Azoospermie. Co s tím?

rcruella
24. srp 2007

Ahoj holky!!!

V úterý jsme byli na spermiogramu a ukázalo se, že manžel nemá žádné spermie. Objednali jsme se tedy do Pronatalu. Nevíme ale vůbec, co nás čeká. Máte někdo podobné zkušenosti?

martinaema
29. říj 2012

Ahojte, máme čerstvé výsledky hormónov. Manžel mal azoo zistenú vo februári, nasledovali urolog. vyš.-negat., usg - negat., kultivácie - negat, horm. profil - zvýšený FSH, znížený tst, LH v norme, zvýšený prolaktín - to sa nakoniec ukázalo ako chyba v odbere.
Druhý kontrolný odber na testosterón po mesiaci užívania kotvičníku je úúúúplne v norme. Teraz treba ešte spg, aby sme vedeli, či sa niečo zmenilo a dúfame, že nejaké potvory sa objavia. Sme v štádiu vyberania CAR - GinFiv alebo Ferticent.

domuska11
30. říj 2012

@martinaema super, my cakame na vysledky..este musiem ist k urologovi a andrologovi, horm.profil nam nebrali a nechapem preco..drzim palce nech sa nieco najde 🙂

domuska11
30. říj 2012

@martinaema kolko ste cakali na vysledky genetiky?

martinaema
30. říj 2012

@domuska11 my sme genetiku nemali, ani neviem, či potrebujeme, my už jedno dieťa máme prirodzene

sfera
31. říj 2012

Ahojte všetci! Tiež máme azoo a v pondelok ide MM na TESE a ja na odber vajíčok.Na tom by nebolo nič tak hrozné snáď nám to dobre dopadne ale jednine čo má zarazilo bolo, že manžel bude operovaný v jednej nemenovanej nemocnici a ja v CAR a preto si musíme zohnať človeka, ktorý to vlastne všetko absolvuje s nami!Zainteresovať do tak intemnej záležitosti ďalšiu osobu sa mi zdá ako zlý sen nášho zdravotníctva!a to len preto aby po Tese priviezol odobraty materiál do CAr.. Máte s tým niekto skúsenosť?

jarkalada
31. říj 2012

@sfera to slyším prvně, proč ho neoperují také v Caru??

sfera
31. říj 2012

To neviem akosi pochopiť ale vychádza mi z toho že pán doktor v car je zameraný len čisto na ženskú sterilitu,ale o takom niečom nás tiež mohol informovať dopredu! Predpokladala som že budeme spolu, normálne som sa z toho rozplakala, že to je akési celé na hlavu! Sestrička vravela čosi o možnosti prevozu sanitkou ale vraj sa na tu sanitku dlho caka tak si máme niekoho zabezpečiť! Ale koho ked my sme si to chceli nechať celé pre seba????
@jarkalada

monasek84
31. říj 2012

@sfera ahoj...to je nejake divne... to nejde prevezt jen tak "v ruce"... vsak to vam tam taky nemusi nic prezit.... to se mi nejak nezda... v jakem jste CAR?

sfera
31. říj 2012

Sestrička z andrologie povedala že v car dostaneme nejakú skumavku či nadobku s nejakým roztokom ktorý treba držať v teple toť vsio☹ nechápem to normálne mám chuť to vzdat!!a chodíme do CAR v KE

domuska11
1. lis 2012

@sfera prosim ta robili vam genetiku?? Pred operaciou ste brali nejake hormony, myslim manzel??? Nas to tiez caka :(

sfera
1. lis 2012

@domuska11 áno genetiku sme mali spravenu, všetko vporiadku. A hormony nebral ziadne,ani neviem či mal brať ,mám taký pocit že to naše CAR nejako nezvladlo, že sa proste sústredili len na mna a jeho vôbec neriešili!No žiaľ nevedela som že pán doktor sa sústredí len na mna v každom pripade je to naše 1. IVF a myslím že u nich aj posledné.

sfera
1. lis 2012

Este doplnim manžel mal hormony u urologa vporiadku

domuska11
1. lis 2012

@sfera pisala som si tu s babami, ktore pred zakrokom brali hormony...toto cakanie je hrozne..drzim silno palce, nech mate poriadny ulovok 🙂) kolko si ides dat vlozit vajicok? ako dlho vam trvalo schvalenie ziadosti??

sfera
1. lis 2012

@domuska11 schválená bola do mesiaca, a v pondelok idem estelen na odber, ale vkladat budeme asi len jedno uvidime po dohode s lekárom, brala by som aj dve 😉

domuska11
1. lis 2012

@sfera nam odporucili aj darcu, vy ste ako na tom?? Ostanes po vklade na PN?? Drzim silno palce a daj vediet ako dopadnete 🙂

sfera
1. lis 2012

@domuska11 nie nám neodporucali, vlastne mám taký pocit,že to nás lekár akosi odflakol, ale s MM sme sa o takej možnosti rozprávali tak ak nič nenájdu určite pôjdeme do darcu! Ja som na PN už od začiatku stimulacie Puregonom, pracujem na smeny a mám dosť stresu v praci tak som sa dala na oddych a po prenose ostanem až do kontrolného odberu. Vďaka určite dám vedieť ako sme dopadli 😉

radina
1. lis 2012

Ahojte, rada by som sa k vam pridala do diskusie 🙂 MM mal nic na spg. som v soku, lebo nedavno na ivf daco bolo. :(
A aj predtym, ale teraz u urologa nic. Bral sice antibiotika, ale neviem, ci to mohlo mat na to vplyv. Zistili vam pricinu preco ma muz azo?

prinzesz
1. lis 2012

@sfera ahoj, my sme to mali podobne, zijeme v cr a my sme nesli naraz na odber a M/T cize prevazala som dolezity material JA, jeho odoperovali ja som zbehla do caru kde mi dali specialnu nadobu na vzorky, v nemocke muza uspali a cakali kedy pridem s nadobou, ked som prisla hned zacali s operaciou a ja som cakala na chodbe.. o asi 20 min mi doniesli termosku /tak to to vyzeralo/ a ja som upalovala do caru.. brala som si taxik a taxikarovi povedala ze nesmieme max dolezity matros ze musi ist rychlo a velmi opatrne.. a splnil moje poziadavky.. na IVF som sla o mesiac neskor.. inac pre muza sla do nemocky segra.. jej sme to povedali a ona ho doviezla.. potom v nedelu dosli na navstevu a jej dcera vtedy 5 rocna chcela vidiet kde muza operovali.. celkom sme sa zasmiali.. ukazal jej brucho hehe...

domuska11
2. lis 2012

@radina ahoj, my cakame na vysledky genetiky a podla toho by mali zistit, ze preco asi..

martinaema
2. lis 2012

@radina atb významne ovplyvnia tvorbu spermií, to bolo prvé, čo sa urológ muža pýtal.
Môj mm mal zlé hormóny, ale kontrolný spg sme ešte nemali, aj ked hormóny sú už o.k.

radina
3. lis 2012

@domuska11 ahoj, nam genetika nezistila nic ....zistil nam to az endokrinolog. cize pricinu mame, toho velmi zleho spg. , ale bohvie co sposobilo tu nulu teraz posledne. 😖

radina
3. lis 2012

@martinaema aj u nas je problem z toho endokrinol. hladiska. cize mm este testuju v tomto smere. Obavam sa, ci sa nam niekedy podari otehotniet, lebo myslim, ze do kvality spermie nikto nevidi, aj ked sa vyberie cez icsi.

sfera
3. lis 2012

Ahojte dievčatá, chcela by som rada, bude MM po M/T schopný na druhý deň odšoférovať cca 30 km domov???

jarkalada
3. lis 2012

@sfera ahoj. Právě jsem se zeptala a prý by měl být schopný řídit. První den to teda hned po tom zákroku bolí, a je oblblej po narkóze, ale druhý den už v pohodě chodil a tak, jen to samozřejmě bylo nepříjemné a svědila ta jizva 😎

domuska11
26. lis 2012

Babule, prosim Vas, cakame uz len na genetiku, Hp nam prisiel dnes a je uplne v poriadku, doktor sa vyjadril tak, ze nevidi dovod podla vsetkych testov preco mi cez Mese/ Tese nemali nic najst..ja sa stale bojim genetiky. Ak je HP v norme mysliete, ze by sa zla genetika odzrkadlila na HP?? Resp. ak ste mali dobru genetiku mali ste dobry ak HP a naopak?? Dakujem 🙂

prinzesz
26. lis 2012

@domuska11 bohuzial genetika s HP nema nic spolocne, my sme mali zlu genetiku ale HP vyborny takze drzim palce

domuska11
26. lis 2012

@prinzesz a na genetike Vam co zistili??

prinzesz
27. lis 2012

@domuska11 to iste co katarinak, tz. mutaciu genu cystickej fibrozy, tz. ze muzovi zanikli, zrastli neviem co presne tie chamovody /to je to cez co idu spermose von/ a tym padom jeho ejakulat je bez jedinej spermie.. ale zaujimave je ze v mladosti teda okolo tej 20tky to bolo v pohode, este aj v 36 to bolo ok a potom sa to zacalo kazit.. takze ma asi nejaku odlahcenu verziu 😀 ale nie robim si srandu.. neviem ako je to mozne.. ale vraj je to najcastejsia pricina neplodnosti u muzov..

domuska11
28. lis 2012

@prinzesz ja sa skor obavam, ze ma mutaciu chromozonov- taku, ze sa spermie nevytvaraju vobec, cize je to geneticka vada ...volala som na genetiku a este nemaju ziadne vysledky, utesila ma tym, ze keby tam bola zavazna chyba uz davnejsie by nam volali a vobec by ziadne testy nerobili dalej,, cize musim iba cakat..a vy ste ako potom postupovali dalje, isli ste na operaciu???

domuska11
28. lis 2012

@domuska11 uz som si kula tvoj profil a vidim maleho Miska..taze sa Vam to podarilo?? 🙂