Azoospermie. Co s tím?

rcruella
24. srp 2007

Ahoj holky!!!

V úterý jsme byli na spermiogramu a ukázalo se, že manžel nemá žádné spermie. Objednali jsme se tedy do Pronatalu. Nevíme ale vůbec, co nás čeká. Máte někdo podobné zkušenosti?

monku
15. zář 2008

Eloana, to je jasny chlapi proste neveri, ze by to z jejich strany neslo.. Porad si mysli, ze se to spravi.. No i kdyz clovek nevi.. Jsou pripady, ze mimco prislo, i kdyz si mysleli, ze je to beznadejne.. Ale nevim, jestli to plati i u azoo.. Jinak manza opet na spgramu a opet 0.. 😔

eloana
15. zář 2008

ja mu rikam ,ze treba ani neprijdou na to co se stalo:to proste nedokaze pochopit.Uvidime:))ma od urologa ,ze majit na dalsi v listopadu.cekam do 31.prosince pak at se rozhodne🙂))

monku
15. zář 2008

Tak to jo, ono se to nejak vykrystalizuje...Drzim pesti, at tam nejakej ten milionek ma..! 😀

eloana
15. zář 2008

diky jsem na to zvedava)))))

zuzu29
15. zář 2008

Holky, tak já se taky přidám. Už si tuhle diskuzi průběžně čtu asi půl roku. Je to strašně těžká situace, co nás všechny potkala. A je fajn, že tohle forum existuje. Už mi to kolikrát hodně pomohlo.
Půjdeme s manželem na IVF, on na M/T. Jestli se nic nenajde, tak nevím.
Stále víc přemýšlím, jestli je dárce opravdu to pravé, jestli vlastně nebude lepší ty děti adoptovat nebo je prostě nemít, nevím. Je to prostě cizí chlap, s kterým budu mít dítě. Třeba je divnej, třeba by se mi hnusil. Takže by vlastně bylo nepřirozený s ním děti mít. Jsem normální? Promiňte, že to sem vnáším. Mně jsou ty myšlenky taky protivný. Jenže jak pak tomu dítěti chcete vysvětlit, že táta není táta?

andulka2
15. zář 2008

Lendulko dekuju za odpoved, jak rikas, uvidime, kolik budeme mit vajicek a podle toho se rozhodneme. Kazdopadne ti dam ve ctvrtek vedet, jak jsem dopadla na utz a kontrole. Zitra si zacinam pichat Cetrotide, tak jsem zvedava, zda to spolu s pritelem zvladnu 🙂 Jinak moc zdravim i ostatni holky. Otazka darce je slozita, musi se k tomu dospet. Kazdopadne ale, pokud se pro darce rozhodnete, urcite uz pak nebudete premyslet nad tim, ze to neni z vlastnich spermijek. Proste to bude vase miminko, ktere budete milovat a vychovavat, sdilet s nim vsechny zivotni radosti a starosti ... A diteti rozhodne nikdy nic nerikat, toto je alespon muj nazor. My bychom to nerekli ani okoli, ze spermijky nebyly nase, natoz samotnemu diteti ... kazdopadne to chce ale cas, dospet k tomuto rozhodnuti. preji vsem hodne stesti

lendulka007
16. zář 2008

Andulko, Cetrotide zvládnete, taky jsme to zvládli a manža je teď úplnej odborník. Počkej, ještě nafasuješ Pregnyl a ten je do zadečku. A toho se už bál, ale nakonec to zvládnul. Ve čtvrtek dej vědět, jak se rýsují folíci. Doufám, že jich bude hodně, ať máte dost materiálu.

Otázka dárce je opravdu strašně složitá. A někdo k tomu dojde hned, někdo za roky a někdo se s tím nesmíří. Zuzu, vůbec nevadí, že si tohle napsala, jsou to tvoje pocity. My třeba chceme jít do dárce, ale chtěli bychom tímto způsobem mít jedno dítko. Chceme mít v bříšku ten náš pokládek, chci prostě být těhotná a to samé si přeje manžel. A můžu ti Zuzu říct, že když jsem měla v bříšku to jedno embryjko oplodněné dárc. spermijí, tak nejdřív jsem prožívala vnitřní boj - proč jsme to udělali, vyčítala jsem si to (nebyli jsme na to připraveni), po týdnu jsem si hladila bříško i manžel ho hladil a říkal, jak se těší.....ale nedopadlo to, hcg 0. Když jsem volala manžovi výsledek hcg, tak mi říkal do telefonu, že mu vůbec nepřišlo, že to není jeho spermijka, že se těšil a že příště nám to určitě vyjde.
Tím chci říct, že jsme to poprvé dost uspěchali, nebyli jsme na to připravení. Opravdu to chce dozrát. Dnes jsme ale poučeni a víme, že uděláme dobře 🙂 Ale na druhou stranu jsme rádi, že jsme tím prošli. A jak se říká, vše špatné je k něčemu dobré. Tak hodně štěstí.

beruska195
16. zář 2008

Ahoj holky,
i my jsme řešili otázku zda dárce nebo ne. Když jsme šli z Gennetu s tím, že má manža azoo z důvodu genetiky a je zbytečné podstupovat M/T, pořád jsem myslela na to, že já chci přece děti s ním a ne s nějakým cizím chlapem, ale časem jsme společně dospěli k tomu, že mimčo chceme spolu a je jedno, že bude "naše" jenom "z půlky". Jsem si jistá, že manža ho bude brát jako vlastní. U nás to vědí jen rodiče, okolí nic netuší a tušit nebude. Zatím si myslím, že ani dítěti bych to neříkala, pokud to nebude nutné třeba z nějakých zdr.důvodů, ale nevím, třeba jednou změním názor. Dárce jsme vybírali podle barvy vlasů, očí, výšky a váhy, aby tak odpovídal manžovi.

Už mám za sebou 1.IUI s dárcem, bohužel neúspěšně.
Teď plánujeme 1.IVF, ve čtvrtek jedu na konzultaci k Daňkovi, budeme si vysvětlovat stimulaci a další detaily - tak jsem zvědavá. Taky doufám, že pořád bude v nabídce "náš" dárce 😉
Dneska jsem si tam volala a máme schválení od pojišťovny. 🙂

Všem vám držím palce!!!

lendulka007
16. zář 2008

Beruško, přeju ti úspěšnou domluvu s Daňkem, ať vymyslíte tu správnou stimulaci. Proč jste ještě nešli do další IUI?

danielitka26
16. zář 2008

baby ako riešite problém azoospermie ?? dávate manželíkom nejaké lieky ?? alebo vitamíny ???

andulka2
17. zář 2008

ahoj Lendulko, tak jsme vcera Cetrotide zvladli, byla sranda, pritel rikal, ze se minul povolanim, ze mel byt lekarem :o) taky jsme se smali, ze kdyby nekdo videl, ze denne vyhazujeme nejake jehly a strikacky, tak nas budou mit za narkomany :o) chtela jsem se jen zeptat, pichali jste Gonal s Cetrotidem hned za sebou, nebo jste pichli nejdriv jedno a za nejakou dobu druhe ?

berusko ja jdu ve ctvrtek taky k Dankovi (na kontrolu - na utz), tak se tam treba potkame :o)

preji vsem hezky den

lendulka007
17. zář 2008

Andulko, píchali jsme Cetrotid hned po Gonalu, nebyl v tom problém. Poprvé se manža bál, ale pak to zvládal levou zadní. Tak na zítřek ti přeju hodně folíků. Dej pak vědět, budu na tebe myslet.

Danielitko, azoo se dá řešit max. operací M/T, kde se dají získat spermijky přímo z toho hlavního zdroje, pokud se nenajdou tak se smířit s dárcem nebo bezdětností a případnou adopcí. Je to na vás, co je pro vás lepší. Samozřejmě, že je nejlepší biologické dítě, ale..... Dám sem zkušenost mé kamarádky, po M/T získáno dostatečné množství spermijek, 1.IVF skončilo 7tt ZT a 2.IVF se daří tak, že zahajuje 18tt. Takže to vyjít může.
Tak hodně štěstí. Léky manža žádné neměl. Vitamínky měl, ale výsledek to nezměnilo, stále byla 0. A jak to probíhá u vás?

lendulka007
18. zář 2008

Andulko, myslím na tebe, jak jsi dopadla na kontrole. Držím palečky.

andulka2
18. zář 2008

ahoj Lendulko, jsi moc hodna, ze na me myslis, dekuju. Jsem rada, ze si s tebou o tom muzu povidat, ani nevis jak moc ... Okoli jsme to zatim nerekli, tak je tezke, bojovat s tim sama a nemit nikoho, s kym si o tom muzes popovidat ...
Dle utz mam na jedne strane foliky velke a na druhe strane zase uplne malinke, pry mi kazda strana reaguje uplne jinak. Tak jsem vyfasla jeste dalsi gonal a cetrotide na dnesek a zitrek a v sobotu dopoledne (jeste mi maji volat v kolik hodin) mam prijit znova na utz. Ja myslela, ze v sobotu uz budu mit OPU, ale Danek rikal, ze to podle dnesniho utz na sobotni OPU jeste rozhodne nevypada ... Takze jdu v sobotu znova na ultrazvuk a pokud to bude uz lepsi, tak OPU snad v pondeli. Ted tak premyslim,ze jsem se mela asi zeptat na velikost tech foliku - na mm, ale napadlo me to az ted. Jsem blba. Rikal mi taky, ze budeme doufat, ze do soboty ty foliky na jedne strane dorostou a ty na druhe strane zustanou takove, jako jsou ted ... tak nevim, co si o tom myslet. Jak jsi to mela ty Leni na prvnim utz ? mam dnes 8. den stimulace

lendulka007
18. zář 2008

Andulko, já při první stimulaci jsem na tom byla obdobně. Pár už velkých okolo 10mm a malinké. Také mi říkali, že jsou nesourodé. Přesně tohle jsem měla při krátkém protokolu s Gonalem. A množství těch velkých víš? Jestli v sobotu budou mít folíci okolo 20mm, tak nafasuješ Pregnyl a v pondělí OPU (to bývá na sále pí primářka). Já jsem byla 12.dc na OPU. Nestrachuj se, ti malí určitě dorostou, tak hezky píchej a uvidíte. Ale oni porostou i ty větší. Ono to je velká alchymie.
Příště se ptej na velikost a přesné množství. Oni to většinou říkají.
V sobotu se ozvi a nestrachuj se.
Bavila jsi se s Daňkem ohledně využití vašich spermijí?

cabika
18. zář 2008

Lendulko, ani nevíš jak ti zavidím. 🙂 Taky bych si přála být už tak daleko.
Každopádně ti moooooc držím palečky, ať to všechno dopadne na 1. 😉 😉

andulka2
18. zář 2008

jsem opravdu blba, ze jsem se nezeptala. Danek mi sam od sebe nic nerekl (velikost a pocet), jen to, ze jsou nesourode a ze v sobotu OPU urcite nebude. V sobotu uz se zeptam uplne na vsechno. Clovek se opravdu uci cely zivot, priste uz budu vedet ... Jsem z toho nejaka prepadla, snad to prejde. Navic pritel musel dnes a zitra na sluzebku, takze jsem navic jeste sama doma a budu muset i pichat sama. No snad to nejak preziju. CO se nasich spermiji tyce - bavili jsme se, Danek rikal, ze mame opravdu malo vlastnich (po M/T zamrazili jen 2 davky), takze by doporucoval polovinu darcovskych ☹ zalezi taky ale, kolik budu mit vajicek. Pokud budu mit dost, tak to udelame pul na pul. Pokud budu mit malo, tak to riskneme asi jen s nasima ...

lendulka007
18. zář 2008

Andulko, to je dobré rozhodnutí s tím půlením či jen vašima. Poprvé to riskněte. Jinak byste si to vyčítali. Jo, jen mi moje dr. řekla na konzultaci, že když jsou vajíčka nesourodá, tak je lepší jít do dlouhého protokolu, který jsem měla podruhé. Tak si to pamatuj a na konzultaci (ale ta už nebude potřeba) to zmiň. Neboj, zvládneš si to píchnout sama. Já jsem to ještě sama nezvládla. Ale kdybych musela, tak bych to s Gonalem zvládla. Tak se drž a v sobotu tfuj, tfuj. A dej info. Doufám, že toho bude dost. Ale koukám, že reaguješ stejně jako já. 🙂

Cabiko, co mi závidíš? Fakt jsem se nad tím rozesmála. Je pravda, že každý další IVF nezdar tě hodně posílí. Poprvé jsem byla plná elánu i po OPU a následný den telefonát, kde mně řekli, že se nic neoplodnilo - to byl opravdový šok. Ale s tím jsme mohli také počítat, když víme, že naše spermijky nejsou kvalitní. Ale furt jsme tomu nechtěli věřit. Po druhé to u nás byla otázka dárce - taky moc důležitý krok. A teď čekáme na všechny vyšetření a pak vzhůru do nového IVF. Doufám, že si pořídíme krásný vánoční dáreček. A co čeká teď vás? Každopádně děkuji za držení palečků, tobě je také moc a moc držím.

lendulka007
18. zář 2008

Cabiko, koukala jsem do starších příspěvků a psala jsi, že ještě počkáte a po novém roce se do toho vrhnete. My jsme také čekali na zlepšení po prvním spg, bohužel se nic nezlepšilo, ale tím tě nechci strašit. A teď nás čeká nový spg a já snad věřím v zázrak, že tam něco bude. No uvidíme, už se to krátí.
Fakt jsi mě rozesmála. 🙂

andulka2
19. zář 2008

Ahoj Lendulko, dekuji za podporu, zitra se ozvu, pred chvili mi volali z Gennetu, ze mam zitra prijit uz v 8 hod rano, tak ti potom pisnu, jak to dopadlo. Kazdopadne se uz zeptam na pocet a velikost foliku. Zitra ma sluzbu Kostak, tak jsem zvedava, zda bude zase tak negativni.
Kdy jdete na novy spg ? drzim palecky, aby tam nejake spermijky byly. Organismus se stale meni, to co bylo pred rokem nemusi byt znova, spermije jsou navic ovlivnovany spoustou veci ... takze sance urcite je. A je super, ze myslis pozitivne a neztracis nadeji ... Ja se snazim o to same (myslet pozitivne), nekdy se ale moc nedari ☹

cabika
19. zář 2008

Lendulko, asi to špatně vyznělo. Samozřejmě, že na to není nic k závidění. Jen jste prostě o něco dál než my. Chtěla jsem tím říct, že bych také chtěla pokročit. 😉
Jak se tak koukám většina jste o mnohem dál než já. Snad se na nás všechny brzo usměje aspoň trochu toho štěstíčka.

Ještě se chci zeptat, ohledně spermiogramu. My jsme ho absolvovali pouze na začátku. Teď nás hned posílají na M/T. Kdy jste šli na další kontrolní spermio? Jsem smířená s tím, že nás nic jiného než M/T nemine, ale snad by raději šla ještě jednou na spermio.
Díky za info. A zítra se drž! 🙂

lendulka007
19. zář 2008

Andulko, tak to zítra s Košťákem zvládni, hlavně aby tam bylo dost folíků. Ráno budu na tebe myslet a pak určitě písni, jestli už v pondělí bude OPU.
Na nový spg jdeme příští týden a to v rámci imunologického vyšetření. Tak aspoň zvládnem dohromady dvě mouchy jednou ranou, imuno a spg. Tak třeba se po roce něco změnilo. I když ta šance je hodně malá, ale je tam. Uvidíme. Ale výsledky asi budou až na naší konzultaci na imuno, a to začátkem října.
Tak zítra tfuj, tfuj.

Cabiko, ne nevyznělo to špatně, jen mně to i samotnou připomělo, že když jsem začínala ten náš azoo problém řešit, všude byly holky už těhu,....tak jsem si v tom problému připadala osamoceno. Ale brzy jsem si takhle našla kamarádku, úplně stejné CAR, stejný problém, stejná dr., tak jsme se zkamarádily, a pěkně nám to utíkalo. Dnes je 18tt se svými spermijkami po M/T. Takže to fakt funguje, je to neskutečný.
První spg jsme absolvovali v září a na další jsme šli po 3 měsících, takže v prosinci a v únoru M/T. Na základě jednoho výsledku vás nemůžou hnát do M/T. Ještě byste měli absolvovat genetiku a urologické vyšetření v mezidobí. To si určitě vyžádej. Někde ve starších příspěvcích jsem našla, že chcete jít na nový spg po novém roce, to zní také logicky. Nové spermije se vytvářejí po 2-3 měsících, tak proto.
Takse drž. Tohle období bylo pro mě nejhorší, protože jsem se na ničem nemohla podílet. Tak nabírej sil na další věci typu IVF. Měj se.

cabika
19. zář 2008

Lendulko, děkuji za info. Taky se mi to nezdá. U urologa jsme už byli. Prý je manžel zdravý a dr. nevidí příčinu proč má azoo. AKorát na jednom varleti má srůsty, což by bylo překážkou.

Taky mu brali krev a ta prý dopadla také dobře. Manželovi se to moc nezdá a moc se mu do M/T nechce. Ani já sama nevím, zda je to pravé. Uvědomuji si, že nás to pravděpodobně stejně čeká, ale raději bych chtěla ještě jeden spermiogram. 😉

ahojky

eloana
19. zář 2008

ahoj holky.) tak manzel je tez v potradku urolog a cast genetiky jeste dcekame na nejake vysledky z genetiky.Drzim vsem pesti🙂) uvidime

lendulka007
19. zář 2008

Cabiko, po prvním neúspěšném spermiogramu, nemůže dělat závěry. Krev mu brali na hormonální profil /ten máme také v pořádku/. Zavolej do CARu, nenech se odbýt, zeptej se na genetické vyšetření /tam může být problém/ a na nový spg. Opravdu tam zavolej nebo jděte jinam.

Eleono, vyčkejte na genetiku. A jak se dál rozhodnete? IUI nebo IVF?

lendulka007
20. zář 2008

Andulko, tak kde tě máme s těma zprávama. Doufám, že máš dost vajíček. Ozvi se. Myslím na tebe. Už jsi nafasovala Pregnyl a v pondělí tě čeká OPU?
Pa, L.

andulka2
20. zář 2008

ahoj Lendulko, tak uz jsem tady. Jeli jsme s pritelem po kontrole v Gennetu na vylet do Karlovych Varu, chteli jsme si udelat pekny den. Bylo tam moc hezky, ve Varech jsem jeste nikdy nebyla. Jen to pocasi, hruza, pripadala jsem si, jako uz by byl prosinec. Jinak v Gennetu ok, Kostak byl dnes prekvapive pozitivni, mily, v pohode ... rikal, ze vajuch bude dost (modlim se, aby mel pravdu), znova rikal, ze mam vajecniky nesourode, na jedne strane se jevily az temer hyperstimulacne a na druhe strane v normalni velikosti (20 mm). Nafasovala jsem ovitrelle - ten si mam pichnout presne v 21.30 a pak posledni Cetrotide. Zitra uz nepicham nic a v pondeli mam prijit na OPU, v 7.30 hod rano. Mam z toho dnes mnohem lepsi pocit, nez ve ctvrtek. V ten ctvrtek to vypadalo spise negativne a dnes mi hned rekl, ze to je ok a ze bude vajicek dost ... tak uvidime. Kazdopadne jsi moc hodna, ze jsi na me myslela, moc si toho vazim. Co ty, jaky jsi mela dnes den ? pa a dekuju A.

lendulka007
20. zář 2008

Andulko, tak to je super, že bude dost vajíček. Tak v pondělí zvládni OPU, nic to není, budeš si tam krásně spát. A jak s rozhodnete, rozdělíte vajíčka půl na půl nebo to prubnete se všemi vašimi? Já bych to při počtu na 10 klidně rozdělila, jinak asi ne. My jsme teda tu hranici měli nižší, z důvodu, že moc vajíček nemám. Měli jsme tu hranici 8. 8 jich opravdu bylo, jenže 4 nebyli OK. Nejhorší na tom je, že ve všech folikulech nemusí být vajíčka, ale to tě nebudu strašit, oni tam budou.
Tak doufám, že jste Ovitrelle píchli včas, je to kvůli dozrání vajíček. A v pondělí tfuj, tfuj.
Vary jsou fajn, já tam chodila na SŠ. Takže je znám celkem dobře.
My dnes pracovali na zahrádce a ještě jsme odpočívali.
Pa a nemáš za co děkovat. Drž se a pěknou úrodu. L.

P.S Hodně pij. Jez mléčné výrobky, aby jsi zahnala případné hyperstimulační příznaky.

andulka2
20. zář 2008

Leni rozhodli jsme se presne jak pises, pokud by bylo vajicek deset a vice, tak pujdeme pul na pul. Pokud by jich bylo min, tak to riskneme jen s nasima. Je tam sice mala sance, ale pokud by se melo podarit vlastni miminko, tak to rozhodne stoji za to, to risknout. Navic jak pises, to ze byly foliky ok a bylo jich dost neznamena, ze v kazdym bude vajicko a ze to vajicko bude v poradku. Takze to finalni rozhodnuti nechame opravdu az na pondeli. Jinak Ovitrelle jsme pichli, priznam se, ze jsem nesmirne stastna, ze to byla zatim posledni injekce, uz mam uplne rozpichane bricho a ty vpichy i malinko boli :(

Ano, ve Varech bylo opravdu moc hezky, koukala jsem, kolik Rusu tam bylo - i napisy vsechny v rustine. Ale opravdu hezke mesto. Takze pohazis odnekud z okoli Varu ? ja jsem puvodem z Moravy - z Olomouce, pak jsem potkala pritele z Prahy a po nejake dobe se prestehovala za nim do Phy.

Na pondeli jsem zvedava, jak to dopadne, malem to vypadalo tak, ze pritel se mnou nebude moct jit, kvuli zamestnani, ale nastesti si to zaridil a pujde, coz jsem si opravdu oddychla ... Kazdopadne se v pondeli odpoledne / vecer ozvu. Vam preji moc hezky zbytek vikendu, pekne si odpocinte. zatim ahoj

lendulka007
21. zář 2008

Ahoj ANdulko, schvaluji vaše rozhodnutí. Je dobré být dopředu rozmyšlení, co bude....neboj, OPU je v pohodě a je dobře, že přítel tam bude s tebou. Je to opravdu lepší.
Neboj, bříško se za chvíli úplně zocelý a nebude vidět, že jsi tam píchala. Já jen po těch stimulacích už nemám ploché bříško. Už je prostě furt nafouklé, už se připravuje na mimíska.
Z okolí Varů nejsem, jsem z okolí Plzně. V Praze manža studoval, takže jsme tu zůstali. Jsem tu ráda.
Přeji vám hodně sil na zítřek. L.