Azoospermie. Co s tím?

rcruella
24. srp 2007

Ahoj holky!!!

V úterý jsme byli na spermiogramu a ukázalo se, že manžel nemá žádné spermie. Objednali jsme se tedy do Pronatalu. Nevíme ale vůbec, co nás čeká. Máte někdo podobné zkušenosti?

chiara75
16. bře 2016
Uživatel chiara75 je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od chiara75.

@anniedxb Hodně štěstí. My jdeme za necelý týden, tak dám vědět, jak to dopadlo, ale jak se to blíží, jsme víc a víc skeptičtí...

anniedxb
17. bře 2016

@chiara75 Drzte se a hodne stesti !!!

anazoo
17. bře 2016

@anniedxb @chiara75 můj manžel na to jde teď v pondělí, jak jsem psala už výše, jedno dítě už máme, něco se mu přihodilo asi v nedávné době (dítě má 4 roky, takže někdy mezitím, dva roky se snažíme o další), ale nikdo neví vlastně co, hormony má na nic, hormonální léčbu nedoporučili. Neděláme si velké naděje, že se něco najde. Manžel to podstoupí v Ostravě v Gyncentru a mi tak přijde, že tam s tím až tak velkou zkušenost nemají, o to jsme skeptičtější. Stát nás to bude 17,5 tis. Kdyby se něco našlo, tak za ICSI si budou účtovat cca 25-30 tis.

chiara75
18. bře 2016
Uživatel chiara75 je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od chiara75.

@anniedxb Díky!

chiara75
18. bře 2016
Uživatel chiara75 je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od chiara75.

@anazoo Držím palce! No, ten Kočí asi má s tou hormonální léčbou větší úspěchy. Na druhou stranu - když už tam kdysi ty spermie měl, tak snad alespoň pár by jich najít mohli... Někdy to také kolísá - jednou je normální nález, jindy nic... tak jestli manžel neměl opakovaně nulu na spermiogramu (nedělal se alespoň 3x), nemusí být tak zle! 🙂

chiara75
18. bře 2016
Uživatel chiara75 je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od chiara75.

Holky mám takovou hypotézu, co se týče azoospermie. Souvisí s místy, kde se podle mých zkušeností (dojmů), vyskytuje častěji. Mohly byste napsat, odkud, z jakých míst pocházejí vaši partneři, respektive, kde prožili dětství nebo větší část života a jestli trpěli nějakými alergiemi, jinými nemocemi nebo třeba užívali nějaké dlouhodobější léky? Vykopnu za nás - manžel je z Chomutova, od 2 let astmatik a od stejného věku na kortikoidech.

ellisabetha
18. bře 2016

@chiara75 Přítel z Moravskoslezského kraje, od dětství zdráv, žádné problémy, od 5ti let hrál fotbal. Má vrozenou azoo, takže s místem to u něj asi souviset nebude. Ale jinak průzkum dobrý. 🙂

chiara75
18. bře 2016
Uživatel chiara75 je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od chiara75.

@ellisabetha Díky! 🙂 U vás to byl ten chromozom, viď...

mrshka
18. bře 2016

@chiara75 manžel ze zlínského kraje, vždy zdráv, akorát v 5ti letech operace nesestouplého varlete..

anazoo
18. bře 2016

@chiara75 Díky, no i když byly, teď nejsou, spermio se opakoval 2x a těsně před operací zkusí ještě jednou. Jak to chápu já, proběhla mu tam nějaká tichá infekce, která poškodila funkci varlat, tím pádem generují špatné hormony, tím pádem se spermie netvoří, takže já to vidím jako "tonoucí se stébla chytá", ale pro naše klidnější svědomí to podtoupíme. Teda on.

Jinak manžel je také z Moravskoslezského kraje, v dětství atopický exém, nijak extrémní, alergik. Ale jak už jsem psala, počal se mnou dvě děti, takže to tak špatné nebylo, prostě se něco přihodilo během posledních 5 let.

kkamca
20. bře 2016

@chiara75 Pražák 25 let ,10 let Česká Lípa a ted jsme zas nějaký ten rok Poděbrady.. Myslim ,že nikdy nějak nemocný nebyl,léky rozhodně ne. Alergie 0.

anazoo
21. bře 2016

Tak já jdu jenom říct, že u nás se nic nenašlo, do dárce nejdeme, takže kapitola děti se u nás uzavírá. Přeju všem koho to postihne, lepší zprávy.

ellisabetha
21. bře 2016

@anazoo Tak ten pocit znám, je mi to líto a držte se.

chiara75
21. bře 2016
Uživatel chiara75 je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od chiara75.

@anazoo Je mi to líto.

anniedxb
21. bře 2016

@anazoo Moc me to mrzi. ☹

kika_21
21. bře 2016

@anazoo Ale nic se nikdy neuzavírá, ještě není konec světa, věř staré matce. 🙂 Teď to vypadá špatně, ale uvidíš, není všem dnům a hlavně rozhodnutím konec. 🙂 😉 🙂 😉

anazoo
25. bře 2016

@ellisabetha
@chiara75
@anniedxb
Díky holky.

@kika_21 u nás ano, jedno dítko máme, jsme za něj vděčni, a do dárce opravdu nepůjdeme. Pomalu se s tím smiřujeme.

kika_21
26. bře 2016

@anazoo I jedno dítě je mnohdy velká výhra, zvláště v dnešní době. Je třeba si toho vážit. Všechno nejlepší jemu i Vám. 🙂

chiara75
5. dub 2016
Uživatel chiara75 je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od chiara75.

Ahoj, tak u nás to také dopadlo špatně - u manžela se žádné spermie nenašly.

anniedxb
5. dub 2016

@chiara75 :( je mi to lito, drzte se!..my jdeme za 2 tydny na prvni vysetreni, pak pravdepodobne mesic na to tese..dam vam holky vedet, ale jak se rika v Panovi prstenu: "hledejte sve pratele, ale moc nedoufejte"..

ellisabetha
6. dub 2016

@chiara75 je mi to líto, ten pocit znám. Přebolí to, uvidíš. 🙂 Držím palce.

verulix
6. dub 2016

Ahoj holky, chtěla bych se s vámi podělit o čerstvou zkušenost- my jsme měli to štěstí,že nám p.doktor spermijky našel,zamraženo bylo 8 sad nevím po kolika. (to bylo na podzim) Teď jsem podstoupila stimulaci v caru v Olomouci a spermijky nám tam převezli- ale nebylo to jen, tak, s Prahou se handrkovali skoro měsíc ,než v Praze převoz povolili, já už jsem byla v průběhu stimulace, bylo to na nervy. Naštěstí díky zlaté embryoložce v Olomouci to převezli včas. Jenže nastal problém číslo dvě- já jsem měla 12 vajíček schopných oplodnění a oplodnilo se jen jedno, které se pěkně vyvíjelo a dnes jsem měla et. Většina spermií nepřežila rozmražení, pohyblivá byla jen jedna. Přitom ped zmražením jich bylo dobrých minimálně třicet. Proto mooc doporučuju,pokud něco najdou,naplánujte to společně s vaší stimulací,ať je použijou čerstvé. Nebo běžte na stimulaci předtím a nechte si zmrazit vajíčka pokud není problém i na vaší straně. Držím všem palce 🙂 @chiara75 netruchli,nám je našli až na podruhé,může se to zlepšit.

ellisabetha
7. dub 2016

@verulix tak držím palce aby se uchytilo a už jste byli jen šťastní !! Nás to teprve čeká, musím vyřešit tu štítnou žlázu a pak IVF Olomouc ( bohužel s dárcem ☹ ). Jsi v Olmíku spokojená ?

verulix
7. dub 2016

@ellisabetha Díky, musíme drobečkovi věřit. Manžel se rozhodl že mě zavalí vitamínama,nakoupil plnou ledničku ovoce a zeleniny a hlídá jestli to jím 🙂 Tobě taky přeju moc štěstí, já vím s dárcem je to těžší se s tím srovnat,ale vsadím se že po prvním úsměvu si miminko stejně zamilujete 🙂 Já jsem v Olomouci spokojená,neměla jsem žádný problém se stimulací,reagovala jsem dobře a vůbec nejlepší byly embryoložky, ty fakt udělaly maximum. Jen jsem v jedné diskusi četla že dělají míň testů než v některých soukromých carech,hlavně když je problém na straně ženy, ale nevím, nemám to s čím porovnat.

mrshka
7. dub 2016

@ellisabetha držím pěsti 😉 také jsem řešila štítnou a také jsme řešili dárce, takže v tom nejsi sama a vím, čím asi procházíš/ te.. držím pěsti!

ellisabetha
8. dub 2016

Děkuji holky. Snad to dobře dopadne a budeme moct co nejdřív pokračovat.

ellisabetha
9. dub 2016

@verulix a můžu se ještě prosím zeptat na kolik tě vyšla v Ol.stimulace a jak jsi jí snášela a taky Lpí? Docela se těch hormonů bojím,tak se ptám. Vím,te stimulaci mš každá individuální, ale tak zhruba. Děkuji.

verulix
9. dub 2016

@ellisabetha ještě nevím přesně, vyúčtování dostanem až při odběru krve na hcg, zatím jsme platili zálohu 16000,- a když jsem studovala ceník tak víc než 10tis.už snad doplácet nebudem. Letos jsem jí snášela líp než minule, na začátku dipherelin 1injekce pak 14 dní nic- z toho návaly horka, pak jsem měla jen gonal- v perech s mini jehličkou-téměř bezbolestné. Reagovala jsem ukázkově, 20 folíků, a 12 krásných vajíček v nich. K tomu prednison v tabletkách v pohodě. Jen teď zavádím crinone gel denně na udržení mimča, a připadám si po něm jak šípková růženka,jinak o.k. Co je Lpí? Jo a dva dny před odběrem vajíček jsem si nechala napsat nemocenskou,při jakékoliv námaze to břicho dost bolelo a bylo jak balon. A mám jí do teď a užívám si volníčka 😀

ellisabetha
10. dub 2016

@verulix píšu z mobilu a píše si to co chce.☺ mělo tam být OPU. A to uz jsi mi napsala,takže nic.☺ tak snad budu taky v poho. Tak odocivej a pak dej vědět,jak jsi dopadla. Kdy budeš dělat TT?

verulix
10. dub 2016

@ellisabetha Aha,už jsem se tu naučila tolik zkratek ,tak jsem myslela že je to zas nějaká novinka 🙂 Díky, no snažím se odpočívat,ale né zas jen ležet,tak normálně. Testovat chci až těsně před krví,na pokoji semnou byla holčina,která měla minule sněhobílý test a přitom z krve byla těhu. Nechci se zbytečně nervovat předem. Ale tajně doufám,že to na sobě nějak poznám 😀 Držím palce ať máš klidný průběh s nejlepším výsledkem 🙂 Taky dej vědět.