Azoospermie. Co s tím?

rcruella
24. srp 2007

Ahoj holky!!!

V úterý jsme byli na spermiogramu a ukázalo se, že manžel nemá žádné spermie. Objednali jsme se tedy do Pronatalu. Nevíme ale vůbec, co nás čeká. Máte někdo podobné zkušenosti?

barca28
1. lis 2009

Princesz a všechny holky co tu jste a čekáte zoufale na další a další naděje,chci vám jen říct,že vám moc a moc držím palečky.My měli stejný problém zhruba před 3 lety.Manžel měl střídavě azzospermii s nekrospermií.Takže vyhlídky pro nás hrozné.Taky se mi v tu chvíli zbořil svět a úplně podlomili kolena.Ale díky mému gynekologovi,který si na nás udělal čas a vše nám vysvětlil,jaká je možnost TESA MESE ještě než nás poslal do CARu.Kdybychom tyto informace neměli,nechali by jsme se přesvědčit centrem,ať podstoupíme oplodnění dárcem.Řekli nám že šance jsou mizivé a nejisté.My byli ale rozhodnutý,že nejdříve podstoupíme TESA MESE a pak teprve budeme řešit co dál.Když jsme podstoupili všechna vyšetření a genetiku,šli jsme do toho.Bylo to nejhorší období v mém životě a o to víc jsem si uvědomovala,jak svého manžela miluji.Spermijky se našli,ikdyž prý mizerný,ale potvůrky byli šikovný a zadařilo se.Máme dvojčátka a vždycky když mě zlobí a jsem na pokraji sil,tak si vzpomenu,jakou cestu jsme k nim měli a hned jsou to zase moje zlatíčka 😵 Tím vás chci podpořit a nenechte se určitě odradit ani od sebemenší šance na jednu jedinou spermijku.A pokud to nevyjde,nezoufejte.Otec přece není ten kdo vyprodukuje spermijku,ale kdo je při nás a našem dítěti,kdo ho miluje a stará se o něj.Přeji vám hodně sil a nevzdávejte se naděje a hlavně držte spolu. 😉

matava
1. lis 2009

ahoj barco, za vsechny holky z teto diskuze ti moc dekuji za dodani nadeje a podpory...kazdy pribeh s takhle stastnym koncem nas povzbudi do dalsich boju o vysnene miminko..tak jeste jednou moc dekuji a at se tvym dvojcatkum dari moc dobre! 😀

majka21
2. lis 2009

Ahojte kočky.
Môj manžel mal pred deviatimi rokmi nádor na semenníku a keď mu ho odstraňovali, spravili mu aj M/T. Od tej doby boli spermijky zmrazené v iscare. V máji sme sa zosobášili a už vyše roka sme sa pokúšali o dieťatko, ale pravdepodobne chemoterapia zničila spermijky, lebo manželovi zistili azoospermiu. Boli sme na konzultácii a tam nám odporučili z desiatich vzoriek jednu rozmraziŤ, či sú použitelné. Rozmrazením sa zistilo, že v tej vzorke sa spermie nachádzajú, ale ani jedna nie je pohyblivá. Embryológ nám odporučil ísť do stimulácie a IVF. On nám to hovoril tak, že nie je vylúčené, aby vo zvyšných 10-tich vzorkách sa nenašli nejaké pohyblivé spermie a v prípade ak sa nenájdu, použijeme darcovskú spermiu. Rozhodli sme sa, že ideme do toho. Dnes nám dr.posielala žiadosŤ do poisŤovne. Vlastné je predsa len vlastné, tak dúfame, že aspoň jedna pohyblivá potvorka tam bude, pretože v priebehu rokov sa to znehodnocuje. Pôvodne že boli pohyblivé, ale trocha lenivé.
Manžel sa za tie roky s tým vyrovnal a aj ja som vedela do čoho idem. Oznámil mi jeho problém hneď na začiatku ako sme sa zoznámili. Som ochotná bojovať a podstupiť čokolvek pre naše bábo.

majka21
2. lis 2009

Momentálne čakáme na schválenie žiadosti. Budú to tri dlhé týždne.

matava
2. lis 2009

ahoj majko, vitej dalsi bojovnice 😉 cetla jsem si tvuj pribeh ale s jednim slovickem jsem se musela poradit u manzela = zosobasili 😀 jeho mamka je slovenka z trencina, takze mluvi plynule, ja jsem rocnik 81 a musim priznat, ze nektery slovicka mi delaji problemy, trebas kdyz koukam na Modre z nebe na markize 😀
budu vam moc drzet palce, tri tydny utecou jako voda, uvidis.. 😉
jinak holky, manzel dnes byl u dalsiho androloga u apolinare, no a ten mu na rovinu rekl, ze si nemysli, ze se na tesamese neco najde..ze pry by mu penize za operaci v tomto pripade vratili..coz teda ziram a moc tomu neverim..kazdopadne devet tisic neni pri vsech ostatnich cenach tolik... ja jsem dnes byla na utz a dnes by byl idealni den na snazeni kdyby bylo s kym..no jo no..nemuze byt vse dokonale... 😉

majka21
3. lis 2009

matava, ďakujem ti velice pekne. Aj ja vám držím palce. Aj ja som ročník 81.
To T/M si myslím, že stojí za pokus za tie peniaze. U nás v iscare podla cenníku to stojí v prepočte na sk 29000.
Ani v našom prípade velká nádej nie je so zamrazenými ale ideme do toho. Až ked sa presvedčím, že ozaj nič, potom použijeme darcovské spermie, aj keĎ darcovské sú menej nákladové. Dokina nás nahovárala na darcovské ak sa v tejto vzorke nijaké živé nenájdu, ale embriológ nám odporučil skúsiť to s manželovými, čo ak sa tam niečo pohyblivé nájde. Treba skúsiŤ a netreba sa vzdávaŤ. Aj ja velmi dúfam, len sa bojím sklamania ak to nevýde. Pa-pa a držím palčeky

garp776
3. lis 2009

ahoj Matavo, tak to je prima zpráva, že by vám peníze vrátili v případě, že nic nenajdou..., to je fajn přístup. Jak jste se tedy rozhodli, půjdete do toho, nebo si ještě dáte čas na rozmyšlenou?Já už to nebudu komplikovat, pokud bude má dnešní konzultace v Iscaru v pohodě, tak tam zůstaneme..přece jenom to mám z práce nejblíž. Zítra zavolám Kočímu, jestli už má výsledky z krve, jestli příteli Pregnyl pomohl nebo ne.

matava
3. lis 2009

ahoj, no boji se narkozy, nikdy na operaci nebyl, ale rikal to tak smirlive..v podstate nerekl ne, jen ze se boji...az me to opravdu prekvapilo..takze nejak v lednu do toho pujdeme, zitra jde jeste k endokrinologovi, tak uvidime, jestli mu nenasadi nejakou lecbu, ale ten androlog rekl, ze to urcite v jeho pripade nepomuze, ze tam je to vrozeny a netyka se to jen blbych hormonu...nojono..dnes jsme se zaregistrovali na jezci opatrovniky, tak trebas v listopadu aspon vykrmime jedno jezci mladatko 😀

garp776
4. lis 2009

tak jsme včera dostali termín na TESE, 17.12, pregnyl mu výsledky zlepšil, ale jak Kočí řekl, nemáme být moc optimističtí, prostě pokud ta tkáň tam je, tak má teď optimální podmínky( dostatečně vysoký testosteron a
dobrý poměr mezi SBHG a Testosteronem), aby něco vytvořila, pokud tam ovšem není, tak i litr Pregnylu denně nic nespraví.... Jinak nám klesl i FSH (z 37 na 17, ale to prý je uměle navozené tím pregnylem a na lepší funkci varlat to nijak nepoukazuje..) Pokud tam nic nebude, tak jdu v lednu na IUI s dárcem.. Já jdu v pátek na HP a krevní testy a 13.11 na folikometrii, tak snad alespoň já budu ok. No alespoň se nám to už začíná rýsovat..
Kam si se Matavo zaregistrovala na ježčí opatrovníky?

matava
4. lis 2009

ahoj garp, tak to je fajn, ze se to u vas taky hybe..vas termin si pisu do diare a budu na vas myslet..aspon mi cas rychleji utika do nasich pokusu..tedy az nekdy nejkay budou..
s tema jezkama ..bez na www.csop.cz = cesky svaz ochrancu prirody, clanek z 15.10. o jezcich a tam uz jsou instrukce kam se juknout atd..
jinak manzel dnes byl u endokrinologa..ukazoval mu vsechny vysledky...ale doktor rekl, ze mu s timhle nepomuze..ach jo...jen pro jistotu si ma skocit na odbery kvuli stitne zlaze ale ta vypada taky v poho...hmm, tak proste uvidime..

jaanulka
7. lis 2009

Ahojte holky 🙂
mám jednu hloupou otázku kouříte některá?já jo ale ne moc a nevím jak se toho zbavit...už si zapálím jen ke kávě ale taky bych neměla ....jen by mě zajímalo jestli jste třeba kouřili a zvládli přestat...tak hezký den

matava
7. lis 2009

ahoj jaanulko, ja ne a ani manzel, teda tak dvakrat do roka si zapali na party, ale to mi zas tak nevadi...takze ti neporadim, celkvoe v mym okoli mam devadesat procent nekuracek a ty zbyvajici se toho stejne jako ty snazi zbavit..tak drzim palce... 😉

prinzesz
9. lis 2009

ahojte kocky, tak ja tiez uz nefajcim, ale este minuly rok som fajcila, teraz na to uz ani nepomyslim, prestala som nejak zo dna na den, prosto mi to prestalo chutit 🙂 ale ja som nikdy nejaka zavislacka nebola, moj priatel tiez nefajci a ani nikdy nefajcil a sakra prace taka diagnoza... ach jo!!!

Inac ma napadlo, je mozne ze by sa po liecbe spermijky vratili tam kam patria? alebo ani s liecbou sa az taky zazrak nestane? btw. ma zmysel davat mu nejake vitaminy? alebo pockat kym navstivi androloga a podla toho?

rozmyslala som, ze by som mu nasadila ten tribulus + selezin + E, len neviem ci to ma efekt.. co vy na to?

Inac priatel povedal, ze chce ist aspon k dvom andrologom nech ma viac nazorov, tak som zvedava kedy pojde k prvemu, pojde ku MUDr. Kubickovi a MUDr. Kocimu tak dufam, ze nebudeme cakat mesiace a mesiace len na prijem.. a o mesiac pojde este na jeden kontrolny SPG... ma tu niekto nejake pozitivne novinky? Tak napiste, nech sa je z coho tesit 🙂

bubulka722
9. lis 2009

Prinzesz odporúčam pred návštevou andrológa (!!!dobrého!!!) si dať urobiť hormonálny profil. Zbytočne vás to nebude zdržiavať, lebo andrológ ho určite bude potrebovať a možete ho už pri prvej návšteve mať. Treba mať hlavne hladiny LH, FSH, SHBG, Testosteron, Prolaktin a Estradiol. Po výsledkoch profilu treba zvážiť hladiny priamo úmerne ku veku muža. Ak sú hladiny nízke, vrele odporúčam kúru na Tribuluse. Myslím, že to môže mať efekt. Treba si všímať aj chovanie mm, hlavne libido - to dokáže o znížených androgénoch dosť napovedať.

prinzesz
10. lis 2009

babulka, dakujem velmi pekne za odpoved, prosim Ta a kto mu urobi hormonalny profil? Vseobecny lekar alebo treba ist za niekym inym? Dakujem

siouxie
10. lis 2009

prinzesz, HP buď urológ-andrológ, alebo na endokrinológii.

katka444
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
garp776
24. lis 2009

ahoj holky,

tak něco nového? U nás nic, jen že já má vše v pořádku, lékařka v Iscaru podala žádost na pojišťovnu, pokud se spermie najdou, tak budu mít krátký protokol. Pokud se nenajdou, bude IUI s dárcem, ale předcházet bude zkontrolování průchodnosti vaječníků. Ve čtvrtek 26.11. jdeme za Kočím probrat administrativní stránku operace(no asi penízky). Jinak stále řešíme to PDG, ani s doporučením od genetičky nám ho pojišťovna asi nebude hradit, takže dalších 45 táců, takže jsem nás ještě objednala ke genetičce v Iscaru na příští středu. Teoreticky se Klinefelter nedědí, je to věc náhody, že vznikne.., ale člověk nikdy neví...ach jo, no nakonec třeba budeme muset do do dárce a PDG nebude aktuální.

prinzesz
26. lis 2009

ahoj garp, hmm co je to PDG? este jedna otazka, ako ste zistili ze ma Tvoj manzo Klinfelter? su na to nejake specialne testy? dik moc

my zatial nemame nic nove

garp776
27. lis 2009

ahoj princesz,

klinefelter dle genetických testů..., PDG -preimplantační diagnostika embryí.., ale na tu asi vynecháme, Klinefelter neni dědičný, máme stejnou šanci mít vrozené vady jako zdravý jedinec.Mimo to je větší riziko poškození embryí touto technikou..., což my si nemůžeme dovolit...

mmmk
30. lis 2009

venyska • 1d, snž • Dnes ve 14:01

Zdravím všechny.jsem absolutně na dně.Manžela spermio.0-žádné spermie.8.12.jedeme do Plzně do IVF centra na veškeré testy.Máte prosím někdo zkušenost?

jaanulka
30. lis 2009

Ahojte holky!!!Tak já mám pro vás novinu!V pátek jsme byly na Tese a našli se spermíjky......to byla rána jak mi padl kámen ze srdce když mi to řekli...tolik nervů co jsem měla s manželem v pátek tak tolik jsem jich snad za celý život nezažila! Já jsem byla na punkci v 5:45 a manžela brali na tese v šest, protože čekali jestli se u mě najdou vajíčka...měla jsem jich 17 a z těch oplodnili 13 a z těch jich zatím zůstalo 9....zítra jdu na oplodnění budou mi tam 2 vracet!Jen doufám, že se uchytí a bude vše v pořádku.......

venyska ahoj....naše zkušenosti jsou takové, že ani prášky ani žádné vitamíny nezabrali, které manžel bral na podporu tvorby spermií, nakonec rozhodla až operace.....a paní doktorka nám řekla, že jak urolok vyloupl varle, že už hned podle tkáně řekl, že tam spermie budou!!také tam byly a i s dobrou pohyblivostí.
Záleží na tom co máte za problém. My máme asi mechanický, kdy se spermie tvoří, ale nejdou ven.....manžel měl havárku, a nebo to může být, že prodělal nějaký zánět nebo nemoc, o které nemusel ani vědět....část tkáně posílali na histologii, kde by nám měli říct z čeho to asi je....bohužel to asi odstranit nejde!

Děvčata na Vás všechny moc myslím, a doufám, že se Vám to všem podaří!
Pak vám napíšu jak jsme dopadli asi tak za 15 dní, kdy už by se mělo vědět zda jsem otěhotněla.....nic není ztracené a držte se.....ahoj

venyska
1. pro 2009

Já nevím co máme za problém.Jedeme do IVF centra v Plzni příští týden.Takže koukám že to bude na dlouhou trať že?Máme za sebou jeden spermiogram,a doktor tvrdí že ten příští může být úplně jiný,že to mohlo být stresem,nevyspáním-to má manžel pořád,atd...Každopádně nám řekl že počet spermií 0 😢

dadous
1. pro 2009

janulko, obrovska gratulace tobě i manžovi 😵 😵 hura bude mimí 😵 mam z vas radost 😵
veny, jak říka dr. příští spermio muže byt uplně jiny, takže žadny nervíky a hura do centra, tam vam pomužou 😵

garp776
1. pro 2009

ahoj janulko! také moc gratuluju, to je krásná zpráva!! tak ať za 14 dní naběhnou //.
..jak vidíš venysko, 0 spermií neznamená konec, vše se dá řešit!

mikulka
1. pro 2009

mmk: jen počkej až po testech. Naději máte. Spermijky se dají získat i jinak. Uvidíš až po testech.

mmmk
1. pro 2009

Mikulko, ten problem se me naprosto netyka, ja jen kopirovala prispevek od Venysky z duplicitni diskuze 😉

peta131
2. pro 2009

Ahojte babulky,

mozno niektore z vas si ma pamataju davnejsie som tu pisala...
chcem vam len povedat ze azoospermia neni dovod k neuspechu, my mame tiez azoospermiu s vysledkom vzdy 0 nikdy nebol ani naznak nejakych potvoriek ale na Tese sa nasli a teraz cakame babo a je nase 😵
1vf sme absolvovali v Ba v Gyn-five tam to bolo 1vf-neuspesne, 1ket-neuspesny, 2ket-neuspesny...ked sa nam minuli embryjka sme sa odtial rozhodli odist a presli sme do reprofitu do brna a tam sa nám to podarilo hneď na prvýkrát 😵
vsetkym vam prajem aby ste cim najskor mali ten krasny zazrak pod srdieckom!

dadous
2. pro 2009

peto to je supr, holky pěkně se tu začína těhulit, to je nadhera 😵

prinzesz
3. pro 2009

ahoj kocky, ja zatial nemam ziadne nove spravy, len to ze uz mame termin u Dr. Kociho, buduci tyzden ide moj partner na testy, hormonalny profil atd, a koncom januara ide na vysetrenie, to uz mi nepride tak strasne, tesim sa z toho ze aspon nieco sa deje! teraz by mal ist este na jeden kontrolny SPG tak som zvedava ci pojde 🙂

Jaanulka velmi sa s tebou tesim, cakam netrpezlivo co nam napises, ale ja verim ze to dopadne na //, velmi ti to zelam!

Peta, bajecna sprava! Dnes rano ma to vsetko tak potesilo, ze urcite budem mat skvely den, dakujem vam kocky, vzdy je to skvele ked nam tu napisete nejaku dobru spravu a nas ostatne podporite a date nadej, ja stale verim a aj verit budem 😵 urcite napiste co mate noveho