Azoospermie. Co s tím?

rcruella
24. srp 2007

Ahoj holky!!!

V úterý jsme byli na spermiogramu a ukázalo se, že manžel nemá žádné spermie. Objednali jsme se tedy do Pronatalu. Nevíme ale vůbec, co nás čeká. Máte někdo podobné zkušenosti?

katy2
3. pro 2007

murasek, na m/t ideme v januari, spolu s odberom vajicok... U nas sa to robi v jeden den, v dvoch roznych centrach, tak je to nervak, ci sa stihnu preniest do hodiny spermie... Stimulovat zacnem v januari....

mikulka
3. pro 2007

Aha, to tedy nevím, proč je to kvůli PGG delší, když se to dělá po odběru vajíček v rámci prodloužené kultivace. Výsledky musí být hned, aby ti stihli zavést embryjka. Ale pokud u vás není PGD vyloženě nutné, tak je fakt rozhodnutí na tobě.

Katy, neboj, spermijky stačí dovést 😉 Jistě s tím mají zkušennost.

lendulka007
3. pro 2007

Murasku, moc držím palečky na T/M. Uvidíš, tam toho bude. A určitě nás nezapomeň informovat. My jdeme příští týden na kontrolní spg. Tak jsem moc zvědavá, jak dopadneme.

rcruella
autor
5. pro 2007

Ahoj holky. Díky za podporu, ale manža nejde na T/M, ale na odstranění varikokely. Pak musíme 3 měsíce počkat, po těch 3 měsících se objednat na krev (opět hormonální profil) a spermio. Pak se rozhodne co dál. Jestli se spermíci začali vytvářet nebo ne.

oskarka
5. pro 2007

Ahoj rcuruello, drzim Vam pesti, aby operace byla uspesna. Muj manzel jde taky na odstraneni varikokely, a to pristi tyden. Jakym zpusobem to budou Tvemu manzelovi delat?

mikulka
5. pro 2007

Holky, držím pěsti.
Oskarko, moc tě zdravím 😉

oskarka
5. pro 2007

Ahoj mikulko, ráda Tě vidím a též Tě zdravím. Jak se daří? Někde na jiné diskusi jsem četla o Tvých problémech v práci - to je teda děs!

mikulka
5. pro 2007

ano, už jsem ale dala výpověď - včera. Už to nešlo. Mám dvouměsíční lhůtu, tedy do konce února, ale mezitím bych chtěla stihnout KET 🙂

oskarka
5. pro 2007

to je dobře, žes dala výpověď, takové terorizování je neúnosné.
přeji nám oběma v lednu hodně štěstí při KET🙂
včera jsem se dozvěděla, že bratranec čeká s přítelkyní miminko (v červnu), přeju jim to, ale závidím a je mi líto, že někomu to jde jako po másle a někdo si tolik vytrpí a propláče....
a co cukroví, už pečeš?

mikulka
5. pro 2007

Ano, já také vždy trošku závidím a chvíli jsem z toho smutná, i když zároveň to přeji...
Cukroví mám tři druhy. ještě budou dva. A pak hurá na dovču 😉

oskarka
5. pro 2007

Téééda, já ještě nemám nic upečeno, ale dneska už bych mohla začít.
Byla jsem minulý týden v horečkách, dneska je mi konečně trochu lépe, i když k totálnímu uzdravení to má ještě hodně dalekko. Ovšem příští týden jsem od středy do neděle ve Vídni, a tak chci být fit.

rcruella
autor
6. pro 2007

Oskarko, včera šel na sál kolem půl jedenácté a v půl třetí odpoledne už mi psal SMS, že se probral z narkózy. Dělali mu to v Krči - to nám doporučil Dr.Sobotka z Pronatalu. Tam to totiž dělají laparoskopicky a mají s tím letité zkušenosti. Večer jsem byla za ním na návštěvě. byl na JIP, ale to je prý po operaci normální. V bříšku má 3 dírky a je celý oranžový od desinfekce, ale jinak vypadal spokojeně. Jediná abnormalita je, že čůrá zelenou vodu. 😖 Zítra už by ho měli pustit do domácí péče. Pak nás čeká měsíc doma se sexuální abstinencí. Ale je to pro dobrou věc, tak to nějak vydržíme. A kam jde Tvůj manžel na zákrok?

rcruella
autor
6. pro 2007

A k tomu cukroví jen dodám, že taky ještě nic nemám. Jsem ostuda. Za normálních okolností už bych měla minimálně pracny, rohlíčky a linecké.

oskarka
6. pro 2007

Ahoj Rcruello, manžel též chodí do Krče a budou mu to dělat tam (příští pátek, ovšem já jsem až do soboty mimo republiku, ale říkal mi, že mu to nevadí...). Jojo, dělají to laparoskopicky, ale i normálně otevřenou operací a sklerotizací. Ta poslední varianta čeká nás, protože už v dětství manžel prodělal otevřenou operaci varikokely, což se dle primáře nedoporučuje dělat znovu. Proto to teď udělají tou nejšetrnější a účinnou metodou.

lendulka007
7. pro 2007

K. bett kde jsi?? Už jsi tu dlouho nebyla. Příští týden ve středu jdeme na ten nový spg, dám vědět, jak jsme dopadli. A co vy, něco nového??

k.bett
9. pro 2007

lendulka007:
Ahojky, jsem tu ...Vždycky sem nahlídnu a čtu si příspěvky, teda je pravda že jsem tu ted par dní nebyla.
Tak to dej určutě vědět jsem zvědavá...budu držet pěstí ať je to co nejlepší a bude, tomu věř!!!
U nás vše při starém, mimi žádné 🙂)
My až zase v unoru začnem zase aktivně docházet co CARu, popravdě moc se mi do toho nechce nanovo, ale tak máme to předběžně naplánovaný to zas přijde až se začne zase něco dít..

murasek
12. pro 2007

rcruello, to je dobre, ze to ma uz za sebou, tak si ted hezky v klidu uzivejte vanocni pohodicky 😉 manza jde zitra na T/M, pak vam pisnu, jak jsme pochodili a jak moc byl statecny 😕

rcruella
autor
12. pro 2007

Ahoj Oskarko. Tak jak se manža chystá na operaci? Ten můj měl nástup 3.12. v pondělí a v úterý ráno ho měli operovat. Tak tam jel a oni ho zase pustili domů, že až ve středu. To pondělí a následně i úterý vůbec nekomunikoval. Bylo na něm vidět, že má strach. Ve středu ráno ho hned operovali a pak ho převezli na JIPku. To je prý po operacích normální. Hned večer mě za ním pustili. Nic nesměl jíst, jen pít. A ani kouřit, na to si stěžoval nejvíc. Byl celej oranžovej od desinfekce a čůral zeleně. Ale jinak vypadal moc spokojeně. Měl na sobě nějaký bílý punčochy až pod zadek. Smála jsem se mu, že vypadá jak z travestie show. No a v pátek, hned 2 dny po operaci, ho pustili domů. Teď už je v poho. Má 3 dírky v bříšku. Jednu v pupíku - ta je největší a dvě u jizvy od slepáku - ty ani nestojí za řeč. Tam má jen 1 steh na každé. Musí si dávat pozor na pohyby, jak se zvedat z postele a když sedí, tak ho ty jizvy ještě bolí. Ale jinak v poho. Zítra jedeme na vyndání stehů. To bude taky akce jak blázen. Kdyby ses chtěla na něco zeptat, klidně napiš.

k.bett
12. pro 2007

lendulka007:

Ahojky tak co jak jste dopadli na kontrolnim spg?
Máte uz vysledky?¨
Jsem stráááásne zvedava, drzim palce at jsou ok nebo aspon lepsí i to je pokrok.

rcruella:

tak to nejspis manzu ceka taky(spg se sice zlepsuje-mnozstvi i pohyblivost)ale morfologie byla zatim porad 0. Tak to mu radeji ani číst nebudu...abych ho nák nevystresovala jeste pred dalsim spg a nebylo to zas na prd.🙂)
Ale super popsane aspon ja vim jak to probiha..Parada. 😉 🙂

lendulka007
12. pro 2007

K.bett:
tak jsme na 0 opět, co se dá dělat (2 spermijky tam byly, takže se aspoň vytváří, ale výsledek je stejný). Máme už domluvenou T/M na začátek února. Takže zase budeme čekat, ale už to nejsou 3 měsíce.
A kdy vy jdete na kontrolní spg??

k.bett
14. pro 2007

lendulka007:

No vidíš 2 spermijky, tak to je nadeje....vzdyt k oplodnení stačí jedna jediná.. 😉

My jdeme na kontrolni tak v lednu-unoru to budou 3 měsíce od návštěvy u androloga a od 1IVF neuspěšnýho a pak se uvidí.Sice máme naplánované IVF+ICSI na unor ale asi se domluvime tak na brezen duben...to budem vědět jak jsou na tom spermijky a v klidu zacnu stimulovat atd...tak to tak nák vyjde.(to bych mela jet jeste do tech lázní na cely měsíc před IVF aby to bylo cpo nejlepší...no ale měsíc??To je na palici 🙂) )

murasek
14. pro 2007

ahoj vsem, tak hlasime, ze mame T/M vcera uspesne za sebou, manza je v pohode, nic moc velke bolesti. Byla jsem na pooperacnim pokoji a smal se a chtel jeste jednou, kontrola hnekd druhy den rano, pousteli ho cca po 1,5 hodce se mnou pryc. Na bolest dostal ibalgin a v pohode jsme to zvladli, mela jsem z toho vetsi hruzu, ale je to muj hrdina 😀 Drzim ostatnim palecky a nebojte se!!!!

lendulka007
14. pro 2007

Murášku, tak to je super, že už máte po T/M. A našli toho hodně?? Kdy začínáš se stimulací??

Nakonec jdeme na T/M až 27.2., byla jsem z toho moc smutná, ale prostě manžovi se ten předešlý termín nehodil. A sjednotit mého manžu s dr., byl docela silnej oříšek. Takže já tak začnu se stimulací v březnu. Takže k.bett, možná půjdem do toho společně.
K.Bett, ty chceš jet do lázní?? Ty nechodíš do práce? Vždyť problém není u tebe? Celý měsíc bych asi nevydržela.

k.bett
14. pro 2007

lendulka007:

Tak to s tím sjednocením muže a doktorů jsme na tom stejně, naštěstí si to vždy manža nák zařidil...párkrát jen na takových těch konzultacích a mojich UZ vyšetřeních bohužel nebyl. ☹

No já nechci, bylo mi to nabídnuto že je tu ta možnost ale rozhodnutí je na mě. Měsíc je moc dlouho ale prý se člověk vnitřně uvolní a přijde trochu na jiné myšlenky. Myslím že mi to bylo nabídnuto i právě proto. Sice není u mě problém ale takový to psych. srovnání potřebuji(spíš jsem potřebovala a teď si myslím že by mě naopak rozhodily ty lázně, nevím) 😅

Já nechodím do práce. Pomáhám manžovi jak můžu, takže jako bych pracovala..Ale od ledna nastupuji. Doma mě to moc neba, ne že bych neměla co dělat ale mám rada komunikaci z lidma atd. Mít takové ty pracovní starosti atd. 😉 🙂

k.bett
14. pro 2007

lendulka007:

a s tou stimulací v březnu. Asi to tak vypadá že to budem mit tak nák nastejno. Tak to dej ještě vědět jak to bude, jestli do toho půjdem společně. 🙂 Já ještě sama nevím, ale asi si to tak prodloužíme...Tělu to naopak prospěje, delší pauza... 🙂 🙂 🙂

lendulka007
15. pro 2007

k.bett: ještě to musím propočítat dle ms, ale vypadá to opravdu na konec března. Zkouším to ještě uspíšit, napsala jsem dr., tak uvidím. Ale ona určitě nebude chtít nic dělat a ani dávat žádosti na pojišťovnu bez výsledku T/M. Ale neházím flintu do žita a počkám, co napíše. Protože jako na potvoru budu v té době T/M na začátku cyklu. Tak jsem si myslela, že bych mohla začít rovnou se stimulací nebo holt budu muset počkat, a to by pak bylo na konci března. To si ještě napíšeme.

k.bett
16. pro 2007

lendulka007:

taky přesně ještě nevím ale až budem vědět určitě si napíšem co a jak u které.

Já myslela že to T/M se dělá po stimulaci nak max. 2 dny před ET...Aha tak to jsem zas nák mimo.An nevím kde to dělají. Ještě jsme to s dr. neprobírali tak nevím co a jak s tím. Já jen doufám že to nemá náky dlouhodobější následky..Jinak jsem zvědavá jestli nám to vyjde.!!! 🙂

lendulka007
16. pro 2007

K.bett: dělá se to normálně v Gennetu. A většinou se stimulací začíná až po té operaci. Vím, že některé holky psaly, že T/M dělali ve stejný den jako OPU, ale G. to takto nepraktikuje. Prostě chtějí vědět, že se to zdařilo něco získat a potom začínáš se stimulací. Takže se vše protahuje. Prostě kdyby tam nic nebylo, tak aby tě zbytečně nestimulovali. Asi nějakou logiku to má. Mám jednu kamarádku, už jsou po T/M a dokonci už měla tuto sobout ET. Tak jsem na ně moc a moc zvědavá.
Myslíš, že vás T/M taky čeká? Vždyť už máš po 1.IVF, kde vám vzali spermijky???

k.bett
16. pro 2007

lendulka007:

Aha tak ted už tomu rozumím, no máš pravdu je to logické.

To mám, manžel spermijky má ale hoooodně špatný, morfologie 0 takže nejsou schopný oplodnit vajíčko, museli jsme mít ICSI navíc. Tvořej se má jich čím dál tím víc ale ta morfologie je důležitá ze všeho nejvíc. Oni se mu vytvoří ale než stačej dozrát tak se zkazej takže smůla. Tak nám bylo doporuceno toto (brat vitamíny a po 3-6 měs. kontrolní spg (už nejmín 4.) a pokud to s morfologií nepohne tak T/M) No a taky muži bylo řečeno že pokud se nám vyvíjeli 3 a z toho to jedno pokračovalo i další den ve vyvoji tak už by měla byt chyba jinde, že jak ta spermie to vajíčko oplodní a pokračuje ve vývoji tak že by se mělo začit hledat u ženy proč se nechytlo. Já jsem po všech stránkách zdravá, ještě nemáme genetiku ale tam by to mělo být taky ok. Jenže možná šlo tenkrát o to že jsem 5 dní před ET byla na tom hoooodně špatně a manžel taky a ten den i spermijky byly o dost horsí než kdy předtím. Tak možná to bylo tím ten stres a nemoc (byla jsem tak oslabená že jsem hned někde chytla chřipku a měla jsem teploty atd. Prostě všechno jako naschvál. No ale nebudu se vymlouvat na tohle, prostě spermijky jsou ale v takovém stavu jako by nebyli. I kdyz doktoři říkají že pokud aspoň náký jsou tak je to vždycvky dobry...To jsem se rozpovídala...

Tak to jsem taky zvědavá...dáš pak vědět jestli se zadařilo? A co její manžel jal se cítí po tom T/M, nevíš?

k.bett
16. pro 2007

Vím že je to tu téma Azoospermie, ale jednou jsem tu chtěla s něčím poradit a narazila jsem tu nák na tebe tak sem obcas zavítám...doufám že to nevadi.I když s těma výsledkama jsme na tom stejne tak.....☹ 🙂 .