Azoospermie. Co s tím?

rcruella
24. srp 2007

Ahoj holky!!!

V úterý jsme byli na spermiogramu a ukázalo se, že manžel nemá žádné spermie. Objednali jsme se tedy do Pronatalu. Nevíme ale vůbec, co nás čeká. Máte někdo podobné zkušenosti?

jaanulka
12. říj 2009

Ahojky holky, všechny vás zdravím, už jsem tady dlouho nebyla....my jsme teď na chvíli přerušili a M/T nás čeká v listopadu a takyy doufám, že to bude ta potvůrka obstrukční azoo. My už se o miminko snažime 3 roky a je to jak věčnost, ale zase to není tak hrozné jako na začátku, kdy jsme se dozvěděli ten ortel.

Dadous...ahojky prosím vím, že je to asi hloupá otázka ale co je to po centrifuze??Mám totiž pocit, že doktoři u manžela nevyzkoušeli všechny možnosti.Děkuji

siouxie
13. říj 2009

Bubulka, ďakujem, už som ti aj odpísala do IP. Nevedela som, že ide o toto, všetky tie veci muž berie už vyše pol roka... 😉

garp776
13. říj 2009

ahoj Zdenulko, myslím že na to abstinence nemá vliv. spermie se ukládají v nadvarlatech a ve varlatech se vytvářejí neustále(pokud se vůbec vytvářejí) bez ohledu na to, jestli máte 3-5 denní abstinenci. Takže ta abstinence má vliv spíše na spermiogram. Pokud na milování nemáš sílu ani náladu, tak nemá smysl se do toho nutit. spíše ho brát jako odreagování a něco co vás před zákrokem může naladit a utužit.. Moc moc držím palce na čtvrtek!! My byli včera na konzultaci na genetice a jak jsem předpokládala, lékařka nám nedoporučila mikrochirurgický zákrok a byla více méně negativistická, o klinefelterovi nám toho moc neřekla a celkově to na nás působilo dost otřesně. O Tesa se vyjádřila jako o diletanské metodě, která je více méně zdravotně riziková.. No večer jsem úspěšně píchla příteli Pregnyl a jedeme dál..

dadous
13. říj 2009

ahoj holky,
zdenulko tobě držím palečky 😵
jaanulko, nevím přesně, ale embrioložka říkal že to sperma rozkapavaj nějakym roztokem, a pak asi nějakej kolotoč, protože normalně spermie pod mikroskopem nebyly vidět, tak proto ten roztok, ten to nějak vyčistí 😅 takhle si myslím že to je 😉 jestli vam dělaly spermio v nějakym Caru, tak si myslím že to udělaly 😵 my byly na prvním spermiu u nas v nemocnici a tam pravě asi tu centrifugu nemaj a proto nam vyšlo spermio nula 😉

garp776
13. říj 2009

ahoj ještě jednou, mám jednu otázku. Mohou tesa udělat současně s odebráním vajíček ve stejný den na naše vyžádání? S tím, že když spermijky nenajdou, tak použijeme dárce? (iscare)

dadous
13. říj 2009

ahoj garp, nam to takhle nabízely, vlastně to brali jako jedinou možnost, že ja začnu stimulku a v den OPU by šel dadouš na M/T a mohli jsme podepsat i papír že pokud by se nenašly spermoni tak požijem darce 😉

dadous
13. říj 2009

jako mě přijde blbost, když se spermoni najdou, tak je mrazit, to si myslím že je lepší bejt nastimulovana a rovnou to spojit 😅

dadous
13. říj 2009

😀 😀 nepožijem ale použijem 😀

garp776
13. říj 2009

no já jsem taky pro tuto možnost, ale chápu, že pokud nejsou partneři rozhodlí v otázce dárce, tak nechtěj zbytečně ženskou stimulovat... Bojím se ale, že mi v Iscaru řeknou, že spermie mrazí a basta.., že je to technicky náročné, zase se mi nechce prohledávat diskuze jak to v iscaru chodí...

dadous
13. říj 2009

tak u nas v Sanusu ani jinou možnost nedavaly, asi je to o tom jak se jim chce, pže si myslím že při oplodnění živyma spermiema je větší šance, než s rozmraženejma 😉 ja to psala podle sebe, pže my jsme byly pro darce rozhodnutí, pokud by se nic nenašlo 😵

zdenulka_29
13. říj 2009

Ahoj holky, moc děkuji za držení palečků, na čtvrtek se vůbec netěším..přijedeme ráno, ale operace proběhne kolem 13hod..a večer se dozvíme, zda ta operace měla vůbec smysl...bojím se bojím..stále si dělám nějakou naději..ale je opravdu malá, když jsme se zatím dozvídali jen špatné zprávy. 😔

siouxie
13. říj 2009

zdenulka, veľmi vám držím palce, aby to dobre dopadlo! 🙂

bubulka722
13. říj 2009

Zdenulka, je to veľký nápor na psychiku, ale musíš dúfať v pozitívny výsledok. Viem, je to veľmi náročné.
Držím vám palčeky!!!

nierika
13. říj 2009

ahoj! Přidávám moji zkušenost...My už jedno neúspěšné TESE a IVF s dárcem za sebou máme..teď zkoušíme léčbu u DR. Kočího a příští rok se pokusíme o TESE znovu..mám za sebou i čtyři inseminace s dárcem a nic..Chystám se na laparoskopii a pak se uvidí..je to náročné,ale musím říct,že jsem se z těch neuspěchů hodně přiučila a celkově mě to posílilo..Pořád myslíme pozitivně a došli jsme i do fáze ,kdy se nebráníme ani adopci.. přeji pěkný večer..

jaanulka
14. říj 2009

Ahojky, Dadous děkuji za odpověď. Nám dali na vybranou jen to že mě nastimulují a v ten den kdy se budou odebírat vajíčka tak manžel půjde na operaci. Jelikož už jsem stimulku podstoupila a nějak jsem to hodně špatně snesla tak už se toho teď bojím. My jdeme v pátek na kontrolu a pak mě budou stimulovat a chtěla bych se s doktorkou domluvit zda to nepůjde aby vzali manžela a pokud se tam něco najde aby to zamrazili...vím že to tak asi nepůjde, ale manžel měl nehodu a je možné že tam má jen něco skříplého a mohlo by to jít jen inseminací nebo přirozenou cestou...tak uvidíme jak to vše dopadne.

Zdenulka moc moc držím pěsti!!!!A hodně štěstíčka!!!

zdenulka_29
14. říj 2009

Jaanulko, pamatuji si na TEBE. Je fakt, že jsi tu dlouho nebyla..já tu jsem stále..hollky moc děkuji za držení palečků..jste zlatíčka. Já to ani nemám komu říct, protože okolo mne jsou stále těhulky nebo maminky s dětmi a ty nam tím můžou mávnout jen rukou..ale kdo to neprožije, neví co to je.
😒

matava
14. říj 2009

ahoj zdenul, tak mam za sebou prvni navstevu v caru...doktorka rikala, ze kociho zna, ze dela pod iscare a ze by chtela od neho ty vysledky ale ze pokud to nepujde tak to nevadi, ze stejne musi manzela zkouknout jeste jejich urolog a ze tu operaci si taky chtej udelat sami...to me prekvapilo..asi taam moc nefunguje spoluprace stylu uze u kociho v iscare se snad neco odebere a pak se to posle do car apolinar....kazdopadne u apoli ta sama operace stoji deset tisic....
drzim palce at to zitra za to stoji a at nam sem co nejdriv napises pozitivni zpravy 😉

garp776
15. říj 2009

ahoj zdenulko, netrpělivě čekám na tvé zprávy. Doufám, že jsou dobré!

matava
16. říj 2009

zdenul, pridavam se ke garp, taky jsem hledala nasi diskuzi, abych jukla jestli jsi uz napsala jak jste dopadli...

garp776
16. říj 2009

ahoj Matavo, sleduji Koníka už od rána a stále žádné zprávy... snad se nám večer ozve.., každá dobrá zpráva mi hrozně pomáhá.. A co vy? Půjdete tedy k apolináři na Tesa? Vím, je o dost levnější.. Proberte to s maželem, ale když už jde o takovou operaci, nestálo by to za to přehlásit se do Iscaru a nechat Tesa na Kočím? Já sama jsem už nalomená, čím dál tím víc mám pocit, že se nic u nás nenajde ☹ , včera jsem příteli aplikovala další injekci Pregnylu, je to hrozně stresující, abych mu ještě více neublížila(vzduchová bunlina..), ale on zase nemá čas 2 x týdně jezdit někam k lékaři na injekce..

dadous
16. říj 2009

to jsou nervy holky, co? 😕

garp776
16. říj 2009

no to jsou! Hrozně bych to Zdenulce přála, aby jim to vyšlo. Jsem ráda Dadous, že sem někdy zavítáš a přineseš pozitivní náladu úspěšné těhulky! Jak se máš ?

matava
16. říj 2009

garp, urcite do iscare neprejdem, car apolinar verim, holky jsou tam spokojeny, teda nerikam, ze iscare je spatny, to urcite ne, jen jak jsem tam uz byla na te prvni konzultaci, tak se mi nechce zas jinam...a manzel je pristupnejsi uz aspon trosku ted na tu operaci kdyz slysel ze to stoji o dvacetpet tisic min... vcera jsem ho objednala na andrologii k apolinari na prvni tyden v listopadu, stejny tyden jde i na andrologii a dlouho uz je objednany i na dentalni hygienu, ale to asi presunu aby ho z toho nekleplo 😀

dadous
16. říj 2009

garp, no mame se dobře, jen ted trošku plaším, že se prcek ještě nehejbe 😀 to víš , někdo už ma pohyby v 17tt, tak plaším že ja ještě nic 😀
zdenulce to takly moc přeju vlastně všem tady, at už se tu těhotní 😵 😵

matava
16. říj 2009

dadous, neplas, ty, ktere uz citi pohyby ti urcite zavidi, ze ty se aspon jeste v klidu vyspis, kolegynka si v podstae kazdy rano stezuje jak se nevyspala, ze ten prcek v ni je nejvic aktivni v noci 😉 a kazda to mame proste jinak...dalsi kolegynka ma uz temer rocni holcicku s filipincem, trapila se, ze jeste nema ani jeden jediny zoubek az ji nekdo rekl, ze tyhle narody maj zuby proste az pozdeji, ze je to normalni a tim jak je tmavsi tak hodne podedila asi po tatkovi...a aspon jeste nemusi resit plac kvuli rustu tech zoubku 😉 stejne je to fajn ze zadna nejsme jak pres kopirak, aspon je zivot zajimavejsi... 😉

dadous
16. říj 2009

mat, to ja všechno vím 😵 my mame prstě spacího dadouška, však ma bejt taky po kom 😀

garp776
16. říj 2009

no to je jasný, že 25 tisíc je rozdíl. Taky vaše příčina azoo není tak komplikovaná jako ta naše, takže máte větší šanci, že se něco najde.. V tvém případě bych šla taky do apolinaře, abych manžílka netrápila ještě víc. Takže první týden v listopadu by jste mohli už naplánovat Tesa.. Koukám , že si manžílka dáváš pěkně do pucu. Já toho svého k zubaři teď nedonutím, toho běhání po doktorech je už teď až moc a v práci nestíhá.
Dadous: Jéjej, pohyby, to to běží. Třeba má tvé miminko jemné způsoby a pohybuje se o 106, ale ty je zatím necítíš 🙂

matava
18. říj 2009

ahoj garp, ten prvni tyden v listopadu je jeste moc brzo, at uz se androlog od apolinare vyjadri jakkoliv, tak jeste soucasne rozbiha toho endokrinologa a tam to bude na delsi zkoumani nez budou vysledky krve atd... akorat me mrzi, ze jsme zaplatili 400kc za leky od kociho a on je stejne neuziva..agapurin se jmenuji..ale je fakt, ze kdyz jsem si pricetla pribalovy letak, tak stejne vzhledem ted k tem antibiotikum a dalsim krevnim testum, tak bude dobry pockat na dalsi vyjadreni lekaru...
sakris, ta zdenka mi furt vrta hlavou... 😒

garp776
18. říj 2009

ahoj matavo, proč ten agapurin neužíváte? no já jsem taky napnutá jak kšandy, jak to zdenulce dopadlo..

matava
18. říj 2009

no jelikoz bych to do nej musela narvat asi nasilim...on moc nepochopil co mu koci rekl, ze se to ma proste uzivat dlouhodobe, on si jen zapamatoval vetu, ze se pak jde hned na operaci, ale to je pitomost..no a jelikoz ted prece driv nez v lednu na operaci nepujde, tak proc by to mel brat, ze...grrrr..no nekdy je to s nim fakt na palici..ani pribalovy letak si neprecte a aby si zavolal kocimu a overil si ze spatne slysel, tak to taky ne..no tak co...proste ted pujde k dalsimu andrologovi a uvidime co mu rekne... 😉