Azoospermie. Co s tím?

rcruella
24. srp 2007

Ahoj holky!!!

V úterý jsme byli na spermiogramu a ukázalo se, že manžel nemá žádné spermie. Objednali jsme se tedy do Pronatalu. Nevíme ale vůbec, co nás čeká. Máte někdo podobné zkušenosti?

dadous
22. dub 2009

made, pokud nechcete darce tak vas do toho doktoři nebudou nutit. My jsme měli podobny problem a ten muj pak ve finale řekl, že s darcem souhlasí, protože bude mimi aspon jednoho z nas. Bude samozřejmě obou ale víš jak to myslím 😉

zouzalina
22. dub 2009

Ahoj holky, všchny vás zdravím!! Jsem ráda, že jsem našla tento web.. Máme stejný problém jako vy "AZOOSPERMIE" ☹ . Dočetla jsem se o TBL PROFERTIL. Manžel měl v dětství nesestouplá varlata, pak ale absolvoval operaci a vše se "anatomicky" dalo "do pořádku". Jenže výsledek byl Azoo.. Je vůbec nějaká šance, abychom měli své vlastní děti? Může nám tenhle lék zabrat? I když to na sobě nedávám znát, uvnitř jsem zoufalá. Budu vděčná za jaký koliv názor. I když bude krutý a pravdivý...

zouzalina
22. dub 2009

Ahoj Made. Akorát jsem si přečetla tvůj text. Plně tě chápu jak ti je!! Mě je úplně stejně!! Také se bojím, že nebudu mít vlastní dítě!! Ale co ti poradit... snad jen, že to chce asi čas! Čas rány zahojí...Samořejmě, nedá se čekat do nekonečna, to bych ani nevydžela. Ale musíte si o tom promluvit. Pořádně to rozebrat. Musí na to manžel přijít sám. Určitě to není v přesvědčení!Chlapi jsou bohužel ješitní. Chce to čas a určitě se s tím manžel smíří!!! Možná, že by bylo přínosem, kdyby si promluvil s chlapem, který má ten sám problém. To by ho mohlo v myšlenkách posunout dál. Držím pěsti 🙂 !!

dadous
22. dub 2009

ahoj zouzalina, přítel ma ten samy problem, v dětství operace nesestouplych varlat. po prvním spermiu, diagnoza azoo, ale pak udělaly druhy a par spermii se našlo a to nebral žadne vitamíny. ted lítame po vyšetřeních a pokud vše dobře dopadne čeka nas Ivf. Ale existuje metoda, pravě pro chlapi, ktery jsou bez spermii a je pravděbodobnost 50 na 50 že se něco najde. MESA/TESE. zadej si do vyhledavače a určitě o tom něco najdeš 😉

dadous
22. dub 2009
lenkove
22. dub 2009

zouzalina

mozno metodou mesa/tese by sa nejake spermijky nasli,ktorymi by sa dalo potom tvoje vajicko oplodnit.. nevzdavaj sa nadeje na vlastne dietatko 🙂
mne po zisteni dg pomohlo studium a to ze som stale dufala v lepsi koniec.. ked vyslo najavo, ze lepsi koniec sa nekona, bola som uz ako-tak zmierena.. aj ked naozaj zmierit sa neda nikdy ☹
lekari tvrdia, ze s azoo sa nic neda robit.. ze ziadne vitaminy nepomozu.. len ci je to pravda, netusim 🙄 my isto chceme skusit tribulus testeris (alebo ako sa to vola) s vitaminmi, co tu odporucal Stingray {alebo v teme Neplodnost u muze..) a dufat v zazrak..
a robili vam vysetrenie hormonov, alebo geneticke vysetrenie? aj moj mm mal jedno vajicko nezostupene, ale lekari tvrdia, ze to nema byt problem.. 🙄 tak neviem.. drz sa a pis 🙂

bobovci1
22. dub 2009

ahoj zouzalina, nám profertil pravdepodobne pomohol, aspoň sme nemuseli ísť na operáciu 🙂 ale či vám to pomože tak to je ťažko povedať, niektorým to pomože, a niektorým zas nie, ale prečo nevyskúšať keď je tu taká možnosť, ja by som sa hneď do operácie nehrunula 🙂 je to finančne docela dosť a prečo hneď trápiť manžela 😀

dadous
22. dub 2009

holky ale u ty azoo zaleží, proč ji ten chlap vubec ma?! my ji mame kvuli ty operaci v dětství jak jsem už psala, a tam se většinou stane že přiškrtěj ty kanalky, a proto spermoni nemužou ven, takže tady stejně žadny vitamíny nepomužou

dadous
22. dub 2009

zouzalina a kolikrat jste byly na spermiu?
bobo zdravím 😉 jak je broučku? 🙂

bobovci1
22. dub 2009

tak to je potom zlé ☹

dadous
22. dub 2009

bobo ne tak docela, nam je podruhy prohnaly centrifugou a našlo se jich par, takže na takovym to spermiu, kdy se mrknou do mikroskopu se nedivím že hned diagnostikujou azoo. Je fakt že zatím nevíme jestli těch par mršek bude použitelnych, ale aspon je tu naděje 😉

lenkove
22. dub 2009

dadous
my mame nezistenu azoo 😀
podla toho co som citala, ani tak nejde o tie priskrtene kanaliky (co sme si mysleli, ze je nas problem a boli v De u lekara, co to operuje - ale povedal, ze on v tom problem nevidi 🙄 ) ale to, ze dlhodobym vystavenim semennikov vysokej teplote v brusnej dutine u nich prebehnu zmeny a nie su schopne spravnej funkcie.. len raz neviem, ci nie su schopne tvorit spravne hormony, ci spermie, nenaucila som sa ten clanok naspamat 😀

dadous
22. dub 2009

leni ja v tom mam takovej hokej, ale tohle si pamatuju, protože nam to dr vysvětloval jak malym dětem, jasně že s tou teplotou to taky souvisí. jen jsem chtěla říct že na tento typ azoo važně žadny pilule nejsou 😉

dadous
22. dub 2009

myslím tu azoo kvuli nesestouplym varlatum 😅

bobovci1
22. dub 2009

🙂 to je pravda, že odborník na takéto veci nie som a človek sa učí z vlastnej skúsenosti 🙂 nám v car tiež nedoporučovali vitamíny a i napriek tomu sme to skúsili 🙂 a nakoniec to celkom dobre dopadlo, ale ako si už písala, nie všetci sme rovnaký, i keď je to azoo, tak je to u každého rozne

lenkove
22. dub 2009

dadous,
skoda ze nam to ziaden ako decku nevysvetlil 😀 by som v tom nemala hokej aj ja.. 😀 ved nejako uz tych par bojovnikov z nasich panov tvorstva dostaneme 😀

dadous
22. dub 2009

ja to u nas prostě chapu tak, že když ti přiškrtěj potrubí tak vitmíny nepomužou 😀

dadous
22. dub 2009

leni nam když dr oznamil ,že se našlo pitomych 5 spermii, tak jsem se rozbulela štěstím jak maly dítě, ještě ted když to píšu tak mam uslzeny oči 😀 Prostě jsme byly smířeny s M/T a možna na to přítel nebude muset ani jít 😉

zouzalina
22. dub 2009

Holky, díky mooc za vaše názory. Už jsme si je s manželem přečetli.. 😎 Myslím, že problém je v tom, jak psala LENKOVE. Když byli varlata v dětství v břiše, měli tam bohužel špatné prostředí a i přes to, že proběhla operace, asi bylo pozdě! V centru neplodnosti jsem byli. Loni v létě nám vzali krev na genetiku, ale protože jsem změnila práci a budeme stavět dům, odložili jsme to a v podstatě nevíme, jak genetika dopadla. Možná, že to bude znít divně, nebo hloupě (že důležitou věc odkládáme) ale taky jsme si chtěli trochu od toho psychicky odpočinout a mě se to teda povedlo. Teď zase cítím, že mám sílu dál pokračovat. Ještě jednou, díky všem za názory. Zuzka

dadous
23. dub 2009

zouzi tak aspon vam tu genetiku nebudou muset dělat, protože vysledky by jste měli mít v caru, kde jste byli 😵

bobovci1
23. dub 2009

ahojky, máte niekto skúsenosti s meraním bazálnej teploty? potrebovala by som totiž radu 🙂

zouzalina
23. dub 2009

Ahoj, loni v létě jsme byli v Olomouci ve Fertimedu

zouzalina
23. dub 2009

bobovci- a jakou radu?

bobovci1
23. dub 2009

nikdy som si nemerala bazálnu teplotu a teraz posledné 3 dni som to skúsila. Ráno i v priebehu dňa mávam najčastejšie teplotu od 37 do 37,2 a niekedy až 37,4. čo to znamená? dík 🙂

zouzalina
23. dub 2009

Kdysi jsem si taky měřívala teplotu (když jsme se snažili o mimi). V období ovulace by se měla teplota zvýšit. Takže před měsíčkama a po měsíčkách by teplota měla být nižší, než v době ovulace. Teplotu si měř 1x denně ve stejnou hodinu a to nejlépe ranní hodinu(ještě než vstaneš z lůžka), protože během dne se teplota v pochvě mění a nemá to pak význam sledovat, protože ta teplota bude pokaždé jiná. Jestli vstáváš ráno ve stejnou hodinu každý den, tak si ji měř přibližně ve stejnou hodinu. 😉

carole
23. dub 2009

Ahoj, chtěla jsem pro povzbuzení napsat historku, kterou mě vyprávěla moje dr:
Je to příběh jednoho doktora, který si každý měsíc testoval svoje sperma a ačkoliv má 5 dětí, v některých měsících měl SPG tak mizerný, že by nikdy nepočal!
Po půlroční vitamínové kůře, úpravě stravy a životního stylu mám doma normospermie 😎

bobovci1
23. dub 2009

zouzalina, meriala som si ju i ráno, približne v rovnakú hodinu a to ešte v posteli, bola 37,2. pred 14 dňami som bola na vložení embrijok, ale test mi ukazuje len / , preto sa čudujem prečo mám takú teplotu a k tomu už by som mala každú chvíľu dostať MS. na krv som mala ísť zajtra, ale nejako mi to nevyhovovalo tak idem až v pondelok 🙂 inak dík za radu

zouzalina
23. dub 2009

carole- hm, to je moc pěkné, ale když má někdo opravdu PROBLEM, vítamíny ani úprava životního stylu nepomůže. Samozřejmě roli hraje i "štěstí" 😕

dadous
23. dub 2009

bobo ale teplota nad 37 by mohla ukazovat těhu, ale jistotu budeš mít až z krve 😉