Azoospermie. Co s tím?

rcruella
24. srp 2007

Ahoj holky!!!

V úterý jsme byli na spermiogramu a ukázalo se, že manžel nemá žádné spermie. Objednali jsme se tedy do Pronatalu. Nevíme ale vůbec, co nás čeká. Máte někdo podobné zkušenosti?

dadous
17. zář 2009

ahoj dajo, je mi moc líto co tě potkalo 😕 , ale počítej , že tak minimalně dva měsíce to ještě potrva 😖 ale držím palce at vam to vyjde 😵

zdenulka_29
17. zář 2009

Ajo32, to čekání je hrozné..do rukou doktorům jsme se dostali někdy od října..a teď to bude už rok..ale snad se už dočkáme. Ten čas mi ale za ten rok hodně utekl. Takže neboj taky se dočkáte.

Dajo22: "vítej mezi námi. I já jsem o této problematice, tak před rokem vůbec nic nevěděla..taky jsem sem přišla jako úplný nováček. Člověk tu přečte spoustu zkušeností, rad a pocitů..a hlavně pak se může i člověk svěřit a není na to sám. Opravdu jsme na jedné lodi.
To co píšeš o dceři je strašné, ale nejhorší na tom je, že život jde dál a chtě nechtě ho musíme prožít.
Moc Ti přeji, aby vám to vyšlo...víš já sice v práci jsem, ale za strašných podmínek..a nepřeji si nic jiného než na to rizikové těhotenství taky jít. 😒

bobovci1
17. zář 2009

garp, rada by som poradila, ale fakt neviem 🙂 skús viac vo vyhľadávači

dajo, tiež mi je to moc ľúto a človek si ani nevie predstaviť čo to je, niečo také zažiť ☹ v takej situácii je ťažko dávať rady, ale neboj ono bude lepšie 🙂

matava
17. zář 2009

dajo, vitej mezi nami..radeji bych nas vsechny novacky vitala v jine diskuzi, napr uz tehulky od leta nebo tak neco, ale co se da delat...vybrali jsme si chlapy, ktery maj tenhle problem at uz je pricina jakakoliv a nam nezbyva nez bojovat... i kdyz mozna si taky nektera vyslechla rady tipu, ze levneni to budu mit s nejakym kamosem atd... 😉
jen znovu muj dotaz= vasi chlapi sli na hormony na lacno nebo to je jedno? diky 🙂

bobovci1
17. zář 2009

matava, my sme boli na hormon. profil už dávno, tak si ma s touto otázkou trošku zaskočila, ale myslím si, že asi na lačno, ale nie je to 100% 🙂
keď vás objednávali, tak Vám to nehovorili?

matava
17. zář 2009

no..neco napsal, ale muz me rozhodil otazkou, jak to tedy ten doktor myslels a musim priznat, ze me uplne rozhodil a sama ted nevim..takze ted mozna budem vypadat jak dva tupjesi, kazdopadne napsal tohle
takže pátkem počínaje bude možno zajít některý pracovní den na odběr krve. Pozor - nikoli to běžné "přijďte v sedm na lačno", ale až mezi 8.30-9.00 h, kdy je teprve hladina testosteronu reprezentativní.
😀

bobovci1
17. zář 2009

myslím, keď pojdete nalačno, tak tým nemožete nič pokaziť 🙂 alebo skús tam ešte ráno zavolať

matava
17. zář 2009

ale uznej, ze se to da vylozit obemi zpusoby 😀 no muz rikal, ze si s sebou vezme neco jako horalku a bud se do ni zakousne tesne pred tim nebo az potom a hotovo..no hlavni je, ze tam zitra vyrazi a vyseldky budou hotove do prvni konzultace, kazdopadne diky za nazor 😉

zdenulka_29
17. zář 2009

Manžel šel k Dr. Kočímu ráno na lačno.

matava
17. zář 2009

dikes! 😉 ja fakt vkladam veskere nadeje do kociho..co nam taky jineho zbyva.. 😉

bobovci1
17. zář 2009

to je pravda, dá sa to vyložiť všelijak 🙂

Zdeni a čo vy? ešte stále čakáte? 🙂

zdenulka_29
17. zář 2009

Nemáš vůbec zač..jsem na tom obdobně.

My čekáme na 15.10.

bobovci1
17. zář 2009

to čakanie na tom je to najhoršie ☹

matava
17. zář 2009

ydeni, ty uz jsi o nekolik kroku pred nami...nam nejdriv musi zjistit, jestli ta operace ma smysl, pak is pockame na vypsani terminu..v te dobe uz budete mit zamrazeno a pripraveno, vsechno klapne...co jineho si prat k vanocum... 😀

zdenulka_29
17. zář 2009

Holky já už nechci zažít to, co bylo při prvních zákroku..bojím, bojím.

matava
17. zář 2009

Zdeni, promin, asi jsem neco prosvihla, ale co se delo u prvniho zakroku?..

bobovci1
17. zář 2009

zdeni, neboj, ono to dopadne dobre, veď Dr. Kočí je odborník, tak snáď vie čo robí 🙂

matava, mali M/T a nič nenašli ☹

zdenulka_29
17. zář 2009

Přesně tak..po odběru metodou M/T nám bylo sděleno, že se nic nenašlo..ani důvod, příčina, nic..tak jsme to nevzdali a obrátili se na pana Kočího..

matava
17. zář 2009

aha..no to je to, co jsem nechtela zazit...kdyz jsem na jeho strankach cetla o techto pripadech, ze na jinych dvou pracovistich nic nenasli ale on ano, tak me to utvdrilo v tom, ze pujdem rovnou k nemu i kdyz to bude drazsi..
takze Zdeni, sice jsem ho osobne jeste nevidela, ale fakt mu verim..jsem mu i do telefonu rikala, ze s ni mverim na zazrak, tak se smal a rikal, ze to je tedy pekne zavazujici 😉

zdenulka_29
17. zář 2009

Doteď si to vyčítám, že už to manžel jednou neodborně podstoupil.

zouzalina
17. zář 2009

Ahoj Dajo22- budu držet pěsti, ať vám to těhotenství vyjde!!! Život přináší samé překážky, my se musíme snažit je překonávat! Drž se. Když ti bude nejhůř, napiš, tady ti vždycky někdo poradí,napíše nebo sdělí novou informaci 🙂

matava
17. zář 2009

zdenul, neblazni...jak neodbornou? to tak nesmis brat..budme rady, ze jsme ted natrefily na kociho...a ti nasi chlapi muzou byt radi, ze chodime na konika a zjistujem pro ne co se da..jsou pary, ktere na neho nikdy nenatrefi.... a nebo az pozdeji...takze hezky hlavu vzhuru, udelej si metr a postupne si ho strihejte do prelomoveho 15.10....pak uz jen bude cekani na zavedeni mimisku 😉

zouzalina
17. zář 2009

Chtěla jsem sezeptat, máte někdo zkušenost s Mudr. Sobkem z Olomouce z Fertimedu? Můžeme se mu svěřit??? Děkuji za odpovědi. Z.

aja32
17. zář 2009

Dobrý večer dámy. Matavo na ty hormony jsem šla nalačno a sestra mi říkala klidně že jsem se mohla nasnídat, že mi to prý říkala..Jenže když tam na mě mluvili a já měla pocit že všemu rozumím,pak jsem doma zjistila že jsem byla asi pěkně ve stresu a že si z toho pamatuju sotva půlku. A to nemluvim o tom, když mi doktorka sdělovala že ani po stočení tam nebyla ani jedna spermie na spg. Abych to pochopila tak mi to řekla znovu - prostě 0.Vy víte jaké to je☹ Zajímalo by mě jak to vaši kluci vzali...Jak se s tím vypořádáváte....

Matavo Vy půjdete jen na M/T a tam Vám zamrazí spermie? Mně řekla doktorka rovnou že pokud nám ta genetika vyjde že pak půjdeme na ultrazvuk, ale pak by nás při M/T rovnou vzali oba a mně odebrali vajíčka na ICSI. A jak to je když zamrazí jemu, to pak můžou oplodnit jen při ICSI?
Zdendulko jak to bude u Vás?
Jak to tak čtu,tak ten pan Doktor Kočí je převlečený kouzelník za Doktora🙂 Vážně, vypadá jako fajn Doktor a odborník na svém místě s lidským přístupem, jak to pozoruju.

matava
17. zář 2009

Zouzal, v olomouci jsme sice oba s manzelem chodili na vejsku, ale zkusenosti nemam...zkus diskuze o olmiku a treba to tam holky poradi dal..
aji, uz jsem to tady asi zpetne nekde popisovala, kazdopadne ten muj se to snazil brat statecne, vtipkoval, rekl to rodine, kamaradum...myslim, ze hodne pomaha, ze mu vypravim o dalsich pripadech, o tom ze ted polovina chlapu ma problemy se spermiemi i kdyz ne takhle vazny...od toho cervence snad jen dvakrat ulitnul stylem, ze za to muzu ja, ze ma ze me stres a proto se mu nic netvori...bylo mi to lito, ale on zrovna jeste k tomu prochazel zkusebkou, do toho slavil tricatiny..a celkvoe je citlivka, takze jsem si rikala, ze muze byt hur...od zacatku rika naprosto suverenne ze je jasne ze jdem do darce az ho fakt nechapu, ze jen tak mava rukou nad tim, ze by nemel vlastni miminko...vse zarizuju a shanim ja, ale je pravda, ze vitaminy bere a na vysetreni chodi i kdyz drzkuje, ze to bude druhy a ze s darcem by vse bylo levnejsi a min komplikovany...
ten Koci to dela se zmrazenim, neni to CAR ale extra androlog a on to i podporuje, protoze se proste muze stat, ze zenskou nastimuluji a chlapovi zrovna nic nenajdou...
ale odbornice v tom jeste moc nejsem..taky zatim sbiram informace na IVF...

aja32
17. zář 2009

Tak to máš statečného chlapíka, věru. Víš myslím že ta jejich netečnost jakoby (kterou pozoruju trochu i doma) je jen nejistota. Ten můj teda ani na chvilku nedal znát že by ho to dostalo..a já měla 24 hodin pocit že se stalo něco hrozného. Teď ale čtu že to není tak ojedinělé a taky doufám stále že vše bude ok. On je o dost mladší než já takže i to pomáhá:- )
..A pak když zamrazí tak pak začnou připravovat ženu se stimulací na IVF?
Taky se v tom trochu plácám a čekám co nám doktorka řekne dál až půjdem začátkem října pro výsledky genetiky.
No a o tom sdílení s okolím, jsme z těch co to neřekli vůbec nikomu,jen rodičům (a pak se musím vykecávat na netu viď🙂))
Teda pár kamarádů ví, že jsme byli někde, ale řekli jsme že se prostě musíme snažit dál a víc to nerozváděli.
Doktorka mi radila ať se tyhle věci neříkají a moc mi pomohla a souhlasím.

matava
17. zář 2009

v nejakym CARu to opravdu delaji najednou, ale nejenom Koci to vazne nedoporucuje..proste to zalezi..to je neco podobneho, jakoze nekde ti klidne na pozadani zavedou tri embrya ale nekde, jako treba v mem budouci caru apolinar v praze, zavadi max dve... proste clovek ma moznost vyberu 😉
ta nejistota sedi a i strach co vsechno je ceka..preci jen operace pindika zni hrozive..a i to, ze by mi eventuelne pri ivf pomahal pichat injekce asi tak neni zrovna ruzova predstava...ma rad sve pohodli, zabavu, coz tohle proste nebude..
my jsme byli vzdy hodne otevreni, jak k rodine tak i ke kamaradum po cele ceske republice 😉 naprosto chapu, ze to nechcete rikat nekde dal, zalezi i jak to mate s okolim nastavene, nekdy si taky rikam, ze nemusime byt tak uzvaneni, jenze kdyz to reknes jednomu, je divny to nerict dalsimu..a vis..taky si tak rikam, ze dost sirime osvetu..do naseho hruzneho zjisteni jakoby v okoli nikdo podobny problem nemel, ale najednou jsme se dozvedeli, kdo vsechno jeste podstupoval umely, kdo o miminko prisel...a treba se ty lidi do te doby trapili samotni..tak doporucuji i konika, ze kazdy tu najde ten svuj problem a popovidat si pomaha.. 😉
ta genetika vam nema prijit postou?..
jo a ten muj je sice o dva roky starsi ale mam pocit, ze starsi jsem u nas ja 😀

garp776
18. zář 2009

Ahoj holky, tak jsme včera byli u Mudr.Kočího a on nález potvrdil(jak jinak) Velmi malá varlata, jedno 2,4cm druhé 1,8. Takže cca o polovinu menší než je standart. Z toho menšího je malá šance, že se něco najde, ale vše záleží na hormonálním profilu(dnes byl na odběru) a genetice(odběr příští týden, výsledky za měsíc). Jinak říkal, že ať klidně baští všechny ty nám známe vitamíny, že mu to sice nevyléčí, ale může alespoň trochu podpořit.. Když jsem se ptala na příčinu, tak určitě později sestouplé to menší varle. a zbytek se potvrdí až po HP a genetice. Trochu mě uklidnil, že měl pacienta s velikostí varlete 2,5 cm a také něco našel. Dárce jsme už začli probírat naplno. Dnes snad příjde Maca a kotvičník, tak začnu varlata stimulovat naplno! Ach jo, už blázním.

garp776
18. zář 2009

Dájo, s tvou dcerou je mi to také moc líto, musela jsem si tu větu přečíst dvakrát. O to víc si zasloužíte mít s přítelem další děti. O našem problému se také nikde osobně nesvěřuji, jen zde a moc mi to pomáhá, číst vaše příběhy a naoplátku psát naše kroky.
Myslím, že pokud člověk doktory honí co to dá, tak to tak dlouho trvat nebude. Objednejte se co nejdříve na genetiku a HP, to jsou asi odrazové můstky k tomu co a jak dál. Pak už objednávání na samotné Tesa/Mese a IVF není zas tak dlouhé..(podle toho, co jsem zde vyčetla)

daja22
18. zář 2009

Ahoj holky, díky za podporu 😉 Přítel je už na genetiku objednanej, ale představa, jak to bude trvat dlouho.. 😖 A k nějakým dalším aktivitám se taky moc nemá. Dá se říct, že to vzal statečně, ale to je jen na oko. Vím že ho to trápí, před pár dny jsem se o tom přesvědčila, když jsem o tom chtěla začít podrobněji mluvit, skončilo to tak, že jsme se pohádali a bylo z toho to, že to plánuju jako koupi bot. Od té doby je zase ticho. Prostě je objednanej na gentiku, tak co ještě chci. Neumím si představit, že by podstoupil další věci. Hlavně doufám, že ta genetika bude v pořádku, protože jinak je to v háji, že jo.. Takže já bych doktory honila co to dá, udělala bych cokoliv, ale nechci přítele tolik tlačit, protože vím, že má strach, bojí se toho dozvědět se, že není šance. A myslím, že u nás by dárce neprošel. Dost jsem tu četla o Dr. Kočím, ale jak ho tam dostat, přesvědčit ho... pořád je v práci a budu ráda, když si vezme volno na tu genetiku. No, prostě je to u nás trochu složitější. Ještě jsem taky někde četla, že ten zákrok dělají jenom manželům? Je to pravda? Že by jsme se kvůli tomu museli ještě brát? Tak nevím nevím, jestli se toho děťátka vůbec dočkáme..