Azoospermie. Co s tím?

rcruella
24. srp 2007

Ahoj holky!!!

V úterý jsme byli na spermiogramu a ukázalo se, že manžel nemá žádné spermie. Objednali jsme se tedy do Pronatalu. Nevíme ale vůbec, co nás čeká. Máte někdo podobné zkušenosti?

lendulka007
30. říj 2007

my jdeme teprve na druhý, ale pak už se začne něco dít. Už se těším.
jak dlouho se snažíte a do jakého centra chodíte??

katy2
30. říj 2007

my sme sa marne snazili 15 mesiacov, chodime do SPLNu - v KE.
moj gynekolog ma poslal do centra, a prave pri spg zistili pricinu nasho neuspechu... Ja som uplne v poriadku. Ak nam poistovna schvali ziadost do decembra, v januari by sme mohli ist na IVF... 😵

lendulka007
30. říj 2007

My se snažíme rok. V prosinci jdeme na 2. spg a pak doufám, že začnu v lednu nebo v únoru s IVF. A vy už máte po TESE/MESA?? Vám budou dělat operaci ve stejný den jako tvůj odběr vajíček?? U nás v Gennetu to tak nedělají.

katy2
30. říj 2007

lendulka, este sme na mesaútese neboli, cakame na vysledky z genetiky... ale u nas sa to robi v ten isty den ako odber vajicok a aj to v uplne inych nemocniciach. Takze je to potom beh o zavod aby sa spermie v spravnom case dostali na spravne miesto... 😔

lendulka007
30. říj 2007

Tak to je dobře. Tady to prostě nechtějí dělat, kdyby to dopadlo špatně, aby tě zbytečně nestimulovali. Kdyby to nevyšlo, můžeš jí na IUI s dárcem.
Ale je pravda, že jsem všude četla, že je to lepší dělat dohromady.
Určitě se ozvi, jak vám to dopadlo.

k.bett
30. říj 2007

lendulka007:
Ahoj my se snažíme 2 roky celkem.1rok sami a 1 rok v CARu, chodíme do Gennetu.
Máme za sebou první cyklus IVF-neuspesne a bez mrazacku, takze se tesim na dalsi ale ted nas ceka zatim konzultace co a jak dal... 😉 🙂

lendulka007
31. říj 2007

k.bett:
My se snažíme sami 1 rok a nyní jsme v Gennetu teprve začali. Manžel tam byl vícekrát než já, u nás je problém u něj. A u vás je to taky tak?? Ke komu chodíš??

murasek
31. říj 2007

ahojky,
lendulko - to je prima, ze te nebudou stimulovat a pockaji na vysledek M/T - uz vite termin, kdy manzel pujde? rada bych nasbirala nejake zkusenosti, aby pripadne manzel vedel, co ho ceka. ne ze by nam to nerekl lekar, ale postrehy "normalniho" cloveka jsou k nezaplaceni. diky za info.

katy2
31. říj 2007

ahojte, u nas sa robi mesa/tese hned spolu s IVF. Teda je tu riziko, ze kvalitne spermie nenajdu a potom hned pouziju darcovske... Suhlasili sme s takym postupom, aby to nebolo uplne zbytocne - cela stimulacia, punkcia a tak... 😔
Tiez neviem, ako to dopadne u nas...

k.bett
31. říj 2007

Ahoj hoky jsem v tomto jaksi neznal, co je to prosim vas Mesa/Tesa a kvuli cemu se to dela?My mame 1. pokus IVF neuspesne zasebou ale nevim ze by mi nekdo o necem takovem rikal... 😒

dudu
31. říj 2007

M/T je odber spermii z varlat. Laicky povedane.

k.bett
31. říj 2007

dudu:

jasne chápu, díky moc...

rcruella
autor
2. lis 2007

Ahoj holky. Tak na genetiku dnes nejdeme, jelikož marodíme. Přeobjednaní ještě nejsme, mám si zavolat příští týden na leden. Ale to nám neva, páč manža jde na operaci 4.12. a pak se stejně 3 měsíce musí čekat, jestli se něco vůbec začne tvořit.

rcruella
autor
2. lis 2007

To Murasek: Doktor Sobotka jen sáhnul na varlata a už věděl, kde je problém. Je tak velká, že jí nahmatal a dokonce i poznal, že jedno varle je deformované jejím vlivem.

oskarka
2. lis 2007

ahoj rcruello, a kam jde manžel s varikokelou na operaci?
my totiž půjdeme taky - v Krči nám dali termín 9.11., pak to zrušili, že ta primářka nemůže a teď to vypadá (vzhledem k pracovním povinnostem a výjezdům do zahraničí) asi až na leden...

katy2
2. lis 2007

to mozu byt aj take priciny azoospermie? 😕
manzel ide v utorok k andrologovi, som zvedava, co mu zisti....
Vam drzim palce, aby to po operacii dobre dopadlo....

rcruella
autor
2. lis 2007

Oskarko, manža jde taky do Krče - tam to dělají laparoskopicky. Bohužel to znamená ale i tak měsíc celibátu. ☹

lendulka007
3. lis 2007

Murasek:
termín T/M nevíme, protože nás čeká nejdříve 2. kontrolní spg a v případě, že se nic nenajde, tak ta operace. Výsledky 2. spg budeme konzultovat rovnou s urologem, tak se domluvíme na dalším postupu. On nám dal šanci, že by se mohlo něco vytvořit, tak by se to zamrazilo a následně použilo IVF+ICSI a v případě 0, tak operace. Jdeme 12.12. na spg. Sama jsem zvědavá.
Teď jedna moje kamarádka, resp. její manžel to podstoupil a výsledek našlo se toho hodně a ona jde na IVF.
A jak jste na tom vy?? Taky se nic nenašlo?? A kam chodíte??

jankajs
3. lis 2007

ahojte babenky. My tiež máme problém zvaný azoospermia. Bohužiaľ sa manželovi spermijky netvoria, tak nám zostal len darca. Mali sme 5x opakovaný spg - 0 spermií a potom mu brali krv na vyšetrenie hladiny hormónov. Tam zistili patologické hodnoty v dvoch prípadoch a nezávisle nám traja lekári T/M neodporučili s tým, že je zrejmé, že sa spermie netvoria. Na genetiku sme nešli, ani nás po takých výsledkoch neposielali. Manžu to totálne vzalo, skoro sa chcel rozviezť, aby som si našla poriadneho chlapa a také reči (asi to poznáte), nakoniec sme stavili na toho darcu. Po IVF/ICSI čakáme v apríli drobca,no dohodli sme sa, že to nepovieme ani najbližšej rodine, aby z toho v budúcnosti neboli reči. Prajem všetkým viac šťastia pri hľadaní vlastných spermií a nebojte sa darcovstva. Dá sa to.

barca28
3. lis 2007

Jankajs to ti moc gratuluju.Ty chlapi jsou ale paličáci co?A jde to i bez rozvodu.Dokázala jsi mu,že ho miluješ i bez spermijek.My jsme TESA MESA podstoupili a čekáme dvojčátka v dubnu.Uvědomuji si,jaké jsme měli štěstí,ale byli jsme rozhodnuti,že pokud nic nenajdou,zvolíme dárce.Člověk se s tím musí srovnat,ale lépe něco než nic.A chci říct všem kteří musí zvolit dárce,že až ho uvidíte na ultrazvuku jak se má k světu,úplně zapomenete na to,že je od dárce 😵 A také by jsme to nikomu neřekli,ani rodičům,prostě nikomu!Určitě je to lepší i pro budoucnost miminka.Lidí dokáží být zlí a člověk by měl jednou hodně práce s tím,vysvětlit dítěti,jakto,že není tatínkův.

lenk
3. lis 2007

ahoj barco 28. Nejdrive se chci zeptat co je to tesa mesa... Protoze muj manzel ma ten samej problem a mi sme darcovstvi uvitali... co nam taky zbejvalo. ve ctvrtek jsem byla na IUI tak se zvedava jak dopadnu.Ale ctu ze cekas dvojcata ...a to jsi byla tez na IUI???..

barca28
4. lis 2007

Lenk to znamená,že když muž nemá žádné spermie a nebo mrtvé spermie.U nás to bylo střídavé.Potom je poslední možnost při které mohou odebrat spermie operací přímo z varlat nebo nedvarlat.To je TESA MESE.Vám tuto možnost nenabídli?Dělají se genetické testy a když dopadnou dobře,může to urolog doporučit.Je fakt,že za tu operaci jsme zaplatili 14 000kč,ale stálo to za to.Spermíky se našli a pak udělali IVF+ICSI.Dohromady to přišlo asi na 32 000kč.Ale někde prý tu operaci neplatí,tak nevím.Nám také vnucovali dárce,ale my o něm nechtěli ani slyšet,dokud by jsme nevyzkoušeli tu operaci.Každému bych doporučila,aby tuto možnost nejdříve zkusil,než půjde do dárce.Samozřejmě pokud to bude možné.Nemůžete to přece jen tak vzdát bez boje 😉 A ta operace není vůbec hrozná.Dnes už ani nenajdeme kde tu jizvičku má.

lenk
4. lis 2007

ahoj Barco, nam to take nabyzeli ,ale rekli nam take ze tam ani ty spermie bejt nemusi a stoji to hodne penez ..tak oty penize nam ani neslo ale ja sem uz nechtela dlouho cekat je sem chtela otehotnet tak sme zvolili darce ,a tet cekam nato jak to dopadlo ....Byli jsme na spermiogram jenom jednou ..ale doktor nas ujistil ze by to bylo porad stejny .ze se to nezmeni...tak nevim .A taky to vse moc tajime!

barca28
4. lis 2007

Lenk a dělali manželovi ještě jiné vyšetření?Jestli ne,tak bych se určitě nenechala odradit a pokud by to nevyšlo teď s tím dárcem,šla bych do toho.Mě to také přišlo zdlouhavé a miminko jsme moc chtěli,ale nechtěli jsme si jednou vyčítat,že jsme to nezkusili.Viděla jsem jak moc to manžela trápilo a nechtěla jsem mu odepřít možnost být tátou.Samozřejmě by byl tátou i s dárcem,ale možná by se do smrti trápil myšlenkou,že třeba nějaká šance byla a já taky.Chtěli jsme mít jistotu,že opravdu není jiná možnost.Vem si třeba případy,kdy ženě řeknou,že nebude mít děti a pak se to povede přirozeně.Ale vše záleží na vás a vaší trpělivosti.Kdy jdeš na krev?Přeju ti,aby to vše dopadlo k vaší spokojenosti.

k.bett
4. lis 2007

Lendulka:

Jo, jo u nás je to taky tak, manzel ma spatny spermiogram, takze nam prvni pokus nevysel a uvidime co dal...

rcruella
autor
5. lis 2007

My jsme byli na SPG dvakrát - se stejným výsledkem. Chodíme do Pronatalu v Praze.

mikulka
5. lis 2007

Holky, je vždycky důležitá příčina, proč manžel spermie nemá. My máme třeba genetickou vadu a tam je 0 % šance, že by se při M/T našly spermie, protože při té vadě chybí semenné kanálky.
Pokud je jen přejážka v chámovodu, je skoro 100 % šance na získání.
Pokud má manžel v ejakulátu mrtvé spermie, jako to bylo u Barči, pak je také skoto 100 % šance, že spermie najdou.
Pokud má manžel vysoké hodnoty hormonu FSH, pak jsou šance malé. Čím vyšší hodnota, tím menší šance.
Také je pak třeb azvážit, že pokud je % úspěšnosti malé a stejně se udělá M/T, spermie se mohou najít, ale pozor, mohou být rizikové a "zničit" vajíčka.
Tak je třeba naslouchat doktorům a zvážit pro a proti...

murasek
5. lis 2007

ahoj, diky vsem, co tady napsaly. my budeme moudrejsi od stredy, to mame konzultaci v Pronatalu. Premyslela jsem nad tou M/T, kdyby bylo male procento sance, ale zkusime asi vsechno. urcite dam vedet, jak jsme dopadli.

mikulka
5. lis 2007

murasku, vyčkej s rozhodnutím, až budete mít všechny výsledky (hormony, genetika). Dopadne to ještě dobře, uvidíš, půjdete do M/T a najdou spermijy 😉 Na st držím pěsti!

barca28
5. lis 2007

Murásku taky držím palce.Určitě dej vědět,jak jste dopadli.Hrozně vám všem fandím,vím jaká je to bezmoc a bolest.Už bych to nevrátila ani za nic,byli to naše nejhorší chvíle v životě.Ta nejistota byla hrozná.Ale všechno co jsme pro to udělali stálo za to 😉