Azoospermie. Co s tím?

rcruella
24. srp 2007

Ahoj holky!!!

V úterý jsme byli na spermiogramu a ukázalo se, že manžel nemá žádné spermie. Objednali jsme se tedy do Pronatalu. Nevíme ale vůbec, co nás čeká. Máte někdo podobné zkušenosti?

lucishek007
14. únor 2013

@mbn takže vy čekáte miminko normální cestou? hrozně moc jsi mi zvedl náladu. a to je na předpis nebo se to dá normálně koupit? a gratuluju k miminku 😉

mbn
15. únor 2013

@lucishek007 je to na predpis, no da sa kadeco...

lucishek007
15. únor 2013

@mbn děkuju za info, jak půjdu k mému dr. zeptám se jestli by nám to nemohl předepsat. ale partner to chce řešit až po svatbě tak máme ještě čas

jaanulka
24. únor 2013

Ahojte všeci už jsem tu hodně douho nebyla a chtěla bych vám všem popřát hodně štěstí a hlavně dodat sílu a nevzdávat se........po šesti letech všeho možnýho a tak jsme se dočkali......máme nádherný dvojčátka a hlavně teď je z nás jedna velká šťastná rodina....všem držím pěstičky!!!!!!!! 😉 😉 😉

domuska11
25. únor 2013

@jaanulka taketo spravy su najkrajsie 🙂) dodavaju nam silu bojovat a hlavne verit 🙂 dakujeme 🙂

grafia
4. dub 2013

@elleonor můžu se zeptat, co jste měli za vitamíny ?

grafia
4. dub 2013

@mbn pregnyl je pro ženy ?

elleonor
10. dub 2013

@grafia Profertil...

grafia
15. dub 2013

@elleonor Mě na ten Profertil řekli, že nic moc účinky, že je to akorát drahé ☹( Tak nevím, názorů milion, ale který je ten správný ? Já jsem partnerovi pořídila vitamíny na odkyselení organismu, taky kotvičník a selen se zinkem. Až dobaští tohle, pořídím vitamín E a třeba i ten Profertil.Jak dlouho se to musí brát ? My jdeme na další spermio až za 3 měsíce... ☹

elleonor
16. dub 2013

@grafia nevim jake ma problemy tvuj manzel, urcite zalezi i na pricine, a take asi na psych. muj mel 1x azoo v normalni laboratori a pak 1x azoo ve specialnim centru, ja mu dala profeltil...pak vzhledem k tomu ze to bylo pred rokem tak bral i prasky proti alergii-a nasli 3 miliony, pak jsme opakovali a mrazili, ale bylo jich mene, nekdy jen z centrifugy a nekdy normalne...ale on mel sono + urolog vys+krevni odbery ok, jen mel kolem 18 let priusnice- to v tomto veku u kluku neni dobre..

grafia
8. kvě 2013

@elleonor Nám dopadl špatně jeden spermio, kdy se ukázala azoospermie.
Je tedy pravda, že psychiku měl hodně v háji. 10 měsíců nemohl najít práci, do toho problémy s jeho matkou a nic z toho na psychice nepřidá. Teď po měsíci od spermio už našel dobrou práci a dokonce i problémy s jeho matkou mají řešení už tento měsíc, tak předpokládám, že ta psychika bude zase o něčem jiném za další 2 měsíce, kdy nás čeká spermiogram.
Konzultovala jsem to i s dvěma lékaři z reprodukčních center a oba mi potvrdili, že z množství, které se předalo na první spermiogram nejspíše nebylo možné vyhodnotit spolehlivý výsledek, tak uvidíme, co bude.
Řekni, vám se nakonec povedlo mimi i přes všechny ty překážky nebo ještě stále řešíte ? Profertil chci tento měsíc taky koupit, místo kotvičníku, najdu jiné bylinky. Jinak u nás sono i urolog + krev.testy taky OK, příušnice nikdy neměl, takže tam z mládí není nic, kvůli čemu by měla být azoo.

elleonor
8. kvě 2013

@grafia aha tak on mel i problem s mnozstvim, to se teda divim, ze po prvnim spermio-kdyz jsou chlapy z toho vetsinou spatni, ze neco takoveho musi podstoupit, vam rekli azoo, mozna to bylo i stresem... My mame zamrazene 4 davky...ted si prave picham hormony a zitra jdu na kontrolu, tak uvidim kdy pujdu na odber vajicek....je to poprve, docela je tady dost dlouha cekaci doba 😢 drzim palce i vam, at aspon par najdou.

domuska11
9. kvě 2013

@elleonor Ahoj, prosim ta vy ste brali Profertil?? Moj mm si picha kazdy treti den Pregnyl, plus Profertil a este nejake lieky na roztiahnutie ciev a spriestupnenie semenovodov, kedy sa Vam po Profertil zlepsil spg?? dakujem

elleonor
9. kvě 2013

jj muj bral profertil, a neco se naslo, ale nekdy vic a nekdy min....nevim jestli je to jen tema vitaminama, ale rozhodne to stoji za zkousku 🙂

domuska11
10. kvě 2013

@elleonor a predtym ste mali 0 ?? kolko Vam trvala liecba, ked sa zlepsili vysledky?

grafia
10. kvě 2013

@elleonor JJ, taky mi několik Mudr. řeklo, že z tak malého množství nemůže být spolehlivý výsledek. Přesto výsledek avízovali azoospermie a PH 6, což je kyselé a to nesmí být neb se v tom ty potfůrky rozpouští.
Víš co, s námi se nikdo nemazal, strčili nám papír do ruky a nikdo nám k tomu nic neřekl. Kam máme jít, co jako další krok by mělo následovat, čím to může být, jestli a jak se to dá zlepšit, zkrátka nic. Byli jsme z toho hrozně hotoví.
Jééé, hrozně moc držím palce, ať se vám zadaří !! Je super, že jste mohli nechat zamrazit co se našlo !!!! Jste borci, určitě to společně zvládnete, opravdu mooc držím všechny palce. Profertil taky chci koupit, tak snad výsledky budou.
Do jakého CAR chodíte ?

elleonor
10. kvě 2013

@grafia ja nebydlim v cz...To je des, ze po prvnim vysledku se k vam takto chovali ☹ je fakt i to ph, mozna je to jen blbost a bylo by vse dobre, a vubec, ze se nesnazi nejak zjistit pricinu...ty chodis kde do centra?

elleonor
10. kvě 2013

@domuska11 jj napred 0 v normalni laboratori, a pak 0 i v centru po centrifugaci....to bylo v zime kolem vanoc, pak ten druhy kolem brezna a pak bral claritine, protoze ma alergii a ja mu koupila profertil, pak koncem kvetna mel 3 miliony, byl to sok, delal to jen tak na zkousku, tak nejsou ani zamrazene, pak uz jich nikdy nebylo tolik, porad bral profertil a nekdy jich bylo vic nekdy min, ale tolik moc nikdy...ale fakt nevim cim to je.

elleonor
10. kvě 2013

@grafia a genetiku vam delali?

grafia
10. kvě 2013

@elleonor Nene, zatím ne.Byli jsme jen na urologii a byla nám doporučeno zajít do andrologické poradny, tak teď vybíráme. Zatím mě zaujala Andromeda a Mudr. Kočí, ale všechno to je placené. Když se tím vším tak probírám, tak se mi zdá čím dál tím víc nechutné, jak se na problému druhých všichni doktoři a lékárníci snaží obohatit a viditelně se jim daří, protože lidi při touze mít dítě nepočítají peníze.... Ale je to smutný.
Pak půjdeme do CARu, zatím též nevím do kterého. Je jich víc a rezence taky mluví různě....

grafia
10. kvě 2013

@elleonor kolik toho profertilu manžel zbaštil než se mu ty potforky na spermiu ukázaly ? Já ho chci koupit teď taky, tak snad pomůže.

darazv
10. kvě 2013

Holky mam vyborny kontakt za super cenu profertil 180kapsuly 1600kč!!!sama ho kupujem mojmu priatelovi 😉 tak ak tak napiste IP 🙂 ten liek je zazrak!!!sice tehotna niesom este ale priatel ma lepsie spermie tak verim a cakam na vytužene // 🙂

elleonor
11. kvě 2013

@grafia uz jsem to psala nahore, skoro po 3 mesicich 🙂

grafia
11. kvě 2013

@darazv Super ! To by bylo fajn, tak ten kontakt klidně pošli 🙂

grafia
11. kvě 2013

@elleonor jj, omlouvám se, jsem to přehlédla 🙂) 3 měsíce, to by šlo, my máme jít na další spermio v červenci.

domuska11
12. kvě 2013

@grafia my chodime k dr. Kocim, 9 mesiacov sme sa trapili v MT, mali sme ist na M/T, nakoniec sme nesli...momentalne si picha Manzel Pregnyl, pls nejake lieky a Profertil..urcite chodte k nemu, je to odbornik najvacsi v tejto diagnoze....

domuska11
12. kvě 2013

podla mna je najvacsia istota sa zverit Kocimu...aj ked je to dost financne narocne, ale mate istotu, ze ste v dobrych rukach ...

grafia
13. kvě 2013

@domuska11 Ani nevíš, jak moc jsi mě povzbudila !!! Opravdu moc děkuju !! Držím palce, ať vám miminko brzy ukáže svou přítomnost, sílu a odhodlání přijít na tento svět krásnými //.

domuska11
14. kvě 2013

@grafia Aj ja Vam drzim palce aby si mohla prezivat ten najkrajsi pocit-pocit byt matkou 🙂 ak nam niekto k tomu moze pomoct tak len Boh a Koci 🙂 drzkajte sa a hlavne vela sil 🙂

lenk
20. kvě 2013

Ahoj

Holky chtěla bych se svami podělit a i poradit., mému příteli v roce 2007 řekli že ma azzosperie , jenže po pár měs sem otěhotněla , ale v 8tt jsem potratila , a tet už soro po 5 letech od té doby jsem znava těhu. A byly jsme na sperimiogram tak se tam už spermie oběveli., sice málo ale sou. stalo se to některé ??? nebo jsem vyjímka. A pokud ano , donosila jste zdravé ditě? díky moc.