Azoospermie. Co s tím?

rcruella
24. srp 2007

Ahoj holky!!!

V úterý jsme byli na spermiogramu a ukázalo se, že manžel nemá žádné spermie. Objednali jsme se tedy do Pronatalu. Nevíme ale vůbec, co nás čeká. Máte někdo podobné zkušenosti?

zdenulka_29
24. zář 2009

ahoj holky

matava
24. zář 2009

ahoj, jsem tady 😉
zrovna docitam diskuzi a zaujalo me jak koci pise o te samolecbe, ze ji nedoporucuje...ale kdyz uz z minulych hormon. vysledku mame nizsi testosteron, tak snad ten kotvicnik neni na skodu 😉

zdenulka_29
24. zář 2009

Ahoj matavo:
my jsme taky použili samoléčbu, ale je fakt, že to někdy může uškodit než pomoct..ale nevím..odborník nejsem.. 😉

matava
24. zář 2009

no to se dozvime pristi ctvrtek...kotvicnik proste ublizit nemuze, obzvlaste kdyz stoji takovy majlant .. 😉
tak co, uz strihas metr? 😀

zdenulka_29
24. zář 2009

No jasně, že jo..o tom dítěti jsem už četla..a je to fakt síla.

garp776
25. zář 2009

ahoj holky,
tak jsme včera byli na genetice v gennetu, zdálo se mi, že lékařka vůbec na moje dotazy nechce odpovídat a stále říkala, že nechce předjímat..ach jo, taky se víc zaměřovala na mě, i když jedno dítě už mám, že potřebuju genetiku na trombofílii.. a já jí říkala, že přítel má azoo, blbý hormony, tak bude příčina spíš na jeho straně..No, ale na druhou stranu dala do žádanky statim- což snad znamená, že by výsledky měly být do měsíce a ne standartní 3 měsíce. Jinak k těm hormonům, včera jsem volala Kočímu, a ten mi sdělil, že podle očekávání jsou hormony špatné , tedy FSH 37(má být 5-6) a testosteron 7(má být 14-24). Takže kotvičník a macu budeme brát o sto6, ať se nám zvýší alespoň testosteron, Maca prý na hladinu hormonů nemá vliv ale má zvyšovat citlivost Sertoliho buněk na FSH( což znamená, že máme sertoliho buňky nějak poškozené, když neodpovídají na FSH, proto se ho stále víc vyrábí..) No to jsou jen mé úvahy. Jaké přípravky Zdenulko vám Kočí předepsal?

zdenulka_29
25. zář 2009

Ahoj garp,
manžel bere...agapurin, Clostilbegyt a Acidum Folicum..

garp776
26. zář 2009

dík zdenulko! snad nám kočí také něco předepíše..

aja32
26. zář 2009

Ahojik
garp,na genetice se ptali nás obou, to je normální postup, na dědičné choroby atd. To je dobře že budete mít výsledky za měsíc a ne za 3. Tady dělají měsíc standartně 4 až 5 týdnů. Já jsem mu teda ve finále nekoupila ani ty vitamíny a počkáme na doktorku,jestli něco bude předepisovat. I když přírodní léčbě věřím dost, v tomhle případě hormonů atd se trochu bojím abychom něco nerozhodili. Když jsme ještě nevěděli čím to je, brala jsem z Čínské medicíny prostředky na ochranu pohl.org. a cítila jsem se po nich dobře. Teď mám před sebou úterý kdy se dovíme tu genetiku karyotypy. Byl to dlouhý měsíc: -))
Určitě Vám doktor dá něco účinného na srovnání aby byla připravený na M/T.
Jsem nevěděla že už máš jedno dítko: -)

matava
29. zář 2009

ahoj holky, nejake novinky? zitra jedem na fotbalovy vylet do nemecka, vratime se z neho ve ctyri rano ,takze doma tak v pet...no a v devet mam jit na otisk nahradniho zubu na zizkov, pry je to zvraceci nechutarna...v 11.30 jsem objednana do petrovic na gyndu-mereni folikul ve 13DC (puvodne jsem mela jit dnes, ale ma dovcu, bude zjistovat jak reaguji na clostyl..) a v 15.30 jdeme s manzou na prvni konzultaci ke kocimu....takze mazec...az tedy nejak ve ctvrtek vecer doputuji, ozvu se s novinkami...

aja32
29. zář 2009

ahoj matavo. tak drzim palce a az budes vedet co a jak tak se ozvi. Ja dobry, genetika ok, finalni vysledky bez problemu. tak ted jeste zjistit co dal. dobrou.

zdenulka_29
29. zář 2009

Ahoj holky...všem držím moc palečky..už ať je toho 15.10. za náma a víme na čem jsme...to čekání z duše nenávidím. 😖

garp776
30. zář 2009

ahoj holky,
koukám matavo, že máš čtvrtek pěkně náročnej! tak držím palce, ať máte samé dobré zprávy a hned sem s nimi! Ajo, tak to je v prima, že máte genetiku v pořádku, to je dobrý odrazový můstek k tomu, aby jste úspěšně našli brzo //. Já se genetiky dost bojím, repektive už počítám s tím , že moc dobře nevýjde, že máme tak trochu toho klenefelera.., ale i tam se dá něco najít. 😕 Včera jsem objednala další 2 balení Maca, tentokrát v kapslích, jelikož to rozmíchávání prášku je otrava. ještě jsem dívala na divoký yam( dioscorea villosa, diosgenin), který by měl údajně taky zvyšovat endogenní testosteron, což my potřebujeme. V nějaké studii jsem četla, že čím vyšší hladina testosteronu před TESE, tak tím větší šance, že se tam něco najde.. My ještě musíme snižovat to FSH, tak doufám, že Maca bude fungovat a že Kočí bude mít pro nás taky nějaký pilule.. Zdenulko, 15.10. je už za rohem, snažte si čekání s manžou nějak zpříjemnit.., třeba zkuste naplánovat po operaci nějaký výlet, víkend v Římě, lázních... tím se ti myšlenky budou třeba źaměřovat alespoň na chvíli jiným směrem. Jinak jsem si jistá, že Kočí je pašák a určitě něco najde! Zvláště, když jsi říkala, že po braní prášků, se manželovi ten HP zlepšil, to znamená, že tělo nějakým způsobem reaguje...a spermijky produkuje. 😎

siouxie
30. zář 2009

ahojte,
garp, niečo vám aj poradili ako znížiť FSH? Manžel mal všetky hodoty HP v norme, okrem vysokého FSH. HP mu robili asi po polročnom braní všetkých vitamínov a doplnkov (aj Macy)...

garp776
30. zář 2009

ahoj siouxie,

na konzultaci ohledně zvýšených hodnot fsh jdeme teprve příští čtvrtek, jinak jsme osobně nic kromě maca na snížení fsh nenašla( maca by snad měla zvýšit citlivost receptorů sertoliho buněk ve varlatech na FSH a tím by měli více reagovat a spouštět spermatogenezi) Jinak možná ten agapurin, zvyšuje průtok krve cévami, tak snad nějak by mohl pomoct aby se fsh dostávalo lépe k sertoliho buňkám( ale možná kecám), našla jsem jen, že ten agapurin možná má něco do činění na zvýšení motility spermií při imunulogické příčině selhání tvorby spermií... Na všechno se mudr.Kočího zeptám, pak poreferuji.

garp776
30. zář 2009

ahoj ještě jednou, stále pátrám, co by mohlo napomoci sertoliho buňkám nastartit spermatogenezi a našla jsem : Merional (sice nevím, jestli působí, i když je hladina FSH už zvýšená, ale zeptám se Kočího..)
http://ibi.cz/main.php?modul=6&produkt=31

siouxie
30. zář 2009

garp, dík! 😉 Macu berie, andrológ zatiaľ to FSH neriešil, chce kontrolný spg (lebo u neho bol robený iba jeden, predtým v centre 2). Dík vopred aj za informácie od dr. Kočího. 🙂

aja32
30. zář 2009

Dobrý večer.
Garp díky. Odrazový můstek ano,ale co bude následovat nevím. Teď čekáme na konzultaci. Za týden. Počkej až co Vám řekne Doktor. Ten klenefeler jsi diagnostikovala sama ? Doufám že Vám dají nějaké prášky po kterých se ty hodnoty srovnají a i když jsou menší, bude z čeho vybírat: -)
Zdendulko,je mi to taky dlouhý. Moc. Snažím se najít jiné věci na přemýšlení a koníčky,ať si to zkrátím. Nakonec to uteče, akorát se naučit být trpělivá, co mi zrovna nikdy moc nešlo..
Siouxie, co Vy dál?
dobrou holky.

zdenulka_29
30. zář 2009

Ahoj holky..moc díky za podporu. Některé dny jsou v pohodě, jiné zase ne..zrovna když třeba slaví v rodině děti. Tak si postesknu a říkám si, kdy už my..no taky snad někdy určitě. 😉
Krásnou dobrou noc.

siouxie
1. říj 2009

ajka, my nie sme celkom azoo, aj keď na "najlepšej" ceste rovno k nej 😒 . Zatiaľ sa vždy niečo našlo, aj keď väčšinou minimálne množstvo a nepohyblivé, alebo iba veľmi málo a do strán. Takže po troch spg v priebehu roka sa postupne dostávame k IVF. Ak mi schvália žiadosť, možno to stihneme do konca roka.

garp776
1. říj 2009

AHOJ HOLKY,
tak stále pátrám po možných příčinách našeho vysokého FSH, nízkého testosteronu a malých varlatech, tedy hypergonadotropní hypogonadismus. Moc toho nezbývá, pořád ten Klinefelter(ale zase máme vousy a chlupy 😀 ) no a pak už jen to nesestouplé a migrující varle.., které způsobí nedostatečné vyvinutí varlat a tím i jejich špatnou funkci. Všechny ostatní příčiny jsem už vyloučila( různé deficity enzymů, jiné vrozené vady, SCO,..) že mají jiné příznaky.. tím i vzdávám hledání dalších účinných léků, kromě macy a kotvičníku( a pak na lékařský předpis clomiphen) už asi nic nepomáhá... ach jo, tak ráda bych se dopídila příčiny a následně účinné léčby. Dneska v noci se mi zdálo, že se tam při tese nic nenašlo. My tesa můžeme podstoupit jen jednou, jelikož je tkáň varlat tak malá, že už při další tese by nebylo co odebírat... Jinak přítel bere kotvičník a macu asi cca týden, a zatím žádný velký nárůst sexuální náruživosti nebo příval energie nepozorujeme..

dadous
1. říj 2009

siouxe, naše spermie se daly počítat na desítky a taky to stačilo 😉

siouxie
1. říj 2009

Dadous, ja viem, čítam vás tu dosť dávno 😉 . To je super, ako vám to pekne vyšlo 😵 .
My sme mali párkrát vôbec nevyčíslený spg, iba napísané: ojedinelé nepohyblivé spermie. Najvyšší počet bol 8 v zornom poli, ale až po centrifúge. 😖

Garp, tak pre nás je to jasné - neskro zostúpené semenníky a tým pádom ich zlá funkcia, vysoké FSH. Zaujímavé je, že TST je v poriadku, ale muž berie už od marca kotvičník (samozrejme s prestávkami). My sme celkovo nejaké extra zmeny na SPG nezaznamenali ani po braní všetkých doplnkov. O hormonálnom profile to nemôžem tvrdiť, lebo ten mu robili až po 4 mesiacoch užívania toho všetkého.
Ono, ešte je dosť dôležité to dávkovanie Macy a aj kotvičníka. Čím vyššia váha, tým vyššie dávkovanie...

garp776
1. říj 2009

dík siouxie.. kolik berete macy a kotvičníku? Můj přítel má přes 100 kg

siouxie
1. říj 2009

Tiež má dobre cez stovku, takže preto ovládam to vyššie dávkovanie. Kotvičník má teraz 600 miligramový (aj so selénom, chrómom a zinkom), berie tri denne (tuším ráno 1 a večer 2). A macu 2 ráno a 2 večer. Ale tiež to nerobí nejaké divy 😒 .

dadous
1. říj 2009

sioux my měli poprve 6 a při transferu říkal dr že jich byllo o něco víc, a jen řekl že jsou živy, ale jestli pomaly nebop rychly to taky nevím 😵

siouxie
1. říj 2009

hm, tak to sme na to tom asi podobne. Tak len dúfam, že niečo vydolujú a dobre to dopadne. 😀

aja32
1. říj 2009

hoj.
Dadous to jako ze bylo jen 6 spermijek? Slovy šest? A pak jste byli ještě znovu na M/T?
Tak to opravdu stačí málo. A to Vám určitě udělali pomocí ICSI?
Garp, neco tam být musí. I kdyby pár.
My ještě na hormonech nebyli tak nevíme nic a brát nic nemůžeme když nevíme co a jak, ale ani po centrifuze jsme tam neměli ani jeden kousek.

matava
1. říj 2009

ahoj holky, tak jsme zpatky od kociho....nastesti ma muz vecer s brachou badminton, tak pokecaj, da pivo...a nejak se pres to vsechno prenese....takze mame potvrzeny, ze to je vrozena vada, moc mala osa, jen nejakych 27, ma byt neco pres 45 tusim..taky to, ze ma zvetseny prsni zlazy a o FSH a TST ani nemluve jasne ukazuje, ze nalez je blby...na kotvicnik se mame vykaslat, ze to v techto pripadech nepomaha, naopak to jeste zkresluje vysledky..i kdyz my muzem hormony srovnavat pred tim i potom, ale je to opravdu jen nepatrny rozdil...schvalil nam listovku, horcik, selen, zinek, E,..proste klasiku, obzvlaste kdyz muz nema slavnou imunitu, tak at lip precka zimu..predepsal nam neco na lepsi prokrvovani na sest tydnu, vyplazly tri tisice a tadaaa domu.... doporucil nam navstevu endokrinologa..takze ma otazka = mate tip na nejakeho dobreho v Praze? dikes 🙂