Azoospermie. Co s tím?

rcruella
24. srp 2007

Ahoj holky!!!

V úterý jsme byli na spermiogramu a ukázalo se, že manžel nemá žádné spermie. Objednali jsme se tedy do Pronatalu. Nevíme ale vůbec, co nás čeká. Máte někdo podobné zkušenosti?

cabika
24. zář 2008

Andulko, to je super. Tak Vám oběma (třem) přeju, ať se za 9 měsíců setkáte. Jak je vidět i zázraky se dějí. 🙂 🙂 😵 😵 🙂 🙂
Holky, nesmíme ztrácet naději. Jednou se nam to vsem take podari.
papa hezky vecer

lendulka007
24. zář 2008

Andulko, užívej a odpočívej, ať na konci vidíš ty krásné //. Já vím, že v těch zamražených dávkách jsou určitě použitné spermijky, jen je najít. Je to hodně o štěstí. Já mám v hlavě tento příběh jedné statečné bojovnice se stejným problémem. 4xIVF i s jejich vlastními spermijkami, 2x byli na M/T, ale bohužel s jejich materiálem na konci ty // nebyli. Dnes je těhulka s dárc. sp. Vždy říkala, že je to stálo hodně opravdu hodně sil. Bojovali 7 let o své biologické dítě, ale nevyšlo, ale je těhulka a čeká dvojčátka.
To je dobře, že jsi optimistická, to je moc a moc důležité. Tak se drž a díky také za podporu, že ten třetí pokus bude o dost lepší než ty dva předcházející.
Ono je lepší toho moc nedělat. Mně bolelo bříško, takže radši jsem nic nedělala. To žehlení si radši odpusť i úklid, opravdu si to užívej, příští týden to zvládneš.
Do kdy zvládneš netestovat??

Cabiko, a jak je to teď s vámi? Čekáte na nový spg? Už vám alespoň udělali tu genetiku?

Jinak my jsme dnes byli odevzdat ejakulát a manža byl na krvi na imunu. Tak jsem na to zvědavá. Já jdu na krev příští týden.

Hezký večer.

cabika
24. zář 2008

Lendulko, rozhodli jsme se, že do konce roku chceme jít, ještě na jeden spermiogram. Pokud bude výsledek stejný, tedy 0 spermijek, tak jdeme to M/T. Co obnáší ta genetika? Jsem trochu zmatená? 😔

lendulka007
24. zář 2008

Cabiko, to je dobrá volba, ještě jeden spg a pak jít do M/T. To je rozumné, ale na tu genetiku jděte, aby tam třeba nebyl problém a vy jste nemuseli zbytečně čekat. Genetika je o tom, že naberou krev, zjistí karyotypy a pak další vyšetření třeba na cystickou fibrozu a tak. Měli by vám jí fakt udělat, protože tam může být problém jako je to u Berušky. Pak je T/M zbytečná. Přeci nepředáš to samé dítěti! Spíš se dívím, že vám jí hned neudělali. Tohle období toh čekání bylo pro mě asi nejhorší. Jen tak čekat na výsledek, co kdyby se to zlepšilo, co? Vyplnili jsme to dovčou do velké dálky a nějak jsme to oba přežili. Tak hodně štěstí. A holky jen //.

andulka2
24. zář 2008

Cabiko dekuju moc za prani. Taky si myslim, ze jste se spravne rozhodli, zkuste jeste jedn spg a podle toho se pak rozhodnete, co dal. Jeste tomu dejte jednu sanci. Kdyby byl nahodou vysledek nulovy, tak jdete do M/T. Lendulko dej pak vedet, co vas spg, zda jsou nejake pozitivni zmeny !!! Nam kdyby to tentokat nedej boze neyvslo, tak jdeme taky do zamrazenych embryjek s darcem, proste to bude nase miminko a hotovo. Chce to ale cas. Jen doufam, ze tuto otazku budeme resit az v pripade sourozenecka. Kdy budu testovat nevim 🙂 snad to vydrzim az do 14 dne, ale opravdu nevim 🙂 Berusko uz jsi zacala stimulovat ? hezky vecer holky, pa

lendulka007
25. zář 2008

Ahoj holky, zkoušela jsem zjistit výsledek spg, bohužel je tam nutné se telefonicky objednat k dr. i na tel. konzultaci a dřívější termín než máme vlastní konzultaci, tam dr. nemá. Takže holt musíme 14 dní vydržet, co se dá dělat. Stejně s výsledkem nic neuděláme.
Dneska jsem byla taková posmutnělá ráno, ale nebylo to tak hrozný a manža mi povídá, abych nebyla smutná, že už to mimi na nás čeká, že už má lístek s čísílkem a čeká na nás v čekárně. To je prostě moje zlato. 🙂

Andulko, tak přeji pohodové čekání na //.

Beruško, jak to vypadá s tebou?

beruska195
25. zář 2008

Ahoj holky,
omlouvám se, ale jsem v práci nějaká zadřená, až teď přes poledne se mi podařilo sem juknout! Doma zatím net nemáme, tak jsem odkázaná jen na práci 😒

Včera jsem začala stimulovat, opravdu to nic nebylo. Píchla jsem si Gonal sama, když jsem viděla manžu jak je nervozní a jak by se odhodlával, kdy a kam mi to píchnout, aby mi neublížil, tak jsem si to bodla sama a bylo to raz dva, skoro jsem to necítila 🙂 Asi výhoda mých špíčků 🙂

Andulko hezky lež a odpočívej, ať se má bojovníček u Tebe dobře a hezky se uchytí.... Moc držím palečky!!!

Lendulko Tobě držím palce na spg a hlavu vzhůru, určitě se všechny jednou miminka dočkáme 🙂

Cabi, genetiku určitě udělejte, opravdu je to hodně důležité - my byli na 100% rozhodnuti na M/T, ale ouha genetika nás zradila, manža má genetickou mutaci a žádné spermijky se mu netvoří. I kdyby se při M/T nějaké náhodou našli, gen.mutace by se přenášela dál na děti a to bysme určitě neriskovali.
Vůbec Tě Tím nechci strašit, u vás dopadne genetiku určitě dobře!!!

Tak holky, jdu zas makat - díky za podporu, mějte se hezky 🙂

cabika
25. zář 2008

Ahoj holky. Děkuju moc za objasnění. A musím říct, že tu genetiku nám tedy pravděpodobně dělali. Protože už při prvním spermiogramu brali manžovi krev. Pak jsme šli na urologii a Dr. Vik nám řekl, že vše hormony i vyšetření na cystickou fibrozu jsou v pořádku. 😉
Tak v genetice to asi nebude, co?

Každopádně příští týden objednávám spermiogram. Co bych dala za to, kdyby se tam aslespoň ta jedna jediná mrška objevila. 😵
Děkuji moc za informace. Já jsem z toho všeho tak zmatená, že vždy když jsme byli u dr., tak jsem byla mimo a nezmohla jsem se ani na slovíčko. Tak ještě jednou díky díky díky.

🙂 🙂 🙂

Beru a Lendulko držím palečky, ať vám to také dobře dopadne.... 😉 😉

nufice
25. zář 2008

Ahoj holky, 22.9. jsem byla na první konzulatci v Reprofitu. Konzultace dopadla myslím suprově, byli jsme u dr.Machače, je moc milý. Máte taky azoospermii. Na radu dr.tam manžel nechal ještě jednou sperma na vyšetření a uvidíme, zda něco vycentrifugují, když od gynekologa zní diag.azoospermie. Dr.se to moc nezdálo, když máme jedno dítě, spíš by prý odhadoval na to, že tam nějaké jsou, ale běžným mikroskopem nejsou vidět, jak jsou na řídko a prý mi v 19ti zřejmě stačila jedna spermie, abych byla těhu🙂) Ale bohužel se skutečně žádné nenašly. Takže zbývá TESE. Jinak prý bychom to mohli do Vánoc zvládnou, teď potřebují můj hor.profil a potom se mám objednat. Manželův hor.prof.je prý OK, lehce zvýšené hodnoty FSH jsou prý zanedbatelné, musel by mít 80-100 a né 13-19, takže to prý je v pořádku.Mám hrozný strach, aby při TESE něco našli. Jinak po uro stránce je manža taky OK, jen má odoperované jedno nesestouplé varle, ale druhé má OK.

lendulka007
25. zář 2008

Cabiko, já nevěděla, že jsi taky v Gennetě. On vám Vik nedoporučil nový spg a pak případně M/T? To se divím, on nám to takhle právě doporučoval. Odstup od spg nechte 3 měsíce. Kdy jste absolvovali 1. spg? V genetice to fak nebude. Neboj, M/T vám klapne, něco se najde.
A u jakého dr. jsi tam ty?
To se nás tu teda sešlo z Gennetu, jestli počítám správně, tak jsme tu čtyři - Beru, Andulka, ty a já. No to nás je se steným problémem.

Ahoj Nufice, my se známe z azoospermíčku na neplodnosti? V Reprofitu jsou fakt úspěšný 🙂 . Neboj, něco se určitě najde.

nufice
25. zář 2008

jj, známe 😉

lendulka007
25. zář 2008

je vidět, jak chodíme na stejný weby. Znám se tady odsud s Bessi. No, jo, někde se proště musíme všechny vykecat, že?
A co vás teď čeká? Už máte termín na M/T?

nufice
25. zář 2008

teď mám 2.10.dostat MS, mám si nechat udělat u nás hormony a potom se s výsledkem objednat do Caru a potom nevím, asi se domluvíme na základě výsledků na stimulaci? Co myslíš?

lendulka007
25. zář 2008

2.den ms půjdeš na hormonální profil, z toho oni vycházejí, jaká bude stimulace. Nevím, jak to probíhá v Reprofitu, ale u nás v Gennetu nezačneš dřív stimulovat ani se domlouvat na stimulaci, když není partner po M/T. Zároveň se stimulace a M/T nedělají, protože kdyby tam nic nebylo, tak musí vzít rovnou dárce. A to opravdu není pro psychiku nejlepší. Ale fakt nevím, jak to v Reprofitu je, to se domluvíš na konzultaci.
U mě to bylo takhle, únor M/T, březen jsem začala se stimulací.

nufice
25. zář 2008

no, dr.nám právě říkal, že spermie z M/T nejsou nic moc a nemusely by přežít mražení a tak to tady dělají současně a vzhledem k tomu, že dárce nechcem a nedoporučuje nám ho, tak to budou docela nervy, zda nepůjde celá stimulace v niveč. Proto uvažuju, pokud budou hormony OK o nějaké základní. A co Vám, kolik jich našli a jaký je původní problém? Víte, proč azoo?

lendulka007
25. zář 2008

to my víme, že spermie po rozmražení a ještě z M/T nejsou nejlepší. ALe na druhou stranu je to méně na psychiku náročné, nedovedu si to představit. Zamraženo máme ještě relativně dost, ale v kvalitě nic moc. Poprvé ani nedokázaly nic oplodnit, takže asi tak. Problém je v nesestouplém varleti (jak primitivní problém, že?). Ale je nás takových hodně.

nufice
25. zář 2008

takže to samé u nás. Má ho taky odoperovaný pryč? Kolik mu je? Hormony má OK? Vše v normě? My lehce FSH - kolem 13-19 říkala dr., jinak nic, infekce se taky nenašla. myslíš, že v tomto případě je velká šance, že najdou? A kolik jich našli? Kusy, desítky, stovky?

nufice
25. zář 2008

teď čtu na neplodnosti.....čekáš na sper. a uvažujete o IUI? s vašimi spermiemi?

lendulka007
25. zář 2008

my druhé máme, ale takové zakrnělé, druhé se tváří jakž takž, ale úplně ok taky není. SPermijky našli až kultivace po TESE. Po operaci jsme měli jen málo použitelného materiálu. Hormony vše OK. Kolik toho vykultivovali nevím. Připravují si dávky, takže ještě máme.
Spg je v rámci imuno vyš., protože v každém spg něco bylo po centrifukaci, ale byly mrtvé. Tak proto i imuno u partnera.

nufice
25. zář 2008

u nás ani po centr.vůbec nic. My jsme také druhé měli,taky zakrnělé, v pravo, v r.2005 mu ho odoperovali pryč, prý se to tak řeší, že by z toho mohla být rakovina a nadávali, že už to měl mít dávno 😖

lendulka007
25. zář 2008

to jsou věci. Ale stejně varlata by měla řešit dětská lékařka v dětství a ne v dospělosti urolog !!! Oni to řešili, ale jak???

nufice
25. zář 2008

to u manži to asi nikdo neřešil, i když asi při operaci kýly když byl maličký se pokusili o fixaci, ale jisté to není, matka o ničem neví☹ Dokonce mi jednou řekla, že se báli, že nebude moc mít děti 😠 , ale když to nešlo po druhé, tak se ptala, co mám za problém, já 😝

lendulka007
25. zář 2008

Kýla je taky pěkný prevít. A ty tchýně, no comment.
Jdu žehlit. Pa.

andulka2
26. zář 2008

ahoj holky, vcsechny vas zdravim. Dnes jsem posleni den doma a v pondeli uz pomazu do prace. Leni nemas nahodou nejaky recept, jak prezit tech 14 dnu a nezcvoknout ? 😉
Berusko to pichani je opravdu snadne, z pocatku mi to pichal pritel, pak musel ale na 2 dny na sluzebku, tak jsem byla nucena, naucit se to sama, a to dokonce i Cetrotide, ktery si musis nejdriv namichat. Dej pak vedet, kdy jdes na utz. Je pravda, ze se nas tu seslo hodne z Gennetu se stejnym problemem.
Leni nebud smutna, manza ma pravdu, miminko na vas uz ceka ... Je stejne zlatej. Ten muj taky, kazdej den si povida s embryskem v brisku :o) je to hezky ...
Zdravim Nufici a drzim palecky, aby byla M/T uspesna ... Ve vetsine pripadu byva, takze sance je velika. Zatim pa

cabika
26. zář 2008

Lendulko, musím říct, že mi to bylo dost divný, když nás Dr. Vik na další spermio neposlal. Řekl nám rovnou, že si máme rozmyslet, zda chceme jít na M/T nebo adopci. Mě jen zaráží, že prý manželovi nic není, ale nikdo nezjišťuje, proč nemá spermijky!!!!! Jsem asi divná, ale pořád tajně doufám, že tam někde ty malé mršky jsou ( nebo že se objeví) a my budeme mít svoje miminko.

🙂 🙂 🙂 🙂

Na první jsme byli u Dr. Stejskala 6.8.2008. Ale k němu už teda jít rozhodně nechci. 🙄 🙄 🙄 Dr. Vik byl naprosto suprovej. Musím se přiznat, že při prvním spg jsme bohužel nezvládli dodržet 4 denní abstinenci.
😔 😔 Myslíte, že to může hodně ovlivnit výsledek spg?

gregy
26. zář 2008

cabika áno abstinecia môže ovplyvniť veľmi výsledok. Mne naposledy jedna embryologička povedala že pri takto ťažkých poruchách tvorby spermí je dobré možno abstinovať aj dva tri týždne pred spermiogramom. Ževraj sa tam aspoň niečo vytvorí. Pri normálnom spg. to nedoporučujú lebo potom tam je príliš veľa mŕtvych spermií a majú s tým potom veľa roboty ale pri takýchto poruchách je to ževraj lepšie. Môj muž sa až zhrozil ale čo vydrží ked bude treba. A na margo liečenia porucha tvorby spermíí je žial nevratný proces ak traz sa už kanáliky poškodili a je jedno z akého dôvodu, ich činnosť sa už nikdy neobnoví. Je iné ked je len zhoršený spg. tam aká taká šanca na nápravu je, ale pri azoospermii alebo pri výskyte malinkého počtu spermií je 100% istota že sa to už nezlepší práveže sa to môže len zhoršovať. Nám zistili azoospermiu 12/2007 ale našťastie potom sa nám pár kusov v spg. našlo.

nufice
26. zář 2008

Cabiko, takto sjme čekali 13 let, že se třeba ještě objeví☹ a to jedno dítě máme, 16ti leté. Takže teď jdeme na TESE a doufáme, že tam se nějaké spermijky najdou 🙂

eloana
26. zář 2008

ahoj holky tak urolog i geneteika jsou v poradku -takze nevime proc spermie nejsou

cabika
26. zář 2008

eloanko, tak to jsme na tom stejně. 😉 😉

eloana
27. zář 2008

ahoj cabika -no manzel chce cekat,ze se treba objevi ,ale jak ctu tady zkusenosti ,tak nevim ,ale preci musi byt nejaky duvod proc nejsou nebo proc nejdou ven ne??