Azoospermie. Co s tím?

rcruella
24. srp 2007

Ahoj holky!!!

V úterý jsme byli na spermiogramu a ukázalo se, že manžel nemá žádné spermie. Objednali jsme se tedy do Pronatalu. Nevíme ale vůbec, co nás čeká. Máte někdo podobné zkušenosti?

baronek
23. črc 2010

@iriel Asi toho máš dost za sebou, co? 😔 Měla by se vydat nějaká knížka s názvem jako - Na co si dát pozor v Artu, Nenechte se zmanipulovat, ...... 😀

iriel
23. črc 2010

@borovicka Jinak s Dr. Langerovou je tady dost holek spokojenych, i kvuli ni presly do Gennetu, ja s ni mela zkusenost spatnou, ale to nemusi nic znamenat.

iriel
23. črc 2010

@baronek spis jeste hodne pred sebou 😉)) No a proto mame Konika, ne? 😉

baronek
24. črc 2010

@iriel Někdy se toho, co bude děsím. Vůbec nechápu ženský, co porodí a dítě hodí do kontajneru 😠

petinax
24. črc 2010

ahojky holky je tu nekdo?

lucia2431
25. črc 2010

@skrecko držím palce aby z genetiky prišli len dobré správy a krásnu dovolenku 😉

baronek
25. črc 2010

Ahoj holky, tak jsem dneska byla na borůvkách a bylo to super odreagování 🙂

skrecko
26. črc 2010

ahoj kocky!
suhlasim s iriel a je to to najlepsie, co mozete urobit - vsetko poriadne nastudovat, pripravit sa a nenechat sa zaskocit a odbit. Je to tazke, lebo clovek je v neprirodzenej situacii, je mu to neprijemne, atd. Ale nic ine nam neostava. Nevadi, ze nie sme zdravotnici, aj lekari maju na jednu vec rozne nazory. Takze studujte a nedajte sa! A ked sa vam niekto nepozdava, chodte za inym.
Neuspokojte sa s tym, ze vas beru ako dalsie cislo a nic vam poriadne nevysvetlia. Pytajte sa znova a znova, ved ide o vas a este si to aj platime.... To co je pre nas najlepsie vieme len my, tak nenechajme doktorov rozhodovat za nas. Esteze mame ten internet... 😵

ahoj lucka, co je nove? Ako sa ma mala lucka?
Do dovolenky mam este 11 dni ☹ , ale uz pomaly zacnem odratavat aj minuty 😀

baronek
28. črc 2010

Kamco, jaký byl výlet? Příští týden už jdete na genetiku, co? To se máte 😎

kkamca
28. črc 2010

Ahojky..

No 4 .8 mažem ..budu ráda až to bude za námi.Nejraděj bych byla kdyby bylo září už--ale zas na druhou stranu at si kluk užije prázdnin. 🙂

baronek
29. črc 2010

Taky se dočkáme, já bych chtěla ale říjen, to už budeme mít za sebou genetiku i další návštěvu v Artu a budeme domlouvat další postup 😀

kkamca
29. črc 2010

baronku já myslim,že i my dřív na řadu nepůjdem než v říjnu..počítám s 1 stimulkou,ale kdoví ,jak to půjde. 😔

Jak je u vás?Tady lije celý den.

baronek
29. črc 2010

Tady se rozpršelo až odpoledne 🙂 Jinak v práci je to děs běs 😀 Kamco, musíme se na to dívat optimisticky, vždyť říjen je už za chvilku 😅

baronek
30. črc 2010

Ahoj ženský, tak co plánujete na víkend? Já doufám, že bude svítit sluníčko a budu se jenom opalovat a nic nedělat 😲

kkamca
30. črc 2010

Ahoj,
my neplánujem nic.
Jinak zatim to na opalování nevypadá 😎 😀 tady sice svítí,ale teplo nějak moc není.

baronek
30. črc 2010

Tady to na opalování taky nevypadá, tady zase pořád lije 🙂 Ale ráno půjdem s manžílkem na houby a pak se to vybere a plácnu sebou na zahradu a budu si jen číst 😲

beruska195
30. črc 2010

Ahoj holky,
občas vám sem kouknu, protože i naší rodiny se azoo týká. Dozvěděli jsme se o ní v dubnu 2008, když jsme se po roce snažení dostali do Gennetu. V červenci 2008 byla zjištěna příčina - genetika odhalila mutace a chybějící část chromozomu. Nedávali nám žádnou naději na M/T a i kdyby mutace je dědičná. Rozhodli jsme se pro dárce a šli do toho!
V říjnu 2008 jsme podstoupili první IVF a teď spí vedle v ložnici 13ti měsíční Matěj 😉 Je to naše zlato, manžel by za něj dýchal. Je dost podobný mně, nikdo neřeší a vůbec nikoho nenapadne, že by byl náš "jen" z půlky 🙂
Moc vám všem držím palce, chtěla jsem vás jen podpořit ve vašem snažení.
Ve své době mi taky hodně pomáhala tahle diskuse, napsat si s někým, kdo ví, o čem to je! Vím jak je to těžké, když se všude kolem vás těhotní a rodí jak na běžícím páse a všichni se ptají... ☹
Takže vám všem hodně štěstí, pevné nervy, ať se brzy dočkáte svého velkého snu! 🙂

baronek
31. črc 2010

@beruska195 To je moc hezkej příběh 😀

lucia2431
2. srp 2010

@skrecko ahoj Lucka sa má super, rastie a už aj chodíme 😉 vo fotobloku mám nové fotky. Ty sa ako máš??? Čo nového?

lucia2431
2. srp 2010

@beruska195 ahoj aj mi máme skoro 10m Lucku a od darcu. Tiež som tu písala, že mm ju má veľmi rád a nikto nerieši, že nie je jeho a Lucka je celá po mne ale má mm farbu očí aj krvnú skupinu čo je náhoda, príroda to veľmi dobre zariadila. Je to náš anjelik. Prajem vám aby ste boli zdravučký a rástli do krásy 😉

kkamca
2. srp 2010

lucia krásné fotečky.. 🙂 malá je úžasná.

lucia2431
2. srp 2010

@kkamca ďakujem veľmi pekne 😉

beruska195
3. srp 2010

@lucia2431 Děkuju za přání, Lucka je krásná kočička! Přesně jak píšeš, jsou to prostě NAŠE zlatíčka a všem ostatním tady přeju, aby se taky brzo dočkali!!! 🙂

baronek
4. srp 2010

@kkamca Pak mi dej vědět, jak probíhalo vyšetření na genetice, na co se ptali a tak. Pa pa 🙂 😀 😅

kkamca
4. srp 2010

@baronek Byly jsme tam cca 20 min a ptali se na věci z rodiny-umrtí,nemoce ,sourozenci.
A nakonec krev 4 ampule na různá vyšetření 🙄
Relativně pohoda,až teda ted na tu čekačku ..cca měsíc.A dle výsledků uvidíme kam se pohnem. 😝

baronek
5. srp 2010

@kkamca A do ordinace jste šli po jednom nebo spolu? A chtěli vědět i datumy narození u sourozenců a rodičů? S tím by manžel asi zápasil 😀

kkamca
5. srp 2010

Do ordinace jsme šli normálně spolu.Nemuseli jsme vědět datumy vůbec nikoho.Jen kolik jim je let-rodičům.
U sourozrmců ani věk nechtěli vědět.Jen jestli už mají také děti.A jestli nevíme zda-li měl někdo z ůzké rodiny problém s početím.Což u nás nebyl problém.Covim jako z tátový strany tam to bylo ok..jen od sestřeic--dokonce u 3..tam problémy byly,ale ne snima,ale s jejich partnerama.
Takže nějakej zásadní problém s početím u nás nikdo neměl.A u chlapa tam jako se moc neví,bo je snimi málo v kontaktu.Ale tak jsme zavzpomínali a povidal,lže nikdo problém neměl.

Jediný co nám ta genetička řikala,že je divné,že byly mršky a že najednou nejsou..že jako kam by vymizely.Když jsme donedávna měli oligoasteno-téměř azoo a pak najednou pořád azoo.
Ani se jí moc nelíbil přístup uroložky,že měla správně udělat nějaké krevní testy,pak řikala jestli mu kontrolovali varikokelu--to taky nevím 😕 chlap řikal,že otom řeč nebyla.Aže dle nálezu je teda na spodek ok..
Tak jen čekat co přinese genetika.........

Rovnou nám řekla o M\T operaci,že by jako případně mohla být ,ale já nějak nechci.To už jsem tu psala.

Byla bych ráda,kdyby byly už vysledky -ty budou hotové nejdřív za měsíc nejdyl za měsíc a půl.-Pak máme jet vysledky zas zkonzultovat k té genetičce,pak teprve na klasickou konzultaci a tam se snad dohodnem co dál.

Řeknu vám teda milé dámy,že to je sakra zdlouhavý proces.Chlap mi včera řek,že by byl rád,aby se aspon 1 pokus-vítězný 🙂 udělal nejdele do konce nového roku. 😝

kkamca
5. srp 2010

Sem tam nasekala chyb..sory. 😕

baronek
5. srp 2010

@kkamca Tohle je pořád o samém čekání 🙂 My bysme taky chtěli mít jeden pokus za sebou do konce roku, abysme věděli na čem jsme 😲 U nás v rodině nikdo s početím problém neměl, ani manželovo segry ani moje segra ani žádná sestřenice. Někdy si připadám jako úplná troska. Nás čeká genegika v úterý, tak se to alespoň pohne dopředu 😵 🙂 😒

baronek
5. srp 2010

Někdy mi připadá, že mám v hlavě jenom to mimino a na nic jinýho nedokážu myslet. Včera jsem hlídala malou neteř a byl to super pocit, když jí myješ hlavu, čteš pohádku a vidíš, jak si s ní manžel povídá 😀 😕