Azoospermie. Co s tím?

rcruella
24. srp 2007

Ahoj holky!!!

V úterý jsme byli na spermiogramu a ukázalo se, že manžel nemá žádné spermie. Objednali jsme se tedy do Pronatalu. Nevíme ale vůbec, co nás čeká. Máte někdo podobné zkušenosti?

iriel
22. dub 2010

benedika -ja taky nakukovala spis na IUI, koneckoncu mam ted jedno od soboty za sebou, ale tam uz je to rozjete a moc jsem se nechytala, navic tam nikdo nebo skoro nikdo nema problem s azoospermiemi, tak jsem zabrousila jsem a uz tu asi zustanu 😉

skrecko
22. dub 2010

ja som citala, ze musi mat min. strednu skolu alebo vysoku, takze VS neni podmienka.

iriel: my mame to iste ako deniiiii, zmensene semenniky, vysoke FSH a LH, nula spermii a boli sme zatial len raz na spermio. Na kontrolny spermio a na genetiku ideme v maji.

skrecko
22. dub 2010

a este nizky volny testosteron

deniiiii
22. dub 2010

Benedika: aha, takze pricina je hormonalni. Jakou mel hladinu FSh? Priste to urcite vyjde, ted ti budeme drzet palce vsichni tu 🙂
Iriel: nam pri 1 navsteve rekli, ze Vik je doktor, ktery je pres umele oplodneni, nejenom Tese...

iriel
22. dub 2010

Skrecko - my meli trikrat spermio nulove, delali nam genetiku jeste pred spermiem, na dedicke choroby, ne na priciny a vysledky byly, ze - ja mam lehkou hyperhomocysteinemii, coz snizuje moznost otehotnet a zvysuje riziko infarktu (super!), ze mame cca 4% na roztrousenou sklerozu, 50% na autoimunitni onemocneni a cca 23% na schizofrenii (paranoidni psychozu), a zaverem nam rekli, ze nam tedy nic nebrani pocit vlastni dite! Ha ha. Takze my jsme nakonec i radi, ze spermio je nulove a mame darce, protoze tohle vsechno bylo z manzelovy strany a obema nam to prijde jako dooost velke riziko, se divim, ze doktorum ne!

iriel
22. dub 2010

Deniii - no vida, to jsem nevedela... my jsme u Langerove od zacatku 🙂 Ale jestli manzelovi nesedl, tak bych si klidne rekla o zmenu, nez se u nej necitit dobre...

prinzesz
22. dub 2010

panacku tu sa to rozbehlo 🙂 hej hej zostante tu vsetky co uz mate nieco za sebou a date nam viac info...

ano, oni chodil vyslovene pre "vreckove" ako to volal :D podla jej reci 🙂

no my mame geneticku pricinu, priatelovi nasli zmutovany gen cystickej fibrozy, paradox je ze sa mu to takto zhorsilo len pred mozno 2-3 rokmi, pred 5 bol uplne v poriadku, spermose mal len vraj v tom case boli trosku pomalsie.. avsak adekvatne k veku, podla vyjadrenia lekara.. toho casu! a este doplnil ze moj partner bol zenaty s tou zenou sa mu podarilo 3x splodit dieta, avsak problem bol na jej strane a dieta sa nepodarilo donosit.. /teraz ked viem ako sa veci maju, tak si myslim ze dopomohlo aj to co ma moj partner..len vtedy o tom este nevedeli../ zistili to az teraz ked bol na genetike..

deniiiii
22. dub 2010

Iriel: o my god! alespon, ze to zjistili, mame vyhodu, ze nezijeme o generaci zpet...

skrecko
22. dub 2010

iriel: no aj mne sa to zda dost velke riziko. Ale kedze doktori zarabaju, tak asi az take velke pre nich nie je.
Inak my mae v rodine jednu osobu so schizofreniou a nie je to ziadna sranda. To by som nepriala ani nepriatelovi, nieto este vlastnemu dietatu.

iriel
22. dub 2010

Skrecko - no prave! Manzel je v poradku, ale jeho tata ji mel a ve 35 spachal sebevrazdu, jeho bratr v 16 letech!! A bratr jeho dedy pry taky, ale tam se to moc nevi... takze to fakt ani omylem, ja jsem celkem otevrena k postizenim, pracovala jsem s nevidomymi, s neslysicimi, ani snad s downem bych problem nemela, ale schizofrenie? To je trest pro vsechny ☹ Jinak manzelova maminka ma RS a je na voziku :-/

prinzesz - rozbehlo se to tu, pac mam desnej kopr dneska, mam horu prace a misto toho tu kafram, hruza!! 😀

skrecko
22. dub 2010

dnes je nieco vo vzduchu. Aj u nas je strasny kopec roboty. A este sa to aj na konikovi rozbehlo. Nestiiiiiham 😀 😀 😀
Ale baby fajn, ze ste sa k nam pridali.

prinzesz
22. dub 2010

este vam napisem, vcera ked som odchadzala z prace tak som sa zastavila dole na recepcii, bolo tam male miminko a take krasne joooj, tak som chvilu postala a pokecala s pani, btw. moj vek 31 rokov, a dozvedela sa, ze ona ma epilepsiu a jej manzel RS, je uz na voziku a maju spolu dieta, dievcatko, je zdrava a vraj ani jedna z tych chorob nie je dedicna.. no a perla, dieta sa im podarilo splodit na prvy sup prirodzene!!!!

skrecko
22. dub 2010

no kocky ja mam strasny den dnes. Okrem zhonu v robote idem este na stretko s kamoskami. Jedna uz ma mimco (neplanovali este ale uz uvazovali zacat) druha tehotna, termin jun, tretia tehotna, termin september, obom sa podarilo planovane na prvy šup!!!!! Posledna kamoska zatial nic, tak dufam, ze dnes neoznami radostnu novinu. No a teraz mi povedzte ako to mam prezit. Ja im to prajem, to samozrejme. Ale pocuvat tie reci teraz a ked zacnu s otazkami co my....
Ja uz ozaj nevladzem sa s nimi stretavat. Sak to je aj na kona vela ☹

monasek84
22. dub 2010

skrecko: nooooo holka, pevne nervy 😉

skrecko
22. dub 2010

☹ ☹ ☹ ☹ monasek, vdaka

iriel
22. dub 2010

Skrecko - moje segra otehotnela na poprve poprve, jakoze uplne prvni sex. A ted ma deti: skoro 6; 4.5; 2.5 a v srpnu bude rodit. Kdyz se to jeji muz dozvedel, ze je zas tehotna, tak sice jako dobry, ale tak nadsenej z toho nebyl, ctyri deti do osobaku uz nedas... no a oni nevedi pomalu co s detma a my mame takovou smulu! navic ja uz dvakrat tehu byla, ale ani jednou se nepovedlo, poprve mi to i rekli tak hnusne... - v poledne jeste, ze mimi pujde zachranit a vecer uz at se nachystam na zakrok, kdyz jsem se ptala jaky probuh zakrok, tak mi rekla sestra - no nejak musime vyskrabnout ty zbytky, ne? Vyplakala jsem si oci! Ale ted uz jsem psychicky uplne v pohode, uz jsem se s tim natrapila dost, tak jsem asi zlomila nejakou hranici a uz jsem v poho 🙂
Ale taky - kdyz segra oznamovala, ze uz je zas tehu, tak jsem do strpu neskakala, teda... ten cap si to porad nejak plete 🙂 🙂

deniiiii
22. dub 2010

Prinzesz: to je alespon neco pozitivniho 🙂
Skrecko: bohuzel to budes muset prezit, dej si sklenku vina (nejdrazsi, co tam budou mit) a mysli na to, ze jednou budes taky tehotna. a na to, ze my jsme na tom momentalne stejne. Je to blby, ale vez, ze ja jsem o 6 let starsi a kolem me neni ani jedna bezdetna..nejlip je mi ve spolecnosti mladsich nebo muzu (to zni blbe 😉 ale oni ty deti neresi...

prinzesz
22. dub 2010

fuu skrecko, nezavidim.. ja sa vyhybam takymto stretnutiam.. nastastie tolko kamosiek tehu nemam.. moje kamosky maju podobne problemy ako ja, takze sme na jednej lodi.. inac ja hovorim, ze chceme ale ze mame este nejake zdravotne problemy a ked sa to vyriesi tak urcite pak ano.. a dalej to neriesim! ak by sa moc vypytovali tak by som im povedala ze ked sa to vyriesi pak im poviem o co ide 🙂 a do tej doby si nieco vymyslim lebo nebudem vesat na nos vsetkym o co slo.. naco? taketo veci chapu len ludia co sa s tym stretli, ti co otehu tak ze o tom ani nevedeli tak tie to nikdy nepochopia..

monasek84
22. dub 2010

iriel: tak to je sila.... ufff... 😖

skrecko: no tak, me to vzdycky taky mrzi, ale pak si rikam, ze jim deti odrostou a my budeme mit pidimimi a ony nam budou zavidet, jak by takovy chteli 😉

iriel
22. dub 2010

skrecko - ber to v klidu, ze mas aspon kamosky, co ti pak budou radit, az nebudes vedet co s kojeni a prdikama, ony uz budou mit zkusenosti, to je bonus, ne? 😉

skrecko
22. dub 2010

no, ja radim skor im, robila som pocas celej VS aupair

iriel
22. dub 2010

skrecko - tak to je dobry 😀 A u malejch deticek? To je super! Ja jsem taky vytrenovana, prave od segry, i o moji nejmladsi segru jsem se hodne starala, jsme o 16 let, byla jsem i u porodu, s mamou 🙂
Tak jako tak verim, ze to zvladnes v poho a vecer si uzijes 😉

monasek84
22. dub 2010

skrecko: no vidis, tak mas taky co prihodit do debaty 😉 neboj, bude to dobre 🙂

monasek84
22. dub 2010

Damy, jdu si domu uzit slunicka, zitra jsem tu jak na koni 🙂 Mejte se krasne 🙂

skrecko
22. dub 2010

pa monasek, pekny zvysok dna

benedika
22. dub 2010

Skrecko,
úpně chápu tvý pocity ☹ My se snažíme už 6 .let a v mém věku mají už taky skoro všechny kamarádky dětičky a moc dobře si pamatuju, jak jsem špatně snášela každý ohlášení takové radostné události ☹ V tu chvíli jsem se horko těžko ovládla a pak jsem si o samotě pěkně pobulela. A nejhorší byly samozřejmě i ty jejich doprovodný otázky , jak my plánujeme miminko 😠 Dneska bych řekla, že už takové situace zvládám líp. Už ze mě vyprchala taková ta sebelítost, kdy jsem se neustále utápěla v depresi proč se to zrovna muselo stát nám ☹ Nebo to možná taky zvládám líp, protože se už známí pomalu přestávají ptát, protože tuší, že máme asi nějaký problém 😉 😅 Takže hlavu vzhůru, my to děvčata dříve či později taky dokážeme! 😉
Iriel, hodně štěstíčka, ať brzy najdeš na testu tlusté // 😉
Ještě jsem se vás chtěla zeptat, zda jste se svěřili rodině, známým......s tímto problémem. My jsme se zmínili blízkým, že máme problém s otěhotněním, ale o azoospermii jsme nikomu neříkali.

iriel
22. dub 2010

benedika - ja se snazim tak od r. 2002, cca... taky uz jsem rezignovala na nejake smutneni 🙂 ale je fakt, ze takhle jako rapidne to resime az posledni rok zase.

Ja jsem to rekla mamce, vsechno i o azoo, pak kamaradkam, co se zname z beremka a kecame na Nyxu a moji svedkyni a to je vsechno. Jinak ostatni kamaradi uz o me urcite vedi, ze je nejaky problem, ale neptaji se ani ja jim nic nerikam. Jinak ani nikomu v rodine ani sestram. (mam tri).

prinzesz
22. dub 2010

benedika, my sme povedali blizkym, povedali sme aj o azoo, vzhladom na to ze mame tu CF tak je potrebne aby boli vysetrene aj deti jeho sestier, v nasej rodine je vsetko ok 🙂 takze u nas problem nie je..

inac, ja mam segru, sme narodene do roka, tz. je medzi nami 360 dni rozdiel.. neviem ci to ma nejaky suvis ale aj ona ma problem s otehulkovanim, pritom su obaja v poriadku.. zhodli sme sa na tom, ze my budeme mat dieta v rovankom case ako skoro vsetko, okrem svadby... ja som sa v tej dobe nemala za koho vydat 🙂

iriel
22. dub 2010

prinzesz - Ja jsem od segry o 13 mesicu, tedy 390 dni 🙂)) Ale jak rikam, ta uz ceka ctvrte... pak mam segru mladsi o skoro 4 roky a pak o 16, tu jsem si odrodila, prakticky 🙂

benedika
22. dub 2010

Iriel, máš toho teda taky hodně za sebou ☹ Dali ti doktoři nějaký léky na tu hyperhomocysteinemii? Nebo nějaké léky na podporu těhotenství aby se mimi udrželo? Hrozně si mě zarazila s tím, že si byla u porodu 😲 Tak to jsi dobrá! Já kdybych asi byla u nějakýho porodu, tak už asi ani dítko nechci 😀
My jsem o té azoospermii nikomu neříkali, protože nechceme aby někdo věděl, že máme dítě s dárcem. Mysleli jsme, že tak to bude do budoucna pro dítě i pro nás lepší, ale jestli děláme správně to nevíme...