Azoospermie. Co s tím?

rcruella
24. srp 2007

Ahoj holky!!!

V úterý jsme byli na spermiogramu a ukázalo se, že manžel nemá žádné spermie. Objednali jsme se tedy do Pronatalu. Nevíme ale vůbec, co nás čeká. Máte někdo podobné zkušenosti?

boruuvka
14. zář 2009

Ahoj zoozalino, přečti si můj příběh na minulé stránce. Jsem jedna z těch, kterým něco našli při TESE. Teď čekám na vysněné //. Manželův androlog říkal, že u chlapů jakýkoliv zásah do oblasti pánve (nesestouplá varlata, tříselná kýla atd) je skoro smrt pro plodnost. Přeji hodně štěstí 😉

lendulka14
14. zář 2009

Ahoj holky, jdu vás podpořit.
I my jsme se dozvěděli o azoospermii, mysleli si, že jsme jediný, koho něco takového může potkat. Šli jsme do M/T, kde při Mesa se bohužel nic nenašlo, našlo se až při Tese. Bohužel i když se najde, neznamená to vůbec nic. Problém je, že získané spermijky (hlavně při Tese) nejsou kvalitní, nedokázali ani jedno vajíčko oplnodnit. Zkoušeli jsme to takto 2x a bez úspěchu, pak se rozhodli, že jít touto cestou nemá smyl, a proto jsme se oba rozhodli jít do IUI s dárcem , kde 2. se zadařilo a nyní čekáme "naše" miminko a jsme ti nejšťastnější lidé. A není na světě nic krásnější, než nosit pod srdíčkem miminko a cítit jeho pohyby.
Všem přeju hodně štěstí a hlavně hodně sil, protože je to náročné období pro oba v páru.

Garp, i u nás se řešili nesestouplá varlata, bohužel to je ten hlavní problém, proč tomu tak je. HP v pořádku.

garp776
14. zář 2009

ahok Lendulko, a v kolika letech měl tvůj manžel nesestouplá varlata? Myslela jsem si, že když se to do 1-2 let po narození vyřeší tak je to v pohodě.. 😒

garp776
14. zář 2009

..ještě otázka, jak to tvůj manžel bral, že bude dárce? Ja jsem se snažila svého přítele na to připravit, ale on nechce slyšet, že prý to radši nechce mít žádné..

zouzalina
14. zář 2009

Vřele děkuji všem za odpověď 🙂
grap776-o problému víme přesně 2 roky. Rozhodli jsme se to odložit na nějaký čas. Ale příští rok (jaro,léto,podzim) půjdem asi do boje. V případě, že nevyjde M/T, jsme domluveni, že půjdeme do dárcovských... Možná, že asi nejsem na to dostatečně psychicky připravena (přijmout cizí sperma), ale budeme rádi, když budu zdravá aspoň já a budu moci přijat oplodněné vajíčko.
Manžel podstoupil operaci, když mu bylo 4 nebo 5 let. Nedávám velkou naději, že se najdou kvalitní spermie, když při 3 vyšetření bylo Azoo...
Držím všem pěsti, aby vám to přineslo malinkaté štěstí 🙂

aja32
14. zář 2009

ahoj holky. My víme od 19.8. o azoospermii. Nevime jeste co ji zpusobilo.Ted cekame na vysledky genetiky a pak asi na urologii. Nevite jak dlouho muze trvat nez dostaneme termin na Mesa/Tese? Na kontrolni spg se musi po 3 mesicich? Diky za zpravicky.

dadous
14. zář 2009

ahoj holky moc vam všem držím palečky 😵
zouzalino , taky jsme byli domluveni, že pokud se spermijky nenajdou tak jdem do darce 😉 navrhl mi to sam přítel 😉 no na štěstí darce nebyl potřeba 😵

lendulka14
15. zář 2009

Holky, k tomu, zda jít či nejít do dárce je strašně složité, ale musíte k tomu dospět oba dva. Je to složité i pro nás, i když to nevypadá.
A k otázce, za jak dlouho na M/T po 1. zjištění azoo, tak nejdřív za 4 měsíce, za 3 měsíce kontrolní spermio a pak může hned na M/T, záleží na termínech apod. Pokud genetika vyjde špatně, tak M/T nemá smysl.

garp776
15. zář 2009

ahoj ajo32,

my jsme to také zjistili na konci srpna. myslím, že Mesa/Tese termín je tak 1-2 měsíce, asi záleží na tom, kam chodíte. Na genetiku jste se nechali objednat hned po zjištění azoo? Jinak nám v Gennetu, kde jsme měli první spermiogram řekli, že máme přijít na další za 3 týdny. Na druhém jsme zatím nebyli, jelikož jsem přítele objednala k Mudr.Kočímu, takže počítám, že proběhne u Dr.Kočího ve čtvrtek.

matava
15. zář 2009

ahoj holky, tak dnes nam na sexuologii u apolinare, kde vysetruji i s centrifugou, po treti potvrdili azoospermii...k apoli nas poslala nase mudr na zacatku cervence, pak po trech tydnech byl kontrolni a ted po dvou mesicich byl ten posledni odber..cekali jsme totiz tak dlouho na vysledky genetiky, ktere jsou v poradku stejen jako hormony...u apoli mu napsal zadanku na tesa mese do gestu se slovy, ze si stejne nemysli, ze tam podle tvaru je aspon mala sance..pitomec...tak jsme se nastvala a objednala jsem nas rovnou ke kocimu na 1. rijna...rekla jsem mu co a jak, ze asi potrebujem zazrak a ze jsem na nej cetla jen samou chvalu, tak ho to potesilo a nechapal proc mu u apoli rekli takovou pitomost, kdyz ho zatim nevysetrili ani ultrazvukem atd...takze nechci ztracet cas v jinych zarinech ale dame rovnou vic penez u kociho a snad se hned pri prvni operaci neco podari zamrazit...snad uz pred vanocema?..no uvidime kolik konzltaci..
takze holky otazka...utz atd dela hned na prvni konzultaci nebo tam jen vypisuje zadanky na vysetreni? dekuji..

aja32
16. zář 2009

ahoj.Garp,doktorka nás hned doporučila na genetiku. Výsledky budeme mít začátkem října. Pak nevím co bude. Když to vyjde ok tak snad ultrazvuk a pak M/T. Dej vědět jak jsi dopadla zítra.
Matavo přeju ať Vám řeknou něco povzbudivého. Taky doufám že budeme mít genetiku v pořádku ale to by pak měla být větší šance že se na M/T něco najde,ne? Nechápu úplně proč Vám to u Apolináře takhle řekli ☹ Musíme věřit.
Koukám že každý CAR postupuje trochu jinak. Nám řekli druhý kontrolní odběr za cca 3 měsíce. Tak Vám dám vědět jak postupujeme. Jsem ale ráda že se aspoň něco děje, i když čekání na genet.je mi už trochu dlouhé: -)
To snažení rok a půl předtím bez výsledku...Aspoň víme že se musíme svěřit do rukou lékařům.
mějte se krásně, musím pracovat. napište.

garp776
16. zář 2009

ahoj Ajo32, a co hormonální profil, už vám dělali?´Dík Matavo za příspěvek, taky se ke Kočímu upínáme, také jsem nechtěla ztrácet čas v Gennetu. Sice stojí více peněz, ale snad to za to bude stát. Když máte genetiku i hormony v pořádku, tak to by mohla být třeba nějaká obstrukce, kterou Kočí uvidí na ultrazvuku..? Tak pak snad do vánoc minimálně budete mýt zamraženo neli embryjka v bříšku 😵

garp776
16. zář 2009

..jinak bych se chtěla s vámi podělit o jednu dobrou zkušenost. Pořídila jsem si menstruační kalíšek a je úžasný.. Takže už žádné vložky, tampony.. Máte s ním také někdo zkušenost?

aja32
16. zář 2009

hormony dělali jenom mne hned na začátku spolu s ultrazvukem. jemu ještě ne. Já jsem to měla vše o.k. Ted hlavne aby vyšla genetika. S tím plánováním složité - samozřejmě bych chtěla vše co nejdřív ale některý vyšetření člověk moc neuspěchá. Řekli nám že dokud nevyjde genetika, máme čekat. Tak čekáme.

aja32
16. zář 2009

co je to ten kalíšek? nevím neznám, povídej.

zdenulka_29
16. zář 2009

Ahoj matavo: pan Kočí dělal ultrazvuk..nebo sono hned ještě při té první konzultaci. Dále byl pak odběr krve..ale to už bylo v jiný den.
Já Dr. Kočímu taky hodně věřím.

zdenulka_29
16. zář 2009

S kalíškem zkušenosti nemám..na tom odkazu to vypadá strašlivě.. 🙂 Ale praktičnost musí být zaručená. 😉

matava
16. zář 2009

ahoj holky, ad kalisek, myslim, ze je tu na konikovi kdesi extra diskuze 😉
mam dalsi info = dnes jsem kocimu nascanovala hormony, genetiku a zadanku, behem pulhodky mi odpovedel, ze jak predpokladal, tak hormonalni profil u apoli neudelali komplet, ze je to potreba doplnit, takze hned vypisuje zadanku, kterou si muz ma vytzvednout v jakykoliv den od patku dale a ze by bylo dobry mit vysledky pripraveny uz na tu prvni konzultaci v rijnu..je proste skvelej...hezky sup sup, zadne zdrzovacky nez bude prvni konzultacka atd..jen nechapu, proc to u apoli neudelali rovnou poradne...
ten rozestup mezi jednotlivymi odbery = my nebyli v car apolinar ale na jejich sexuologii, tam nas poslala moje mudr..ani vlastne nevim proc tam, a tam to berou asi jinak nez v caru..nebo nevim..
tak na ten ultrazvuk jsem zvedava...

zdenulka_29
16. zář 2009

Matavo: tohle nám řekl přesně Dr.Kočí, když jsme k němu přišli z gennetu. Taky neudělali všechno, co měli.
Díky panu Kočímu dostal manža léky a pak se uvidí při M/T.

matava
16. zář 2009

jake dostal leky a proc? diky..

aja32
16. zář 2009

Jak dlouho trvá u mužů ten kompletní hormonální profil? U mě od odběru byly výsledky za týden. Jo, ten kalíšek - přemýšlela jsem jak to použív v práci:- ) Opravdu jsi s ním spokojená? Ten růžový je celkem pěkná ale zní to opravdu zvláštně 😅

aja32
16. zář 2009

Zdendulko máte na M/T termín?

zdenulka_29
16. zář 2009

Ahoj holky, doktor napsal troje léky (vitamíny)..název vám napíšu třeba zítra..myslím si, že jedno je i kyselina listová. Dal nám ty léky na srovnání hodnot.. Příčinu, proč se spermie netvoří nám řekne až po zákroku.
Na M/T jde manžel 15.10.

matava
16. zář 2009

hormonalni profil trva zhruba ctyri az pet pracovnich dnu...
tak ten muj bere vitaminu uz hromadu, tak jsem zvedava co dalsi mu doporuci po tech vysledcich...
ten termin uz je za rohem...my jdem poprve do caru 14.10 a pondeli utery pred tim asi pujdem na jednu podnikatelskou konferenci, ktera nas snad posune zivotem zas nekam dal....tak to koukam bude takovy prelomovy=dulezity tyden celkove.. 😉

aja32
17. zář 2009

Dobré ránko. Ten můj nebere vůůbec nic. Nic nám nedali zatím. Naše doktorka hned mluvila o ICSI a prý si máme rozmyslet i dárce. Takže jestli dostaneme M/T termín, tak asi to skloubí se mnou.
Matavo ať Vám přelomový den vyjde.Zdendulko ty se máš že už víš termín. Já musím čekat čekat čekat a být trpělivá.

matava
17. zář 2009

dobre rano, Ajo, ale kdyz uz ted mu zacnes davat nejake vitaminy, tak tim nic nezkazis, lip bude pripraveny na M-T a taky zima se bohuzel blizi, a to mu podpori imunitu...
holky, na ten hormonalni profil sli chlapi na lacno nebo ne? nejsem si ted nejak jista, ma tam byt az kolem pul devate a osobne si myslim, ze je to u hormonu jedno...dik za radu, hezky den.. 😉

garp776
17. zář 2009

ahoj holky,
tak jsme včera byli u Mudr.Pavla Haneka, soukromý androlog a bohužel nám dal špatné zprávy. Obě varlala jsou atrofovaná, jedno zcela, kde vylučuje, že by se něco našlo, druhé trochu lepší, ale také velmi malé ☹ . Doporučil genetiku, hormonální profil. Pak se uvidí dál. Dnes na večer jdeme ke Kočímu, tak uvidíme co řekne on, asi to samé... Takže už jsme nakousli možnost dárce, tak bychom nakonec do něho šli také... 😢 Bojím se, že to bude ta genetika, jelikož sex.apetitu má přítel až až, takže nízká hladina testosteronu asi nehrozí..

garp776
17. zář 2009

po brouzdáním internetem se obávám ještě víc, našla jsem něco o Klinefelterově syndromu a jeho příznacích a přítel dle somatotypu na to dost vypadá. máte někdo s tím zkušenost?

daja22
17. zář 2009

Ahoj holky.. ☹ Tak se k vám přidávám. Jako úplný nováček. Partnerovu azoospermii jsme zjistili asi před 14 dny. Je objednaný na genetiku. Všechno mi připadá hrozně na dlouho, veškerá ta vyšetření, výsledky, další objednávání. Nikdy by mě nenapadlo, kolik lidiček trpí stejným problémem. Do té doby, co jsme se to dozvěděli, jsem o takovém problému nikde ani nečetla. Neptám se na nic, jen sleduji toto téma a nestačím se divit. Ale ráda s vámi občas podiskutuji. 🙂 Je mi už 36 let, tak není na co čekat. Měla jsem dceru (16) a mám syna (14), ale ne s nynějším partnerem. Píši měla.. Minulý rok na štědrý večer mi umřela. ☹ Teď jsem na nemocenské a vím, že když se vrátím do práce, dostanu výpověď. Tak bych tak moc potřebovala, aby to vše proběhlo rychle, abych mohla jít rovnou na rizikové těhotenství.. a ono to rychle nejde 😖 Tak alespoň jsem se svěřila. Všichni jsme tu na jedné lodi ☹