Azoospermie. Co s tím?

rcruella
24. srp 2007

Ahoj holky!!!

V úterý jsme byli na spermiogramu a ukázalo se, že manžel nemá žádné spermie. Objednali jsme se tedy do Pronatalu. Nevíme ale vůbec, co nás čeká. Máte někdo podobné zkušenosti?

garp776
19. říj 2009

aha,už chápu. No jo mužský! Každá máme nějaký to trápení s nima... snad změní názor po návštěvě toho druhého androloga.. ( a nepomůže ani to, že to můžou být vyhozený peníze za operaci, když to nebude brát..? )

matava
19. říj 2009

s tema penezma je to podle toho jak se mu to hodi....dohromady je to uz vlastne tisicovka kdyz k tomu pripocitam jeste ten tribulus, ten stal ve vitalandu sest stovek a snedl zhruba deset tabletek..tak premyslim ze to hodim na aukro nebo tak..co s tim taky jinak, ze... 😒

garp776
19. říj 2009

..no já už investovala minimálně 3 000,- Za kotvičník, Macu, E, selzink, listovku, agapurin, pregnyl injekce. Můj přítel to sice dlabe, ale stejně je výsledek nejasný..klinefelter je tutovka..ale třeba se zázraky dějí.
Jsi z Prahy? Jestli chceš, tak to od tebe koupím za 500,- , to už mě nezabije a další 2 tablety se v tom počtu ztratí. Já vím, že jsem blázen, ale nic jiného než ho cpát tabletkama(když se nevzpouzí) mě nezbývá... Nebo mě ještě napadá, že to můžeš dlabat i ty, prý to ženám pomáhá zvýšit také libido a fyz.kondici(kdybys potřebovala.. 😉 )

bubulka722
19. říj 2009

Ahoj Matava! Mohla by si mi prosím napísať čo všetko vám dr. Kočí predpísal. Ja som mm kúpila Tribulus terrestris, l-karnitin, Omege 3 mastné kyseliny a Selezin ACE. Má to brať 1 mesiac, potom 2 mesiace pauza. Jednej kočke tu z MK to pomohlo a po 2 neúspešných IVF-ICSI otehotnela prirodzene. Manžel všetko pekne poctivo berie, ani ho nemusím kontrolovať.
Prosím o nejaké bližšie info, kto to vlasne je ten dr. Kočí, čo všetko rieši, okiaľ je, či má nejaké úspechy liečby neplodosti, atď.
Dakujem!!! 😉

petula82
19. říj 2009

Holky,přidám naši zkušenost s Mesa/Tesa.Manžel ho podstoupil před dvěma lety,prvně šel on na zákrok a já po něm na OPU.Spermie se nenašly,tak používáme dárce.A když,jsme se ptaly,kdyby to manžel zkusil podstoupit za nějakou dobu.Tak řekli,že je to zbytečné,že ho trápit znova nebudou.Mám za sebou3.ivf s dárcem,pokaždé jsem otěhotněla,ale bohužel to nevyšlo.Minulý týden jsem po další revizi.Někdo tu psal o adopci.Doporučujii to vyřídit co nejdřív,ta čekací doba je docela dlouhá a dá se to kdykoliv pozastavit nebo zrušit.Hodně štěstí

matava
19. říj 2009

ahoj garp, napisu ti podrobnosti do IP za chvilku 😉
petula, vitej...mrzi me co vsechno jste uz museli podstoupit...jaky byl duvod k mesa tese?..jake mate vysledky genetiky, imuna atd? dekuji za info adrzim place na vasi dalsi ceste...
bubulka, dr. koci je soukromy androlog v prahe 😉 ale castecne vlastne spolupracuje pod carem iscare na praze 7, jmenuje se to andromeda.cz, tam najdes vsechna potrebna info o nem...za prvni konzultaci chtel po nas tri tisice, to zahrnovalo hormon. testy, UTZ a celkove prohlednuti manzela...
manzelovi predepsal agapurin, nevim, jestli se da koupit i volne v lekarne, ale je to na dlouhodobe bazi k prokrvovani, urcite se da najit pribalovy letak na netu
koci ma velmi dobre vysledky hlavne tech operaci tesa mese, jen se plati tricet pet tisic...
a stejne kdyz jsem ted byla v mem caru u apolinare, tak mi rekli, ze pokud chci podstoupit ivf u nich, coz chci, tak by ta tesa mese probehla u nich a to za cca deset tisic... tak uvidime....

petula82
19. říj 2009

matava: no my platili před dvěma lety9000na obilňáku.Tam jsou taky super.Jinak genetiku a všechno máme v pořádku,no a důvod,nebyly nalezeny žádné sp.Já už ani moc těhotná být nechci,teď to bylo příšerný,už to nechci zažít.Bude adopčátko.Mějte se moc hezky a přeju hodně štěstí

dadous
19. říj 2009

ahoj holky, nevíte co ta zdenulka?

bobovci1
19. říj 2009

ahoj dad, ja neviem, tiež by som chcela vedieť čo sa stalo, dúfam, že nič vážneho 🙂

jaanulka
19. říj 2009

Ahojky taky čekám až se Zdenulka ozve...snad je to vše ok!!!!

dadous
19. říj 2009

no taky doufam že jsou ok 😉
jinak včera se dadoušek poprve pohnul 😅

jaanulka
19. říj 2009

Matava jen bych chtěla říct, že mám stejný problém s manželem, před ním bych musela stát jak voják s nahchystanými prášky co má brát každé ráno a večer jenže to nejde a sám si je nevezme...on strašně ráno spichá do práce( podotýkám že je soukromník a nemá danou dobu příchodu) no a večer strašně rychlo usne takže to taky nestíhá...toto už jsem vzdala protože od té doby co jsme se dozvěděli proč nemůžu otěhotnět tak jsme se jen hádali a už mě to nebaví a taky už mezi námi byli takové hádky, které směřovali k rozvodu a to já nechci ani on ale ty nervy byli větší.....jo jo je to s něma DŘINA!!!

jaanulka
19. říj 2009

Dadous tak to velmi gratuluji no vidíš tak je vše v pořádku...zdenulka by mě moc zajímala ale určitě jsou unavení a vyčerpaní však ona se ozve.

garp776
20. říj 2009

tak je krásná zpráva Dadous! tak to si teď budete moct povídat 🙂 Jaanulko, co vás nezabje, to vás posílí! Časem se to zlepší a třeba si manžel začne brát pilule sám od sebe. Je to pro ně hrozná rána. Mému příteli minulé pondělí řekla genetička, že je vlastně taková napůl žena (má diagnostikovaného Klinefeltera, kde jsou místo jednoho XY dva XXY) a že může být rád, že nemá ženské orgány 🙄 . No tak je z toho semtam přešlej a já mu musím opakovat, že ta genetička nebyla asi moc dobře vyškolená na psychologii... a že mluvila nesmysly...

lenkove
20. říj 2009

Ahojte

Dadous,
supeeeer 😵 😵 😵

Garp,
ta geneticka 😠 😠
mozem ta poprosit, napisala by si preco si podozrievala uz pred vysetrenim, ze tvoj drahy ma Klinefeltera? Mal vonkajsie priznaky, ktore sa uvadzaju v literature, a vsetky, ci len par? 😕 Pytam sa, lebo my sme nemali genetiku, tak ci to nahodou nebude aj u nas 😕 😅

garp776
20. říj 2009

ahoj Lenko-ve,

no já opravdu měla už tušení před tím, můj přítel je dost vysoký (197cm), a mě to bylo divné, jelikož všichni muži z jeho rodiny jsou tak kolem 180., pak na to, že je to velký chlap a dost fyzicky pracuje, tak nemá nijak široká ramena, a naopak má jakoby širší boky, pak má taky docela vysoké čelo, pak ty malá varlata, vysoké FSH a hypothyeroza mi tu diagnozu více a více potvrzovala. Jen co nesouhlasí je, že má i vousy i normální ochlupení 😎 a v sexu je taky normálně náruživej(někdy až moc). Ta genetička se ještě ptala, jestli nemá nebo neměl problémy ortopedické(.. měl, v dětství měl vytočená kolena..) Sice je to hodně rozšířená genetická vada ( každý 500tistý chlapeček)´, ale snad to nebudete mít i vy, moc držím palce...

lenkove
20. říj 2009

Garp,
vdaka.. no uvidime, tych moznosti je vela (symptomov) 😝 ale varlata ma normalnej velkosti a FHS skor nizke, tak uvidime 🙄
diky moc.. 🙂 😎

garp776
20. říj 2009

..tak to jste mimo nebezpečí! držím palce, ať cestu k mimi máte co nejkratší..

..sakra co ta Zdenulka!! že by na nás zanevřela?

garp776
20. říj 2009

trochu "plodného moudra" z idnes:

...Tendenci žen k mimomanželským stykům potvrzuje i britský výzkum, který cituje sexuolog Petr Weiss a jehož autoři zjistili, že u mužů je množství produkovaných spermií nepřímo závislé na čase společně stráveném s partnerkou.

Pokud vaše manželka odjede na dovolenou, vy po dobu její nepřítomnosti vyprodukujete více spermií, než kdyby stejnou dobu byla doma, ale odmítla s vámi spát. Autoři výzkumu to vysvětlují tím, že se vaše spermie připravují na soupeření se spermiemi cizích mužů, s nimiž mohla mít žena po dobu své nepřítomnosti styk. Jde o evoluční mechanismus, který by se nevyvinul, kdyby pro nás byla monogamie přirozeným stavem.

..tak nevím jestli v mém případě má smysl odjíždět někam pryč.. 😀

jaanulka
21. říj 2009

Ahoj Garp to je hrozný, ale máš pravdu v tom že co nás nezabije to nás posílí. Jenže my už naši příčínu víme 2 roky a za měsíc jdeme na M/T. Docela se bojím...pořád doufám, že se to tam najde a bude po starostech, jen kdyby to šlo tak lehko.

Koukám Zdenulka stále nic....

zdenulka_29
21. říj 2009

Ahoj holky,
moc se omlouvám, že jsem se dříve neozvala....ale musela jsem se s naší situací zžít.
Nevyšlo to. Jsem z toho moc zklamaná!!!!!!!!!!!!!
Pravděpodobně to je vrozené..ale výsledky mají být až teď někdy.
Dr. nás uklidňoval, že věda jde stále kupředu a že se ještě třeba za pár let blízká na lepší časy.
Holky ve mně, ale ta naděje, která je nula k nule..už pomalu uvadá.
Je mi to moc líto.
Děkuji, že jste na mne myslely, i nadále vám budu všem moc držet palečky.
Vám to jistě výjde, my takové štěstí neměli.
☹ Veřte, že tak jak se cítím teď jsem se už dlouho necítila..je to jako by ve mně něco umřelo.
Snad nás to ale s manželem nerozdělí a budeme tu situaci řešit společně dál.

garp776
22. říj 2009

ahoj Zdenulko,

tak to je mi moc líto. Určitě si nemyslím, že by vás to s manželem rozdělilo, naopak budete ještě silnější. Vím, že je to moc těžké se s tím smířit, ale alespoň si později můžete říct, že jste udělali vše co se momentálně dělat dalo. Za čas bude líp! Taky se stále více a více smiřuji s dárcem, jde to ztuha, ale příspěvky ostatních holek, které čekají miminko s dárcem mi moc pomáhají. Mají pravdu v tom, že když je mimísek v bříšku, chmury jdou stranou. Já mám 5 letého syna z předchozího manželství, 2 roky je můj přítel jeho nový táta a podle toho, jak se na něj dívá, večer, když usne u nás v posteli, ho přenáší do postýlky, v noci ve 3 ráno jde s ním čůrat, blbne venku, učí točit volantem a používat blinkr a klakson v autě, tak mě příjde, že je to jeho pravej táta! Takže tátou se nestávají svou spermií, ale až později... Moc držím palce ať spolu vyzmizíkujete všechny chmury co nejdříve a uděláte co nejdříve další krok.

jaanulka
22. říj 2009

Ahoj Zdenulko !!!je mi to strašně líto moc jsem na tebe myslela. Zdenulko ani nevím co napsat protože se to nedá slovy vyjádřit.
Zdenulko jen mě strašně teď dorazilo, že vy už jste na tom byli po druhé??nám řekli jednou a dost a když se tam nic nenajde tak už se to tam prý nenajde nikdy...jeden doktor tak a druhý tak...!Nějak mi to uletělo, že už jsi o tom zákroku psala.
Jsem z toho úplně v šoku my jdeme za měsíc a já už se hrozně bojím!

matava
22. říj 2009

ahoj Zdeni, nebyl den abych na tebe nemyslela a kdyz jsem prisla z prace domu, prvni jsem hledala tuhle diskuzi jestli tu je zprava od tebe... my uz si rikaly, ze kdyby vse bylo ok, tak tu juchas max. hned druhy den... verim tomu, ze koci delal co mohl, ale ani to bohuzel nekdy nestaci...
budu rada, kdyz napises pak ty dalsi vysledky...snad bude lip...

zdenulka_29
22. říj 2009

Moc si toho holky vážím. Hlavně tu nechci zavést jen truchlící diskuzi. Dadousku piš nám zprávičky o miminku..prostě život jde dál. Někdy je člověk nahoře, jindy zase dole..radši bych byla víc nahoře...ale to by byla třeba i nuda......když jsem zvyklá úplně na něco jiného.. 😠
Je mi jasné, že Dr. dělal maximum..taky se mu to neříkalo snadno.

zdenulka_29
22. říj 2009

Jaanulko: neboj se toho zákroku. Alespoň budete vědět, co dál. Vám to dopadne!!
Přece nemůže být převaha jen toho zlého, to nesmíme dopustit.

dadous
23. říj 2009

ahoj zdeni, taky mě to strašně mrzí že manžovi nic nenašly, musí to bejt pro něj taky hrozny, ten život je někdy tak nefer, ☹ a vyjste neuvažovaly o darci? určitě si to už psala ale ja už si to nepamatuju 😖

petula82
26. říj 2009

Zděňulko,tak jak je? Kdyby jsi měla náladu,tak mě zase napiš. 😉

prinzesz
27. říj 2009

ahojte holky,

som v tejto teme nova, a ked mam byt uprimna nikdy ma ani nenapadlo ze by som tu niekedy mohla zavitat ale stalo sa.
Vcera sme sa s priatelom dozvedeli tu spravu, diagnostikovali mu Azoosperiu, najskor som to brala tak normalne, az po asi dvoch hodinach mi to doslo a pak som sa zrutila, vlastne vcerajsi den som cely preplakala, ked ma uz ta najvacsia zlost a zial a sklamanie preslo zavolala som tu spravu mojmu priatelovi, jeho to polozilo asi viac, je to chlap a oni tieto veci beru ovela horsie ako my zeny.. trosku som popozerala na nete co to ta azoospermia je ale uprimne moc mudrejsia nie som, a hlavne nenasla som nic o tom ako to vznika, z coho a preco?! a ci existuje nejaka sanca, ze sa spermijky vratia do ejakulatu.. vlastne o tomto som sa nedocitala nikde.. viete o niecom?

viete mi niekto poradit co moze pomoct? vitaminy, strava, zivotny styl.. cokolvek..

este by som doplnila, ze moj priatel ma 41 rokov a ja mam 30 /coskoro 31/ ja som zdrava, moj partner spermie mal urcite, so svojou prvou manzelkou otehotneli 3x ale zial zakazdym potratila /mala nejake problemy ona/, potom uz sa o dieta nepokusal, asi pred 4,5 rokom bol na vysetreni, kde mu bolo povedane ze vysledky su adekvatne k veku, tz. ze uz tam nejake pomalsie ma a dokonca aj mrtve ale vraj to bolo este ok, pred 1,5 rokom bol na vysetreni dalsom, bolo to len take u kamarata a ten mu povedal, ze sa to hodne zhorsilo, vraj tam spermose boli ale vacsina z nich mrtvych a tiez co zili boli velmi malo a slabo pohybujuce, toto vysetrenie bolo tretie a dopadol takto ako som pisala vyssie, viete mi niekto povedat, poradit cokolvek ako je to mozne?! a ci si myslite alebo mate skusenost s tym, ze MESSA/TESSE by nieco nasli, ako je mozne ze zmizli? ved tam este pred rokom boli aj ked v stave akom boli, chcela by som este napisat, ze potom bral Profertil, najskor 3 mesiace, potom prestavka v tom case bral CEMM a potom opat Profertil, potom ho vysadil, stale pocas celeho roku berieme centrum, inac nic..

Nie sme manzelia a vcera padlo aj to, ze keby to nevyslo alebo keby som sa mala velmi trapit, ze ma nebude drzat a budem moct ist.. trapit ma to bude asi vzdy, az kym neuvidim akukolvek nadej a hlavne aj jeho zaujem o to, ze je presvedceny ze to co robime ma zmysel.. avsak bojim sa verdiktu, pretoze viem ze ked to zle dopadne ublizi to jeho psychike a neviem.. je to vsetko ako zo zleho sna...este tomu nemozem poriadne uverit..

Prosim, napiste mi niekto lebo sama v tomto nemozem byt, potrebujem niekoho kto mi da nadej.. Dakujem

lenkove
27. říj 2009

Princezs
ahoj.. pamatam si ta z diskusii BT a ver mi, ked som videla tvoj nick tu, dufala som, ze si sa zmylila 😔 . Je mi to velmi, velmi luto.. 😒 Naozaj viem pochopit tvoje smutky a pocity, ked ste sa dlhsie snazili a vobec nepredpokladali vaznejsi problem na tejto strane, ze ta to riadne prekvapilo.. 😔
Ale hlavku hore, nic nie je stratene!!!! NAOZAJ!

to, ze tvoj priatel mal spermijky a zmizli mu, podla mna hovori o hormonalnej pricine faktu.. Kazdopadne by som vam odporucala absolvovat podrobny hormonalny profil u priatela, plus genetiku... Vies, pri citani mi napadlo,ze to ze jeho exmanzelka potratila,nemuselo vzdy byt len z jej strany, ale mozno to ciastnocne zapricinila aj trosku horsou morfologiou spermii tvojho priatela..
Ja osobne by som sla najprv do vysetreni, lebo pricin moze byt viac, ked budete mat vysledky HP da sa vidiet viac.. Ale kazdopadne by kotvicnik, koren maca, a l-karnitin nemali ublizt, dost o tom pisali babulky na predposlenej a poslednej strane, pozri si davkovanie..
U vas to vidim tak, ze nielenze MESA/TESE by sa nieco naslo, ale aj spermatogeneza sa moze opat vratit a moze z toho byt obyc. IVF, inseminacia, alebo ktovie,mozno aj prirodzene 🙂 41 este nie je taky kriticky vek predsa!
Hlavne hlavku hore, vy ste v Prahe, tak je vela odbornikov, citam tu stale o Kocim, babule ti poradia viac.. Netraba stracat cas, ale ani nadej 😵 😵
Popritom vsetkom je dobre urcite zdravy zivotny styl, zelenina, rozumny sport, studene sprchy na varlata, ziadna sauna, dlhodoba cyklistika, nic co by sa mohlo prehrievat..
Neboj, isto to dopadne nakoniec dobre, len cesticka k babatku bude trosku komplikovanejsia 😵 verim,ze to vasmu vztahu neublizi, skor naopak 🙂 😵