Azoospermie. Co s tím?

rcruella
24. srp 2007

Ahoj holky!!!

V úterý jsme byli na spermiogramu a ukázalo se, že manžel nemá žádné spermie. Objednali jsme se tedy do Pronatalu. Nevíme ale vůbec, co nás čeká. Máte někdo podobné zkušenosti?

prinzesz
7. čer 2011

@kacula87 dik, v to dufam! 🙂

kacula87
7. čer 2011

@prinzesz To víš, že jo to první je vždycky takový nejistý, ale na podruhé se to už uchytne já doufám, že u nás to půjde hned napoprvé 😒

kacula87
8. čer 2011

Tak dneska jsem byla píchnout Diphereline a od 20.června začínám stimulovat 😕

holino
9. čer 2011

Ahojky ráda bych se k vám přidala a dověděla se více info ....co a jak nás čeká?? ....vůbec nemáme představu
před 10 dny manželovi zjistili azoo. odebrali krev na hormonální profil a aby zjistili proč to tak je a proč se ty potvůrky netvoří ☹ nevíme jestli to tak má bejt ale asi ano .....takže ted každým dnem čekáme na výsledky at nám mudr k tomu řekne víc a odešle nas do Caru .....já hormonální profil zatím v pořádku ....ještě se teda uvidí 21 DC ale myslím že to bude ok .....holky může mě tu některá nějak nastínit co nás čeká?? přece jen 200 stránek je ted na mě hodně psychicky bych to asi nedočetla páč v hlavě nemám nic jinýho ....nebo spíše pusto prázdno ......tak bych tolik info asi nepobrala .....moooc děkuji

lucishek007
9. čer 2011

@zouzalina děkuju moc za povzbuzení... akorát pojedeme na tu genetiku a v pondělí na kliniku, tak uvidíme co bude dál... bože jak se bojím a přeju si aby to všechno dobře dopadlo

kacula87
9. čer 2011

@holino Ahojky vítám tě mezi námi 🙂 pokusím se ti trošičku pomoci co tě asi bude málo čekat, ale sama mám před sebou IVF a ICSI. Takže nám byla taky diagnostikovaná azoospermie, takže můj muž prošel veškerým vyšetřením tzn. genetika, urologie a hormonální profil. Tím, že neměl ani jednu spermii, tak mu udělali stěry azjístili nějaké bakterie způsobené nejspíš nějakým zánětema jelikož muž hraje fotbal takže bud dostal balonem do rozkroku nebo se naschladil při zápase, tudíž mu nasadil dvoje antibiotika a Pregnyl to jsou hormony na podporu tvorby spermií. Poté hned udělal dr. další spermiogram, ale udělal nejspíš chybu protože jak nám posléze řekli v CARU tak to bylo moc brzo, prý se ty antibiotika pořádně nevstřebali a proto tam měl pořád nulu. Takže jsme se vydali do Fakultní nemocnice - centra asistované reprodukce a domluvili termíny no a mezitím šel ještě přítel po třech měsích na další spermiogram a ejhle bylo jich tam 22 000!!!!! 😅 takže úplná krása. Takže jsme si domluvili s paní doktorkou dlouhý protokol a ten spočívá v tom, že mi včera píchli injkeci, která pozastaví na 14 dní vaječníky a za těch 14 dní začnu píchat hormony - stimulaci a pak hop na odběry vajuch a oplodnění. A pevně doufám, že muž těsně před odběrem tam zase bude mít další spermijky. Ještě jsem zapomněla dodat, že muž bral před spermiogramem Profertil, je to lék ze SLovenska na podproz spermií, ale nemyslím, že to na to měli vliv, každopádně mám to za pár a už se nemůžu dočkat, takže kdyby si ještě chtěla něco vědět, ptej se ! 😉

holino
9. čer 2011

@kacula87 děkuji za přivítaní a hned zkraje moooc držím palečky at vám to výjde .....jste těsně před cílem to je hrozně prima 🙂 držím pěstičky
děkuji za objasněnou na začátek ....páč my vůbec nevíme zatím na čem jsme ale podle těch výsledků manžel nemá ani "předspermie - zárodky ani náznak" tak to bude asi těžší no uvidíme snad to taky dopadne dobře - MUSÍ ....ani jeden z nás si život bez dětí nedokážem představit .....ono je to s náma kapanek složitejši no takže sama jsem zvědavá jak to bude ....já mám od narození DMO ...ale na vozíčku nejsem normálně chodím i když špatně ale jo 🙂 .....manžel trpí od 25 epilepsii ale má ji "pod kontrolou - tabletky fungují takže je bez záchvatu (pro jistotku tuk tuk tuk) .....no a aby toho nebylo málo na genetice mě zjistili že jsem přenašečka spinální atrofie takže je 5% možnost že se miminko narodí se svalovou atrofii ....no a aby toho nebylo málo ☹ tak ted ta azoospermie ☹ .....docela se obávám aby se na nás doktoři nekoukali jako na blázny ....že chceme rodinu ....i přesto všechno 🙂
Moc ti děkuji za tvé řádky fakt jo ......a ještě jedna teoretická otázka na závěr .....myslíš že by bylo možný snad do konce tohoto roku otěhotnět?? .....asi blej dotaz co ☹

kacula87
10. čer 2011

@holino Tak to ti moc děkujem! No tak to v každém případě bude asi tvůj muž muset jít ne Mesa/Tese - chirurgický odběr spermií, můj na to měl jít taky , ale jelikož je našli nemusí.Takže určitě mu tam něco najdou z té tkáně! Aha tak vy to máte složitější, ale určitě nezoufej jsou tu i takové případy kdy se staly zázraky a otěhotněli. Ty my jsme to řešili od listopadu a táhlo se to doted, hlavně na ty genetiky se čeká. Takže než jsme dojeli do cíle tak to je 7-8 měsíců, takže fakt těžko říct jestli to stihnete, ale je to běh na dlouhou trať. Kdo si počká ten se dočká a určitě i vy se dočkáte. Musíte věřit a doufat, my jsme taky pořád věřili a doufali, že můj muž bude nakonec plodnej no a JE! 😅

holino
10. čer 2011

@kacula87 no máme to složitější to jo ale myslím že to není nic katastrofálního co by se nedalo zvládnout .....spíš je pro nás momentálně dost těžký se s tím poprat psychicky a nějak to vzít a najít na tom něco pozitivního a pořád nebrečet .....teda aspon u mě ☹
Kacul manžel zatím na žádném jiném vyšetření nebyl .....jen ta krev ta MESA/TESA ho asi terpve čeká .....jen to co jsem psala že prostě ani jedna mrška ani náznak nebo něco má napsano v těch výsledcích ze spermiogramu - prostěto total azoo .....tak právě nevíme no .....každopádně je asi více než jasné že na to půjde
No když se těhotenství letos nepodaří tak příští rok no .....hlavně že bude
jen pro vysvětlenou proooč jsem se tak blbě ptala 🙂 ....hrozně moc bych si přála mít letní mimčo - nebo mimča - si na to nějak nemůžu zvyknout že by eventuálně mohli bejt dva 😀

kacula87
10. čer 2011

@holino Určitě nám na začátku taky řekli ať se připravíme na variantu, že nemusíme mít děti, byl to totální šok, psychicky úplně ten půlrok v .....nechci být sprostá, ale zažili jsme si muka, ta nejistota jestli je plodenj nebo ne přemýšlet jestli bychom šli do dárcovství no prostě hrůzostrašnej půlrok. Jak jsem říkala ta vyštření, která musí projít jsou ještě zdlouhavá, takže počítej stím půlrokem určitě. A do jakého CARU chcete jít?

holino
10. čer 2011

@kacula87 nám právě když už brala sestřička manželovi tu krev na hormon. profil tak říkala o dárcovství ....takže myslím že je to více než jasné ☹ ....ale na druhou stranu jsme se s manželem až moc rychle shodli na tom že půjdem do čehokoliv itakže i do dárce ....no tak já počítám rok ....ale kdyby kdyby se to sihlo do konce roku byli bychom moooc štastní ....ale to je všechno děsně relativní
no uvidíme co nám navrhne mudr ale co jsme tak koukali na netu tak uvažujeme budto o EUROFERTILU v Ostravě nebo Olomouc. no jsme fakt teprve na začátku .....ale aspon můj hormonální profil je zatim v pořadku

boruuvka
10. čer 2011

@holino Vítej mezi námi s touto diagnózou. Já jsem příkladem toho, že i když má manžel azoo, tak jde mít vlastní miminko. My jsme měli také opakovaně 0. Proběhla všechna vyšetření a zároveň s mým IVF manžel podstoupil tese. Spermie se našly a hned na poprvé jsem otěhotněla a máme roční holčičku. U vás je důležité jak dopadnou hormony. Ze všeho je nejdůležitější genetika - ta to rozsekne. Pokud bude vše ok, tak šance, že se při tese něco najde určitě je. To jestli budeš do konce roku těhotná záleží, jak rychlý bude car, který si vyberete. Jste teprve na začátku zjišťování proč to tak je. My jsme se o této diagnóze dozvěděli v únoru 2009 a v srpnu téhož roku jsem byla v tom 😀 Hodně zdaru a pevné nervy.

holino
10. čer 2011

@kacula87 jeeee super udělal si mě radost a malé přeji jen samou radost a pohodu v životě 🙂
jinak moc děkuji za uvítanou 🙂
tak můj hormonální profil je zatím ok 🙂 ...uvidíme ještě mě jeden odběr čeká tak snad 🙂 ale zatím jsem v pořádku
holky já vím že vás tady drtím otázkama ale jsme fakt na začátku a vůůůbec nevíme co nás čeká ....teda nějakou mlhavou představu už máme ale i tak jsme fakt teprv na startu .....holky mi už jednu genetiku podstoupili .....ale to nebylo ohledně neplodnosti .....to jde asi ještě zase o jinou genetiku že .....my byli na genetice ohledně vývojových vad ....tam mě právě zjistili to 5 %přenašečství spinální atrofie ☹
holky čistě teoreticky a laicky ....myslíte si že je normální a zcela přirozené že i přesto všechno co je za náma si přejeme a toužíme po rodině ......ach joooo .....najednu stranu máme z toho dost velké psychické problémy ale na druhou stranu nás pořád něco žene dopředu a jsme rozhodnutí bojovat ......asi jsme fakt divní co

kacula87
10. čer 2011

@holino Vůbec ne vždycky šance je a jsi naprosto úplně normální neboj. I když samozřejmě je tam to procento, že můžeš na své dítě přenést vadu, ale nám říkal doktor, že aspoň důležité je aby alespon jeden měl tu genetiku dobrou tak se modli at ji má chlap dobrou, pak bude všechno ok. My jsme teda dárcovství hned zavrhli nedokázala jsem si představit, že bych měla dítě s někým jiným než s mým mužem, ale kdybych byla v situaci, že by mi řekli nemžete mít děti těžko říct jak bychom se zachovali. Říkám vždycky je tam procento, že to vyjde a boruuvka je toho krásný příklad no a doufám, že i my budeme 😅
Jo a klidně se ptej na co cheš ráda ti poradím pokud budu vědět já jsem tady holky taky drancovala otázkama, ptž člověk je úplně na dně a chce vědět co nejvíce informací takže v pohodě .

holino
10. čer 2011

@kacula87 děkuji ....k tomu všemu našemu zdravotnímu stavu jsem zapoměla ještě dodat že já mám DMO (dětskou mozkovou obrnu .....ale chodím sice špatně ale jo ) a manžel je epileptik ....léčený bez záchvatů v naprosté pohodě prostě dodržuje to co má a je to tak jak to je 🙂 tuk tuk tuk ......no a ja k tomu to přenašečství manžel je v pořádku ....genetička ve fakultce říkala že je to zanedbatelný procento že v tom nevidí problém ...ale samo budu hlídaná ....čeká mě plodovka a tak vše kolem
Holky ted jsem z toho trošku mimo ta genetika o který mluvíte vy je jiná ....než ta na který jsme byli co se týka vv ....MÁM PRAVDU ....no každopádně už celkem víme o čem genetika je a tak nějak představa taky je ....ted to jen zralizovat a dotáhnout do zdárného konce 🙂)
...jen to čekání je na prdlačku ☹(( to je děsný

simona80
10. čer 2011

ahojky

Holi my jsme na tom podobně - teda manželovi zjistili azoo už loni, od té doby se snažíme zjistit co a jak. Stejně jako u Kačky i můj chlap bral pregnyl, po 4 měsících injekcí jsme to zrušili, protože nebyl takový efekt jaký doktor čekal. to je info z minulého pondělí. Teď se chceme objednat do FN Olomouc na M/T.
Hele pokud máš strach z přenosu na miminko - můžete zkusit PDG - je to nějaká diagnostika embrií - říkal nám o tom genetik, ale nám to nedoporučoval - nám genetika vyšla dobře a prý je to pro nás zbytečné...

holino
10. čer 2011

Holky jste děsně hodný fakt ....pomáháte mě 🙂
@simona80 o tom PDG jsem četla na netu ...myslím že nám bude nabídnut když ne tak se určo optáme
jen se zase a opět zeptám ......ohledně tý genetiky .....je to jiná genetika ....než ta kterou jsme podstoupili my ....nebo je to genetika jako taková = celková ...nějak v tom tápu ☹
jinak sestra z andrologie manželovi kvůli výsledkům hormonálního profilu nevolala tak tam v pondělí jdeme
.....to zase bude víkend ☹( plný uvažování nervíků a zvažování chjo

boruuvka
10. čer 2011

@holino ta genetika spočívá v určení správného karyotypu. Jestli ty máš 46 XX a manžel 46XY. Je to zaměřený na hledání určitého chromozomu, který je zodpovědný za případnou geneticky danou azoospermii. Našla jsem zprávu z genetiky a my tam máme napsáno:
Vyšetření na mikrodelece v lokusu azoospermického faktoru AZF genu DAZ na Yg chromozomu negativní - všechny testované oblasti AZV (a,b,c) byly detekovány. Byla provedena základní mutační analýza genu CFTR pro soubor 36 mutací+varianta IVS-8 Tn:7T/7T. Těchto 36 mutací bývá příčinou cystické fibrosy v 91% případů v naší populaci. Závěr: Našimi dostupnými metodami jsme neprokázali příčinu sterility u manželů. Pro každou graviditu existuje obecné riziko 3-5% vývojové vady u plodu.

holino
10. čer 2011

@boruuvka zlatíčko děkujiii ....no tak podle toho co jsi tady psala ....asi budeme muset na genetiku znova my to máme tuším o něčem jiném ☹ škoda ☹
když tak o víku najdu a přepíšu .....ale o sterilitě tam není ani písmenko ....takže nás to asik teprv čeká no co už ....každopádně víme o čem už genetika je ....aspon něco známeho 😀

holino
13. čer 2011

Už víme na čem jsme ....jen ted nevím jestli je to dobr znamení ....ale já myslím že ANO )....takže už vím proč sestřička manžovi nevolala ....nemohla páč maj výpadek telefonu .....s...e mě asi 5x omlouvala ....no a výsledek krve zní .....manžel má něco z hormonama ....takže jsme 100 % objednaný k Mudrovi který řekne co a jak dál a vůbec další podrobnosti .....sestřička bohužel mě nemohla nic víc neřekla jen že je to v hormonech ....jsme objednaní - sice až na 14.7. což je teda až za měsíc hrooozně dlouhá doba ...no ale s tím nic nenaděláme bohužel .....ale věřím a doufám že to JE DOBRÝÝÝÝÝÝ

Holky a ted mě tak napadá ....je dobře že je to v hormonech ??? Už jsem uplně blbá páč neumím racionálně přemejšlet ale můj nějaký zadní smysl mi říká že ano .....dostane nějaké léky nebo něco a "mršky se mu začnou tvořit ......mám pravdu?? .....myslím že je to to nejlepší co může bejt ne?? .....a my se dočkáme mimiska
......a nebo ne?? a je to špatný?? ....co když léčba nepomůže a my jen stratíme čas??
Nechci aby to vypadalo a vyznělo že bych raději dárce to určitě ne manželovo mimi je samo na prvním místě ....ale zase si říkám abychom tou lečbou třeba nestratili čas a ono to nakonec dárcem neskončilo stejně ACH JOOOOOOOOO ......takže mám zase pocit ŽE NEVÍME NA ČEM JSME 🙂 .....ale každopádně léčbu podstoupí 🙂 třeba i víc přibere páč na 32 leteho chlapa mít 50 kg je fakt malo .....no což budu ho dál dopovat vitamínkama ....vlastně od ted ještě víc než doted 🙂)) a není možné aby jsme se nedočkali 🙂 .....třeba za rok se už opravdu dočkáme naší malé fazolkyyyyy

lucishek007
13. čer 2011

tak jsem tady zase.. genetika nám vyšla dobře i veškeré odběry a hormonální profil. na jednom vaječníku mám sice malou cystu ale to prý není zas tak hrozné. 30.6. teda jsem objednaná na nějakou tu injekci co sem zapoměla jak se jmenuje a po 3 týdnech začneme stimulovat, takže mám mít ten dlouhý protokol a operaci M/T a oplodnění vyjde na první týden v srpnu... tak snad to dopadne všechno dobře... zatím máme jenom dobré zprávy, tak snad v tom budeme i pokračovat

kacula87
13. čer 2011

@lucishek007 Tak to je super cystu zneškodní neboj, tak to se t už taky blíží mílovými kroky. Já mám taky dlouhý protokol tak jsem zvědavá jak dopadneme 🙂

lucishek007
14. čer 2011

@kacula87 no musíš o všem informovat ať vím co mě čeká... nějak je těch informací na mě tolik že je kolikrát už přestávám vnímat ☹ ale tak doufám, že to všechno dobře dopadne a do konce roku budeme čekat prcka

kacula87
14. čer 2011

@lucishek007 Jasně budu tě informovat neboj! 😉

riki22
14. čer 2011

@holino nechci tě zklamat, ale pokud je to hormonama, tak se to může i nemusí zlepšit. Nečetla jsem všechny příspěvky, ale nechte si udělat opakovaný spermiogram i s centrifugací, třeba se nějaká mrška najde. Můj manžel má problém hormonální, nechtěli jsme ztrácet čas nejistou léčbou, více méně nám to ani moc nedoporučovali, na TESE nic nenašli, zkusili jsme dárce, ale bohužel první IVF nevyšla, teď se chystám na druhou koncem července, tak snad to dopadne.

kacula87
14. čer 2011

@riki22 A nedali vám ani žádný léky na zlepšení těch hormonů?

riki22
14. čer 2011

@kacula87 My jsme ani moc nad léčbou neuvažovali, z toho důvodu, že by to bylo na dlouho a s nejistým výsledkem. V Repromedě, kam jsme původně chodili, nám nenavrhli žádnou léčba, konzultovala jsem e-mailem s Kočím a ten to taky viděl s nejistým výsledkem. Tak jsme zkusili TESE a když nic nenašli, tak jsme byli automaticky rozhodnutí pro dárce. Bohužel jsem si myslela, že to půjde v pohodě, protože už mám dvě děti z prvního manželství, ale asi už jsem opotřebovaná 😉

simona80
14. čer 2011

@holino bohužel se musím přidat k riki - můj chlap měl taky rozhozené hormony - měl zvýšené FSH - více jak dvojnásobně nad horní hranicí limitu. Léčba bohužel nezabrala - píchal si dvakrát týdně pregnyl skoro 3 měsíce.

Nechávali jsme si dělat spg cca pře 3/4 rokem v car ve Zlíně - po centrifugaci prý našli nějaké spermijky, ale moc tomu nevěříme - nechtěli nám k tomu dát žádné bližší info - podle jedné embryoložky to šlo použít na ICSI - podle druhé ne - že by se vajíčka vůbec nepodařilo oplodnit.
bohužel v té době jsme jim věřili a říkali si, že přece nemůžou lhát. Zkusili jsme léčbu ale bohužel bez výsledku. Od té doby jsme měli další 4 spg s totální nulou.... takže máme vážné pochybnosti jestli tam vůbec co bylo.

Ale mám informace že léčba může zabrat... takže je to o rozhodnutí jestli to zkusit nebo ne - jestli hodně spěcháš nebo ne.
My jsme to zkusili ale když není jiná cesta - hold bude muset být M/T

simona80
14. čer 2011

teda musím poopravit - FSH je jediné co si z toho pamatuju, že bylo rozhozené - ještě měl testosteron na spodní hranici limitu - to bylo právě v souvislosti - tyto dva hormony
nakonec z toho vyplynula porucha vývoje varlat - vrozená vada - takže se musí na M/T zjistit jak moc špatné to je.

haaninaa
14. čer 2011

Ahojky holky, manžel má také azospermii... Chtěla bych se Vás zeptat, jestli některá z Vás otěhotněla při IUI se zmraženými spermiemi... Mám za sebou 6x IUI a jedno IVF a vše bez úspěchu.... 😢 😢