Azoospermie. Co s tím?

rcruella
24. srp 2007

Ahoj holky!!!

V úterý jsme byli na spermiogramu a ukázalo se, že manžel nemá žádné spermie. Objednali jsme se tedy do Pronatalu. Nevíme ale vůbec, co nás čeká. Máte někdo podobné zkušenosti?

eloana
28. bře 2009

jj papam prasky nepicham

dadous
28. bře 2009

tak to maš fajn 😉

zdenulka_29
28. bře 2009

Ahoj holky! Dadous máme jedno koťáto a má se k světu...ale nechci nic zakřiknout - přeci jen je ještě malé.
Eloanko zdravím. 😉

eloana
28. bře 2009

ahoj zdeni - tak kotatko zustalo jedno? holky boli me po tech hormonech bricho mam ho jak ve 4 mesici

zdenulka_29
28. bře 2009

Ano, zůstalo jen jedno..ale asi to tak mělo být..manzel si přál jen to jedno. Tak jedno poslechlo a zůstalo. 😅

eloana
28. bře 2009

.) a kolik jich bylo puvodne?🙂

zdenulka_29
28. bře 2009

4

zdenulka_29
30. bře 2009

Ahoj holky, jak se máte při pondělku? 😉

bobovci1
30. bře 2009

ahojky všetkým, tak zajtra už idem na ultrazvuk a tam by som sa pravdepodobne mala dozvedieť koľko mám vajek 🙂 tak som zvedavá či tam vobec niečo nájdu, docela ma začína všetko pobolievať, už aby bolo po 🙂

inak máte čo nového 🙂

zdenulka_29
30. bře 2009

Bobovci1: ahojky, tak to je super..držím palečky, aby tam našli hodně vajíček.

bobovci1
31. bře 2009

ahojky,
tak som už došla od doktora 🙂 na pravej strane sú 3-4 a na ľavej 5, tak nie je to také špatné 🙂 velkosť cca 11 mm. Tak dúfam, že sa na 17 mm vyvinú všetky. 🙂
Už len dúfať, že manželove spermijky budú šikovné 😀

prajem pekný slnečný deň 🙂

dadous
31. bře 2009

ahoj bobo, tak to vypada dobře 😉

bobovci1
31. bře 2009

dadous, zatiaľ áno 🙂
vo štvrtok mám ďalšiu kontrolu a to už by som mala vedieť presne kedy bude odber 🙂 budem informovať 🙂

vidím, že keď trošku vyšlo slniečko tak to tu utíchlo 😀

dadous
31. bře 2009

tak držím pěsti, at pořadně narostou 😀 myslím že v patek by to mohlo dopadnout ne? 😉

bobovci1
31. bře 2009

dadous, v piatok to asi ešte nebude, možno cez víkend, ale to je len moj názor 🙂

dadous
31. bře 2009

mě dr řikal že foliky narustaj o 2 mm denně, tak ja to vidím na patek 😀

bobovci1
31. bře 2009

ja si myslím, že v piatok to nebude, lebo doktor chcel aby som prišla na ultrazvuk v piatok, lenže tento jediný deň mi to nevyhovuje, lebo mám skúšku 😀
hovorila som mu to ešte predtým ako som začala stimulovať, i dnes vravel, že to sa nejako spraví, takže pravdepodobne piatok to asi nebude, možno víkend, no uvidíme čo povie vo štvrtok 🙂

bobovci1
2. dub 2009

ahojky, tak už som po ultrazvuku 🙂 odber bude v nedeľu 7:50, doktor spomínal, že by mohlo byť niečo okolo 8, tak som moc rada 😀

a čo je u vás nového?

peta131, ako si na tom?

pekný deň, vonku je dnes fakt krásne slnečno 🙂

dadous
2. dub 2009

Ahoj bobo, tak v neděli budu držet pěstičky 😉 jsi na neschopence?
tady je dneska taky nadherně, hned bych šla na maly pivečko někam na zahradku 😀

bobovci1
2. dub 2009

ahoj dad, nie nie som na neschopence, chodím zatiaľ normálne do práce 🙂 ale plánujem si po vložení vziať dovolenú 😀

dadous
2. dub 2009

to bude rozumny 😀

katarina33
2. dub 2009

bobovci,

v nedelu mate aj tese??
idete do toho naostro??

bobovci1
2. dub 2009

katarina, no ideme do toho naostro, nemame ziadnych mrazacikov, tak dufam, že mu tam niečo nájdu 🙂
na mesa/tese nejdeme, na začiatku sme mali síce azoo, ale po vitamínoch sa nám to trošku zlepšilo 🙂 tak dúfam, že to tak stále ešte zostalo 😀

a čo vy? máte azoo?

zdenulka_29
2. dub 2009

Bobovci1:ahojky, tak to budu taky moc držet palečky!

bobovci1
2. dub 2009

dik zdeni, a čo vy? už ste nejako pokročili? alebo ešte stále čakáte? 🙂 máte nejaké nové info? 🙂

zdenulka_29
2. dub 2009

My zatím nic..ani spermio jsme nezkoušeli..mám z toho docela strach, dneska jsme byli zase u toho léčitele..manžel si koupil další sirup. Měl tam i jednu krabičku z tabletek, které někdo vyzkoušel a chválil to..že mu to na neplodnost pomohlo..je to nějaký anglický preparát. Tak se pak na nějaké stránky na internetu na to podívám. Dneska už ne, jsem unavená.
K léčiteli půjdeme ještě za tři týdny..a pak možná rozjedeme tu Prahu...ale nechci nic zakřiknout, třeba je to ještě na dlouhou cestu.........což mě úplně děsí........

katarina33
3. dub 2009

hej, tiez azoo, ale vitaminy sme neskusali ziadne, ja budem stimulovat a manzelikovi spravia v ten den tese, takze to bude prekvapenie, dufam, ze pozitivne 😉
drzim vam palce, potom daj vediet, nech nas trochu povzbudis 🙂

bobovci1
3. dub 2009

zdeni, tak to dúfam, že vám liečiteľ pomože a pri najbližšom spermiu vám aspoň pár kúskov nájdu 🙂

katarina, a robili vám nejaké vyšetrenia, že vás posielaju hneď na ivf a manžela na tese? 🙂

katarina33
3. dub 2009

hej, manzel bol na urologii a obaja na genetike.
vam odporucili vitaminy v centre, alebo ste sto skusili len tak?? A co bral?? dik.

bobovci1
3. dub 2009

nam nič nedoporučili, pokiaľ sme čakali na výsledky (genetika, urológ a pod.) tak som manželovi nasadila profertil, cem m a k tomu pil i kotvičník, a ďalšie spermio už mu tam niečo našli, takže nemusí na mesa tese, potom po druhom spermiu som mu nasadila macu. 🙂
spomínala som to i doktorovi, že tieto vitamíny začal brať tak vravel, že mu to mohlo pomocť, že najviac čo on vie pomáha profertil a ešte pitie aloe vera. to aloe vera je docela drahé. ale je to asi individuálne komu to pomože, je tu na modrom koníkovi komu to pomohlo a niekomu vobec nie, 🙂