Azoospermie. Co s tím?

rcruella
24. srp 2007

Ahoj holky!!!

V úterý jsme byli na spermiogramu a ukázalo se, že manžel nemá žádné spermie. Objednali jsme se tedy do Pronatalu. Nevíme ale vůbec, co nás čeká. Máte někdo podobné zkušenosti?

monasek84
8. dub 2010

prinzesz: sice mam kazdej cyklus jinak dlouhej, ale vzdycky je tam to zvyseni teploty a 10dni na to MS, tak jsem sama zvedava 🙂
Ted cekam na ovu, ktera chodi nekdy mezi 20-28 dnem a cca 4 dny po ovu jdu na odber a vysledky bych mela vedet hned ten den, a nebo na druhej den pujdu zaroven na konzultaci, ze co dal 🙂 ale si stejne myslim ze mi da jen vysledky a necha to uz na gyn v CAR, uvidime 🙂

monasek84
8. dub 2010

prinzesz: a jen pro zajimavost: http://www.fertilityfriend.com/home/288372 jedinej takto dlouhej cyklus 🙂

prinzesz
8. dub 2010

inac ozaj holky, ako to robite? gyna si nechavate stale svojho? alebo ako to funguje ked budete v care? ja totiz chodim ku gynovi ktoremu platim, ako rocne 2000kc co mi nevadi lebo mi robi komplet vysetrenia a je mily a tak, ale ku komu budem chodit ked pojdem do care?

monasek84
8. dub 2010

prinzesz: ja ted gyn zmenila, protoze jsem byla nespokojena. Jinak myslim (nevim, myslim 🙂 ) ze v CAR budes chodit k jejich gyn a az se to podari tak normalne budes pokracovat u sveho 🙂

prinzesz
8. dub 2010

hm, tak tento graf je zaujimavy a tu by som si uz tiez myslela ci neboj nejaky problem.. ale zas kolko bolo od toho co si vysadila HAK? mne napr. prvy rok a pol strasne haluzila ms, teraz uz je to ustalene.. sa mi tak zda, a vsetko ide ako ma..
ono je to aj tak haluz, lebo mas normalne dvojfazovy graf, cize ovu by naozaj mala prebehnut, Lutearnu fazu mas kratsiu sa mi tak vidi, ale na to by ti dali lieky.. keby sa zadarilo takze no problem.. inac v grafoch BT je holka ktora mala tiez hoodne velke prooblemy a teraz je tehulka a za chvilu rodi 🙂 takze stat sa moze hocico..

skrecko
8. dub 2010

prinzesz: napisala som ti do IP
monasek a ostatni: padam domov, majte sa krasne, zajtra som tu zas, pa

monasek84
8. dub 2010

prinzesz: HK jsem vysadila 08/2008 takze ten dlouhy graf je vlastne rok po vysazeni 🙂 no vsak uvidime co povi HP a pak... stejne nas bude v CARu srovnavat 🙂

monasek84
8. dub 2010

skrecko: ahoj, krasny zbytek dne 🙂

skrecko
9. dub 2010

Dobre rano kocky!
Teda vcera sme tu mali poobede nejaky zhon. Ale nastastie uz je piatok. Jupííííííííííííííííííííí
prinzesz a deniiiii: napisala som vam do IP to moje nestastne zamestnanie 😀
monasek: k tomu, ze pri vyroze schudnes do plaviek - to sa bohuzial nestane ☹ stratis iba vodu vsetky kg sa ti vratia. Ja som na to odbornik. Pravidelne mavam taketo virozy, ale trvaju 5 dni!!!! 😖

monasek84
9. dub 2010

ahojky, dobre ranko 🙂
skrecko: ja vim, to byl jen vtip 😀 uz s tim mam taky zkusenosti 🙂
prinzesz: tak samozrejme, dneska teplota 36,8 😒 ale vcera me dopoledne dost pichala v podbrisku, tak mozna to byla ovu, uvidime po par dnech mereni 😕

skrecko
9. dub 2010

monasek: no ako je? viroza ustupuje?

prinzesz
9. dub 2010

caute koceny 🙂 to je fakt dobry pozdrav, ale mam to z panelaku 🙂)) a feeest sa mi to paci, vtipne nie?!

monasek, ale zas to by aj mohlo byt ze ovu bola, ovu testy si nerobis? neskusala si?
ja mam dnes nefuknute brucho a to sa mi tak vidi ze to mam bud pred alebo po ovu, fakt neviem.. ale vcera som mala feeest vela hlienu.. rano som chcela povodne odmerat ale teplomer som mala v sufliku a kym by som ho pohladala tak by to uz nebolo objektivne, takze musim zajtra skusit.. kedy ides na tie testy krvy?

skrecko, tak to je velka pravda s tym chudnutim, to jak odislo tak to aj pride spat.. zial..

monasek84
9. dub 2010

skrecko: zda se ze ano, spala jsem rovnych 12hod 🙂 a nebyt problemu co mame, tak bych rekla ze jsme tehu, protoze sem vcera dopoledne jen zvracela a pichalo me v podbrisku a straaaaasne bolely prsa, dneska uz se to zda ok, jen citim trochu bricho 🙂

prinzesz: aaaaaaano, znam ten pozdrav 🙂 jinac ona je v tom panelaku pekne strelena 😀 Ovu testy si nedelam, me staci vedet tak by oko, kdyz stejne nemuzeme delat mimi 😒 a hlenu bylo taky dost + bricho + prsa, tak by to asi mohla byt ovu.... to by znamenalo ze snad poprve bych mela cyklus 28 dni 😀 a ta krev.... zmerim jeste zitra a v nedeli a kdyz bude teplota nahore, tak to vidim ze na krev bych sla tak v utery nebo ve stredu 🙂

skrecko
9. dub 2010

prinzesz: ty pozeras panelak? 🙂 Ja tie nove serialy nejak nezvladam. Volakedy ma muz nutil pozerat ordinaciu, ale nastastie uz nepozerame 😀 😀 😀
Naposledy sme pozerali Vypravej na CT, ale zrazu to skoncilo. A odvtedy nic. Tak vlastne neviem na co platime kablovku. Jejda, zabudla som poslat splatku 😅

monasek84
9. dub 2010

skrecko: ja sledovala Panelak kdyz jezdila prvni serie 🙂 ted uz moc nekoukam, jen nekdy, kdyz nic nejede, nebo se chci jen mrknout ze co novyho 😀 jinak pravidelne nesleduju nic...snad jen kdyz stihnu tak Mentalistu 🙂

skrecko
9. dub 2010

monasek: to sme videli asi 2 casti, nebolo to zle. Ale my nemozme pozerat nieco co davaju po 9, lebo to uz tiahneme do postele 🙂 Skor pozerame cd-cka a dvd-cka. Pravidelne Simpsonovcov a teraz som prehovorila muza aj na Hviezdnu branu. To bol moj najoblubenejsi serial 😅 No a teraz uz treba byt v zahrade, tak asi filmova sezona konci az do jesene.

deniiiii
9. dub 2010

dobre destive vypadajici ranko 🙂 tak me ta litostivost porad neopustila, to bude tou m. 😠 u nas jsme jeli na Tour of duty, stahnute z netu, jinak Simpsons take vedou 🙂

monasek84
9. dub 2010

skrecko: presne tak, radsi zahrada jak TV, obrazovky mam celej den dost v praci 😉
deniiii: no taaaaaaaaaaaak, my te rozveselime 🙂

skrecko
9. dub 2010

Presne tak deniiiii, ziadna smutna nalada tu nema sancu 😎 . Inak u nas je od rana pekne, svieti slniecko. Ale zajtra sa to ma pokazit, takze asi od vas to sem pride 🙂

monasek84
9. dub 2010

skrecko: presne tak, BA hlasi jasno a teplo 😀

draacik
9. dub 2010

ahojte dievcata, idem sa k vam pridat, tiez mame tento problem, zacali sme chodit do gyn fivu, robili nam hormalny profil, cakame na genetiku teraz, MM bol tiez u urologa, ten mu povedal 50 na 50 a hned nam povedali verziu T/M, nakolko pri dvoch spermiogramoch mu nenasli nic...tak mam z toho velku hlavu, z tych vela informacii, viete poradit, ci uz niektorej MM absolvoval rezanie???...este stale som z toho v soku...diky za kazdu radu

monasek84
9. dub 2010

draacik: ahojky, tak "vitej v klubu" 😉 Tak uvidite po genetice jak vam to vyjde. Jake mate hladiny hormonu? semeniky normalni velikosti? MM byl no biopsii, to je v podstate Tese, jen se z toho neuchovavaji vzorky, dela se jen rozbor.

deniiiii
9. dub 2010

monasek, skrecko: dikys, vcera tu byli vsude policajti (jsem blizko hradu), dnes je obloha sediva, ale alespon tu nelitaji porad helikoptery 😉
draacik: vitej do klubu, od kdy to vite? jaky mate HP? prvnich par dni je blbych, ale ver, ze casem to bude lepsi, chce to trpelivost, kterou zrovna dnes postradam 🙂

skrecko
9. dub 2010

draacik: vitame ta tu a hlavu hore, spolu to tu nejak zvladneme!!!!!!!!! 😉
My mame zmensene semenniky, zvysene hladiny FSH a LH a buduci tyzden ideme prvy krat do gyn-fivu. Ku komu tam chodite? A urolog je tam aky? Ako dlho viete o probleme?
Napis nam tie hladiny hormonov a ci mate zmensene semnenniky, pripadne iny problem, ktory by to mohol sposobovat.

prinzesz
9. dub 2010

ahoj draacik, vitaj v nasok "klube" na zaciatku je to vzdy take smutne, ale casom sa to zlepsi a uz to tak vnimat nebudes.. prosto to zoberies tak ako je, dolezite je byt pre muza oporou oni to nejak potrebuju viac ako my 🤐 , som zvedava na vase vysledky ak tie budete mat budes mat aj jasnejsie v hlave, napis aky ste mali HP plus co povedali na semenniky a vsetko co vies, podla nasich skusenosti Ti budeme vediet dat dalsie rady 🙂

deniii, poznam to, aj ja tym trpim obcas.. hlavne ked pride ms, tak som smutna a nastvana ale pak to prejde.. inac chodite aj na nejake slovenske stranky? mam jednu na ktoru chodim fakt rada, vcera tam bola tema ako sa nebat soferovania, tak nejak sa ma to tyka pretoze som tiez zacala soferovat po veeelmi dlhej dobe a presne co tam pisu holky sa stalo mne.. tak som sa tak nasmiala na tom...
dnes ma pobavil aj nas lektor z english bavili sme sa o chorobach a zhodnotili sme ze vsetky choroby maju nejake zvieracie meno, napr. ovcie kiahne, u nich sa hovori ze kuracie vyrazky neviem ako sa to preklada ale feest sme sa smiali na tom.. teda aspon ja 😀

monasek, jaska ja kukam hlavne sk telku 🙂 ale pozeram aj primu a obcas novu.. a panelak milujem a teraz sa nam feest zapacilo varenie na markize, vola sa to bez servitky a nema to chybu.. teraz varia "celebrity" resp. taky ti novinari ci co su to, a tam je jeden teepek co je fakt hoodne vtipny.. vcera sme sa rehotali na nom.. neskutocny bol a co navaril, hned by som sla sa najest..

monasek84
9. dub 2010

prinzesz + deniii: presne tak...tyto stavy mam pred kazdou ms 😒 holt hormooooooony 😠 jinac... i poslednich par dni mam zase stavy, ze me drasa, ze mame ve vsem smulu, ze se vsechno kasle.... ze se nic nedari.... a to me ms jeste neceka 🤐

deniiiii
9. dub 2010

prinzesz: chickenpox - plane nestovice, i kdyz tvuj preklad kureci vyrazka je hezci 😀 jo jo ja mam ms, uz jsem 3 dny nebyla cvicit, to je tim..zpatky do prace uch

deniiiii
9. dub 2010

monasek: zitra je sobota - aspon se muzes vyspat 🙂

monasek84
9. dub 2010

deniiii: vsak ja ze vcerejska na dnesek spala 12hod skrz tu virozu, jsem jak ciperka 😀

monasek84
9. dub 2010

fyzicky teda... 🙂