Azoospermie. Co s tím?

rcruella
24. srp 2007

Ahoj holky!!!

V úterý jsme byli na spermiogramu a ukázalo se, že manžel nemá žádné spermie. Objednali jsme se tedy do Pronatalu. Nevíme ale vůbec, co nás čeká. Máte někdo podobné zkušenosti?

peta131
8. bře 2009

Jaanulka nie nepovedali nám nič oni ani sami nevedia 😖 že proste to sa niekedy stáva, ale my si myslíme že tam mohol mať niekedy zápal alebo sa buchnúť a sa mu len upchali tie cestičky kade idú spermijky von, lebo môj drahý jazdí na koni aj na motorke dlho aktívne jazdil tak možno tam sa mu to nejako pobúchalo 😖

zdenulka_29
8. bře 2009

Bobovci1: Tak to je moc dobrá zprávička, myslím ta nejlepší! Nač takové věci odkládat, spermoše máte, tak šup, šup do IVF.
Já jsem nějaká zmatená, z toho, doteď mi nepřišel kotvičník, přitom je to už přes týden, co mi psali,že ho posílají.No ještě to nechám týden a uvidí se.
Koupila jsem si sportovní jarní bundu..červeno-bílou a hned mám jinčí náladu. Do korýtek primule (petrklíče), ale budu je dávat až dneska. Doma už jsem pozměnila dekoraci ze zimní na jarní..ale pořád je kam co dávat, jen mít nápad. Zabavím se i tímhle, protože jinak nemyslím na nic jiného než, jak pomoct manželovi k tvorbě spermií.. 😖

bobovci1
8. bře 2009

zdenulka, to je pravda je to zbytočné odkladať 🙂 Ja som objednávala kotvičník rovnako s tebou a ten mi normálne prišiel. Keď tak tak sa skús spýtať na pošte či ti niečo nedošlo. Ak nie tak im napíš, že to nie je ani na pošte, že si sa na to pýtala. Mne sa to tiež raz stalo a museli mi poslať nový, lebo ten prvý sa im niekde stratil.
Verím ti, že je to na začiatku ťažké na to nemyslieť, ale uvidíš časom sa to zlepší. I keď ja na to tiež myslím celý čas, ale nie je to tak hrozné. Nejako som sa s tým i zmierila. 🙂

bobovci1
8. bře 2009

už musím letieť, lebo ideme k rodičom na obed 🙂 a manžel je už docela nervózny, že musí čakať 🙂
tak zatiaľ ahoj, stavím sa na koníku poobede. 🙂

jaanulka
8. bře 2009

Zdenulka: Ahojky a ty jsi ho objednávala přes ty stránky internetu? Já ho totiž taky objednala i tu macu a vše došlo druhý den. Manžel už to pije a snaží se nekouřit jen ho nemůžu donutit aby se nějak chladil, protože jsme přemýšleli a on už od malička je teplokrevný až moc. já když mu vlezu pod peřinu tak tam nemůžu vydržet jaký tam má horko. Tchýně jednou říkala, že ho používala jako topení 😀 . Tak jestli nebude příčina v tom že se mu netvoří spermiogeneze z přehřátí. No aji jsem se divila, když jsem mu uvařila ten kotvičník, že to pije a nic neříká. Já jsem to ochutnala a je to hnusný a ta maca opravdu šíleně smrdí. Ach jo chudáček ale co jiného dělat že?
Dobrou chuť všem k obědu!!!Jaňulka

astraka
8. bře 2009

bobovci.spermiogram nam delali asi 5krat pred ivf,take jsme byli na urologii a genetice.po ruznych vysetreni u mne zjistili vysoky obsah prolaktinu.zmenili jsme svuj zivot a spermiogram pri kazdem odberu zlepsoval,pro dr.je to porad spatne,ale pro nas ... 🙂

astraka
8. bře 2009

beruska.dik za odpoved,nam rekli ze kdyz to bude holka vse bude v poradku,tak nejak se mi nechce pristoupit na darcovstvi,partner s tim nema zadny problem.v dubnu jdem k dr. a mame se rozhodnout.cim je ten duben bliz je to horsi a horsi.jeste ze jsou tady stranky a muzu vylit si srdicko.asi mi nezbude nic jineho nez nato pristoupit,nejsme nejmladsi a zivot utika rychle.

zdenulka_29
8. bře 2009

Bobovci1: My jsme byli také na obědě, ale u prarodičů. Babička slavila narozeniny. Příjde mi, že mi ten balíček s kotvičníkem poslali někam jinam. Na poště jsem byla v sobotu a zapomněla se zeptat.
Určitě se ještě ozvi, budu moc ráda.

Jaanulka: Ahoj Janulko, macu jsem neobjednávala jen kotvičník, ale ani ten ještě doma nemám. Je to už divné. Je to doba. Je možné, že manžel má azoo zrovna z toho tepla. Víš nám lékaři také nedokázali říct, z čeho to manža konkrétně má.
My jedeme do caru v úterý a určitě už bude doktorka mluvit o dárci. Vyslechneme si to, ale zatím nic podnikat nechceme..chci ještě měsíc, dva počkat.

eloana
8. bře 2009

ahoj holky my valcime s prujmem:( mala ho ma uz pres 14 dni pokud se to do 2 dnu nezlepsi jdeme do spitalu:((

kuspitka
8. bře 2009

Ahojte eloana.co sa ti deje ????

eloana
8. bře 2009

ahoj ale mala k te chripce mela prujem no ale ma ho stale tak jsme dnes byli na pohotovosti- dali ji nejake prasky a nejaky kulisek ma ot vypit v pul litru vody -coz nevypije tak ji to micham do caje koly jidla -vzdy to pozna potvora

kuspitka
8. bře 2009

eloana ja som chora ako nikdy a este aj stimulka dufam,ze mi to nezastavia stale sa pulirujem a lezim co najviac...
tak to mi je luto ,ze je tek chora

zdenulka_29
8. bře 2009

Ahoj Eloanko, to mě moc mrzí. Tak to nezávidím. Přeji brzké uzdravení a aby průjem už nebyl, aby jste nemuseli do špitálu...ale co by se dalo dělat, kdyby to nepřestávalo.

eloana
8. bře 2009

holky diky no snad ne ona je docela v poho tedy chvilkove -vzdy jeden den to jde a pak zas ma prujem uvidime co nam na ot reknou

bobovci1
8. bře 2009

astraka, to vás úplne chápem, nám sa to tiež pomaly zlepšovalo a lekár to tiež nevidel najlepšie, ale pre nás každý dobrý kúsok je veľmi doležitý 🙂
a skúšali ste nejaké vitamíny?

bobovci1
8. bře 2009

zdenulka, tak už sme sa vrátili domov, manžel odišiel trošku zašportovať tak som sama doma, aspoň si trošku oddýchnem 😀

bobovci1
8. bře 2009

eloana, tak to je hrozné keď tak maličké deti musia prechádzať niečim takým, dúfam, že sa vám to zlepší, držím palečky 🙂

zdenulka_29
8. bře 2009

Bobovci1:ahojky 🙂

bobovci1
8. bře 2009

zdeni ahoj 🙂

bobovci1
8. bře 2009

ako bolo na oslave? 🙂

zdenulka_29
8. bře 2009

Bylo to fajn, ale tentokrát jsme se nesešli všichni příbuzní..tak jsme ani dlouho nevysedávali.

zdenulka_29
9. bře 2009

Ahoj holky.

bobovci1
9. bře 2009

ahoj zdeni, tak dnes sme boli v centru, podpísali sme papiere a podali žiadosť na pojišťovnu. 18 idem na ultrazvuk a koncom mesiaca začínam pichať 🙂 už sa docela teším keď bude po a dúfam, že úspešne 🙂

zdenulka_29
9. bře 2009

Ahojky, tak to je paráda, Marti a jak to budete mít se spermíkama, to už jste nějaké dali zamrazit? Asi už jsi to psala, ale prosím ještě jednou pro mě..nevím, zda někde nesehnat ještě tu macu, když tolika lidem pomohla. Co mi radíš? Manža bere profertil a pak pije ten sirup od léčitele.
Já Ti tak závidím.

zdenulka_29
9. bře 2009

My máme zítra dovču a jedeme také do Caru. První konzultace IVF...tak jsem na to taky zvědavá. 😉

bobovci1
9. bře 2009

a to budete ísť znovu na mesa tese? alebo sa pustíte do dárce?

zdenulka_29
9. bře 2009

Teď bere manža vitamíny a pak se uvidí. Zkusíme spg..když nebude dobrý, tak půjdeme do dárce. Do M/T už asi ne.

zdenulka_29
9. bře 2009

Já nevím, snad nám ta doktorka nevynadá, když se tam ukážeme a řekneme, že do dárce zatím jít nechceme. Ráda bych si vyslechla, co se bude dít dál. Tu schůzku mám již měsíc dohodnutou, tak jsem ji nerušila.

bobovci1
9. bře 2009

držím prsty aby sa vám to podarilo, aspoň aby sa vám to zlepšilo tak ako nám 🙂

zdenulka_29
10. bře 2009

Bobovci: Tak mi přišla upomínka, že mám na poště zásilku, přitom mi nikdo nic do schránky nehodil, tak si myslím,že to bude ten kotvičník. 🙂