Azoospermie. Co s tím?

rcruella
24. srp 2007

Ahoj holky!!!

V úterý jsme byli na spermiogramu a ukázalo se, že manžel nemá žádné spermie. Objednali jsme se tedy do Pronatalu. Nevíme ale vůbec, co nás čeká. Máte někdo podobné zkušenosti?

lenkove
27. říj 2009

ale som ti skomolila meno, coo? 😀

prinzesz
27. říj 2009

lenkove, dakujem za povzbudive slova, dost mi to pomohlo, vcera sme na tom boli dost zle, dnes sa sama citim akosi lepsie a zacinam opat verit, musi to dobre dopadnut, musi! este teraz presvedcit priatela ze to nie je katastrofa, lebo on chuda moje je z toho velmi zlomeny! nuz muzi..

jo a meno, no problem 🙂 pochopila som ze som to ja, predsa je to taky nick zvlastny.. dakujem velmi pekne este raz!

lenkove
27. říj 2009

Prinzesz (som to odpisala 🙂 )
nedajte sa! Pozri si par stranok dozadu, baby tu velmi pekne pisu o dr. Kocim, ja mam kontakt na jedneho androloga na SK, ale kedze si v Prahe, tak to je asi pase 😅 😎
Ja som fakt presvedcena o tom, ze ked tam spermie boli, ze sa este vratia 😎 Nieco na nich zaberie 😎
a to s tymi pocitmi, ach jo 😔 to poznam.. Ja mam z nas pocit, ze ked sme sa to dozvedeli, ja som bola ta, co nas "tahala" a mm bol na tom velmi zle.. Teraz je vyrovnany on a mna to tak na striedacku trapi 🙄 😀
a katastrofa to vobec, absolutne nie je!!!! Kym sa vytvoria nove spermijky trva to 3 mesiace, a za tri mesiace, moze mat spg ako mladenec 😎
idete na nejake vysetrenia? alebo este potrebuje cas na stravenie? 😕
drzim vam velmi palce... Neboj, vyjde to!!!! 😵

prinzesz
27. říj 2009

lenkove, ideme k mojmu gynovi v pondelok 2.11. uvidime co nam povie, kamoska mi odporucila aby sme si hned pytali ziadanku na HP + imuno tak sa s doktorom pobavime a uvidime, urcite ale chcem aby siel co najskor k andrologovi, len to nechcem robit bez neho o nom, vies to by sa ho mohlo dotknut este viac.. cize sa s nim musim dohodnut na postuponosti a na termine keby by tam mohol zajst sa nechat vysetrit.. keby nam tie vysetrenia urobil jeden doktor bolo by to skvele, idem kuknut toho Kociho, snad nam da termin co najskor 🙂 velmi dakujem, naozaj velmi.. a drzim palce aj vam, nic nie je tak zle aby to bola katastrofa vsak? vies aj ja verim, ze ked tam boli, musia tam niekde este byt, nemohli len tak zmiznut.. chcem tomu verit.. len teraz este presvedcit priatela aby veril aj on 🙂

lenkove
27. říj 2009

Prinzesz,
no mojim kuracim rozumom sudim 😎 ze to budu hormony. Vekom klesa trosku testosteron, a ten je jeden z hormonov dolezitych pri tvorbe spermi.. takze bude stacit ho "navysit" najlepsie nepriamo, tym kotvicnikom 😎 a spermijky sa opat budu tvorit. Ale je dobre mat HP, lebo z vysledkov to mozno vidiet, ci naozaj.
Ja viem, ze je to potrebne pomaly a rozvazne, inak sa nalakaju, su to lakave stvorenia ti nasi muzi 😎 😀 ale aj ja som mala dost velky strach napr. pred HP, ze co mi najdu, nehovoriac o tom ako sa mnohe baby citia pred laparkou.. takze strachy nasich muzov, najma ak maju zle vysledky, su pochopitelne 😎. Predsalen su oni to chulostivejsie pohlavie 😀 Inak, u mojho manzela bolo podozrenie na obstrukcnu azoospermiu, tak mu niekolkokrat robili podrobne rektalne sono 😀 😀 😎 a prezil, aj ked je na to doteraz citlivy 😀
Bude dobre, nebojte 😵
No toho Kociho, drzim palce na skory termin..

pimma
27. říj 2009

ahojte. dnes nam potvrdili,ze manzel ma azoospermiu. hormonalny profil ma v poriadku, z genetiky cakame na vysledky. nestihla som este vsetko prestudovat, co nas caka. asi mame len jedinu sancu,ist na T/M . poradte mi, aky je postup, ake vysetrenia potrebujem mat urobene ja, napr.geneticke a ako prebieha stimulacia pred IVF. je TESA/MESA hradene poistovnou?vdaka

matava
27. říj 2009

ahoj princezno 😉 souhlasim s lenkove co se tyka potratu prvni zeny a nadeje v tesa mese...takze urcite si nechat udelat geneticke testy, objednat ho na andrologii, napr. urologicke centrum u apolinare, ulice ke karlovu 6, dr. zamecnik..taky endokrinologie...mate pred sebou dlouhou cestu vysetreni a hlavne cekani na vysledky ,ale cesta tam je, tak mu rekni, at ted bojuje o vase dite, ze sance tam je a o nejakem odchazeni za plodnejsim chlapem se budete bavit teprve potom, co zkusite vsechny moznosti..
co se tyce toho tesa mese, u kociho to stoji tricet pet tisic, pze je soukromnik, u apoli to delaji za deset tisic, jelikoz jsou statni...
ahoj pimmo, taky vitej v nasi diskuzi...to, ze vam to potvrdili znamena, ze jste byli uz poneolikate na odberech?..a ze ma hormony v poradku..tohle nam ze zacatku taky tvrdili na sexuologii, kam jsme byli nejdriv poslani, ale kdyz jsme pak sli znovu na hormonalni profil k andrologovi, tak rekl, ze hormony jsou spatne a ted cekame na vysetreni na endokrinologii.,..jelikoz pokud se nepotvrdi nejaka geneticka vada, tak pricina azoo muze byt casto uuuplne jinde, trebas ve stitne zlaze atd...
nam po utz a dalsim osmatavanim a zkoumani rekli, ze azoo u manzela je castecne dana i vrozenou vadou, tzn. moc mala varlata a proto i sance na tesa mese dohromady s hormony je mala...tak proste nez pujdem do operace, chcem zkusit jine cesty..
pricin je hromada, musi se vyloucit krecova zila, ktera zabranuje tvoreni spermii, kdyz se odstrani je to v poho nebo jen muze byt problem s chamovodem, ze pres to neprolezou, to se da taky vylecit...horsi je, kdyz prodelal v detstvi napr. priusnice nebo mu pozde sestoupili varlata...
klidne se holky ptejte, nejsem vsevedouci, ale tenhle prvotni sok uz mam za sebou...my se to dozvedeli v cervenci, tyden po manzelovych 30. narozeninach... 😒

pimma
27. říj 2009

matava... manzel bol u androloga a ten mu dnes urobil uz druhy kontrolny spg a vysledok bol opat 0 spermii. zaroven mu robil hormonalny profil a ten je v norme.genetiku by sme mali vediet o par dni. ak bude genetika v poriadku, androlog nam odporucal M/T. a co vy, ako ste na tom a co vsetko skusate?ake ste mali hodnoty LH a FSH? moj manzel mal tiez 30 tohto roku 🙂

prinzesz
28. říj 2009

ahoj matava, dakujem za povzbudenie a rady, ja som nasla dvoch andrologov aj ked jeden je z Budejovic ci odkial a dochadza sem do Prahy len raz do mesiaca, predpokladam ze termin u neho bude na dlho, Kociho som pozerala a paci sa mi, hlavne tie dobre vysledky sa mi na nom pacia, cize uvidime mozno pojdeme predsa len sice za vela penazi ale dobre vysledky.. teraz ideme este len k mojmu gynovi sa poradit co nam povie na to.. ach jo holky, je to teda sok ale nejak to prezijeme no nie? urcite je nejaka moznost!

matava
28. říj 2009

ahoj pimmo, naposledy mel FSH 25,83 a LH 10,neco 😉
no manzel to mel potvrzeny trikrat, pak poslan na hormony, genetiku, androlog, ted ho ceka druhy androlog a endokrinolog.. ja jsem v poradku, jen si pro pravidelnost pomaham clostylem a duphastonem, co kdyby naaahodou... 😉
prinzesz, zalezi na penezich atd...bavila jsem se s garp o Kocim a ne kazdy plati stejne, coz me tedy zamrzelo kdyz jsem to zjistila... takze ok, mame jeho nazor na tesa mese za tri tisice, ale ted cekam na dalsi nazor z apolinare, kde jsou taky vyhlaseni a jsme tam i zaregistrovani v Caru 😉

pimma
28. říj 2009

matava ahoj 🙂 dnes sme dostali vysledky z genetiky a su v poriadku. my sme mali FSH 6,3 a LH 6,2 . tak uz nam nic nebrani v podstupeni M/T. ale ani dobre vysledky nie su zarukou, ze bude vsetko v poriadku. je pravda,ze pri azoospermii hradi M/T poistovna? vy idete kedy?

dadous
28. říj 2009

ahoj holky 😵
pimma pojištovna to nehradí ☹

matava
28. říj 2009

ahoj pimmo, tak o tomhle jsem v zivote neslysela, uuplne vsude ti reknou, ze tesa mese se plati ze sveho..bohuzel, ale treba ma tva pojistovna nejakou vyjimku...nektere pojistovny prispivaji na ockovani proti klistatum nektere ne, tak treba to maji ted jako akci.. 😉 no za zeptani nic nedas..kazdopadne u apoli to stoji deset tisic, u kociho v iscare tricet pet tisic...

pimma
28. říj 2009

mozno to neprepaca poistovna len v CARE. manzelovi povedal androlog, ze tento vykon robia v nemocnici košice-šaca na urologii a je to hradene poistovnou.A ako je mozne že ste raz mali dobry hormonalny profil a u androloga zly?Preto idete na Endokrinologiu?

pimma
28. říj 2009

ahoj dadous,vy ste už absolvovali Mesa-Tese?Ak áno tak ako to prebiehalo?dík

matava
28. říj 2009

pimmo, tak to maji na slovensku pojistovny jinak, v cechach se to neplati... no my profil nikdy nemeli dobry, jen to ten sexuolog spatne interpretoval, rekl dobry, ale myslel tim, ze hormony jsou spatny, ale ne katastrofalne...

haruka
28. říj 2009

ahoj, pokud ma nekdo Klinefelteruv symdrov, je neplodny uplne? nebo muzu mit i malo spermii (pritel ma malo ale ma)? jak se to zjistuje?

mohly byste mi poslat nejake vase osobni reference o Kocim, diky

matava
28. říj 2009

ahoj haruka, moje reference viz vyse... klineta tu ma garp, tak ji zkus napsat do IP, ta toho vi hodne..stale kazdopadne veri, ze tahle diagnoza neni konecna a snazi se vsemi moznymi preparaty pripravit na snad uspesne tesa mese.. 🙂

dadous
28. říj 2009

pimma, my jsme měli jít na M/T ale naštěstí se par spermijek našlo. Ale zdenulky manžel na tom byl tak ji písni do IP a ona ti určo řekne co a jak 😵

pimma
28. říj 2009

daudous,tak toste asi nemali azoospermiu nie?

pimma
28. říj 2009

matava,co konkretne vam budu vyšetrovať na endokrinologii?Manžel chce isť ešte sam od seba tiež na endokrinologiu,nech to ma kompletne ale asi zbytočne kedže hormonalny profil a genetiku ma v poriadku...

dadous
28. říj 2009

přítelova diagnoza zní, azoospermie pro nesestoupla varlata 😵 spermie ma , ale dají se spočítat na prsetch jedne ruky, a jinak než přes centrifugu nejsou viditelny

matava
28. říj 2009

kdyz jdes na nedokrinologii, tak ti udelaji kompletni krevni rozbor, od A do Z, takze zjisti pricinu blbych hormonu, treba to muze byt stitna zlaza atd..ale pokud mate ty hormony opravdu v poradku, tak je to zbytecne, spis bych se zamerila na urologa, androloga, udelaji mu ultrazvuk, popripade nejake stery atd..

dadous
28. říj 2009

u nas v Caru udělali jednu chybu, že když jsme tam přišly a donesly vysledky ze spermia, ktery nam dělali tady v nemocnici, tak v caru neudělaly kontrolni spermio, pže tady v nemocnici jen koukly do mikroskopu a nic neviděli, jenže v caru, udělali spermio až když jsme už měli vysledky z genetiky a horm. profilu, a tím že to rozkapaly tím roztokem tak se spermie objevily 😉

dadous
28. říj 2009

ale tak jako tak by jsme stejně musely na IVF

sarinkka
28. říj 2009

ahoj dadous! 😉 jsem tě tady zahlédla!jak se ti daří?

lenkove
28. říj 2009

k poistovniam, na Slovensku to spolocna poistovna preplacala uplne, ostatne ciastocne. Neplati sa nikde cela ciastka, co ja viem 😕

jaanulka
29. říj 2009

Ahojky holky!!
Dadous tak jsem se ptala na tu centrifugu a měla jsi pravdu dělali to...kontrolní spermio stejně dopadlo špatně ☹ ale co jsem taky mohla čekat....zítra zase jedeme na kliniku a mají mi dávat sinarel, který se šňupe prý, ale to jsem zvědavá jak to dopadne, protože jsem dostala rýmu....jen se bojím aby se to zase neodkládalo, protože manža se bojí a je to problém ho pak uklidňovat, resp řekne že nikam nejde...ach jo....a co ty co miminko kope kope??

jaanulka
29. říj 2009

Zdenulko děkuji za povzbuzení a jak je tobě je to malinko už lepší?

dadous
29. říj 2009

janulko, tak třeba ti sinarel vylečí i rymu 😀 prcek se jakoby mele, ale kopance to ještě nejsou 😵