Azoospermie. Co s tím?

rcruella
24. srp 2007

Ahoj holky!!!

V úterý jsme byli na spermiogramu a ukázalo se, že manžel nemá žádné spermie. Objednali jsme se tedy do Pronatalu. Nevíme ale vůbec, co nás čeká. Máte někdo podobné zkušenosti?

lendulka007
18. led 2008

..takhle dlouho čekáte na pojišťovnu. To není možný. Co tam proboha dělají??? Tady co vím, tak to tvrá 2 - 3 týdny a dá se to někdy i pohonit na kratší dobu, ale musí se tam volat a volat....

katy2
18. led 2008

ahojte!
dakujem vam vsetkym za podporu... takze na m/t a na odber vajicok ideme v stredu, 23.1.
genetiku sme mali uplne v poriadku, len manzelov HP bol nie celkom najlepsi...
urcite vam dam vediet, ako sme dopadli...

gregy
18. led 2008

no žiadosť sme písali 9.1. a odpoveď ešte neprišla a môj lekár mi povedal že moja poisťovňa má stašne malú kapacitu a tak podľa toho ako to uhrádzajú nás zaradil do poradovníka a vyšlo na nás 4. miesto v budúcom pol roku. Boli sme z toho poriadne sklamaní ale čo narobíš zmena poisťovne nie je už teraz možná (až v septembri a realizácia je až v novom roku), takže len vydržať. A to mám poisťovňu druhú najväčšiu na SK, ak nie aj prvú. No hnusoby sú to! ešte že tak veľ platíme za zdravotné poistenie ... no bordel!

lendulka007
18. led 2008

....tak to je síla, to bych nečekala, Gregy.
Katy, příští středu budu na tebe moc a moc myslet. Ať toho najdou hoooodně a ať máš hodně dobrých vajíček. 🙂

katy2
18. led 2008

lendulka, dakujem za podporu

adus22
18. led 2008

Gregy ak sa mozem spytat, aku mas poistovnu? Si ma celkom vystrasila. My planujeme M/T a ICSI na jun/jul, a v Heliose mi povedali, ze staci poslat ziadost na poistovnu v marci. Ja mam spolocnu zp.

katy2
18. led 2008

neviem, ako je to s poistovnami, ale ja mam doveru, ziadost som odniesla do pobocky v KE 28.10, oni to posielali do BA a do troch tyzdnov som to mala schvalene.... 😕

gregy
18. led 2008

Aj ja mám spločnú ZP, kočky nejde o schválenie, to aj nám povedali, že do dvoch - troch týždňov nám to príde schválené domov, ale ide o to že povedzme na mesiac dá posiťovňa určitý badžet, ktorý môžu na tieto úkony čerpať a keďže majú asi dosť pacientiek z tejto poisťovne dali nás do poradovníka a vyšlo na nás 4. miesto v budúcom polroku. Možno vo vašich cetrách nie je toľko veľa pancientiek z tejto poisťovne a dostane sa na vás skôr ...

katy2
18. led 2008

u nas ani len nespominali, ze je nejaky poradovnik 😕 schvalili ziadost a isli sme do toho

gregy
18. led 2008

no tak to je super, ja som tiež čubrnela ale podľa mňa v centre majú možno rozpis že na jeden mesiac, vymýšľam si napr.: 2 pacinekty zo spoločnej na IVF a ak ich majú 14 bum sme v júli ... asi neako takto si to vysvetľujem ja.

bessi
18. led 2008

Ahojky, tak to jste me trochu vystrasily. Budu se muset na pojistovnu zeptat hned na dalsi konzultaci. Stejne jsou to zmetci-clovek jim plati jak mourovaty a kdyz neco chce, tak si jeste musi pekne pockat. Doufam, ze nebudou delat problemy, protoze bych na ten zakrok chtela jit co nejdriv.

bessi
18. led 2008

Gregy, u vas trva vsechno nejak dlouho-ten termin na genetiku mi prijde docela dlouhy. My jsme zmenili CAR, hned dalsi tyden odber krve a pohovor s genetickou a ted cekame. Dokonce vysledky posilaji i postou.Vubec se toho neboj. Vcera jsem to myslela spis v zertu - i kdyby mi tam neco nasli, tak by to byla stejne velka haluz. K chybe v geneticke informaci muze dojit strasne snadno a v podstate to nleze nijak ovlivnit. Mnohdy se jedna u lidi o tezke poruchy, casto dokonce neslucitelne se zivotem. Pokud by tam i nejaka mutace byla, nicemu by neprekazela a clovek by mohl zit plnohodnotny zivot, tak nema smysl to resit. Manzel se strasne bal Klinefeltera-rikala jsem mu, ze i kdyby ho mel, tak muze byt rad, ze dopadl, tak jak dopadl, protoze asi u 20% lidi s touto vadou se vyskytuje snizeny intelekt. Nakonec to v poradku 😉

gregy
18. led 2008

Ja sa zatiaľ o tie genetické choroby veľmi nezaujímam, radšej nevedieť ... ako sa báť! Jasne že sa trochu bojím ale ked neviem čoho konkréte je to o trošku lepší pocit .... 😉

rcruella
autor
21. led 2008

Ahoj holky. Když jsme byli na genetice, tak ten lékař taky říkal něco o XY a XXY, že to jako manželovi vyšetří. Pak taky něco o cystické fibróze. Radši ani nechci vědět, co to všechno je. Určitě bych pak zpozorovala, že to mám já i manžel. 😒 Výsledky budou až toho 12.3. Zkusím tam zavolat ještě dřív, jestli už něco nebudou vědět.

A k těm CAR: Já chodím do Pronatalu v Praze a jsem spokojená. Super přístup. Oproti Apolináři....

lendulka007
21. led 2008

Rcuello, tohle nám taky dělali. Neboj se toho, bude to v pořádku. 🙂

gregy
21. led 2008

rcruella ahoj nás to čaká až na konci februára - zase raz neaký poradovník ... a aj sa toho trošku bojím ale radšej na to nemyslím ... a ani radšej nezisťujem čo sa tam všetko vyšetruje lebo by som len zbyťočne stresovala 😉

bessi
21. led 2008

Ahoj holky, genetiky se fakt bat nemusite, pokud jste doted zili v pohode, tak v tom pokracujte bez ohledu na to, co vam zjisti. Jinak gen pro cystickou fibrouzu nese asi kazdy 25. Evropan. Pokud ho mate, tak vezte, ze vam (nebo spis vasim predkum) nekdy v minulosti pomohl prezit morovou epidemii, tzn. jste odolnejsi. V zadnem pripade to ale neznamena, ze jste touto nemoci postizeny. Ohlasila by se uz v ranem detstvi. Jste proste jenom prenaseci tohoto genu do dalsich generaci. Bohuzel u chlapu muze zpusobit azoospermii ☹ . Jinak se to vysetreni dela taky proto, ze kdyby ten gen meli oba partneri, tak by byla 25% pravdepodobnost, ze deti budou nemocne touto chorobou. Proto by pak clovek mel vyuzit metody prenatalni diagnostiky, napr. PGD, aby se vybrali mrnousi bez teto nemoci, ale rozhodnuti je samozrejme na vas, nikdo vam to nemuze prikazat. Dr. vam jen vysvetli rizika jednani. U vas vsech ta vysetreni nejak dlouho trvaji, my byli minuly tyden a vysledky budou uz mozna zacatkem unora.
Hlavu vzhuru, vse bude OK 🙂

cmuk05
22. led 2008

Ahojte.Chcela by som vediet ako dlho sa čaka na zákrok ak sa rozhodneme.Mam poisťovnu union a manžel dôveru.Až tak dlho ako ste to tu pisali že až do leta?Však to je kopa času.Aj to sa nemusi podarit. ☹ .Je to smutne že za ten zákrok treba čakat ved si ho platime z vlastnych penazí. 😖

gregy
22. led 2008

Cmuk áno my sme s mužom dávali žiadosť 9.1. a kôoli spoločnej ZP to bude až asi v júli ...
Besi s tou genetikou si na upokojila ďakujem ... a ešte kočky spomínale nekú chorobu na Kil .... u chlapvov to je čo prosím ťa?

katy2
22. led 2008

cmuk, zavisi od toho do ktoreho centra chodite... ja som davala ziadost koncom oktobra a koncom decembra som uz zacala stimulovat... U nas v centre (KE) sa necaka vobec, len na schvalenie ziadosti a tu nam schvalili do 3 tyzdnov..
Drzim palce....

Inak moj drahy je uz v nemocnici, zajtra mu robia M/T a mne punkciu... Drzte nam palce... 😔

rcruella
autor
22. led 2008

Já z toho nějak extra strach nemám. U nás v rodině je vše v poho. Spíš se bojím vyřčení toho ortelu. Jestli se nám spermíci tvoří nebo ne.

Katy, držím všechny 4 palce. 😉

lendulka007
22. led 2008

Katy, držím také palečky, ať T/M a punkce dopadnou co nejlépe a za 14 dní čekám //. 🙂

katy2
22. led 2008

dakujem 🙂 ja za manzela...

dudu
22. led 2008

katy drzim paaaaaaaaaaaaaalceeeeeeeeeeeky, nam tiez nasli na M/T, tak najdu aj vam

katy2
22. led 2008

dudu, dakujem... strasne sa bojim... ako to manzel znasal? velmi ho to bolelo po zakroku?

dudu
22. led 2008

mal ich dost filajkove, asi tak tyzden, no.... boleli , hovoril ze sa to da vydrzat,ale druhy krat uz nechce, tak mame darcovske 😒

katy2
22. led 2008

tak dufam, ze to aj ten moj zvladne... a dufam, ze nieco najdu... ak nie hned urobia ICSI s darcovskymi...

bessi
22. led 2008

Gregy, Klinefelteruv syndrom znamena poruchu v poctu pohlavnich chromozomu, chlapi normalne maji XY, pri teto chorobe XXY, vypadaji trochu jinak-napr. muzou mit zvetsena prsa, nemaji chlupy, u 20% snizeny intelekt .... a samozrejme azoospermii.

rcruellko, muze se ale stat, ze se clovek zase moc nedovi. Genetika muze byt OK, ale azoo muze byt zpusobena i ruznymi virovymi nemocemi. Driv se myslelo, ze jenom priusnice, ale ty viry jsou desne mrchy. Muj manzel mel nektere detske nemoci az jako dospely-napr. nestovice a paradoxne se proti priusnicim nechal ockovat tak asi pred 2 lety (opravdu ironie osudu-nechal se ockovat, aby mohl mit deti 😒 ). Ale stejne si myslim, ze by se T/M mela urcite zkusit, pokud bude aspon minimalni pravdepodobnost, ze tam nejake spermie budou, aby se clovek nemusel nic vycitat

katy2, preji hodne stesti.fujfujfuj

rcruella
autor
23. led 2008

Bessi, jestli doktor řekne, že je třeba jen 1 % pravděpodobnost, že tam něco bude, tak do toho jdeme. Sice nejsme milionáři, ale pro dítě bychom se třeba upsali čertu.

katy2
23. led 2008

ahojte 🙂
velmi pekne vam dakujeme, ze ste na nas mysleli 🙂
zniesla som 15 kvalitnych vajicok...
manzelovi museli odobrat kus tkaniva, naslo sa tam dost spermii ale su nepohyblive 😔 nevedia zarucit ich kvalitu, preto sme sa rozhodli, ze dame polovicu vajok oplodnit draheho spermiami a polovicu darcovskymi...
ET mame v stredu... Uz sa tesim 😵