Azoospermie. Co s tím?

rcruella
24. srp 2007

Ahoj holky!!!

V úterý jsme byli na spermiogramu a ukázalo se, že manžel nemá žádné spermie. Objednali jsme se tedy do Pronatalu. Nevíme ale vůbec, co nás čeká. Máte někdo podobné zkušenosti?

simona80
12. dub 2011

@pitrisek26 vidíš - nejsi jediná komu se nezdají výsledky spg ve zlíně.... a nenašli náhodou leukocyty v spg?

Kačko já kdybych se doktora nezeptala na M/T tak mi o tom snad ani sám neřekl...

lucishek007
12. dub 2011

@simona80 tak k nám se chovali zatím moc hezky a když 2x potvrdil spermiogram 0spermií v ejakulátu tak sme ani nepochybovali o tom, že by to bylo jinak... tak nevím

lucishek007
12. dub 2011

@kacula87 tak nám zatím včera brali krev na testy a 9.6. jdeme na genetiku takže ještě vůbec nevím kdy půjdeme

simona80
12. dub 2011

no my byli na testech koncem června a na genetiku jsme šli v září...
Luci i my z nich měli z počátku dobrý pocit a nepochybovali jsme o ničem. To přišlo až časem. Měli jsme např. domluvenou schůzku (a nejen my) s doktorem - když už ti první objednaní čekali víc jak hodinu přes termín tak sestra volala a doktor byl v Praze - zapomněl na konzultace... Když potom vyšetřoval dodatečně manžela tak to bylo takové rychlovyšetření... za 5 min byl venku z ordinace - nic mu neřekl... Podotýkám že z podkladů stejného vyšetření našel Kočí ten manželův problém...

lucishek007
12. dub 2011

@simona80 tak my začínali řešit první problém u partnera. konzultace s urologem a prohlídka partnera trvala docela dlouho. teď nám vzali krev na ty další vyšetření. tak čekáme co nám na té genetice řeknou.

kacula87
12. dub 2011

@lucishek007 Aha Luci tak vy jste v začátcích a jak vám vyšel SPG? Přítel má už všechna vyšetření hotová a já jen jdu asi za 14 dní na genetiku no pak stimulace a MESA/TESE + ICSI. Ale ještě předtím jde přítel 2.5. na další a poslední SPG kdyby náhoudou tam něco měl 😒

kacula87
12. dub 2011

Jo a genetika je hodně důležitá sice neříkám byli tu i holky co chlapy měly genetiku dobrou a nenašli tam nic ale to jsou prý světlé vyjímky, že většinou když je dobrá genetika tak tam něco je. 😲

kacula87
12. dub 2011

@simona80 Simi moc dobře znám ten pocit kdy tě objednají na konzultaci jednou za několik měsíců a ty prostě se už nemůžeš dočkat co ti zase novýho k tomu řeknou a najdenou oni na tebe zapomenou to by mě mrsklo!

lucishek007
12. dub 2011

@kacula87 jj my sme na začátku všeho... no nám spg vyšel dvakrát úplná 0... přítel byl už u urologa, včera nám oběma brali krev na potřebné testy, 9.6. jdeme na genetiku a pak budeme plánovat co dál teda.

lucishek007
12. dub 2011

@kacula87 tak já doufám,že problém je jen v tom, že ty spermijky tam někde jsou jen se jim z tama nedaří ven...

kacula87
12. dub 2011

@lucishek007 Luci tak to máme úplně to stejné dvakrát SPG O spermijí a ta genetika až tak za dlouho to je strašný taková čekání, že? No my už to táhneme od října 😒 . A co vám řekli jako možný důvod třeba ten urolog?

kacula87
12. dub 2011

@lucishek007 Tak v to já taky doufám Luci už přes půl roku a ta operace je pro mě jeden velký otazník - jak to dopadne?! 😲

lucishek007
12. dub 2011

@kacula87 je to hrozné, čekat tak dlouho s obavama co ti tam řeknou... tak u nás je důvod jasný. přítel měl cca před 3rokama příušnice se zánětem na varleti a to je důvod jeho poškození. i ten urolog říkal, že tam bude ten problém. dělal ultrazvuk a říkal, že tam je to nějak zůžené a že to jedno varle je větší a jediný způsob jak to teď uplně rozseknout a zjistit jestli tam něco je nebo není je prostě operace M/T a to nám řekli zrovna. i můj gynekolog to říkal když viděl první spg a druhý vyšel uplně stejně ...

lucishek007
12. dub 2011

@kacula87 taky sme v očekávání co bude a nebude... jen doufám,že se nenajde žádný problém ještě u mě

kacula87
12. dub 2011

@lucishek007 Aha? hm on se nás taky ptal doktor jestli neprodělal přítel příušnice nebo zarděnky ale přítel když byl malý tak byl očkovaný takže nic takového neměl nebo aspoň by neměl mít. My prostě důvod absolutně nevíme máme všechno v pořádku všechna vyštření komplet ale porstě bu´d jsou ucpány chámovody nebo jak říkáš se jim prostě nějak nechce ven?????A jak dlouho se pokoušíte o mimi

lucishek007
12. dub 2011

@kacula87 no tak přítel měl jít na spg zrovna po prodělání příšnic jenže se na to vybodl a pak to takhle dopadlo. pořád sme doufali, že to bude ok... ale byli sme vyvedeni z omylu. i urolog nám zrovna řekl, že příušnice v tak pozdním věku u chlapa je to nejhorší s prominutím svinstvo co chlapa může potkat... snažili sme se přes rok a půl a můj gynekolog věděl o nemoci přítele proto sme byli zrovna poslaní i na spg ať se zjistí co a jak... a bohužel se potvrdilo,že tam chyba je.

pitrisek26
12. dub 2011

holky můžete mi dát kontakt na toho dr. Kočího 😉

pitrisek26
12. dub 2011

holky a co se děje u urologa? On mu bere spg a krev, jo?

kacula87
12. dub 2011

@lucishek007 To je opravdu blbé mít v dopsělosti příušnice no a tohle právě dělá ten taky s prominutím bordel ve spermijkách. Škoda, že věda není zas až tak dopředu, že by z každýho muže vycucla aspň pár spermijek

kacula87
12. dub 2011

@pitrisek26 U uorloga mu zkontroluje varlata prohmatá je i penis, ultrazvuk, potom vyšetření jeslti má v pořádku prostatu to je takové nepříjemné ptž mu do konečníku strčí prst a prohmatá ale dá se to vydržet ten můj princ to zvládl jsem na něho hrdá jo a ještě moč. to je vše krev mu ani nebral.

kacula87
12. dub 2011

@kacula87 Teda tak jsem to měli teda my ve FN Olomouc nevím jestli to někde dělají jinak.

pitrisek26
12. dub 2011

nemůžete mi poradit nějaké dobrého urologa ve zlínském kraji?

lucishek007
12. dub 2011

@kacula87 no právě, a nás to hold potkalo ☹ ale pořád se uklidňuju tím,že v té tkáni něco musí přece být.... nevím, nechci myslet na nejhorší... ale hrozně se bojím... všeho se strašně bojím

lucishek007
12. dub 2011

@pitrisek26 partnerovi dělal teda ultrazvuk a strašně moc otázek na něho měl ohledně zdraví a nemocí. spg nám dělali před tím. jinak my sme byli u primáře Hynčici

pitrisek26
12. dub 2011

@lucishek007 a ten primář je z kama?

kacula87
12. dub 2011

@lucishek007 Luci moc dobře znám tvoje pocity i já je mám, my teda hrozně doufáme a věříme, že se tam něco najde ale musí se člověk připravit i na nejhorší někdy se tam holt nemusí nic vyvíjet vůbec, ale já myslím, že už budeme co nevidět těhotné!! 😀

kacula87
12. dub 2011

Holky a vy jste odkud všechny až někde Zlín, Praha a tak, že?

simona80
12. dub 2011

v podstatě stejná vyšetření prováděl i Kočí - pohmat + uzt vyšetření varlat; utz vyšetření konečníkem, k tomu kompletní HP a spg.
Nechci prudit - ale pan primář Hynčica nepoznal obyčejnou varikokelu - taky info od holčiny ze Zlína....

Já jsem kočímu posílala komplet podklady emailem a v podstatě se mnou diskutoval po emailu než jsem se definitivně rozhodla že k němu půjdeme na konzultaci. A netajil vůbec žádné informace - na rovinu řekl co si myslí a to tak opravdu bylo. mrkni na www.andromeda.cz
nebo se zkus podívat na video - dávala jsem ho na 205 nebo 206 stranu...

Já jsem od Zlína

lucishek007
12. dub 2011

@pitrisek26 ten je ze zlína z baťovky. akorát sem slyšela že je u něho dlouhá čekací doba a ikdyž jsi objednaná tak čekáš, ale my to měli na klinice ve zlíně (tam jezdí 1x za měsíc) a hned podle objednání sme i šli na řadu

lucishek007
12. dub 2011

@kacula87 jj proto jsem tady, že někdo to bude prožívat se mnou... taky se snažím připravit na tu horší možnost ale doufám,že se to nestane... jejda už abysme obě ty rarášky malé čekali 😉