Azoospermie. Co s tím?

rcruella
24. srp 2007

Ahoj holky!!!

V úterý jsme byli na spermiogramu a ukázalo se, že manžel nemá žádné spermie. Objednali jsme se tedy do Pronatalu. Nevíme ale vůbec, co nás čeká. Máte někdo podobné zkušenosti?

baronek
13. zář 2010

@kkamca o tom jsem přesvědčená, že se mezi chlapem a dítětem utvoří pouto, i když nejsou pokrevní příbuzní. Pár takových lidiček znám 😀

kkamca
13. zář 2010

@baronek Máme v rodině..a jako musím říct,nikdy by mě to nenapadlo,že tomu tak je.Tajej to,a fakt kdyby mi to neřekla,nevěděla bych.A hlavně on se chová k dvojčatům bezvadně..jako kdyby byly jeho a nikdy sem od něj nic neslyšela.
Si myslim,že to taky musí být trochu v tom chlapovi.A chlap má děti fakt rád. 🙂

baronek
13. zář 2010

🙂 @kkamca ono taky vždy záleží na situaci 😉 Jdu ležet 🙂 Dobrou

kkamca
13. zář 2010

@baronek DOBROU.

jerry3
13. zář 2010

@kkamca
Priateľ bol asi 3 krát na spermiograme, ani raz mu nenašli žiadnu spermiu. A na liečbu už nechce ísť nakoľko už má "svoj vek" a nechce čakať na nejasný výsledok možnej liečby...

kkamca
14. zář 2010

@jerry3 My jsme byly dohromady asi 5-6 krát nepamatuju si přesně..Ale vždy něco měl.Až letos jsme přišly na to,že se to zhoršilo až na AZOO,sama jsem zvědavá jestli až půjde na kontrolní spermio,jestli to nebude lepší. 😎 Kdoví..
Tak nás jinak věk tolik netlačí..34 není tolik,ale já moc nechci -už dál čekat.Čekáme přes 4 roky---

A jinak DOBRÉ RÁNO VŠEM!!! 🙂
Jsem musela dnes vylézt brzy,pže chlap se jel podivat do těch dolů,jestli náááhodou neotevřeli a klučika musim do školy odvést já.To je nezvyk..
Pěkně mě pobolívá břicho na mchu aji sem klesla..
Baronku ty už se červenáš?Vyšlo ti to jak si měla v plánu?

baronek
14. zář 2010

@kkamca Dobré ránko, já už mám MS za sebou, tak jak jsem chtěla to nevyšlo, toho citrónu jsem snědla asi málo 😎 ale stanou se i horší věci, třeba tu krev nebudou chtít dělat, jen ultrazvuk 🙂 Musím říct, že mám docela nervy a to u mě nebývá zvykem 😢

jerry3
14. zář 2010

@kkamca
Priateľovi nenašli ani jednu, ale u neho je to trochu iné nakoľko v minulosti prekonal vážnejšiu chorobu a kvôli nej bral dosť vysoké dávky horm. liekov. Priateľ bude mať o pár rokov 40 na krku a čakali sme na bábo 7 rokov, pre nás oboch to bude naše prvé... 😉

baronek
14. zář 2010

@jerry3 nám taky nenašli ani jednu ☹

jerry3
14. zář 2010

@baronek
Ako som už pred tým písala, priateľ prekonal dosť vážnu chorobu (vlastne nikdy nebude celkom zdravý), a kvôli tej chorobe bral veľmi vysoké dávky horm. liekov takže príčina zaniknutia je spôsobena tou chorobou...

baronek
14. zář 2010

@jerry3 někdy je ten život na dvě věci 😠 A jdete tedy do dárcovství? A kdy začínáš stimulovat?

jerry3
14. zář 2010

@baronek
Nič sa nedá robiť, áno ideme do toho darcovstva (aj keď nie každý má v tomto pochopenie). Mňa teraz ešte čakajú 2 injekcie kvôli endometrioze, potom idem na kontrolnú laparoskopiu a lekár povedal že mi hneď pri nej aj stimuluje vajcovody, tipujem že to bude niekedy v priebehu novembra. Takže neviem presne kedy nás pošle do toho centra či kam sa to vlastne má ísť... Nemám s tým skúsenosti, celý tento proces zažívam prvý krát.

baronek
14. zář 2010

@jerry3 držím pěsti 😎

jerry3
14. zář 2010

@baronek
Ďakujem, dúfam že to už budem mať čoskoro z krku. Ak sa môžem opýtať Ty s tým máš nejaké skúsenosti??? Budem len rada ak mi niekto poradí čo všetko sa musí pri tom podstúpiť

baronek
14. zář 2010

@jerry3 My vlastně začali chodit do Artu v červnu, takže jsme na začátku jako vy 🙂 V Artu nám udělali další spermiogram, udělali mi základní vyšetření, vzali nám krev na pohlavní choroby a žloutenku ☹ pak nás poslali na genetiku, to jsme čekali dva měsíce na objednání a 17 dní na výsledky. Dneska jdeme k urologovi a na další kontrolu v Artu, tak odpoledne budu chytřejší a doufám, že nám řeknou jen dobré zprávy 😲
Do konce roku bych chtěla alespoň jeden pokus IVF - ICSI. O mimčo se pokoušíme už dva roky a teď mě docela mrzí, že jsme to nezačali řešit dřív, takhle jsme přišli o jeden rok snažení 😖 Ale jak jsem už psala, je to prostě osud a s tím nic neuděláš 😉

jerry3
14. zář 2010

@baronek
My sme boli v 2005 priamo v Centre asistovanej reprodukcie vtedy priateľ ešte mal nejaké tie spermie... Mali sme ísť o polroka tam znova, len ten lekár sa akurát vtedy zabil takže sme tam nakoniec nešli. Potom sme začali staviať dom, tak sme to znova odsunuli, a teraz sme to už chceli doriešiť do úplného konca a takto to celé dopadlo. Ja som začala s vyšetreniami v máji a mám za sebou HSG a tu laparoskopiu. Ja dúfam že začiatkom nového roka tiež podstúpime umelé. Ako hovoríš je to osud... Kedy sme v tom 2005 boli múdrejší tak by som tlačila priateľa aby si dal zmraziť tie spermie keď ich ešte mal... Ale čas sa už naspäť vrátiť nedá... 😒

baronek
14. zář 2010

Ahoj holky, tak dneska to dopadlo v Artu docela dobře 😀 U manžela nepřišli na to, proč nemá spermie, ale všechna vyšetření máme v pořádku. Zkusíme spermijky získat operačně 🙂 Teď musím počkat na další MS (já věděla, že to musím oddálit, což se bohužel nepovedlo) a pak hned začínám stimulovat 😉 Umělé oplodnění zkusíme v každém případě, a když nenajdou spermijky, tak dáme dárcovské 😉 manžel to před doktorem řekl sám, což mě překvapilo, protože na tohle téma jsme se ještě nebavili 😅 Jen jsem netušila, že celý proces trvá 5 neděl 😝 Až to dostanu (1. až 2. den), tak jedu do Artu bez objednání na nějakou injekci, tam mě objednají na 14. den od začátku MS, kde dostanu léky na stimulaci, pak se jde 2x na kontrolu, pak odběr a následně transfer 😅 Máme si připravit 35 tisíc a je to 😎 Jsem nadšená jak malá holka 😀 😀 😎

andika10
14. zář 2010

@baronek sorry žwee sa vmiešam, ani MM nemá žiadne spermie, použili sme darcovské a už máme 2 ročné detičky doma, vždy je to lepšia alternatýva ako adopcia

baronek
14. zář 2010

@kkamca Ta mutace, co máme je opravdu v pořádku, má ji prý každá druhá a není to na závadu, vlastně to vůbec neřešil, musela jsem se na to zeptat 😀 Ke genetice nám pouze řekl, že je všechno v pořádku 🙂

baronek
14. zář 2010

@andika10 Tak to moc gratuluju 😀 Já jsem taky radši pro dárcovství než pro adopci a jsem ráda, že to manžel vidí stejně 😅 Je super, že ti dají dotazník, kde se popíšeš, aby mohli vybrat dárce s podobnou charakteristikou 🙂

andika10
14. zář 2010

@jerry3 iba ten nemá pochopenie pre darcovské spermie kdo do toho nevidí, vždy je to lepšie ako adopcia, naše už majú 2 r. a téma že nie su biologicky manželové sa u nas uzatvorila, proste su naše a hotovo

andika10
14. zář 2010

@baronek ano dajú ale napriklad obydvaja su skôr na moju rodinu, obaja blonďaci modrooký manžel čiernovlasý 🙂 hnedooký

baronek
14. zář 2010

@andika10 To nevadí, ať naše mimi vypadá jak chce, hlavně že bude tady s námi 😎 Já jsem tmavá blondýna, manžel hnědé vlasy a když budeme mít černovlasé děti, tak budou prostě po mém tátovi, protože ten je jak cikán, obzvláště v létě 😀

andika10
14. zář 2010

@baronek 🙂 hlavne že ich porodíme a vychováme mi, Ja to neplánujem ani deťom povedať

baronek
14. zář 2010

@andika10 já bych jim to taky neřekl, vždyť v rodném listě mají vás dva a tím to končí 🙂

baronek
14. zář 2010

Jo a víte co mi řekl manžel? Ten urolog mi povídá, že 40 % chlapů vychovává děti, které nejsou jejich a ani o tom neví, tak to máte vlastně jedno ☹ Tím ho asi dost šokoval, ale mělo to jasný přesvědčovací účinek 😎

andika10
14. zář 2010

@baronek to je veru tak, MM hovoril že budeme mať aspoň mudre deti, lebo na darovanie spermii chodia vysokoškoláci 🙂 a ešte raz keď som sipozerala kočíky tak mi povedal, že deti máme ešte v mrazničke a ja už kočík pozerám 🙂 bolo mi dosmiechu aj doplaču 🙂

baronek
14. zář 2010

@andika10 No u nás budou samozřejmě děti chytré po mně a krásné po manželovi 😀 Takhle jsme si to celou dobu plánovali 😅 🙂 😎

andika10
14. zář 2010

@baronek 🙂 🙂

baronek
14. zář 2010

@andika10 A zkoušeli jste získat spermie operací? Nebo to u vás nepřipadalo v úvahu? nemusíš samozřejmě odpovídat, jestli nechceš 😎