Azoospermie. Co s tím?

rcruella
24. srp 2007

Ahoj holky!!!

V úterý jsme byli na spermiogramu a ukázalo se, že manžel nemá žádné spermie. Objednali jsme se tedy do Pronatalu. Nevíme ale vůbec, co nás čeká. Máte někdo podobné zkušenosti?

gregy
21. únor 2008

besii to si ma ukľudnila ale nám vyslovene povedali že by sme nemali byť chorí ... ináč ked som to hovorila v CAR tak sa tiež čudovali že to počujú prvý krát ... 😲

lendulka007
24. únor 2008

Ahoj Bessi, tak jsme se vrátili z hor. Pořádně jsme si to užili :o)))azuro, tiramisu, lyžovačka....
Z té genetiky toho dělali více - cystickou fibrozu a jiné. Více najdeš zde: http://www.gennet.cz/pages/muzska_plodnost.htm

Jinak nás už ve středu čeká T/M, tak jsem zvědavá, jak to dopadne. Doufám, že dobře.

Mějte se všechny moc hezky a držím vám všem palečky, aby nám to všem klaplo a viděly jsme brzy //.

bessi
25. únor 2008

Ahojky Lendulko, dneska se vsichni rozhodli me provokovat horama 🙂 Jses uz treti, predchozi dve mi ukazaly i prospekty 😠 , abych mela co zavidet. Taky bych hned nekam jela....ale musim si ted nechat zajit chut. My jsme byli minuly tyden u geneticky, moje vysledky budou az tento tyden, nejak ty moje bunky asi nechtely rust 😠 Jinak nam rekla, ze do PGD nemame jit, ze jsou to pro nas zbytecne vyhozene penize. V nasem CARu delaji prodlouzenou kultivaci a kdyby s temi embryi neco bylo, tak by pry stejne do ET chcipla (byla trosku drsna, ale asi na tom neco je). Jinak mi prisla MS a tim padem vim, kdy zacnu stimulaci - 6.3.. Desne se toho bojim. Preji hodne stesti pri T/M a urcite se ozvi. Cely tyden jsem myslela na Ninu, jestli ji vysel ET, ale vubec o sobe nedala vedet, tak se snad nekde raduje z //.
Mej se

lendulka007
26. únor 2008

Ahoj Bessi, děkuji za podporu, určitě se po T/M ozvu. Snad to budou jen pozitivní zprávy.
To je super, že už ti začne stimulace. Nám až nakonci března okolo Velikonoc, ale to už je taky za pár 🙂
Na Ninnu jsem taky myslela, třeba nás napíná.

gregy
26. únor 2008

Ahojte holky akurát som sa vrátila z genetiky a som dosť sklamaná! Všetky vyšetrenia sa budú robiť len manželovi a mne len karyotypy. Aj som sa Dr. opýtala že čo ked bude muž pozitívny na cystickú a kedže mne ju nerobia ako budeme vedieť že sa nemôže nič stať a ona si len mlela svoje že u mňa je to nepodstatné. Tak som z toho nešťastná a to ešte na výsledky budeme čakať 2 mesiace!!! Lebo že je tam málo doktorov a majú veľa roboty!!! No to aby sa jeden zbláznil a ked som jej povedala že je to hrozne dlho povedala len musíte čakať. Nikoho netrápi že ja na prvé IVF musím kôli tomu všetkému čakať 7 mesiacov!!! Príde Vám to normálne? Idem si teda vybaviť tú laparku nech mám dojem že aspoň niečo sa robí lebo táto nečinnosť ma hrozne ubíja!!!

bessi
26. únor 2008

Ahoj Gregy, uplne te chapu, mam taky pocit, ze se vsechno desne vlece a ze nikdo nechce nic resit. S cystickou fibrozou si nelam hlavu. Pukud ji manzel mit bude, tak ti udelaji testy dodatecne (ty uz netrvaji tak dlouho, prida se ke vzorku znacena sonda, ktera to zjisti velmi rychle - aspon u nas je to zalezitost 10 dni). Zatim ver tomu, ze ji manzel mit nemusi (ma ji asi kazdy 25. clovek), treba se trefite do rozmezio 1 - 24 🙂 My takove stesti nemeli, manzel ma jednu z mutaci, ktera zpusobuje jeho azoospermii. Geneticka nam rekla, ze i kdybych ja mela tento gen, tak deti nebudou mit tezkou plicni formu. Coz je pozitivni, ale presto mi vzala krev a udela testy i me (mozna mi je dela jen proto, ze jsme se dozvedeli, ze konzultace se plati a abychom meli pocit, ze se neco deje). S tim placenim me pekne vytocili minuly tyden. Nikdo nam to dopredu nerek a najednou chteji 2500kc. Zatim se nech vysetrit ty, at zbytecne netratite hrazeny pokus. Me nikdo nevysetroval, dokonce se do me ani nepodivali a to mam zacit pristi tyden se stimulaci. Oni se s tim proste nes...., daji ti hormony a stimuluj. Jsem z toho vseho strasne otravena, znechucena. Menit CAR asi smysl nema (my uz jsme ve druhem a praktiky maji vsude stejne, bohuzel, desne me tim zklamali, do druheho jsem sla uz bez iluzi, ale stejne me to dostalo ☹ ). Ale pokud chceme deti, musime to skousnout. V poslednich dnech mam strasne blbou naladu, porad bych brecela, takze se ode me nic pozitivniho nedozvis.

Lendulko, zavidim ti tvuj optimismus, me se ho nejak nedostava ☹ Mam dlouhy protokol, takze FSH budu pichat taky nekdy kolem Velikonoc. Vubec se na stimulaci netesim. Protoze mi k tomu nikdo nic nerek, tak jsem si precetla pribalovy letak a mame se opravdu na co tesit 😖 TY mas jaky protokol? Budu na vas zitra myslet a drzet pesti 🙂

trapatka
28. únor 2008

Ahojky, prosím, prosím o pomoc, už jsme byli s manželem, 2x na ivf, ¨bohužel neúspěšně, teď se chystáme na třetí pokus, ale zjistili u manžela azoospermii!! nemůžeme tomu uvěřit!!! Máte typ na nějaké vitamínky, které by mohly pomoci?!?! Chodíme do ivf centra ve Zlíně, máte někdo zkušenost s MESA/TESA metodou právě ze Zlína?!?! Jsou tam dobří urologové?!?!
Díky za odpovědi a přeji všem hodně síly do vašich snah o mimča... 🙂

bessi
28. únor 2008

trapatka, mozna blby dotaz, ale jak vam delali predchozi IVF? To jeste azoospermii nemel? Pripada mi to nejake divne. Manzel ma azoooooooooooooo (to je ale nul 😀 ), ale ma ji asi od narozeni-mutace v genu cyst. fibrozy. Na T/M teprve pujdeme zacatkem dubna, ale v Brne. Ver tomu, ze ta operace neni narocna. Trva asi 15 min, riznou, kouknou pod mikroskop a hned vidi. Chlapi jsou hned fit a pry to ani moc neboli.

bessi
28. únor 2008

Holky, nenapinejte me!!!

Ninno, jak dopadl ET? Uhnizdil se mimis?

Lendulko, jak dopadla T/M? Jsem uplne napnuta, porad na vas myslim 🙂

trapatka
28. únor 2008

Ahoj Bessi, při minulých pokusech jsme ještě nějaké ty spermijky v ejakulátu měli,takže pomocí ICSI nám pár vajíček oplodnili, ale bohužel to nevyšlo... ☹ No, a před týdnem jsme chtěli zahájit třetí IVF a narazili jsme na problém: spermiogram - 0 spermií!!!! Dost nás to překvapilo....!!!genetiku máme udělanou oba dva a jsme údajně v pořádku.
Budu na Vás v dubnu myslet, kéž Vám to vyjde 🙂 !

gregy
29. únor 2008

trapatka, ono je to normánle nám to teda spoň Dr. tak vysvetloval, že raz tam spermie sú ale je ich veľmi málo a raz tam nie sú ... ono je to ovplyvnené veľa faktormi stres, strava, alkohol .... My sme mali prvý spermiogram nulový a ďalšie dva sme mali po jednej živej spermii v zornom poli ... ale aspoň niečo. V takýchto prípadoch je ževraj veľmi úspešná MESA/TESE a ževraj sa tam spermie vždy nájdu ked vieme že sa tvoria (čo je aj Váš prípad). My stále nevieme či tie spermie čo sa našli na sp. (dali sme ich zamraziť) budú stačiť na IVF a tiež možno nakoniec pristúpime k M/T. Boli tu aj kočky ktoré mali nulové spg všetky a pri M/T im našli spermie ... Ale viem čo prežívaš ja som bola z tej diagnózy na začiatku tiež hrozne vyplašená! Neboj určite to dobre dopadne. A len sa ťa chcem opýtať a mali ste aj mrazáčikov?

katy2
29. únor 2008

aj my sme boli na m/t a spermijky sa nasli.... nebojte sa toho, ja nelutujem, ze sme sa na to dali.... mame 7 mrazacikov a teraz cakame na KET....

gregy
29. únor 2008

katy ked vám robili M/T nevieš či sa vyjadrovali aj k tomu či sa to môže ešte opakovať?

katy2
29. únor 2008

gregy, m/t nam robili 23.1. nespominali, ci sa to da opakovat, ale pocula som, ze nie, kvoli zrastom... vsetky nepouzite spermijky nam zmrazili, takze mame nadej, ak sa teraz nezadari, aj na dalsie IVF....

gregy
29. únor 2008

a katy nevieš koľko ich našli? Ja som tak verila že sa ten počet u nás zvýši ale sme stále ne jednej spermii v zornom poli. Ešte sa nevyjadrila embryologička či vôbec budú vhodné a môj Dr. sa tváril až príliž neutrálne ... Už sme boli aj na genetike ale výsledky budú až o dva mesiace lebo že ich je málo a majú veľa roboty 😠

katy2
29. únor 2008

povedali nam, ze ich nasli dost.... pocet neviem...

gregy
29. únor 2008

no tak to je super, zase si ma ukľudnila 😎 ja ti teda neviem ale ja tie tvoje úspechy beriem ako keby boli moje ... proste mi to dáva nádej že ked aj Vám sa podarilo aj nám sa podarí 😀 😀 😀 a nájdu spermie ... a kedy idete na KET

katy2
29. únor 2008

nam sa ET nepodaril, lebo pocas ET mi zistili zrasteny krcok maternice, tak som musela ist na rozsirenie krcka a teraz cakam na dalsiu ms. Nejako mi meska, tak uvidim kedy dojde a hned zacinam stimulovat na KET. Dufam, ze niekedy koncom marca bude KET aktualny...

gregy
29. únor 2008

to viem o tom že sa Vám nepodarilo a je mi to ľúto normálne keď som to manželovi hovorila tak aj on bol z toho smutný ... ale nám dalo nádej to že vám dobre dopadlo M/T ... vieš to ostatné je už vo hviezdach ... ozaj Katy a dali ste si tu predĺženú kultiváciu embryí a ten hatching? Ja nad tým začínam uvažovať ...

katy2
29. únor 2008

gregy, nedali a som rada, lebo embrya po PK sa zle rozmrazuju, tak by sme o ne aj tak prisli.....

gregy
29. únor 2008

No tak to som nevedela! Nikde to ani neuvádzajú ...

katy2
29. únor 2008

jedna baba bola na IVF, dala si spravit PK a mala hyperstimulak, tak jej nerobili ET a tiez spominala, ze tie mrazaciky po PK sa nedaju dobre rozmrazit, teda, ze nepreziju rozmrazenie... Neviem, ja som nad PK ani neuvazovala... mali sme len ICSI...

gregy
29. únor 2008

No ja len dúfam že mi to raz v GF poriadne vysvetlia ... 😠

bessi
29. únor 2008

Ahojky, Gregy -T/M se da opakovat, ale max. 3x, prave kvuli tem srustum. My si PK davat budeme, hatching ne (ten pry neni tak dulezity, tvrdy obal u vajicek je pry vyjimecny, aspon nas od toho dr. zrazoval). Nestraste me s tim rozmrazovanim. Na to se teda jeste musim v CARu zeptat. I kdyz ono bude asi hodne zalezet na metode zmrazovani. U nas v CARu delaji PGD ve spolupraci se Sydney, vzorky DNA posilaji primo tam a proto se vzdy embrya musi zmrazit (cele to trva asi 2 dny). Tak myslim, ze to zmrazovani musi mit promakane, protoze jinak by meli nulovou uspesnost! PK je vyhodnejsi v tom, ze preziji jen ty nejsilnejsi 🙂 Tak doufam, ze to nejak vyjde.

Trapatka, uplne ti rozumim, ja kdyz jsem poprve slysela diagnozu azoospermie, tak jsem zustala jako oparena. Je to sok, ted uz jsme to oba rozdychali a zivot jde dal. Manzel zrejme nema vyvinute kanalky z varlat, takze ma asi tu obstrukcni azoo, tak doufam, ze se neco najde. Kdyz ne, jdeme do darce. Jina varianta bohuzel neexistuje.

Mejte se a hodne stesti 🙂

gregy
29. únor 2008

Ahoj bessi dík za vysvetlenie už som zase o niečo múdrejšia. My ešte stále váhame čo všetko dáme urobiť a čo nie ale keďže IVF bude až v júli tak to zatiaľ ešte neako neriešim ale prosím ťa potom daj vedieť čo ti povedia na zmrazovanie v súvislosti s PK, ďakujem 😉

trapatka
29. únor 2008

Nazdárek, všechny Vás zdravím! Jsem ráda, že jsem našla Vaši diskusi! S manželem se cítíme strašně osamoceni s naším problémem, ale teď vidím, že nejsme sami... 🙂 mám z Vás pocit, že to všechno dobře zvládáte a máte velkou naději, že Vám to vyjde!!! Je to velmi povzbuzující!!!
Bessi, v případě, že máte obstrukční azoo, tak spejmijky najdou skoro stoprocentně!!! To mi věř!!!

Gregy, měli jsme zamražené spermie, asi 2 neb 3 dávky /cca 1-3mil/dávka/,ale blázni jsme je po nějaké době nechali vyhodit,protože nás vůbec nenapadlo, že by se spg mohl ještě zhoršit!!! Jsme blázni a trháme si vlasy, co jsme to udělali!!! 😠

Užijte si hezký víkend!!! a Díky!!! 🙂 🙂 🙂

bessi
29. únor 2008

Trapatko, snad je to obstrukcni azoo, oni i dr. jsou opatrni, neslibuji nic 100%, ale nadeji mame. Tak do toho pujdem a uvidime. To je dobre, ze pusobime povzbudive, ale je to jak na houpacce-nekdy je to v pohode, nekdy zase horsi. Ale zaplat pan buh za internet. Clovek se z toho muze aspon "vykecat" 🙂
S temi vasimi mrazacky je to ironie osudu 😠 Nekdy si s nami proste pohrava a zkousi, co vydrzime. Ale nesmime se dat 😉
Hodne stesti 🙂

lendulka007
1. bře 2008

Ahoj holky, hlásím, že máme T/M za sebou a výsledek - máme zamražené spermijky. Operace trvala okoo 45 min, protože dr. šel na obě strany. Manža bere ibalgin proti bolesti, ale už se to pomalu lepší.
Všem držím palečky, ať je T/M taky úspěšná, stojí to za to.
Hodně štěstí.

bessi
1. bře 2008

Ahojky Lendulko, to je super!!!!!!!!! Ze jsi nas ale napinala. Kolik jich nasli? Uz vis, kdy zacinas stimulovat a jaky mas protokol? Ja zacinam ve ctvrtek, T/M a OPU vychazina zacatek dubna, pokud bude vse probihat dobre.
Hodne stesti 🙂

katy2
1. bře 2008

lendulka, to je super, blahozelam!!!! 😵 😵 😵
bessi, tebe prajem prijemnu stimulku....
Vidim, ze vsetky ma predbehnete, kym sa ja dockam transferu... Dnes som uz 28DC a este ani ovu som nemala.... Ta ms ma strasne napina, strasne sa so mnou to telo zahrava... Ja uz chcem tie babenka do bruska.....