Azoospermie. Co s tím?

rcruella
24. srp 2007

Ahoj holky!!!

V úterý jsme byli na spermiogramu a ukázalo se, že manžel nemá žádné spermie. Objednali jsme se tedy do Pronatalu. Nevíme ale vůbec, co nás čeká. Máte někdo podobné zkušenosti?

monasek84
8. bře 2010

petinax: jestli to tvuj pritel bere takto, tak mi to od neho pripada pekne sobecke...chapu ze to boli, hlavne chlapa, ale kdyz si prectes prispevky zpatky, vsichni meli na zacatku stejnou reakci a pak se z toho otrepali a sli dal se zvednutou hlavou.... nekdy nechapu jejich reakce, co cekaji ze pak bude? ze budou sedet sami doma na zadku a uzirat se tim, ze nemuzou mit dite?? nebo si hledat novou pritelkyni ktera uz deti ma? a co? to bude jejich?? ....MM tyto rekace presli nastesti tak 1-2 mesicich a ted mame o kus lepsi vztah, drzime vic pri sobe a vime ze pro to udelame vsechno.... o darci nechtel taky nikdy slyset a ted uz mluvi tak ze kdyby MT nevyslo, ze pujdeme do darce, ze chce videt jak mi roste brisko atd, ze i tak to bude nase....
Promin, ze to tak komentuju, ale nektery chlapsky reakce me v tomto fakt vytaci....jak kdyby byli na svete sami.... 🙄

cvernito
8. bře 2010

🙂 🙂 AHOJ BABY.TAKZE JA SA MOZEM PRIPOJIT K TEJTO DEBATE NAPR,,,MOJ MANZEL PREZILSOK KED SME SA TO DOZVEELI A HNED TAM SME POVEDALI,ZE O DARCOVI NECHCEME ANI POCUT.KED SME SA VRATILI Z NEMOCNICE TIE NASLEDOVNE DNI BOLI PRE MNA ZLE PRETOZE,MOJ MANZEL MAL O MNA VELKY STRACH CITILI SOM PROSTE,ZE SA BOJI ZE TERAZ O NHO NEBUDEM MAT ZAUJEM .POTOM PRESIELNEJAKY CAS A MANZEL MI NAVRHOL,ZE AK BY SOM TAK VELMI TUZILA PO BABETKU,ZE MI DOVOLI DARCU,PRETOZE NASA LASKA NEMOZE BYT SEBECKA .TAKZE PODLA MNA CLOVEK MILUJE TOHO CLOVEKA VTEDY AK SA PRE TOHO DRUHEHO DOKAZE TAKTO TAZKO RZHODNUT.ALE NEPODSTUILA BY SOM TO NIKDY POKIAL BY SOM NEVEDELA ZE MOJ MANZEL JE NA 100 PERCENT PRIPRAVENY.TAKZE ESTE MUSIM POCKAT PODLA MNA ESTE NIE,ALE AJ TAK SI VAZIM ,ZE TO VYSLOVIL.

cvernito
8. bře 2010

🙂 PREPACTE MI TIE GRAMATICKE PREKLEPY ,ALE KED JA SA STALE PONAHLAM.

monasek84
8. bře 2010

cvernito: o tomto to podle me v tomto pripade je.... 🙂

petinax
8. bře 2010

on to prostě bere jinak a já doufám, že mu něco najdou. a jak dlouho trvá potvrzení žádosti od pojištovny?měsíc?

monasek84
8. bře 2010

petinax: treba potrebuje jen vic casu.... vsak uvidite 😉 Me se zda ze vetsinou pisou cca 3-4 tydny.

petinax
8. bře 2010

no my nějak koncem března se jdeme domluvit na to oplodnění, podat žádost na pojištovnu atd.tak kdyby to všechno dobře šlo,mohla bych se v květnu začít stimulovat,dlouhý protokol je 21 dní a krátký 14.už kvůli tomu ani nekouřím,to jsou hrozný muka ale chci mít kvalitní vajíčka, jím vitamín E na obnovu buněk.jinak si bude muset tělo poradit samo,ještě mám strach z toho hyperstim.syndromu,sem četla na netu různý příběhy 😒

monasek84
8. bře 2010

petinax: neboj.. vsechno urcite dobre dopadne 🙂

petinax
8. bře 2010

monasek84-díky za podporu,sna dto tak bude a snad to vyjde i tobě s přítelem(manželem) a ostatním co do toho jdou

monasek84
8. bře 2010

petinax: urcite ano, musime vsichni verit a doufat 🙂

nellymn
8. bře 2010

Ahojte. petinax, veľmi ma mrzí reakcia tvojho priateľa. Podľa mňa je to od neho sebecké. Viem, že je to pre chlapa šok, predsa len, my ženy sme tie silnejšie stvorenia sveta. Ale to, ako sa stavia k tomu on ma mrzí. Už kvôli tebe ak ho máš naozaj veľmi rada a záleží ti na ňom. Možno je to naozaj jeho prvá reakcia na to všetko a potrebuje čas sa s tým vyrovnať. Ver mi, my sme s manželom skúšali všetko možné, aby sme mali spoločné bábo. Ani ja tomu nerozumiem, že keď mal výsledky všetky v poriadku aj hormóny na tvorenie spermií, prečo sa mu vlastne spermijky netvoria. Niektoré veci zostanú nepochopiteľné.
Ja som mala umelé oplodnenie cez VšZP a schválenie prišlo cca po vyše 3 týždňoch. Operáciu MESA TESE sme si platili sami a vyšlo nás to 20 000,- Sk.

petinax
8. bře 2010

jirka od petinax:nepotrebuji vice casu monasek.chci ji doprad. .to aby mela dite tak jak se slusi a patri ..pokud ja neuspeji.nikdy bych diteod darce nebral jako svoje...mohl bych ho mit rad...proc by ne..ale vzdycky bych vedel ze neni moje..a znam sebe jak bych se pak trapil...!mam ji tak rad ze bych ji zpusobil bolest tim ze bych odesel a zaroven pocital s tim ze bude jednou spokojena.byl bych bez ditete ale porad lepsi treba jak skokan Zach!takze muj nazor je ...darce...NE.!.to radeji pojdu!

sdusa
8. bře 2010

AHoj holky,
pro vas jsem tady asi nova, ale uz si konika procitam nejaky ten mesic, presneji od prosince, kdy pritelovi rekli, ze ma velmi spatny spg a sance na prirozene poceti je temer nulova.
Nelenila jsem a procetla jsem na internetu vsechno mozne, pritelovi jsem nasadila Kotvicnik zemni (2Xdenne), Profertil (2x denne), Bioaktivni SelenZinek (1xdenne), Vitamin E, C a Maca. Ja jsem napred pila Kontryhel, Malinik v dobe ovulace, pozdeji jsem presla na bylinkovy caj na neplodnost z Plzenske bylinkove lekarny, nebyl to receptbaby Radnicke, ale primo jejich, nikdy jsem nemela zadne gyn. problemy, HA neberu dobrych 6 let a ms take byla pravidelna, ale chtela jsem jen podporit cinnost vajecniku 😉 dale jsem jedla vitamin E a kys. listovou a Maca
no, "to make long story short" i pres priteluv spatny spg jsem nasla pred tydnem //
paradox je, ze jsme se extremne nesnazili, jen jsme nechteli skoncit jako vystresovany par, ktery nemysli na nic jineho a tak jsme tomu jen pomahali s tim, ze kdyz se nezadari prirozene tak vyhledove budeme resit inseminaci nebo umele, ktereho jsem se bala jak cert krize.
V unoru, ktery byl tak nejak narocny a popravde ani nevim kdy jsem ovulovala, ale vim, ze jsme tomu ani moc nedail (pritel narocna prace, hory, lyzovacky.. unava obou) a spali spolu asi tak 2x tydne a ne dny po sobe 😀. Zatimco ostatni mesice to bylo skoro denne...
Nevim co presne pomohlo, partner jde na kontrolni spg 30/3, coz je 4 mesice po tom co jsem mu nasadila vitaminy, jsem moc zvedava, jestli se pouze stal zazrak, nebo jestli opravdu vitaminova kura pomohla..
Kazdoopadne nezoufejte, zazraky se deji, staci na ne verit a trochu jim jit naproti! 😉 a hlavne, neverit prvnimu lekari, nam rekl docent Suk, uznavana kapacita, ze mame rovnou hledat darce, pritel tomu neveril a navstivil Gennet v pze, kde mu rekli, ze to neni tak tragicke, ma brat vitaminy (v podstate mu zadne nerekli) a za 3 mesice ma prijit na kontrolu... 😀 Drzim vam palce!

monasek84
8. bře 2010

Jirka: nevim, ..... proste podle me... kdyz to reknu zjednodusene (a taky urcite nehezky, ale nevim jak jinak to popsat).... beru to ze svyho pohledu... strasne moc jsem vzdycky touzila zazit ten pocit, ze otehotnim a drahemu to oznamim a budeme stastna rodinka atd... ale ted kdyz resime tento problem.... je mi lito, ze to nezaziju, ale vim, ze ho tak moc miluju ze budu ochotna akceptovat darce pokud to bude chtit on.... ja byla pro darce od zacatku (samozrejme az bysme si nekolikrat a na nekolika mistech potvrdili ze nase opravdu mit nebudeme) a strasne me bolelo, ze on rikal, at se sbalim a vypadnu a at si najdu poradnyho chlapa atd.... vedela jsem ze on svoje dite nikdy nebude moct mit a byla jsem ochotna dat mu aspon takovy.... bylo by napul moje, napul nase a neverim, ze by ho nikdy neprijal... bavili jsme se i o adopci, ale tu zase nechce on, protoze mi nechce odeprit pocit vynoseni vlastniho ditete a i on sam chce zazit ze mi bude hladkat brisko, atd. Spolu to proste zvladneme a jestli je to pro nas jedina moznost, tak jsme ochotni ji podstoupit, protoze jsme spolu stastni a spokojeni....

monasek84
8. bře 2010

Jirka: jinak samozrejme, pokud to beres jak to beres, nikdo ti to nemuze zazlivat a je to ciste jen na tobe jak se k tomu postavis.... jen ti chci nastinit jak to berem my z druhe strany....

petinax
8. bře 2010

jirka.urcite kdyz mam vse v poradku nebudu podstupovat z moji strany darce i kdybych mel cekat dalsich pet let.pokud bych mel rozhasene hormony a spatnou genet.tak bych mohl uvazovat ale za mojich okolnosti nikdy!zadny sobec ale jasny nazor na vec!opatrujte se a drzim vsem palce a verim ze docilite teho co chcete a po cem touzite...hojte

monasek84
8. bře 2010

jirka: mas svou tvrdou hlavu a s tim musis bojovat ty. je pravda ze za 5 let muze byt vsechno jinak. otazkou je jestli chcete tak dlouho cekat. to uz musite vedet vy. tak hodne stesti i vam....

petinax
8. bře 2010

jirka monasek radeji tvrdou hlavu 5 let nez darce a neceho pak litvat 😉

monasek84
8. bře 2010

jirka: neverim ze bys toho nekdy litoval 😉 ale treba to tu cele resime zbytecne a pri MT budete mit svoje spermijky a bude to 🙂

prinzesz
8. bře 2010

ahojte, vidim ze je tu dost silna diskucia na temu darca.. ja zatial o tom nepremyslam, a ked nam to s priatelom povedali ze v pripade ze by sa pri MT nic nenaslo a je potom mozny darca tak sme obaja spolu povedali ze to NIKDY, ale ako cas plynie.. mne roky utekaju /vieme to len ok oktobra/ tak uz obcas zacnem premyslat aj o tejto alternative.. ale vacsinou sa vraciam spat ze chcem biologicke dieta nas oboch.. ja zatial verim na MT.. potom neviem..
Inac Monasek, obcas si hovorim ze ty si ako moja kopia, tiez som mala take sny ako oznamim mojej drahej polovicke ze som tehu, snivala som o tom neviem kolko rokov a tesila sa na to.. a odrazu pride situacia aka prisla a som sklamana a to velmi, ale bude rada ked mu vobec budem raz moct povedat ze tehu som a s nim.. sakra a tak som to mala krasne naplanovane, tak romanticky ze som tehotna.. a nic.. nezazijem to asi... obcas ma to stve ked mam byt uprimna..

Jirka, a aky mas plan pak, ked sa vasa situacia nezmeni? resp. MT sa nepodari? opustis priatelku a co budes robit dalej? toto by ma velmi zaujimalo.. myslim muzske myslienkove pochody.. lebo napr. keby mne zistili ze nemozem mat deti, asi by ma to zobralo ale bola by som vdacna svojmu partnerovi ze ma napriek tomu neopustil.. a ze hlada mozne alternativy ako nasu situaciu vyriesit.. ale kedze nie som v tej faze neviem to povedat na 100pro..

drzim palce

petinax
8. bře 2010

ahojky holky to jsem zas já petinax-hmm, každej máme svůj názor,když to nevyjde budeme čekat na zázrak,je mi 26do30 času dost.zkusíme MT a pokud nic nebudu to vůbec řešit,třeba se zase vytvoří sami ale nebudu si tím trápit hlavu.bude to běh na dlouhou trat a já doufám že se nám s přítelem podaří doběhnout do cíle i když to bude složitější a bez dárce 🙂
už mě z toho přemýšlení o azoo bolí hlava takže si dám na pár týdnů pohov

monasek84
9. bře 2010

prinzesz: Ahojky 🙂 taky me to stve ze to nezaziju, ale posledni dobou, kdyz se do toho problemu zahrabavame cim dal vic, tak bych byla vubec rada, kdyby se podarilo... bohuzel nikdo tady nejsme v situaci ze bysme si mohli vymyslet ☹ hlavne aby se nam aspon takto vsem zadarilo..... musime tomu verit.... ted uz se spis upinam na myslenku "zazit kopance v brusku"
🙂 ach jo.... nejvic na tom vse me stve ta nejistota a hlavne cekani.... kdyby proste nekdo dosel a hned rekl PUJDE TO / NEPUJDE TO, se 100% jistotou, tak se s tim clovek nejak popere, ale tato nadej a nejistota porad dokola, zabiji to.... a pak se k tomu jeste kazdej pta "a kdy uz si udelate miminko???" a pak se okolo dari tem co vubec nechteli..... no ale to je asi zbytecnej boj 🙂))))))) sem se nejak rozkecala 🙂)))) Rikam to jen proto ze i nejlepsi kamaradka nikdy nepochopi tyto moje slova, pokud nezazila tuto situaci tak jako vy.....

monasek84
9. bře 2010

petinax: urcite tim nic neztratite kdyz jeste par let pockate.... za rok muze byt opravdu vsechno jinak... hlavne drzte pri sobe a preju hodne stesti a pevnych nervu!!!

prinzesz
9. bře 2010

monasek, tiez to tak mam.. stve presne to co teba, ze sa podari niekomu kto ani nechce, ze niekto huntosi svoje telo a este je plodny na vsetky strany.. ze zena sa vzda baby aby si nepokazila postavu?!!!! to ma fascinuje najviac! ale vies co? vykaslala som sa na to!
ludia ktori to nezazili nepochopia ake to je, mna minule urcite nechtiac trosku nastvala priatelova segra ked napisala ze aspon usetrim za antikoncepciu.. uprimne radsej by som na tomto nesetrila.. lebo MT + umele nas bude stat tolko co by ma stala mozno HAK do prechodu 🙂 a to je este len jedno baby, ja chcem dve 🙂

petinax, veru daj si pauzu pomaha to, ja napr. ked mam vsetkeho dost ani na kona nejdem, lebo pak mi je luto ze niektore holky z mojich ex tem ma uz predbehli a ja stale len bojujem.. a este som aj padla! tu ale chodim rada 🙂

monasek84
9. bře 2010

prinzesz: no ach jo, co na to napsat 🙂))))))) uz asi nezbyva nez se nad tim usmivat 🙂 bohuzel.... ale tak, jednou to prece vyjit musi 🙂

prinzesz
9. bře 2010

monasek, a dnes som volala s mamkou a hovorila mi ze jej kolegyna caka druhe baby a ze ked jej gratulovala ze jej bolo az do placu, ze tak by si priala aby som to oznamovala ja alebo segra, predsa len ja 31 a segra 30, monasek kolko mas rokov ty?

tina1303
9. bře 2010

Ahojte babenky moje. nerozmyslali ste niekedy nad tym, ci vas priatel alebo partner travi vela casu na pocitaci alebo notebooku. Pocula som ze prave to zabija spermosky.MM je pocitacovi maniak a robi aj hudbu na pocitaci, tak ma to vzdy prenasleduje, ale nemozem mu to vzdy vycitat, lebo ho to este viac zoziera.

cvernito
9. bře 2010

🙂 AHOJKY BABY MAME T VSETKY TAZKE ,,A TIETI MYSLIENKOVE OCHODY PRECO NIE JA,,,ALE ONA ,PRECO TOTO SA PRAVE MUSELO STAT MNE? KED SOM SI TO PLANOVALA INAC.TO ASI TRAPI KAZDU JEDNU Z NAS.MNA MINULE NASTVALA JEDNA ZNAME ,KED VYHLASILA ,ZE Z MANZELOM SI MOZEME ZA TO SAMI,AJ KED NEVIEM PRECO TO VYSLOVILA ,TY KTORY NEVEDIA ,CO ZNEMANA TUZIT PO BABETKU SA LEN POSMEJU ,ALEBO KECNU NEJAKU SPROSTOST ,KTORA MNE OSOBNE STRASNE UBLIZUJE A POTOM SA ROZPLACEM .MNA OSOBNE TIEZ BOLI,ZE ASI NIKDY NEOZNAMIM MANZELOVI ,ZE SOM TEHU,A ASI NIKDY NEUVIDIM JEHO REAKCIU NA TO,ZE MI NEBUDE RAST BRUSKO,ZE NEZAZIJEM TIE KOPANCE ,POROD.asi sa budem s tym musiet zmierit,ale dufam ,ze ak nie ,uz od mnazela tak aspon od darcu to raz zazijem.

ihlicka
9. bře 2010

Ahojte babulky, chcem sa vás opýtať či sa beru nejaké liek pred M/T? Zajtra ideme do Blavy a mali by sme vypísať akúsik žiadosť do poisťovne.

monasek84
10. bře 2010

princesz: Ahojky, no ten pocit moc dobre znam.... vcera nam rikala kolegyne, ze bude babkou, ze jeji syn zamichal na mimi, tak me to spis nastvalo nez potesilo a to neni dobry ☹ Jinak, me je 26, snazime se pres rok a pul .

tina: MM az tak na pocitaci nebyva, ale na druhou stranu je to silenej stressman , takze to muze byt zase tim...

cvernito: urcite to vsechny jednou zazijeme 😉