Azoospermie. Co s tím?

rcruella
24. srp 2007

Ahoj holky!!!

V úterý jsme byli na spermiogramu a ukázalo se, že manžel nemá žádné spermie. Objednali jsme se tedy do Pronatalu. Nevíme ale vůbec, co nás čeká. Máte někdo podobné zkušenosti?

petinax
3. říj 2009

dadous:po centrifuze? přítel byl na prvním klasickým spermiogramu, nic jinýho mu zatím nedělali.myslíš, že to bude špatný? on se s ničim nelečí, ani se štítnou žlázou,léky nebere, jen celkem dost kouří ale od tohoto čtvrtku co jsme se dozvěděli výsledek přestal ze dne na den.je to smutný, pořád o tom mluví ale já stále doufám, žetam bude jen zablokovaná nějaká cesta kdy spermie nemůžou odcházet

petinax
3. říj 2009

dadous : vy už čekáte mimi?to je krásný!!!a u tvého manžela či přítele(te nevím)byla taky diagnostikovana azoospermie a byli jste na odebrání spermii přímo z varlete či nadvarlete a potom následovalo umělé oplodnění?já tomu prd rozumím,teprve od čtvrtku zjištuji informace

matava
3. říj 2009

ahoj petinax, vitej v nasi smutne diskuzi, diagnoza je to opravdu nic moc, ale vy stojite teprve na startovni care a muze se to zmenit...
ta centrifuga...kde vam delali ten spg?..nekde totiz tu centrifugu nemaji k dispozici..pri ni se aspon kedy jedna dve spermijky najdou..u nas tedy trikrat ani jednou....
chtelo by to si obehat hormony, genetiku, androloga....

dadous
3. říj 2009

peti, my byly nejdřív na spermiu tady u nas v nemocnici, a tam mu nic nenašly, takže nas poslaly do Caru a tam už se jic par našlo, přítel ma taky diagnozu azoo, páč měl v dětství operaci kvuli nesestouply varlatum. takže po tom co mu to udělaly v caru, tam už to dělaly v ty centrifuze, tak se jich našlo, no daly by se spočítat na jedny ruce 😀 ale stačilo to na oplodnění 😵 chodíte do nějakyho caru? jestli ne tak ti doporičuju se tam objednat a tam mu udělaj všechny vyšetření, jak píše matava 😵

siouxie
3. říj 2009

ahojte...
Dadous, ešte mi napadlo - robili tvojmu priateľovi aj hormonálny profil?

dadous
3. říj 2009

jo, ale vysledek ti neřeknu, pač jsme to někam založily a nemužu to najít, i genetiku nam dělaly

dadous
3. říj 2009

jee ja to našla, ale ty čísla mi nic neříkaj. zavěr zní, azoo +elev FSH- prim. porucha spermiogeneze v. s. 😕

siouxie
3. říj 2009

Preto ma to zaujímalo, že pôvod problémov je rovnaký, s tým rozdielom, že manžel nebol operovaný, ale dávali mu horm. injekcie. Len si už nikto nepamätá kedy (ale určite to bolo neskôr ako do 1,5 roka a tým pádom dosť neskoro tak či tak...). Som rada, že sa zatiaľ vždy našlo aspoň pár kusov. 😒

dadous
3. říj 2009

jo takže par spermiek mate?

petinax
3. říj 2009

pritel byl v olomouci FERTIMED,jo a ještě jsem se chtěla zeptat kdyby šel na to mese-tese tak to si platíme sami?to stojí kolem 12000.
PRIMÁRNÍ PORUCHA SPERMIOGENEZE znamená základní porucha tvorby spermií,FSH JE TEN FOLIKULOSTIMULAČNÍ HORMON,který má za následek tvorbu spermií,pokud je teda zvýšený tak se spermie netvoří a pokud je ok tak se spermie tvoří jestli to teda dobře chápu.
kdyby měl přítel hormonální profil jako je FSH,LH,TESTOSTERON A PROLAKTIN ok tak by se jednalo o obstrukční azoospermii?

siouxie
3. říj 2009

našťastie ánoj 😉 . Po centrifúge bolo 8 kusov v zornom poli. Však si mi aj napísala, že aj vám stačilo zopár kúskov.
Nám nikto azoo nediagnostikoval, skôr oligoasthenozoospermiu. Ale pri úplne prvom spg napríklad vôbec žiadnu diagnózu iba konštatovanie ojedinelé nemotilné spermie s vysokou patológiou. Napríklad na HP sme mali hodnoty relatívne v pohode, teda až na dôležité FSH, ktoré je dosť vysoké (tesne pod 20).

dadous
3. říj 2009

jo jo M/T si platíte sami, a stou obstrukční azoo teda nevím, ja se v tom vubec nevyznam, ale holky ti napíšou jak to je , oni jsou v tomhle zběhlejší než ja 😅
a pak teda IVF+ICSI stojí + - 15 000kč, zaleží jaky dostaneš leky 😉

dadous
3. říj 2009

jo siou už vím , mam tady ve vas trošku hokej 😀

dadous
3. říj 2009

siou my jsme měli FSH 38.82 (+++!) 😕

siouxie
3. říj 2009

v pohode, ja tiež 😉 😀 . Fííha, tak to teda áno, to je asi obrovské číslo 😖 😨 . No nič, hlavne, že sa vám to krásne podarilo! 😵

aja32
3. říj 2009

ahoj holky.
petinax, to je rána do hlavy ten výsledek kdy ti řeknou azoo..ale časem se to trochu obrousí a ten počáteční šok pomine a začnete hledat řešení a chodit po vyšetřeních a jak píšeš - doufat že "holky" někde jsou,jen nemůžou ven 😒 My jsme taky skoro na začátku, aspoň ale to dlouhé čekání na genetiku už mám za sebou.
Rozdíl ten že přítel o tom nemluví skoro vůbec a ani moc nemluvil, jen výjmečně.
Takže zajdi do CARU a tam Vám řeknou co a jak..
Siouxie to je pěkný výsledek 8 kousků. Jak víme od Daduš, stačí i na prstech jedné ruky napočítat a mimi je na cestě 😵

garp776
5. říj 2009

ahoj holky,

petinax: aja32 má pravdu, nejdřív šok, pak už to příjde člověku po pár týdnech jako normální stav, svého mužského miluješ, tak jen s ním zdoláš další překážku, která vztah hrozně utuží a posune dál. Myslím, že si jsou mužský vědomi, jakou podporu v nás mají.. někteří o tom mluví snáze, někteří ne.. Jinak Dadous dík za to FSH číslo, moc mě uklidnilo, sice je vysoké ale plaváčci se našli!
ještě drobná vsuvka pro Petinax: Obstrukční azoo-normální hladiny hormonů, neobstrukční: 1.primární/testikulární azoo- 1. vysoké FSH, LH, nizký testosteron, příčina nesestouplá varlata, chromozomální porucha, úraz, infekce.., 2. sekundární azoo na základě poruchy v hypotalamu nebo hypofýze- nízké FSH a LH, dá se léčit hormonálně..
Matavo: my máme čaj z Kotvičníku, je nic moc, ale po ochucení cukrem/šťávou se to dá.., zkus ty pilule ještě muži nějak vloudit.., zkus třeba fintu, jako že jako, že obrátíš-že ti to už jedno, ať si dělá co chce, že to nějak dopadne..třeba se chytí, a začne je brát potají sám od sebe..

petinax
6. říj 2009

ahojky chtěla sem se ještě zeptat jestli je ta azoospermie už vrozená nebo se dá získat během života(případ že se spermie vůbec netvoří)je jasný,že když je ta obstrukční(operativní) ta během života vzniknout může.

zdenulka_29
6. říj 2009

Ahoj petinax..azoo může být vrozená nebo získaná.

garp776
6. říj 2009

ahoj petinax, řekla bych podle toho, co jsem načetla, že azoo může vzniknout s přibývajícím věkem, třeba při nesestouplých varlatech v ranném dětství se spermie ještě můžou tvořit třeba tak do 22-25 roku muže, pak už je později tkáň tak atrofovaná, že už se netvoří, plus s věkem klesá přirozeně hladina testosteronu...Pak může být azoo z nějakého zánětu, úrazu, virového onemocnění v dětství(neštovice?) , u profesionálních cyklistů nebo fotbalistů může vzniknout také.. těch příčin je spousta, a vůbec nejhorší je, že se třeba příčina ani nezjistí.. Jinak držím moc palce ať máte co nejbanálnější příčinu, která se dá odstranit. My si jdeme pro ortel ke Kočímu ve čtvrtek, už tuším co nám řekne, ale určitě to nevzdáme..

bubulka722
6. říj 2009

Azoospermia nemôže byť vrodená. Každý geneticky zdraví jedinec má pri narodení v semeníkoch základné spermatoidné bunky- spermatoidy, ktoré sa začnú do ďalsích stádií -spermatocytov,speramtitíd až po plnohodnotné spermie vyvýjať pri stimulovaní testosterónom v pubertálnom veku. Najčastejšou príčinou azoo a oligoasthenospermie býva úplne rozhádzaný horm. profil, hlavne TST, LH, PROL a FSH. Potom prichádza na rad možnosť nezostúpených semeníkov, následok varikokély, závažné zápalové ochorenia urogenitálneho traktu, genetický faktor, autoimunita,atď. Tých možností vzniku je veľa a najhoršie, že andrológia je medicínsky odbor v plienkach. Nie je záujem lekárov riešiť mužskú neplodnosť, jednoduchšie je zbaviť sa pacienta a poslať ho rovno na IVF. Je to dosť dobrý biznis, ale čo urobí so ženou silná hormonálna stimulácia...?

garp776
7. říj 2009

Ahoj holky,
tak hlásím výsledky z genetiky, jak jsem bohužel očekávala, našli nám toho Klinefeltera..zítra Kočí..v pondělí konzultace na genetiku, do telefonu mi lékařka nechtěla sdělit žádné podrobnosti.. 😖 Co jsem vyčetla ze studií, tak ještě nejsou všechny naděje ztracené, pokud nám Kočí naordinuje nějaké inhibitory aromatázy(testolactone..) nebo pak hcg, tak by se prognoza uspěšného tesa mohla zlepšit... Tedy hlavně potřebujeme zvýšit ten testosteron! Clomiphen v našem případě asi fungovat nebude.(FSH 37!) Takže Matavo, Zdenulko, jste na tom relativně dobře, vidíte, že může být hůř, ale přesto to nevzdáváme! Tak se držte, vím že to Zdenulko máte mít už za týden 😎 a Matavo za 6 týdnů šupky dupky ke Kočímu na konzultaci, ať si dohodnete termín. Jo ještě malá poznámka, když nám nějaké spermíjky najdou, tak asi budou muset vybrat jen holky.. 😉 No jo, jsem plná optimismu, ale vlastně mám úplně scvrklou dušičku.. a to jsem si ještě říkala, že mě týden tak trochu pobolívá v podbřišku, že se nám to třeba podařilo přirozeně..no a teď je jasné, že ani náhodou. A poslední postřeh- výsledky z Gennetu byly už po 14 dnech-takže na něco je Gennet dobrý!

bubulka722
7. říj 2009

Ahoj garp. Veľmi dobrý prirodzený, nie syntetický je prípravok TRIBULUS TERRESTRIS. Výrazne zvyšuje testosterón. Priprav sa na to, že hormonálna lečba je dosť časovo aj fyzicky náročná. Každopádne držím palce!!!

aja32
7. říj 2009

Bubulko to máš tak nastudované nebo jsi lékařka?
Garp, to je opravdu smůla.
Zajímalo by mě,jak můžou vybrat jen holky?
Buď silná a nevzdávej to a manžela podpoř,musí to být pro něj taky těžké zjištění.
My taky ještě nevíme čím ta azoo je. Pátrání pokračuje.

bubulka722
7. říj 2009

Nie som lekárka, ale v tejto problematike sa už toľko hrabem, že konečne chápem súvislosti. Doteraz som nenatrafila na lekára, ktorý by mi vedel vysvetliť čo sa s nami deje, tak som to musela naštudovať keď mi to nedalo spať. My máme dosť krutú diagnózu a stále hľadám medzery ako by sa to dalo zvrátiť. Možno sa to ani nedá, to mi tvrdia lekári a posielajú nás len na IVF. Viem, že azoospermia je hrozný údel, ale pokiaľ sa príde na príčinu tohto stavu, dá sa zvrátiť. My máme za sebou biopsiu semeníka a tam je to zlé, takže si myslím že je lepšie ani nevedieť.

aja32
7. říj 2009

Tak to je zlé. Ale jak píšeš bobulko, nedá se jen spolehnout na to co řeknou. Sám o sebe člověk musí dbát a starat se a zjišťovat a když někde nepomůžou,zkusit to jinde. A vy máte špatné hormony? Ta biopsie tam zjistili málo spermijek?
Jsem ráda že nám poradíš. Já v tom zatím nejsem zběhlá vůbec. A po příčině azoo teprv budem pátrat..teda doktoři.

petinax
7. říj 2009

ahojky holky tak jsem tu zase!brala sem pritelovi horm.profil FSH LF PROLAKTIN TESTOSTERON vsechno ma v norme tak aspon to,tak doufam ze to bude ta obsrukcni jinak me uz omeje.pritel jaksi rezignoval radsi prej nechce dite,ale ja vim ze chce akorat ho to mrzi(zrejme vuci me,protoze jsem rok mlela jen o diteti,ted uz o tom nemluvim,ale vnitrne me to uzira)nj musim ho podporit.vsem tady drzim pesti at se vse povede a vyhrajeme nad touhle potvorou,která nese název AZOOSPERMIE.pa pa

pupaviena
7. říj 2009

ahojte, som tu prvy krat, lebo uz chodim do inej temy, my sme sa tiez uz preniesli cez problem absolutnej azoospermie, s vysokou hladinou FSH, s ktorou sa neda nic robit, boli sme asi vsade...no a aby sme sa uz dlhsie netrapili, mame teraz dve deticky, ktore u nas byvaju od decembra a onedlho sa uz budu volat ako my...je to velmi, velmi tazke taka definitiva, ale zvladnut sa to nakoniec da!!! Drzim vam vsetkym palce

aja32
7. říj 2009

petinax ja taky uz nemelu. Je to spis pro ne na obtiz. Si predstavim kdyby to neslo kvuli me, nechtela bych to taky probirat do nekonecna 🙂 tak si jen tak pro sebe premyslim a cekam na dalsi vysetreni..vis jak 😉 neumim si prestavit kde to vazne, ale doufam ze to vyzkoumaji a odstrani..
pupavieno,promin, asi jsem natvrdlo, mluvis o adoptovanych nebo od darce?

pupaviena
7. říj 2009

adoptovanych, pardon, som sa nevyjadrila..