně že se budeme mít rádi a budeme jeden pro druhého oporou. Tak jak to tady píšete.

Clever, přeji Vám krásného Ježíška a ještě krásnější miminko. Dodalas mně odvahy, vždyť svět se nezboří, jsou na světě mnohem horší věci než azoo. Baby mnějte se fajně, podporujte svoje chlapy a at to všem vyjde 😉

ohneta
9. pro 2009

prinzesz,
na vyšetření samozřejmně chodit budu, zažil jsem v životě už nějakých pádů, ale je pravda , že s tímhle jsem opravdu nepočítal, když jsme šli na první konzultaci, počítal jsem spíše s tím, že bude mít problém přítelkyně. Dostávala totiž nepravidelně " svoje dny " a někdy skoro vůbec. Byl jsem smířený, že to bude ona, kdo má problém otěhotnět a byl jsem už připravený ji psychicky, partnersky a prostě všemožně podržet. Dr, ji nejdříve řekl, že má nějaké problémy, ale dá se to v pohodě řešit, tak jsem si oddechl -- a pak to přišlo - spermie 0. Ani nevím jak jsme dojeli autem domů. ČUMĚL JSEM DO BLBA A POSLOUCHAL PŘÍTELKYNI, JAK MI ŘÍKÁ, ŽE NA UMĚLÉ OPLODNĚNÍ NEPŮJDE, protože z toho bývají dvojčata a na dárce už vůbec. No a od té doby se to už veze....do.......prde ☹ le. Snad časem změní názor, já bych pro ni udělal první poslední, kord teď, když si připadám jen jako napůl chlap, ale já si myslím že spíše ne. Protože jinak by se snažila celou věc se mnou řěšit a trochu mně rozveselit, ale to ne..........achjo ☹ proč jsem se nenarodil jako žížala, ta se může sama rozhodnout co je a případně se i oplodnit....šmarjáá co to tady hnětu za blbosti, nic budu končit, čumí na mně můj pes, asi chce jít vyvenčit, tak zatím ......... 😅