Azoospermie. Co s tím?

rcruella
24. srp 2007

Ahoj holky!!!

V úterý jsme byli na spermiogramu a ukázalo se, že manžel nemá žádné spermie. Objednali jsme se tedy do Pronatalu. Nevíme ale vůbec, co nás čeká. Máte někdo podobné zkušenosti?

ellisabetha
7. pro 2015

@anna_1986 Ach ne !! To je mi moc líto. Takže žádná další cesta - dárce, adopce, nic ? Držte se, chce to čas na vzpamatování se z toho. Posílám veliké objetí !

verulix
7. pro 2015

@anna_1986 to je mi líto, ale přesto bych vás chtěla povzbudit. Manžel měl taky přerušený vývoj semenných kanálků po zkažené operaci už ve dvou letech a teď po druhém mesa/tese mu spermijky našli po hormonální léčbě. Možná by nebylo špatné zkusit to po čase znovu, ať třeba máte aspoň druhé dítě svoje. Vím,že ti to teď asi připadá nereálné,ale zažila jsem to, rok jsme se vzpamatovávali a jsem strašně ráda že jsme do toho šli na podruhé a povedlo se.

cleo253
7. pro 2015

@verulix ahoj a genetiku ste mali v poriadku?

anna_1986
7. pro 2015

@ellisabetha diky,zatim o darci ani adopci nepremyslime..

anna_1986
7. pro 2015

@verulix diky,ale my jsme absolvovali sedmimesicni hormonalni lecbu,hormony se srovnaly a nic,operoval dr. Koci..

verulix
8. pro 2015

@cleo253 genetika byla naštěstí dobrá, @anna_1986 já vím, ale člověk je jen chemický koktejl a věda jde rychle kupředu. Co není možné teď, může být třeba za dva roky jiné. Zkusila bych to aspoň průběžně sledovat, jestli nepřišli na něco nového. Vím,že se mi to lehce říká, ale já jsem prostě člověk který se odmítá vzdát.

ellisabetha
8. pro 2015

@verulix Nám taky dr. Kočí říkal, že nás povede a evidenci a že ten výzkum jde dopředu, tak kdyby byl nějaký vývoj, tak nám dá vědět. I když, kdo ví jestli, při tom množství pacientů co tam má... A já sama abych si nějak hlídala vývoj, to teda nevím kde a jak. U nás už je to asi konečná i když partner říkal, že kdyby se dr. Kočí do 2 let ozval, tak by toho klidně šel. 🙂

verulix
8. pro 2015

@ellisabetha sledovat jsem myslela třeba na jeho stránkách a taky car a nemocnice vydávají různé zprávy a určitě budou publikovat pokroky ve výzkumu. Vždyť je to jejich vlastní reklama. A navíc dr.Kočí má podle mě o pacienty opravdu zájem, alespoň já jsem měla ten pocit a taky z toho má více než slušné peníze. Takže myslím,že by se vám určitě ozval. Aspoň maličká naděje vždycky je 🙂

chiara75
18. únor 2016
Uživatel chiara75 je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od chiara75.

Ahoj holky! Diskuse tu trochu utichla... Přesto se chci zeptat, je tu někdo, kdo má před sebou (tedy partner 🙂 ještě operaci MESA/TESA nebo prochází léčbou? Případně - nějaký případ, kdy tělo nereagovalo na hormonální léčbu a při operaci se spermie našly? Nás to čeká za cca měsíc...

anazoo
22. únor 2016

Ahoj holky, uff, jsem tu nová, to je teda stran, to asi nepřelouskám... chci se zpetat jestli je u někoho podobná příčina jako u nás, jestli šel do MESE/TESE a s jakými výsledky.

U nás to není příčina jistá, máme s manželem jedno dítě (4) a o jedno jsme předtím přišli v 9. TT. O dalšího potomka se snažíme cca 1 a 3/4 roku, po první návštěvě CARu a spermiu jsme byli tak trochu v šoku, když nám sdělili že žádná spermijka nebyla nalezena. Spermiogram se opakoval se stejným výsledkem, muž má zrovna po urologickém vyšetření, kde se teda zjistilo poškození varlat, nejspíše v důsledku nějaké prodělané virózy (ale horečnaté onemocnění žádné nebylo). Průchody narušené nejsou. Ale z výsledku je patrné, že něco není ok, nízký testosteron (to říkal doktor, ale nemůžu z těch lejster vyčíst kolik - jak se to jinak značí?) a vysoké FSH (37,8), LH (8,90) asi v normě? Říkal, že pokud chceme zkusit TESE tak ať zkusíme, ale šance, že se něco najde je malá, ale že to máme prograt ještě v CARu, tam nás budu teprve objednávat... navíc ani u mě to není žádná hitparáda, můj FSH hormon je v tzv. šedé zóně 11.

Měl někdo podobnou situaci, šel do TESE a spermijky se našly?

anazoo
22. únor 2016

Tak už jsem to našla, ten testosteron asi katastrofa... 13,11 a estradiol 23. Můžu se zeptat jak se to pohybuje u vašich mužů?

chiara75
22. únor 2016
Uživatel chiara75 je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od chiara75.

@anazoo Ahoj. Tak manžel nemá úplně problémy jako tvůj, děti nemá a zřejmě měl azoo odjakživa. NIcméně počáteční hodnoty testosteronu měl o dost horší: 9,02. Estradiol měl v normě - 131, ale tam je široké rozpětí - 29 až 131. FHS měl taky vysoké - to u tvého manžela je fakt dost. LH měl na začátku 3,6 - tam je norma 1,20 až 10.
Na operaci teprve půjde, takže zatím nemůžu sloužit ☹
největší úspěchy má údajně androlog dr. Karel Kočí. Léčba u něj je ale drahá.

anazoo
23. únor 2016

@chiara75 díky, tak budu držet palce

anniedxb
15. bře 2016

Ahoj, muj manzel ma taky azoo, zistili jsme to pred 2 mesici. 😒 Narodil se s nesestouplym varletem, byl operovan ve veku 5 let, coz bylo zrejme prilis pozde a ovlyvnilo to vyvoj obou varlet. Byl to sok, ale nic nenadelame, jdeme dal a snazime se najit reseni...obratili jsme se na Dr Kociho, v ramci email poradny, musim rici, ze ma velice profesionalni pristup, vsechno dopodrobna vysvetlil. Nam navrhuje mikroTESE operaci, vite mi k tomu napsat neco bliz? Kolik to u Dr Kociho stoji? Dela sa IVF/ICSI hned pote? Co jsi dr uctuje za tyto operace? Za kazdou informaci budu moc vdecna.

chiara75
15. bře 2016
Uživatel chiara75 je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od chiara75.

@anniedxb Ahoj, vítej v klubu! Nevím, jak je to u nesestouplého varlete, možná tam není třeba hormonální terapie - pokud by ale nutná byla, značně se to celé prodarží. Můj manžel podstupuje roční hormonální terapii a se vším všudy nás to zatím stálo kolem 70 tisíc korun! Nyní operace - tuším 52-53 tisíc - včetně zamražených spermií. Jsou i jiné možnosti - operuje například androlog dr. Vik, který spolupracuje teřba s Gennetem - bez hormonů a cena se snad pohybuje kolem 20 tisíc celkově. Myslím, že je dobré zjistit si, jestli jsou tam ty hormony nutné nebo ne - google....

anniedxb
15. bře 2016

@chiara75 Hormonalni terapie nam Dr neodporucuje, protoze u muzu s historii nesestoupleho varlete je vyznamne vyssi riziko vzniku nadoru - predpokladam, ze hormonalni lecbou by se mohli aktivovat procesy, ktere nechceme aktivovat. Proto jedinou moznosti je pry mikroTESE. 😖 52-53tisic korun je za mikroTESE? Kolik u nej stoji pak ICSI a IVF?

chiara75
15. bře 2016
Uživatel chiara75 je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od chiara75.

Ano, je to za MESA/TESE. Kolik to u něj stojí dále nevím, my v případě, že se (za týden)něco najde, podstoupíme IVF jinde. ICSI by mělo být standardně za 8 tsiíc všude... IVF bys měla být zdarma - pokud jsi nepřekročila 39. rok. Zdarma ale obvykle není zcela zdarma - nemám zkušenost, ale pár tisíc za tvou stimulaci si zřejmě naúčtují.

mrshka
15. bře 2016

@anniedxb prošli jsme si tím necelý rok zpátky - stejná diagnóza.. azoo z důvodu nesestouplého varlete a operace ve 4 letech. podle všeho se tam dostal nějaký zánět, který zapříčinil nevytváření spermií. co se týče následující léčby, tak my byli ve Zlíně - žádná hormonální příprava, byla zbytečná (ve chvíli, kdy tam nic není, tam prostě nic není - bylo řečeno od dr). muž podstoupil MESA/ TESE (dokonce obě dvě - pokud nenajdou nic při MESA, rovnou přistupují k TESE - cena je stále stejná). následně se oplodnila vajíčka a čekalo se na vývoj (bohužel spermie u muže nenašli, což bývá docela časté při tomto důvodu). ceny ti klidně řeknu, ale podle mě to má každá klinika jinak, takže by to asi nebylo úplně přesné. kdybys chtěla se zeptat, klidně písni IP 🙂 nechci tady vše rozebírat..

ellisabetha
15. bře 2016

@anniedxb Ahoj, my byli na MESA/TESE u dr. Kočího v listopadu 2015, platili jsme cca45 000,- jen za operaci, předtím jsme tam ještě rok dojížděli a probíhala hormonální léčba, takže + léky to byla docela palba. Účtuje si za personál na sále, pronajmutí sálu, lůžko .. nevím už přesně, co tam vše měl. Ale na řadu přišel kolem 11.hod a v 16: hod už jsem si ho vedla domů.

anniedxb
15. bře 2016

@mrshka Diky za odpoved. Mas IP 😉

anniedxb
15. bře 2016

@chiara75 Tak drzim moc palce, at se vam to povede a hodne toho najdete! Urcite napis po operaci, jak jste dopadli. To jsem nevedela, ze IVF je zdarma do 39 let - to plati jenom pro statni kliniky, ze jo? V privatnich si za to urcite uctujou..

anniedxb
15. bře 2016

@ellisabetha To jsem slysela, ze u Kociho je starostlivost hodne kvalitni. Jak vam dopadla MESA/TESE, naslo se neco? Delal obe?

mrshka
15. bře 2016

@anniedxb IVF platí pojišťovna, neplatí ovšem léky (tzn. hormonální stimulaci), ale vše spojené s vyšetřením a provedením operace 🙂

mrshka
15. bře 2016

@anniedxb ještě drobnost - je jedno, jestli je to soukromá nebo státní klinika, pokud si zažádají na tvoji pojišťovnu!

ellisabetha
15. bře 2016

@anniedxb Bohužel ☹

anniedxb
15. bře 2016

@ellisabetha To me moc moc mrzi ☹

anniedxb
15. bře 2016

@mrshka OK, diky za info.

ellisabetha
15. bře 2016

@anniedxb Život jde dál. 🙂 Vám držím moc pěsti a pana doktora pozdravujte !! 🙂

anniedxb
15. bře 2016

@ellisabetha Dekujeme! My jsme jeste jen v zacatcich, no beru to pragmaticky. Nemam utopicke nadeje, ale ani si nemyslim, ze nemuzeme uspet. Co mame v osudu, se stane.

ellisabetha
15. bře 2016

@anniedxb taky si to tak říkám. Co má být,to se stejně stane s neděláme a tím nic. Tak se držte.