Azoospermie. Co s tím?

rcruella
24. srp 2007

Ahoj holky!!!

V úterý jsme byli na spermiogramu a ukázalo se, že manžel nemá žádné spermie. Objednali jsme se tedy do Pronatalu. Nevíme ale vůbec, co nás čeká. Máte někdo podobné zkušenosti?

deniiiii
21. dub 2010

🙂

deniiiii
21. dub 2010

😎

deniiiii
21. dub 2010

😀

deniiiii
21. dub 2010

Uf, ted mam 113, ale nejak me to zmohlo 😉

prinzesz
21. dub 2010

deniii, ja som ale registrovana skoro dva roky, cize moooc neprispievam, su tu take exprertky co maju aj 10tisi 🙂 to by sme mohli dat tak za 10 rokov nie? ale to uz budeme riesit ine veci!

inac denii hej odlahlo mi, po tom co si napisala.. co vsetko sa mohlo stat.. vlastne som rada ze ta pracka je cela, je tiez nova teda asi dvojrocna.. ale tiez by ma to stvalo! alebo fakt keby spadla na mna.. ta skrinka nie je prisrubovana o stenu ale na takych dlhych nohach a medzi nimi je ta pracka a asi vcera feest skakala.. xixi.. no prala som tam koberceky tak asi to bolo tym.. no a zehlicku mi zhodila na zem, inac do teraz sa mi to nestalo ani raz v zivote! tak co uz?

skrecko
21. dub 2010

no ja mam tolko prispevkov a nie som registrovana ani 2 mesiace. Mala by som byt niekedy aj ticho asi 🤐 Ale mali sme menej roboty teraz, uz sa to zas rozbehlo,t ak pisem zas menej

prinzesz
21. dub 2010

tak este je tu alternativa ze niekto moje prispevky maze.. 🙂)) alebo ze by som fakt pisala tak malo? ... hm, neviem..

skrecko
21. dub 2010

prinzesz: ideme ich spocitat? 😀 😀 😀 😀

prinzesz
21. dub 2010

hoolky ja som si dala na obed bramboracky s brav. maskom a teraz mi je taaak tazko.. chvilami mam pocit ze vybuchnem.. co delat???

skrecko
21. dub 2010

prinzesz: mätový čaj!!!! ten ta pretravi

monasek84
22. dub 2010

dobre ranko damy 😉

prinzesz
22. dub 2010

dobre ranko vsetkym 🙂 u nas je slnecno ale ziiimaa, vcera vecer som bola nakupit a tak sa ochladilo ze som klepala zimu ako fras...
a dnes rano, sedela som v metre a sadla si ku mne taka teta co bola asi postihnuta, oci jej isli krizom a ludia ona taaaaak smrdela.. fuj som myslela ze sa poblinkam!!!!
monasku kedy ides k tomu lekarovi na konzultaciu? ms uz prisla? mne este nie, ale ja mam cas este tie dva dni 🙂

monasek84
22. dub 2010

prinzesz: no to bylo ale prijemne ranni smradlave cestovani 😀
Chtela bych vyskocit dneska pres obed, tak doufam ze se dostanu 🙂 a nejake spineni nabehlo, tak cekam co z toho bude 😉

skrecko
22. dub 2010

Dobre ranko kocky!

monasek84
22. dub 2010

No jak se mate? nepracujte tolik devcata 😉
Tak my jdeme ve stredu odpoledne do CAR na konzultaci ze co dal.... ( vysledky spermio v utery MM konzultoval jen s tou pani mikroskoparkou ... takze ve stredu jdeme k URL).....

skrecko
22. dub 2010

joj, monasek, vela roboty, vela ☹ blazinec hned od rana a asi to tak bude dlhodobo, pomooooc
Takze vlastne neviete nic blizsie, len ze sa nenasli potvorky? Myslis, ze uz zacnu planovat operaciu? No som zvedava.
A co vcera doma? Oddychnuta? Robosi posluchali?

prinzesz
22. dub 2010

holky, ja mam tez vela roboty, to je des toto 🙂
waw takze uz idete do caru, ja som zvedava kedy do caru pojdeme my 🙂 kedze chceme ist koncom augusta uz na umele tak by sme to mali tiez coskoro absolhovat 🙂 ach jo.. ja cakam na ms a pak pojdem na preventivku ku gynovi.. takze vidim to az na zaciatok maja.. a musime sa opytat ako to funguje, alebo vy neviete? keby sme sli na IVF a priatelovi by urobili operaciu a zamrazili to co by nasli, ja si vyberiem nejaky car ako to oni do toho care dopravia? ci to musim ist na IVF do care v ktorom urobia tu operaciu? ci ako to funguje?

monasek84
22. dub 2010

Skrecko: aj tu je vela roboty 😒 strasny 🤐 robotnici v pohode 🙂 byli jen nejak do 11hod a pak uz jsem mela volno, vyprala jsem 2 pracky, docetla knizku, byla venku se psem, nakoupit,.. uplna pohodicka, super 😀

Prinzesz: ja myslim ze se to dela tam kde delaji operaci, myslim ze nebudou radi, ze by se to pak delalo nekde jinde. Ale nevim, to si jen myslim.

Jinak, chtela jsem se zeptat... kdo byl uz na genetice.... kolik jste v jakem CAR platili??

prinzesz
22. dub 2010

monasek, my sme na genetike boli a platili sme len ten manipulacny poplatok 30kc, inac to hradila poistovna, myslim ze aj na Sk by toto mala hradit poistovna ci?

monasek84
22. dub 2010

prinzesz: no to prave nevim 🙂 ale asi to tu taky bude tak, doufam 🙂

skrecko
22. dub 2010

monasek: my sme na genetiku len objednani zatial ale pytala som sa ci sa nieco plati a povedali ze nie

prinzesz: postup zavisi od CAR. Ale kedze sa daju spermie zamrazit, tak sa da podla mna urobit operacia kdekolvek. Zavisi ako sa s nimi dohodnes. Urcite sa im to pacit nebude, ale to je ich vec. A ked sa daju prevazat organy na transplantaciu, daju sa previezt aj spermie.
Jedna kocka co tu pisala mala s muzom v rovnaky den OPU a T/M. A jemu to robili na inom konci mesta, tak to museli prevazat.
Urcite sa to da, len oni musia chciet. Nedaj sa odbit. Aj keby robili len umele bez T/M tak sa im to uz oplati. Mna tiez by museli presvedcit aby som im zverila tu operaciu.

monasek84
22. dub 2010

skrecko: super, tak aspon ze tak 🙂

deniiiii
22. dub 2010

Dobre poledne nebo spis obed, takze dobrou chut vsem 🙂
Prinzesz: souhlasim s skrecko, ale kdyz uz jim nekde sverite T/M, tak proc byste chodili na trasfer jinam? nejak mi prijde logictejsi to mit na jednom miste..to je super, srpen je tu cobydup, to mimco by vychazelo na kveten, muzu mu jit za kmotru, jsem taky kvetnova 😀
monasek: streda je za rohem, jsem zvedava, co vam reknou

monasek84
22. dub 2010

ufff, tak sem ted dobehal, uz mam vysledky.... k dr. jsem se na konzultaci nedostala, nemel cas, grrrrrr 😠 tak ze se na to odpoledne podiva a zitra behem dopoledne mi zavola... ale mam vsechno v norme.... krom teda prolaktinu... no, najim se a mrknu na to, opet nezbyva nez vyuzit sluzeb internetu a Modreho konika 🙂

deniiiii
22. dub 2010

Monasek:a to ti zitra rekne jestli nemas ty polycyst.vajecniky a jestli ovulujes? promin, nejak zapominam, proc jsi tam byla 😉
Jinak jsem volala na genetiku, porad neni, uz mi to prijde jako vtip, je to 2,5 mesice! mm mel vysledky za 3 tydny. Ptala jsem se, jesltli je nahodou neztratili, ale dusuji se, ze to u nekoho tak trva, tak nevim, ze bych byla vyplodem mimozemstanu? 😀

deniiiii
22. dub 2010

Monasek: ted jsem si to zpetne docetla, az pujdes na tu genetiku, muzes se jich prosim zeptat, jestli je mozny nemit vysledky po tak dlouhy dobe? jinak mi v caru platili jenom 30 korun regulacni poplatek a zbytek pojistovna.

monasek84
22. dub 2010

deniiii: to je klasickej zakon schvalnosti, co?? 🙂
No presne tak, ale podle me tam ovulace je, protoze se nektery hormony rapidne zvedly, takze.... no jdu kukat po netu 🙂

deniiiii
22. dub 2010

Monasek: pokud kukas, urcite mas vajicka 😀 jenom pozor na sneseni do jineho hnizda 😀

skrecko
22. dub 2010

deniiiii: ja tiez rozmyslam nerobit to na jednom mieste. Najradsej by som tu operaciu dala spravit tomu Kocimu. Uvidime, ci nas tito na Slovensku presvedcia aby sme im to zverili do ruk. Ale to pochybujem. No a potom na umele dochadzat do prahy? To by bolo asi vela. Nielen financne, ale aj fyzicky a psychicky.

deniiiii
22. dub 2010

Skrecko: takze vy byste si ty spermijky nechali dovezt na Slovensko? ja nevim, asi bych se zeptala Kociho, jaky na to ma nazor, tady jsem cetla, ze to nektere divky maji transferovane v ten samy den, holt byste si udelali dovolenou v Praze 🙂