Azoospermie. Co s tím?

rcruella
24. srp 2007

Ahoj holky!!!

V úterý jsme byli na spermiogramu a ukázalo se, že manžel nemá žádné spermie. Objednali jsme se tedy do Pronatalu. Nevíme ale vůbec, co nás čeká. Máte někdo podobné zkušenosti?

eloana
21. zář 2008

ahoj holky.) tak zatim jeste nemame celou genetiku snad zitra no a uvidime co dal

lendulka007
22. zář 2008

Andulko, tak tfuj, tfuj na dnešek (nejen na dnešek). Už jsi asi v CAR, ale myslím na tebe. Hodně štěstí. 🙂 L.

beruska195
22. zář 2008

Ahojky holky,
tak už taky vím, čím budu stimulovat. Domluvili jsme se na Gonalu.
Mrcha právě dorazila, takže zítra ráno volám do Gennetu a vyrážím pro injekce. Doufám, že si to zvládnu píchnout, manža se na to netváří 😒
Taky už jsem začala obíhat předoperační, vysáli mi krve snad pět zkumavek 🙂

Andulko taky jsem ráno držela palečky, napiš jaký to bylo, ať vím, co mě čeká...

Mějte se krásně 🙂

eloana
22. zář 2008

ahoj berusko tak drzim pesti🙂 no my stale nic nevime genetika cela jeste neni:((

lendulka007
22. zář 2008

Beruško, tak super, budeme mít tady další aktivní snažilku.
Neboj, Gonal zvládneš, je to v peru, prostě jako inzulín (a to si lidi zvládají denně píchat). Já jsem teda nic nepíchala, vše zvládnul manžel. Poprvé jsem Gonal měla, podruhé už to byl Menopur a to jsou normálně injekce a ředíš, ale taky se to dá zvládnout. Takže neboj.

Eleono, neboj, výsledků se dočkáš. Já vím, pořád na něco čekáme, ale ono to uteče.

Andulko, tak kde tě máme? To ti asi není moc dobře, když tě tu nemáme. Tak držím palečky, ať se vajocha pěkně oplodňují a zítra nahlásíš super číslíčka. Tak se drž a hodně štěstí.

andulka2
23. zář 2008

ahoj holky, omlouvam se, ze az ted - ale nejak nam nefunguje internet, jsem z toho na mrtvici, tak se pokusim rychle napsat alespon to hlavni, nez se to zase sekne. Vcerejsek probehl dobre, mame 14 vajicek, coz je super, rekli jsme, at nam je oplodni pul na pul. Embryolog rikal, ze pokud budou nase spermijky ok, tak ze zkusi 10 s nasima a zbytek s darecem. Pokud nase nebudou nic moc, tak to da pul na pul. Holky mam po 9 volat, tolik se modlim, aby to bylo OK ....

beruska195
23. zář 2008

Tak Andulko, moc držím palce, ať se dozvíš dobré zprávy!!!

lendulka007
23. zář 2008

Ahoj Andulko, tak to je super výkon - 14 vajíček. To jsem si vždycky přála, jenže osud tomu tak nechtěl. Tak držím palečky, až za chvíli budeš volat do CAR, aby bylo vše oplodněno. Tak dej vědět. Drž se.

lendulka007
23. zář 2008

Andulko, stále tě tu vyhlížím a ty sem nejdeš. Tak doufám, že vše je OK a je toho hodně oplodněno. Ono je to sázka do loterie s tím naším materiálem. L.

andulka2
23. zář 2008

ahoj holky, tak se mi podarilo, dostat se na internet, pripojovala jsem se cele dopoledne, ale bohuzel nam to nejak sputne funguje. Zrovna ted, kdy bych si prala byt na netu to nejde ☹ do CAR jsem volala, s darcovskymi se oplodnilo 6 vajicek a nasimi bohuzel jen jedno. mam volat zitra, jak se vyviji. Bud jeste zitra nebo ve ctvrtek by byl ET. Moc si prejeme, aby ten nas jeden bojovnicek vydrzel ... Pokud by bojoval dal, nechala bych si zavest pouze toto jedno embryjko a darcovske bychom nechali zamrazit ... radeji to poslu, nez se mi to zase odpoji

andulka2
23. zář 2008

pokud nam to nase embryjko prestane vyvijet, zbydou nam pouze darcovske. Embryolog rikal, ze nase spermije byly spatne, skoro vsechny mrtve, vubec se nehybaly ☹ ach jo, je to opravdu boj. Leni, berusko moc vam dekuju, ze na me myslite, ani nevite, jak moc me to posiluje a dodava silu ... dostala jsem utrogestan a prednison, chtela jsem se zeptat Leni, ten utrogestan sis zavadela nebo polykala ? mam jej brat 2 x denni, po 2 pilulkach. Tak se budeme modlit na zitra, aby nam ten jeden bobisek prezil ...

lendulka007
23. zář 2008

Andulko, ale i tak je to dobrý výsledek. Neboj. 🙂 Pokud ten jeden bude silný a vydrží i další den, tak bych určitě šla jen do něj, rozhodně bych to nemíchala. Nám u dárcovských se ze 4 oplodnili 3 a na et už zbyl jen jeden. OPU jsem měla ve středu a ET byl v pátek. Takže spíš si myslím, že už zítra si pojedeš pro mimíse. Koukej se na to optimisticky. 7 je dobré číslo, co já bych za to dala - ber to takhle. Mohlo to dopadnout hůř. Tak odhoď pesimismus, na ten je ještě dost času. Jasný.

andulka2
23. zář 2008

Leni jsi zlata, moc dekuju. To same rikal i pritel, ze na to mam koukat optimisticky. mame jedno vlastni a v zasobe pak jeste 6 darcovskych .. V podstate jsem to ale cekala, ze s nasimi oplodni bud vubec nic nebo jen malicko, ale clovek veri a doufa az do posledni chvile ... Jak rikas ty, pokud by ten nas bobisek prezil, tak si necham zavest pouze to jedno, michat to nechci. berusko tobe preji pohodovou stimulaci. Jak pise Lendulka, opravdu to nic neni

lendulka007
23. zář 2008

Podívej se na mě z pěti se nám neoplodnilo ani jedno. Takže máte super výsledek. Kdyžtak na zítřek držím palečky na ET (myslím si, že určitě bude) a ještě budeš mít mrazáčky, což je moc fajn vědět, že máte něco v záloze (nám nikdy nic do mrazáčku nezbylo). Tak to tak ber. A žádný pesimusmus, ten je opravdu zakázanej. Chystej se otěhotňování 🙂 (Vím, že IVF je opravdu psychicky náročný, ale chce to být v pohodě a plná optimismu, jako kdyby to bylo přirozeně, romantika a tak). 🙂

Beruško, tak už máš injekce a začínáš?

andulka2
23. zář 2008

budu jeste chvili psat, nez se mi to zase odpoji. Vcerejsek byl opravdu v pohode, prisli jsme do CAR na pul 8, byla jsem 6. v poradi a na radu se dostala kolem 11 hod. Samotny zakrok byl rychly, asi 20 min. Na sale byla dr Brandejska, coz bylo moc fajn. Po probuzeni z narkozy jsem si nebyla schopna uvedomit, kde to vlastne jsem a co se deje 🙂 pritel mi rikal, ze jsem vypadala, jako bych vypila litr vodky - blbinek jeden 🙂. Pak mi dala sestricka algifen a bylo vse ok, nic me nebolelo. Hodku jsem si polezela a pak sla uz domu, takze opravdu se neni ceho bat. Jak probiha ET lendulko, ten je bez narkozy, ze ?

lendulka007
23. zář 2008

to jdeš v košilce na sál, ležíš na koze a dr. pod utz tim tam ty drobínky dává takovým katetrem. Je to ryhlé a není se čeho bát, pak tě převezou na pokoj, kde ležíš tak 45 min a pak jdeš domů. To je bez narkozy.

andulka2
23. zář 2008

mas pravdu IVF je obrovsky narocne na psychiku, porad na neco cekas a porad se jen strachujes, aby to dobre dopadlo ... Lendulko mela jsi ten utrogestan ? dekuju moc za drzeni palecku, zitra dam urcite vedet, jak bojuji embryjka a zda bude ET. Zitra uz bychom meli mit inernet v poradku, dnes v 18 ma dojit nejakej technik - opravar

lendulka007
23. zář 2008

utrogestan jsem měla 2 - 0 - 2 a pak Prednison 0,5 tableky. Dr. Daněk mi dal ještě Anopyrin 1/4, ale to Brand. nedává. Všimla jsi se náušnic dr. Brand. ? Má tam prý spermijky. Já jsem si toho ještě nevšimla, ale napravím to.
Utroš je na sliznici.
Koukám, že ti web už funguje lépe.
Jsi doma na neschopence, nebo poletíš brzy do rachoty?

andulka2
23. zář 2008

to by melo byt snad ok, na OPU si pritel vymohl volno, ale ET budu muset zvladnout sama, uz mu volno nedaji. Kdyz to ale neni s narkozou, tak to snad zvladnu. Jinak ja mela to sama, utrogestan 2-0-2 a pulku tabletky prednison. Porad resim, zda si ten utrogestan zavadet nebo jej polykat, zatim jsem si jej zavadela. Zatim jsem doma, do prace nechodim, po ET uvidim, jak mi bude. mam sedaci kancelarske zamestnani, takze bych teoreticky do prace mohla. navic je to strasne slozite, porad se na neco musim vymlouvat, v praci jsem to nikomu nerekla, takze je to opravdu narocne (hledani tech vymluv). Ty jsi byla doma po ET ?

lendulka007
23. zář 2008

Utroš jsem zaváděla, říkají, že je to lepší. Jen před ET jsem ho spolkla, takže radši zítra to spolkni, kdybys šla na ET, lépe se jim tam ty mimísové zavádějí. A měj plnější močák.
Po ETu jsem byla 4 dny doma, protože ET jsem měla v pátek, a ve středu jsem šla už do práce. Byla jsem na PN, poprvé. Sedím také v kanclu.
V práci jsem řekla řediteli , že chodím na IVF. Velmi mě v tom podporuje i vlastně některé kolegyně (my jsme malá firma). Ono to bylo každýmu úplně jasný. nevím, co bych si furt vymýšlela, kdybych to neřekla (ne vše). Přijde mi to fér, ale záleží jaké máš v práci vztahy. Já řeknu, že jsem u dr. a oni, jasně běž. Minulé IVF bylo ještě řešeno s mojí služebkou do zahraničí. Fakt bych tam jinak musela jet, ale takhle jsem tam nemusela. Je to na tobě. Říkají dr., že se to vyležet nedá a že 2 - 3 dny po ETu stačí být doma.

cabika
23. zář 2008

Andulko, jsem ráda, že ti to dopadlo tak dobře. Lendulka má pravdu musíš myslet pozitivně. 🙂
Držím Vašemu bojovníčkovi oba dva palečky. Ať to dotáhne do konce na 1 s *. 🙂 🙂

beruska195
24. zář 2008

Ahoj holky,
tak tady louskám vaši včerejší debatu 😉
Andulko moc gratuluju a držím palečky, ať bojovníček vydrží!!! Kdybych měla na výběr mezi dárcovskými a vlastním, určitě bych šla taky do toho vlastního.

Já byla včera odpo v Genetu pro Gonal a už jsem se nevracela do práce, tak jsem byla zvědavá, co mě tady čeká za novinky 🙂

Dneska začínáme se stimulací, včera jsme s manžou prozkoumali "kufřík", co jsem si přivezla z Prahy a večer jdeme na první injekci. Zrovna mě objednali na pondělí na ultrazvuk - Daněk má dovolenou, tak jsem se nechala objednat k Dr.Vykysalý. Myslela jsem, že bych mohla na ulrazvuk už v sobotu - bylo by to jednodušší a manža by jel se mnou, ale Daněk zaškrt až v pondělí, tak pojedu zase sama - manža to má v práci horší s uvolňováním ☹
My jsme taky malý kolektiv, všichni vědí, kam a proč jezdím a všichni to se mnou prožívají a drží nám palce 🙂

Holky, krásný den 😉

lendulka007
24. zář 2008

Beruško, tak super, že už máš doma Gonal. Neboj, to zvládnete. V pondělí se Vyky. ptej, ona je taková nemluvná a introvertní, ale je v pohodě. Tak se nediv, když ti pomalu nic neřekne. Ona je taková, ale já jsem u ní spokojená.
Sobota by bylo opravdu moc brzy. Dneska bude 1. injekce?

Andulko, doufám, že jeden bojovníček se stále drží a všichni ostatní taky. Půjdeš dnes na ET nebo ne?
Holky hezký den.

andulka2
24. zář 2008

ahoj holky, tak jsem volala do Gennetu a sestricka mi rekla, ze je vse v poradku a ze mam prijit dnes ve 12 hod na ET. Ptala jsem se, zda se ten nas jeden bojovnicek drzi a ona rikala, ze tam nema zadnou poznamku od embryologu, ze by tomu tak nebylo ... Tak doufam, ze si tam na me ten nas maly mimisek do tech 12 hod pocka, v plne sile, a ze se mu pak u me bude libit 🙂 jdu tam sama, pritel nedostal volno, ale snad to zvladnu ...
holky moc dekuju za drzeni palecku, jeste mi prosim prosim drzte nadale 😉
ozvu se vam odpoledne. pekny den

beruska195
24. zář 2008

Andulko,
no super!!! Držím palce, ať se Tě bojovník drží a nepustí... 😉

Lendu, díky za rady, jsem na Vyky zvědavá, musím si sesumírovat dotazy, vždycky se pak na něco zapomenu zeptat a dojde mi to, až když jedu domů 🙂

lendulka007
24. zář 2008

Andulko, super. Mně taky neřekli nic, jen přijeďte na ET a tam mi na sále sdělili, že se 2 prckové dál nevyvíjeli, tak proto už nic nechtěli riskovat. Tak snad se mrňous drží. Kdyžtak zavolej do Gennetu a nech se spojit s embryology, ty tě řeknou více. Kolik a detaily, nebo jestli vydržíš. Měj plnější močák, ne úplně plněj, to bys pak nevydržela.

Beruško, na Vyky se fakt nachystej. Musíš se ptát, jinak z ní nic nedostaneš. Ale je to fajn ženská. Každý není extrovert.

lendulka007
24. zář 2008

Andulko, tak už jsi asi po ETU, tak pěkně odpočívej i doma. Přítel tě bude doma jen hýčkat. Tak se měj a dej vědět, jestli zbylo i něco do mrazáčku a co ten váš silný bojovníček.

andulka2
24. zář 2008

ahoj Lnedulko, jsem zpatky, tak mi zavedli toho jednoho naseho bojovnicka, uz jej mam u sebe 🙂 snad se mu bude u me libit. Na zmarazeni nam zbylo 5 darcovskych embryjek, jedno se prestalo vyvijet ... tak jsem moc rada. Lendulko lezela jsi ty 4 dny, nebo jaky jsi mela rezim? Na sale byl dnes dr Danek, jak jsi psala pred par dny, napsal mi i anopyrin. Berusko, preji peknou a pohodovou stimulaci ...

lendulka007
24. zář 2008

Andulko, tak to je super výsledek. Takže on ten jeden bojovníček to vydržel, tak ať se drží zuby nehty a nepustí. To musí být krásný pocit mít u sebe vlastního bojovníčka (ten jsme neměli). Tak ho hezky hýčkejte.
Tak nějak jsem polehávala, ale nepřeháněla jsem to. Chtěla už jsem jít za 2 dny do práce, ale kamarádky z webu mi to zakázaly, že je lepší být doma. 🙂 V pondělí bych už šla do práce. Ale záleží na tobě jak ti bude. A je taky super, že v mrazáku na tebe čekají ty dárcovské, alespoň na později jsou připraveni. Je vždy dobré vědět, že je něco v záloze a že máte klid si vše dobře rozmyslet.
Já si myslím, že vám to IVF vyšlo suprově (co já bych za to dala). Ale na druhou stranu jsem ráda, že jsem si tím prošla, jak nezdařeným - neoplodněným IVF, tak i IVF s dárcem - vše zlé je k něčemu dobré. Zamražené naše spermijky ještě máme, takže třeba při 3.IVF na ně dojde. 🙂
Tak odpočívej a zvládni v poklidu 14 dní netestovat. Je to dlouhé, ale snaž se. Já to udělala tak, že 13.den jsem zkusila doma testnout a 14.den jsem letěla na krev, aby bylo jasno, protože ten Utroš mě držel mrchu, když jsem ho přestala zavádět, tak jsem to dostala.
Rozhodně nežehli, neuklízej. Ono to na tebe počká.
Pa, a odpočívej(te).

andulka2
24. zář 2008

ahoj Lendulko, moc dekuju, mas pravdu, je to nadherny pocit, mit u sebe vlastniho bojovnicka. Kdyz jsem lezela po ET tu hodku na pokoji, tak jsem se porad jen usmivala, jak po nejakych drogach 🙂 Ted tech 14 dnu bude opravdu dlouhych. Do prace pujdu asi v pondeli, uvidim, jak mi bude. Proc se nesmi zehlit ? Jinak mysli pozitivne, mate jeste zamrazene vlastni, tak do tretice vseho dobreho budes mit urcite vice vajuch, tak aby jste mohli prubnout zase cast vasich. Je to opravdu o stesti. Vidis nas, my meli jen 2 davky, spatnych spermii, vse mrtve a prece se jeden zadaril ... ted uz nemame nic vlastniho, rozmrazovali obe davky. Ale neva, mame zamrzene darcovske a to je taky fajn... vedet, ze mas neco v zaloze. Verim tomu, ze na kazdou z nas ty vytouzene // cekaji ... pa