Azoospermie. Co s tím?

rcruella
24. srp 2007

Ahoj holky!!!

V úterý jsme byli na spermiogramu a ukázalo se, že manžel nemá žádné spermie. Objednali jsme se tedy do Pronatalu. Nevíme ale vůbec, co nás čeká. Máte někdo podobné zkušenosti?

wifina
31. říj 2011

@tequilapaola no, mňa sa pýtal môj lekár, aké má - veľkosť, tvar a tak...takže to pravdepodobne súvisí. Tak ale je šanca, že dobrý urológ nájde príčinu a možno aj liečbu pri troche šťastia...

kacula87
31. říj 2011

@boruuvka Boruuvko a od kdy ti začalo třeba být šoufl? já asi začínám 5 týden jak jsi říkala a pořád nic. Ale taky mi třeba ani nic být nemusí to by bylo fajn 🙂

kacula87
31. říj 2011

Boruuvko a ještě jsem se chtěla zeptat kdy posílají těhotný na první UTZ v kterém týdnu myslím?

boruuvka
31. říj 2011

@kacula87 ...já jsem si taky říkala...ať už mi je blbě, ať vím, že jsem těhotná 🙂 no a začalo to asi 6-7týden taková celodenní kocovina. U mě to bylo tak, že po potvrzení srdíčka na utz mě ze sanusu poslali k mé gynekoložce a ta mi tam taky udělala utz. Já jsem měla teda utz: v sanusu, potom poprvé u gynekoložky, pak 11 týden u gynekoložky (vydala i těhuprůjakdu), pak jsem se nechala obědnat na specializovaný utz kde měří šíjové projasnění a nosní kůstku v 13 týdnu (to bylo v ČB), pak byl až ve 20 týdnu, pak jsem si zaplatila utz ve 25 týdnu, pak ve 30 týdnu a pak jsem si zaplatila ve 37 týdnu hlavně aby mi jí zvážili abych věděla hrubý odhad k porodu. Z každého utz mám foto (kromě toho posledního - tam už se nevešlo nic 🙂 ) celkem máš za celý těhu nárok na 3 utz.
Jo, a to jsi určitě víc než 5 týden. To už jsi aspoň 6 ne?

kacula87
31. říj 2011

@boruuvka Já jsem poslední menstruaci měla začátek- 28.září a skončila 2.října, opu bylo 10.10. a transfer 15.10. byla by jsi tak hodná a spočítala mi to teda zhruba ptž já jsem fakt mimo a ráda bych to věděla. Seš zlatíčko. Jako já si taky pořád říkám kdy to asi příjde ale na druhou stranu jsem štastná, že mi není zatím blbě 🙂

boruuvka
31. říj 2011

@kacula87 tak podle mě ti to budou počítat od 26.9. (2 týdny před OPU), takže to znamená, že dneska jsi přesně na začátku 6 týdne. Podle kalkulačky na netu budeš mít termín porodu 3.7.2012 😀

kacula87
31. říj 2011

@boruuvka No tak ty seš borec fakt! Fakt už 6. týden no tak to jsi mě úplně dostala do kolen, tak já bych si pořád myslela, že tedka teprve 4 týden. I ten termín porodu tak to jsem zvědavá jestli se s doktorem shodnete 😀 já už mám normálně tedka břicho jak ve 3. měsíci jsem nafouklá jak balon

jaanulka
31. říj 2011

@kacula87 Kači tak jsem přijela z ultrazvuku a ještě nejde nic vidět tak jsem z toho špatná...ještě mi řekl že se musí ukázat pořádně aby viděl zda je tam kde má být a ne mimo dělohu... ☹ ☹ je mi jaksi hrozně!!M+ bylo dneska špatně ale nezvracela jsem a strašně mě pálí ta žáha...ještě se mě ptal jestli nekrvácím a jestli nemám bolesti v břiše a tak mě jaksi rozhodil......myslím, že to bylo asi brzo...jsem teď teda 4tt+5....

jaanulka
31. říj 2011

@kacula87 je Kači já mám taky pocit pořád, že odletím..mám to břicho taky nafouklý!!

jaanulka
31. říj 2011

@iriel ahojky jj koukala tak to snad vypadá na jedno doufám, že po dnešku tam je ☹

jaanulka
31. říj 2011

@boruuvka ahoj borůvko myslíš že mi ten ultrazvuk udělali brzo???nic tam nejde vidět....takže tobě ho dělali až v šestým týdnu poprvé??

boruuvka
31. říj 2011

@jaanulka jj, u tebe je ještě brzo. Jak jsem říkala...srdíčko je v 6 - 7 týdnu a ty končíš teprve 5. Takže klid...to by byla sakra smůla, kdyby si měla mimoděložní ☹ ale opravdu je hrozně brzo. Hlavní je, že krev byla hezky pozitivní, takže určo je vše ok.

iriel
31. říj 2011

4+5tt nemusi byt vubec nic videt, UTZ se nema vubec delat driv jak v sedmem tydnu... Obecne plati, ze je neco videt od hCG 1000, srdicko dokonce muze byt az v osmem tydnu.

iriel
31. říj 2011

Ja byla na prvnim utz 5+4tt a i to bylo hrozne brzy, bylo to jen proto, ze jsem krvacela, takze byl videt jen gestacni vacek, srdicko jeste vubec nebylo. http://static1.asmira.com/photo/53/76153/album/...
Normalne se takhle brzy ani nechodi.

jaanulka
31. říj 2011

@boruuvka ještě se mě ptal jestli mě nebolí břicho a bolí ale až teď tak si myslím, že to mám trochu z nervů...no mám jít znovu ve čtvrtek a to by mělo být taky brzo ne??já mám dneska hcg 1400....

iriel
31. říj 2011

Uprimne, neznam nikoho, koho by na zacatku tehu nebolelo bricho... vzdyt je to logicky, vajecniky se smrstuji, deloha se rozpina, bodejt by to nebolelo.. 😉 Nevim, proc te zenou takhle brzy.

jaanulka
31. říj 2011

@iriel já taky fakt nevím jak kdyby se týden nemohlo počkat a já bych byla v klidu.......a to že mě bolí břicho je normální že, takže taky nevím proč nepočkají...akorád mě vynervovali a cítím se hrozně....nevím jestli mám brečet ale to mi stejně nepomůže.....do čtvrtka se mi to zdá jako věčnost...děkuji za podporu

iriel
31. říj 2011

Jako kdyby to byl mimon, tak ti takhle krasne nestoupa hCG s nejvetsi pravdepodobnosti, ja mam mimodelozni za sebou + resekci vejcovodu, vim o cem mluvim 😉 Hlavne bud v klidu a nebrec. Hele, zasmej se s nama! 🙂

https://www.youtube.com/watch?v=_wCL1DVf_ac
jaanulka
31. říj 2011

@iriel tak to je úžasný moc moc díky 🙂

jaanulka
31. říj 2011

@iriel tak už jsem o tom našla i debatu a s tím hcg máš pravdu píše tam jedna že hcg v 7tt ji nepřešlo přes 300 a já už mám 1400 a že prý ani test nenabíhá rychlo ale pomalu a mě se na těhu těstu ukáží hned //...tak jsem trochu klidnější...děkuji moc

tequilapaola
1. lis 2011

@wifina mě se na to zatím nikdo nezeptal,ale napadlo mě to právě po tom spermiu,jak se tak člověku honí všechny ty myšlenkyhlavou,vzpomněla jsem si jak o tom Pavel mluvil,že se bojí,že to má souvislost,no zatím nevím nic,uvidím co v pátek řekne doktor a jestli nám vůbec doporučí na urologii jít,třeba nám řekne že je to marné,pokud nějaká šance bude kterou by nám doktor doporučil pokusíme se něco udělat a jinak se budeme muset smířit s tím,že budeme mít jen ty moje 2 kluky kteří jsou už ale skoro dospělí,každopádně děkuji

kacula87
1. lis 2011

@jaanulka Janulko no vidíš, hcg ti stoupe tak bud ráda. To je jasné, že tam nic zatím nevidí je fakt brzo. U mě tam jistě taky nic neuvidí. A co mám říkat já já jsem byla na krvi jen jednou 5.den a to bylo ještě nizoučký a potom už vůbec. Kolikrát si vůbec byla na té krvi mám pocit, že chodíš každej den. To mě teda nic neříkali, že mi budou ještě brát krev tak jsem z toho docela nervozní no uvidime zítra. Už ti bylo zle. Mě zatím ok akorát mě občas pobolívá břicho a prsa teda šíleně.
Mě vlastně v tuto chvíli uklidnují akorát ty těhotenský testy, který mám pořád pozitivní.

kacula87
1. lis 2011

@jaanulka Jani a ona ti řekla, že jsi 5 týden?

jaanulka
1. lis 2011

@kacula87 Kači já už jsem byla na krvi 3x a ve čtvrtek jdu zase a pak zase na ultrazvuk....ne neříkali mi v kolikátým jsem jen usuzoval podle hladiny hcg že by už mohlo jít něco vidět......no ale kamarádka mi říkala, že jsem 4 týden že se to takhle počítá .......že když jsem dneska 4+6 tak jsem 4 týden až budu př 5+1 tak budu v pátým týdnu tak já ti nevím.... 😒 Mě taky pobolívá dosti břicho a prsa taky ikdyž dneska se to relativně dá....a v kolik jdeš zítra na ten ultrazvuk??

boruuvka
1. lis 2011

@jaanulka 4 +6 je pátý týden a 5+1 je 6 týden 😉

jaanulka
1. lis 2011

@boruuvka děkuji borůvko ona to myslela jako že celý týden.....jako že je to uzavřený.... už jsem se na to ptala zase znova .....to je hrůza s nama co?? 😉 😉 😅 😅

kacula87
2. lis 2011

@jaanulka Jani jdu 17,30 takže zítra dám vědět co a jak 🙂

jaanulka
2. lis 2011

@kacula87 Jasně Kači budu na tebe moc myslet...já jdu zítra tak mám strach... 😒

kacula87
2. lis 2011

@jaanulka Jani ty vůbec nemusíš mít strach ty už to máš tolikrát potvrzené, ale já jenom jednou.

jaanulka
2. lis 2011

@kacula87 Kači ty se taky nemusíš bát uvidíš, hlavně mi dej vědět dudu na tebe moc myslet........představ si dneska mi vůbec nic není...jen prsa mě bolí ale jinak jsem úplně v poho....hlava nic mě nebolí tak nevím jednou tak pak zas jinak..jak ti je dneska?