Azoospermie. Co s tím?

rcruella
24. srp 2007

Ahoj holky!!!

V úterý jsme byli na spermiogramu a ukázalo se, že manžel nemá žádné spermie. Objednali jsme se tedy do Pronatalu. Nevíme ale vůbec, co nás čeká. Máte někdo podobné zkušenosti?

jaanulka
4. lis 2011

@kacula87 No musíš na sebe dávat fakt pozor a pořádně se oblíkat..........já doufám, že mě to taky přejde a už mi bude dobře.....nafouklá jsem taky ikdyž jak jsem psala dneska je to docela dobrý, uvidíme zítra....jdu se zase napít...ale nevím jak vypiju 4l to jsem snad nikdy nevypila 😨

sfera
4. lis 2011

Ahojte kočky, tak sa s Vami chcem tiež podeliť o naše problémy, lebo vidím, že v tom nie sme sami a strašne ma trápi, taká nespravodlivosť. U nás máme problém obaja, i keď ten môj nie je podľa lekára s Car až tak strašný, mám vysoké protilátky proti spermiám, anovulačné cyklu a zvýšený PRL a TST, manžel samozrejme azoospermia po opakovaných 3 SPG. Tak sme dostali papier pre obvodného gynekológa, že si máme doplniť vyšetrenia genetiky, ja endokrinológiu a manžel andrológa na odporúčanie M/T, tak snáď do konca roka budú aj výsledky , nakoľko genetika vraj trvá cca 2 mesiace. Ale čo ma najviac zaráža je prístup lekárov- gynekologička to okomentovala s tým, že také vyšetrenia si mali urobiť sami v Car, veď práve preto sú Car a genetička bola najúžasnejšia, vraj "vy chcete ísť na umelé oplodnenie, no príroda to tak zariadila, tak to asi tak má byť, a aj keď Vy si splníte svoju túžbu kočíkovať, ani nebudete už vedieť aké ochorenia bude mať to dieťa" a ďalej "aha manžel má azoo. to chcete ísť do darcu hej" a ja že chceli by sme skúsiť M/T- "aha tak to Vás bude stáť obrovské peniaze!" tak to ma dojalo, čo jej je do toho koľko som ja ochotná do toho investovať. A nakoniec keď išli brať manželovi krv, tak zapotila, a pánovi urobíme ešte jedno doplnkové vyšetrenie, keďže Vaša manželka je sestrička a tým to zabila, to keby že nepracujem v zdravotníctve mu to vyšetrenie nespravia, to mám byť akože rada, že fúha jaká výhoda??? Tak som z toho celého akási znechutená a to ešte boh vie, čo bude nasledovať. Čítala som tu Vaše príspevky, tak sme s manželom uvažovali aj nad možnosťou darcu, on by súhlasil, ale ja sa s tým akosi nemôžem vyrovnať, a tak stále dúfam, že tam niečo predsa len bude

boruuvka
4. lis 2011

@sfera ...to je teda přístup. Počkej jak dopadnou všechny výsledky - hlavně genetika a pak uvidíte. Myšlenky na dárce zatím vypusť z hlavy a věř, že i vám se zadaří.

wifina
4. lis 2011

@sfera som sa dobre pobavila, ale bol to taký smiech cez slzy. Zasmiala som sa na tvojom popise, už menej na tom, že to povie jeden lekár. 😠 By ma naozaj zaujímalo, že či by tak pani doktorka hovorila, keby mala aj ona taký problém. My sme na tom veľmi podobne ako vy, aj ja mám podobné problémy ako ty. Tiež som sa sama seba od toho leta pýtala, či to tak Boh (príroda) nezariadili, ale argumentovať tak ako lekár, pri dnešných civilizačných ochoreniach, kedy to tak možno nezariadila príroda, ale životné prostredie?! Veď aj dvom zdravým ľuďom sa narodí dieťa s cystickou fibrózou, lebo obaja sú nositelia génu pasívne a nevedia o tom, to príroda ako zariadila?! Len pri IVF o tých všetkých genetických vyšetreniach vieš..Aj u zdravo narodeného dieťaťa sa neskôr vyvinú rôzne choroby a to niekto odsudzuje? A nedonosené deti sú úplne zdravé? Ako toto ma fakt dojalo...ľahko je odsúdiť človeka, keď nie si v jeho koži. Ja keby som bola v ráži, tak ju niekam pošlem, ale je pravda, že ja mňa niekedy ľudia zaskočia, že onemiem...na mňa si lekári dosť dovoľujú, lebo mlado vyzerám 😀. Ty si aspoň zo zdravotníctva, tak si možno aspoň trochu vo výhode 🙂. Kde chodíte v CAR? Nám urológ povedal, že manžela "nareže" 😀 (M/T), keď bude treba...Určite u vás niečo nájdu pri M/T, zatiaľ, čo tu čítam u každého našli, niekedy len jednu a stačilo! Zatiaľ čakáme, či bude u nás treba M/T, ale ak bude treba, tak do toho ideme...Môj tiež súhlasí s darcom, ale to až krajná možnosť.

wifina
4. lis 2011

hej a ešte jednej kamoške doktori povedali, či si to nevie inak zariadiť....akože to si tu máme všetky nájsť milencov???? no hrôza 😒

gammaray
5. lis 2011

@wifina někteří doktoři jsou fakt zlí....

sfera
5. lis 2011

@wifina chodíme do KE, veď práve preto, že som zo zdravotníctva sa mohli zachovať trocha ohľaduplnejšie. Doteraz som lekárov navštevovala, len pri preventívnych prehliadkach a teraz mám tu moju jedinkú žilku opotrebovanú behom 3 mesiacov 😉 no nič ešte si chvíľu počkáme, kým to bude za nami

wifina
6. lis 2011

@sfera neboj, bude len lepšie, ja tomu verím, že už sa musí na lepšie obrátiť...k tej ohľaduplnosti ťažko, k diplomu z medicíny empatiu nepribaľujú asi. 😒

jaanulka
7. lis 2011

@sfera Ahojky tak to je teda mazec a přístup je úplně úžasný....nechápu co takový lidi dělají ve zdravotnictví a už vůbec ne tam kde mají lidi podporovat a psychicky povzbuzovat...a jestli taková doktorka chce dělat stále ve zdravotnictví tak ať táhne na patologii, tam už ty chudáky ty její keci šťvát nebudou!!!!!!Neboj se ničeho nedej na keci a udělejte vše podle svého uvážení....dárce zvažuj až po té co budou všechny možnosti vyčerpány...ale vy máte vše před sebou a to i velkou naději na vlastní krásné miminko...opravdu vím o čem mluvím......naděje je a myslím si soudě podle sebe veliká......ikdyž cesta k vysněnému miminku je dlouhá ale určitě není nic ztraceno.....já teď po pěti letech čekám dvojčátka, jsme sice na začátku ale jde to......teď se modlím, aby broučci byli vpořádku a rostli a rostli.......moc moc Ti držím pěsti a přeju pevné nervy aby se i tvůj sen naplnil.....hodně štěstí

kacula87
8. lis 2011

Tak tak jak píše Janča přesně moje slova. Já si vzpomínám, že nám androlog po prvním neuspěšném spermiogramu kde byla nula, řekl at pomýšlíme na dárce a to jsme neměli žádné testy ještě hotové. Už to pro mě byl šok když mi řekli, že tam není ani jedna a pak nás ještě dorazil tím dárcema že asi nebudeme mít nikdy své miminko. No a vidíš jak jsme dopadli máme své vlastní takže at nikdo hned na začátku ti nebulíkuje, že nemůžete mít své děti. Vždycky jsou nějaké možnosti a pokud má někdo opravdu velký problém řešila bych ho s MUDr. Kočí v Praze. je to největší odbroník a pomůže i těm, kteří by v životě řekli, že ty své děti opravdu nebudou nikdy mít.Je to kouzelník! My jsme brali léky a injekce a z nuly jsme vytřískali 170trisíc což je pro nás zázrak.

katarinnak
8. lis 2011

Tak ako hovori @kacula87 - Dr.Koci je super. Boli sme za nim minuly tyzden. Super pristup a vsetko nam vysvetlil. Mame velku sancu ze sa spermijky najdu a velmi pravdepodobne pojdem manzel na mesa/tese k nemu a spermijky si nechame preniest. Koncom novembra ideme este na dovolenku zrelaxovat a potom sa dame na TO 🙂
@sfera nechapem pristup tych doktorov. Ked sme sa zacali snazit o babo tak som volala mojej uz ex gynekologicke a poprosila o vysetrenie krvi, cije vsetko vporiadku a chcela som aj ine vysetrenia. Odpoved bola ze take veci sa nerobia a mame sa snazit dalej. Uzasne. Ja som zmenila gynekologa hned ako som sa dozvedela ze musime ist na ivf a dobre som spravila. Pan doktor mi spravil vsetky mozne vysetrenia dokonca aj na vrodenu trombofiliu, co robia len ak je zena po niekolkych potratoch. Dokonca mi vyslo ze tam mam nejaku mutaciu a budem musiet brat lieky na zaciatku tehotenstva. On ma k tomu taky super pristup, povedal ze radsej to dame spravit hned ako by som mala riskovat ze potratim z takej banality...kedze ivf nieje sranda. Aj geneticka sa cudovala ze ma na to poslal. Takze ja som s nim veeelmi spokojna. Takze vsetko sa da, len doktor musi byt trosku ludsky.

simona80
9. lis 2011

ahoj holky

dlouho jsem tu nebyla... Nicméně zítra mám OPU - mám 11 vajíček po dlouhém protokolu. Manžíleka mám zrovna na dospávacím pokoji po M/T - ráno jsme dali ještě kontrolní spg,, kde nám teda našli 2 spermijky bez centrifugace, ale paní embryoložka řekla, že by bylo lepší podstoupit M/T když už je všechno připravené a pojistit. takže pohledá přes centrifugu další spermošky.
Jinak výsledek operace zatím neznám. Čekám až se manžílek probere a budu moc jít za ním. Jeslti najdu dost odvahy zajdu se zeptat do caru do laborky - zatím sedím před a sbírám odvahu...
Ale doufám že dobré znamení je už to, že brali a odesílali pouze dva vzorky... Kdyby v nich nic nenašli, určitě by brali další vzorky...

wifina
9. lis 2011

@simona80 tak to gratulujem, keď ste mali dve spermijky už pri odbere, tak pri M/T ich našli určite viac....držím pršteky, neboj, všetko bude OK, zaradiľ sa medzi ďalšie tehotné v tejto diskusii 🙂

boruuvka
9. lis 2011

@simona80 tak to blahopřeji. Určitě jich našli dost, protože jinak by hledali víc. Napiš jak jste nakonec dopadli. Držím pěsti, ať jsi 3 těhule tady 🙂

simona80
9. lis 2011

ahojky ještě jednou dnes...

takže zázrak se nekonal - nechápeme to...
Doktor odebral dva vzorky, protože prý tkáň varlete byla natolik atrofická že bylo zbytečné hledat. a v tkáni získané M/T opravdu nic nebylo.
Doufáme že 4 spermijky co nám zamrazili na začátku září zvládnou rozmražení, když se k tomu přidá pár spermijek získaných z dnešního ranního spermiogramu to by bylo aby něco nenašli.
Ráno šel muž na spg a bez centrifugace našli 2 spermijky... Potom projeli všechno centrifugou a snad najdou ještě něco - paní říkala že na to nesahala aby to nezničila a zítra bude hledat.
Je to divné - ale asi má jen malinké ložisko spermatogeneze kde se tvoří spermijky. Protože ty dvě co měla pod mikroskopem (co našla náhodným pohledem) byly prý perfektní - zdravé...

Takže zítra OPU a děj se vůle boží (jsem ateista)

máme dárce, ale doufáme že ho nevyužijeme a když využijeme tak necháme všechno od dárce zamrazit a budeme vymýšlet co dál - možná minimálku s opakovanými spermiogramy....

wifina
10. lis 2011

@simona80 hmm, tak to mi je ľúto, ale to máte u 6 bičíkovcov, nie? A po OPU pôjde ešte na jednu vzorku? Ak má vždy aspoň niečo, tak by som si možno nechala zmraziť vajíčka a počkala na ďalšie vzorky...alebo to nejde 😒 ? Aby si nemusela ísť do toho darcu...

kacula87
10. lis 2011

@simona80 Jéé ahojky Simi tak to je super i kdyby byla jen jedna ale je tam a uvidíte jak to dopadne budu držet palečky hned dej vědět jak ti je a co a jak 😉 myslíme na tebe

kacula87
10. lis 2011

@jaanulka Janíí ty jdeš dneska k doktorovi ne? tak pak dej vědět jak si dopadle doufám, že už budeš mít srdíčko a i já zítra moc bych si to přála. Na kolik jdeš? 🙂

simona80
10. lis 2011

Ahojky holky, tak jsem po OPU - našli mi 12 vajíček. Po domluvě s embryoložkou mi řekla ať zavolám okolo 3 hodinky, že mi řekne jak se to podařilo oplodnit, jestli naše, nebo dárce, nebo kombinace.

Děvčátka výsledek: 9 oplodněných vajíček našima spermijkama - žádný dárce. Podrobnosti nevím....
Říkala že spermijky vypadaly i morfologicky docela v pořádku, tak snad to opravdu bobišci zvládnou.

boruuvka
10. lis 2011

@simona80 BLAHOPŘEJU, to je super, teď aby se mimísci hezky dělily a rostly. To půjdeš na ET asi v pondělí, co?

simona80
10. lis 2011

@boruuvka no ve zprávě mám psané předběžně ET v neděli... Moc si přeju aby po těch 3 letech snažení vyšlo aspoň jedno miminko
jedno malilililinkatý miminečko

simona80
10. lis 2011

po tom šíleným kolotoči včera.....
Už jsem myslela že zvládnu všechno, ale jak mi to embr. řekla tak jsem začala nekontrolovatelně brečet... manžílek myslel že se nic nenašlo, chvilku mi trvalo než jsem mu vůbec řekla co se stalo....

boruuvka
10. lis 2011

@simona80 a zítra budeš volat jak se mimísci mají? Určo zavolej i kdyby ti řekli, že volat nemusíš, ať víš na čem jste...

wifina
10. lis 2011

@simona80 velice veľmi naozaj strašne gratulujem, držim prstíky, palčeky všetko....
p.s. my sme boli dnes v care, dpeka jak sviňa. 😒

kacula87
11. lis 2011

@simona80 Jééé Simi moc moc moc gratuluji maminko to je super já se taky bála ten první den zavolat jestli se všechno v pořádku oplodnilo a ta velká úleva co pak přišla. Určitě se udrží a půjdou k mamince, neboj ted už to půjde všechno jako po másle. 😀 no už se nám to tu pškně rozrůstá. 🙂

zdenkazdenka
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
kacula87
11. lis 2011

@zdenkazdenka Ahojky a čeho by se to mělo týkat ten název slyším poprvé?

zdenkazdenka
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
zdenkazdenka
11. lis 2011

zatial som na nete nenasla nikoho s podobnym problemom tak len hladam

kacula87
11. lis 2011

@zdenkazdenka To určitě zajděte tam a pak budete vědět víc. Pokud by tam třeba nic nebylo spoj se s MUDr. Kočím v Praze je odborník. 🙂