Azoospermie. Co s tím?

rcruella
24. srp 2007

Ahoj holky!!!

V úterý jsme byli na spermiogramu a ukázalo se, že manžel nemá žádné spermie. Objednali jsme se tedy do Pronatalu. Nevíme ale vůbec, co nás čeká. Máte někdo podobné zkušenosti?

boruuvka
21. říj 2011

@jaanulka ...naprosto chápu, že máš strach si připouštět ty příznaky. Já jsem si taky říkala, jestli si je nevsugerovávám.

kacula87
21. říj 2011

@boruuvka No od OPU je to 12 dní no nevím teda jestli se tam něco ukáže, ale prý pokud je test pozitivní v krvi to musí být vždy dříve. Kdyžtak mě určitě vezmou pak ještě jednou v utery nebo ve středu tak to jsem teda zvědavá.

boruuvka
21. říj 2011

@kacula87 no 12 dní to je v normálním cyklu těsně před menstruací a spousta holek má taky // na testu. Tak dej vědět kolik budeš mít. Já myslím, že kolem 100 by to být mohlo.

jaanulka
21. říj 2011

@boruuvka JJ přesně tak ale snad ne...doufám že tamy ti bobánci jsou!!!

jaanulka
21. říj 2011

@kacula87 Kači to je supr no vidíš!!!!akorád jsem v pasti s hodnotou hcg...vůbec tomu nerozumím kolik a kdy to má být...........

wifina
21. říj 2011

@kacula87 to by malo byť v poriadku, pokiaľ to máš už v moči, tak v krvi to je len istejšie, preto ťa volala skôr, keď už si mala test pozitívny, tak krv bude určite tiež 😉 , zvyknú to tak robiť...

eviq
21. říj 2011

ahojte, vedeli by ste mi poradit? potrebujem nejaké vitamíny pre manžela na zlepšenie spg a na in ternete som našla vitamíny Profertil. Su vsak dost drahe a vieckrat som uz pocula, ze sa za lacnejšie daju "vyskladať" vitamíny z jednotlivých zložiek. Máte s tým niekto skúsenosť? čo by som mu mala kúpiť? ďakujem.

st2
21. říj 2011

@eviq odporucim kupit vitamin E, selezin ACE, koenzym Q10, kyselinu listovu, Lcarnitin
dufam ze som na nic nezabudla

pempusik
21. říj 2011

@st2 @eviq my este berieme (teda mm 🙂) B12, B komplex forte 🙂

eviq
21. říj 2011

@st2 @pempusik dakujem vam velmi pekne 🙂

st2
21. říj 2011

@pempusik aha jasnacka, my mame B spolu s kys.listovou 😉

eviq
21. říj 2011

@st2
@eviq a beru to 1x denne alebo 2x denne? lebo tie davky v profertile su vyssie.....my máme dobrý objem aj koncentráciu spermiíí, pohyblivosť je len mierne znížená a patológia je 66%....problém však máme s fragmentáciu DNA ktorá je zvýšená, otehotnie vieme ale s opakovane potrácam.....preto skúšame všetko možné....

jaanulka
21. říj 2011

@eviq ahoj můj manžel bral vitamín E, jedl červenou papriku a pak jsme zkoušeli odvar z kotvičníku je to čaj a pak Maca = zrovna nemůžu najít tu krabičku ale mrkni na to na internetu....hodně štěstí 😎

pempusik
21. říj 2011

@eviq zalezi od toho, kolko miligramov vitaminu obsahuje jedna tableta. Ja som urobila zoznam vitaminov podla tohto: http://www.fertility.sk/sk_SK/plodnost-a-zdravi... este som mrkla aj na ten profetil, ci neobsahuje nieco viac. A este som chcela zen-sen, ale nakoniec sme nasli v lekarni zensn+materska kasicka - takych 10 ampuliek, to sa pije raz denne a potom je mesiac pauza. V utorok uvidime, aky to malo efekt 🙂

st2
21. říj 2011

@eviq no moj to berie raz denne, no vidim ze spg mate OKA, iba ta fragmentacia, ale to si myslim ze uz je geneticke, als snad aj na to tie vitaminky pomozu

eviq
21. říj 2011

@st2 genetiku mame OK, ale ta fragmentacia je zla, nad 30% sa uz povazuje za zlu a my mame 34%...je to vsak nova zalezitost, skumaju to len asi 2 laboratoria na slovensku, komu robia normalny spermiogram, tak ten sa ani nedozvie, aku ma fragmentaciu...no a ako to ovplynit nam zatial nedokazali povedat, budeme to este konzultovat v cechach, ale ktovie....jedine co som nasla na internete, ze fragmentaciu DNA zlepsuje kazdodenny sex 😀 mam podozrenie, ze ten clanok pisal nejaky chlap s takouto diagnozou 😀 😀

st2
21. říj 2011

@eviq aha tak ja som myslela ze genetika a fragmentacia DNA je to iste, hups tak som sa sekla a ale teraz uz viem
no snad vam poradia co na to, a keby aj kazdodenny sex mal byt tak kludne 😝

wifina
21. říj 2011

@eviq ahoj, kde vám robili tú fragmentáciu? čo to presne je? Nám zatiaľ nie je čo skúmať, ale verím, že raz bude čo...nám profertil zatiaľ nezabral, asi zvýšime dávky vitamínov...tiež varíme ten kotvičník

eviq
21. říj 2011

@wifina robili nam to v tkanivovej banke v KE a vraj to este robia v Heliose Martin....co to je neviem...ale ak je to zvysene, je to zle...Profertil je vraj oblb, je to priserne drahe a ja som si dnes podla toho co mi poradili dievcata a co som nasla na nete vyskladala tieto vitaminy za nejakych cca 20-25 eur, pricom profertil stoji okolo 100 ak dobre viem....je to len marketingovy produkt farmaceutickej spolocnosti....vo vseobecnosti je vyroba deti dobry biznis....

wifina
21. říj 2011

@eviq ja viem, len yms sme to kúpili, keď to tu odporúčali, až potom som zistila, že sa to dá aj inak. Čo už keď to máme kúpené...

eviq
21. říj 2011

@wifina no uz len zjest to 😉 hlavne, aby pomohlo...

boruuvka
22. říj 2011

@kacula87 tak co??

jaanulka
23. říj 2011

@boruuvka ahojky já mám Ducha........6 den po ET, jsem to nevydržela a zkusila jsem test ve čtyři ráno......myslíš že to je??bolí mě hrozně hlava, aji břicho ale ta hlava o hodně víc..... 😨

kacula87
23. říj 2011

😀 Holky tak v pátek jsem byla na té krvi a výsledky budou zítra kolem oběda, každej den pozitivní test a dneska po obědě okamžitě dálnice // jak hrom tak doufám, že je to ok. Janulko tak to je jasné, že vám to taky vyšlo 😀 podej dál zprávy co a jak

jaanulka
23. říj 2011

@kacula87 Kačuli super super super!!!!!!!!!!!!!!!určitě podám zprávy já fakt doufám ale je to fakt duch teda vidíme to tam s manželem oba ale bojím bojím.....ty jsi teda dneska 8 den??

jaanulka
23. říj 2011

@kacula87 jo a Kači bolí tě břicho ještě??

boruuvka
23. říj 2011

@jaanulka
@kacula87 gratuluju holky, tak konečně další povzbuzení pro ostatní azoospermiiky 🙂

wifina
23. říj 2011

@boruuvka neviem, či som zachytila, vám sa podarilo mať dcéru prirodzene?

boruuvka
23. říj 2011

@wifina přizeně otěhotnět s touhle diagnozou je nemožné ... nám se podařilo napoprvé po absolvování ivf, icsi a tese.

wifina
23. říj 2011

@boruuvka ja viem, len niekedy azoo nie je trvalá, tak som nevedela, či sa vám to "neprihodilo" až po prvom dieťati...teraz ideš na druhé ivf?