Azoospermie. Co s tím?

rcruella
24. srp 2007

Ahoj holky!!!

V úterý jsme byli na spermiogramu a ukázalo se, že manžel nemá žádné spermie. Objednali jsme se tedy do Pronatalu. Nevíme ale vůbec, co nás čeká. Máte někdo podobné zkušenosti?

simona80
23. zář 2011

@kacula87 tak to jo - ale i tak je to úspěch...
My byli dnes na konzultaci - čekám na MS a začínáme dlouhý protokol. a jako perlička - našli 4 spermijky u manžela - máme zamraženo - zřejmě to bude stačit na IVF, ale ještě pro jistotu v pondělí znovu spg a tentokrát i pohovor s embryoložkou jestli to bude stačit nebo nebude a budeme muset na M/T. Ale už tak z toho mám pozitivní pocit, vím že tam někde potvůrky jsou a snad se je v horším případě podaří najít při M/T

kacula87
25. zář 2011

@simona80 Jéé tak to moc gratuluji no to víš, že tam jsou a určitě mnoho jen nechtějí vylízt ven potvůrky jako ty naše. Na IVF stačí třeba i 2 hlavně, že tam jsou a jsou dobrý. Já v pátek jdu pro léky a pro protokol a v něděli začínám stimulovat naštěstí jen jedním lékem. Tak nám budu držet pěstičky a dáme si vědět. 🙂

simona80
25. zář 2011

@kacula87 no já už léky doma mám a musím konstatovat, že by se za tu výbavu nemusel stydět ani průměrný feťák 😀 Ráno jede mužíček znovu na spg a snad mu embryoložka řekne jen pozitivní zprávy...

kacula87
26. zář 2011

@simona80 😀 Já vím, taky jsem je měla doma na dlouhý protokol a šla jsem zanést do CARU. Měla jsem asi patero balení hnus.

kacula87
27. zář 2011

Tak dneska ráno si jel mužík do Reprofitu zamrazit spermie, kdyby náhodou při odběru vajíček bylo nějak málo spermií, tak jsem ráda, že si to Machač pozichroval.

simona80
27. zář 2011

@kacula87 tak to je super - my byli dnes pro výsledky a opět nula. embryoložka si myslí že tam někde ložisko spermatogeneze je, jen ho musí při M/T najít tak snad budou mít štěstíčko...

katarinnak
28. zář 2011

Dievcata ste niektora v centre repromeda v Brne?

riki22
28. zář 2011

Já jsem tam byla a jsem ráda, že jsem odtud odešla.

kacula87
29. zář 2011

Tak dneska začínám stimulovat už se nemůžu dočkat!

katarinnak
29. zář 2011

@riki22 mali ste zle skusenosti?

riki22
29. zář 2011

Měli. Bylo to jenom o penězích, ještě víc než všude jinde 😖 Vyšetření veškerá žádná, ani manželovi před Mesa/Tese. Jsou prý v Brně nejdražší (nejlepší???), ale o to mi nešlo, kdyby aspoň servis za něco stál. Běžně jsem tam čekala na ultrazvuk víc jak hodinu, přestože jsem byla objednaná a několikrát je upozorňovala, pokud tam mají moc lidí, tak ať mi zavolají, pracuju 10 minut od Repromedy, nikdy nic. Poslední kapkou bylo, když mě připravovali na IVF, píchli mi diferelin a za tři týdny na kontrole doktorka prohlásila, že je tam cysta a na děloze myom (myom do té doby neviděl nikdo, a to mi dělali ultrazvuk každý měsíc, chodila jsem na IUI), že mi píchnou diferelin ještě jednou, sestra se ptala, jak se to bude platit a dr. jí řekla, ať tam napíše, že mám endometriózu. Druhý diferelin jsem si píchnout nenechala a následující den se objednala do jiného caru a tam nenašli ani cystu ani žádný myom, endometriozu samozřejmě také nemám. Dr. mi řekl, že netuší, proč mi chtěli píchat diferelin ještě jednou.

kacula87
29. zář 2011

Já měla po Dipherelinu taky cystu, odešla jsem z Fakultky a jsem v Reprofitu v Brně.

riki22
29. zář 2011

Já vím, že cysty po diferelinu bývají, ale nemyslím si, že by do druhého dne zmizel jak myom, tak cysta, když předtím tam nikdo nic neviděl a pak tam zase nikdo nic neviděl. O Reprofitu uvažuju pokud půjdu na nativ, nemají smlouvu s mojí pojišťovnou ☹

kacula87
29. zář 2011

Na Reprofti jsem slyšela samou chválu a jelikož pan MUDr. Machač, který mi to bude dělat je i můj gynekolog rozhodla jsem se pro něj. 🙂 Jo a cystu jsem měla za týden pryč.

katarinnak
30. zář 2011

Nam poradil Repromedu doktor z CAR-u v Bratislave. My musime ist na MESA/TESE a CAR na SK ktory by toto vykonaval a este aj mal dobre referencie nieje bohuzial. My ideme ako samoplatci samozrejme a uvazovala som aj nad Reprofitom, pokial doktor nepovedal ze Repromeda je najlepsia...islo tam asi o nejake certifikaty ci co. Tak som teraz zmatena. My chodime na vsetky vysetrenia mimo CAR. Manzel je objednany na kontrolu ku Kocimu (lebo niesme spokojni s urologom ktoreha ma vo Viedni (kedze vo Viedni pracuje, plati nehorazne dane a prd z toho).....strasne nieco ak mam pravdu povedat, sme z Viedne sklamani co sa tyka doktorov - takisto genetika - same papierovacky). Kym nam Koci nepovie ze odporucuje MESA/TESE skor ani do CAR neplanujeme ist. Genetiku ideme robit na SK. No skladame to ako sa da 🙂. Tak neviem, asi na kazdy CAR sa najde za a proti. Mna dost zaujali statistiky repromedy. Centrum ktore sme mali vybrate v Bratislave Ferticent je mensie, maju menej pacientov a viac sa im venuju, co som videla hned na prvej navsteve. Kedze som bola aj v ISCARE tak viem trosku porovnat. V ISCARE bola plna cakaren a zobrali nas az po viac ako hodine cakania...a to sme boli objednani. Vo Ferticent boli dva pary a brali ich hned ako dosli. Nas tiez...ani som si sadnut nestihla 🙂...skoda len ze nerobia MESA/TESE ☹.

jaanulka
30. zář 2011

Ahoj holky.....už jsem sem před časem psala a tak mě zase napadlo se sem mrknout.....my jsme byli s manželem ve Fertimedu a spokojeni jsme nebyli a právě jsme přešli do Repromedy...tak uvidíme jak to dopadne tady...právě jsem na synarelu a puregonu a máme vše podstupovat v Brně v Repromedě. Víte já si myslím že o penězích je to všude a člověk si asi nevybere.Kamarádce se to povedlo ve Fertimedu na poprvé tak si ho chválí a já jsem zase byla zklamaná. Prosím jak tady mluvíte o tom diferelinu tak ten se píchá proč?Pěkný večer

simona80
2. říj 2011

@jaanulka je to kvůli zastavení funkce vaječníků - "zastaví" se a pak se tou znovu spustí jejich funkce tou stimulací. Lépe se prý řídí celá stimulace.

jaanulka
2. říj 2011

@simona80 moc díky já jen že mě to nic neříká a mě ho nepíchali, když se to píchá před stimulací....já jsem dostala synarel nosní sprej!! Pochopila jsem to dobře, že se to píchá ještě před tím než se začne píchat Puregon??

boruuvka
2. říj 2011

@jaanulka přesně tak, píchá se to asi tak 14 dní před začátkem stimulace (je to jednorázová dávka). Nastaví se tím jakýsi umělý přechod, kdy se všechno utlumí a asi za 2 týdny se vše budí hormonama. Já to měla a pak si taky píchala puregon. Nosní sprej sem neměla.

simona80
2. říj 2011

@jaanulka tak to netuším - jde o to, že i dlouhých protokolů je více verzí - já jedu bez spreje ale taky cca 14 dnů zastavení funkce vaječníků.

kacula87
3. říj 2011

Tak já už jedu dneska pátý den s Merionalem, zatím vše ok, zítra jdu na první a jedinej UTZ a v neděli nebo pondělí už na odběr, jsem už strašně nedočkavá nevěděla jsem, že to půjde tak rychle, hlavně ten UTZ aby dopadl dobře. Trošičku mě pobolívá podbříšek tak snad se tam něco množí, ale mám strach..

jaanulka
3. říj 2011

@boruuvka moc dík ....no tak já mám místo toho ten sprej ona funkce je stejná taky to zastavuje ale možná by byla jednodušší ta injekce nějak mi ten synarel nedělá dobře ikdyž už jsem to jednou s ním absolvovala....ikdyž jsem zase po tom synarelu neměla žádnou cystu ....

jaanulka
3. říj 2011

@kacula87 Tak to ti držím pěsti určitě tam budeš mít dost vajíček.....jdeš na to poprvé??to já z odběru mám největší hrůzu ale přežít se to dá, taky jdu zítra na ultrazvuk a odběr krve tak jsem z toho taky nějaká nervózní...

jaanulka
3. říj 2011

@boruuvka ještě jsem se chtěla zeptat kolik sis píchala toho puregonu??já si píchám 150 jedenkrát denně ale když jsem byla ve fertimedu tak jsem si píchala dvakrát denně myslím že nějakých 125. už je to dýl tak si to nepamatuju....

kacula87
4. říj 2011

@jaanulka Tak to moc děkuji, já taky doufám, že to bude dobrý a ty už jsi to někdy podstoupila?Já se právě toho odběru hrozně bojím je to hrůza?hlavně té narkózy ☹

boruuvka
4. říj 2011

@jaanulka týý brďo - kolik jsem si píchala... myslím, že jsem začínala na 150, ale pak mi to začali zvyšovat tak na 175 - 200 - dokupovala jsem si ještě další sadu. Na uzt jsem byla asi 2krát nebo 3krát za stimulaci, takže skoro každý druhý nebo třetí den. Pak jsem musela na pohotovost si dojet nechat píchnout něco na to dozrání a do 36 hodin bylo OPU a tese.

kacula87
4. říj 2011

Tak já jdu na OPU v pondělí 10.10. v 10hod. dneska jsem byla na UTZ a měla jsem prozatím 16 vajíček tak doufám, že to ještě doroste.

jaanulka
4. říj 2011

@kacula87 Jj já už jsem to podstoupila dvakrát ten odběr a docela mazec ale narkozy se vůbec neboj to nic není...je to jen chvilička.....ale pak bolí břicho tak 3 hodiny, dají ti něco proti bolesti a pak už nevíš že ti něco dělali..neboj to zvládneš....dneska mi řekl doktor, že na odběr už půjdu ve středu příští týden. Myslím si, že je to spíš psychickýho rázu hodně ale zvládnout se to dá, aspoň teda soudím podle sebe, protože kdybych nebyla takový strašpytel tak ve finále to není zas tak strašný..... 🙂

jaanulka
4. říj 2011

@boruuvka a píchala jsi si to jedenkrát za den??a v jakým caru jste??a co manžel?jak to zvládl?ten můj mi hned řekl, že by to klidně podstoupil znovu, kdyby nám to nevyšlo jako že se modlím ať už to konečně výjde...

jaanulka
4. říj 2011

@kacula87 Kačula ty to píšeš jako kdyby to bylo málo.....to je slušný 16 vajíček!!já jich mám po prvním ultrazvuku 12.... 🙂