Azoospermie. Co s tím?

rcruella
24. srp 2007

Ahoj holky!!!

V úterý jsme byli na spermiogramu a ukázalo se, že manžel nemá žádné spermie. Objednali jsme se tedy do Pronatalu. Nevíme ale vůbec, co nás čeká. Máte někdo podobné zkušenosti?

baronek
10. zář 2010

@kkamca A vy jste spermiogram platili? Nám dělali už dva a zadarmo 😎

kkamca
10. zář 2010

HELE BARONKU MY TAM MÁME TAKY JEDNU MUTACI,,ALE GENETIČKA U TOHO UDĚLALA POZNÁMKU 50 % POPULACE TO MÁÁ...a je to neškodné.(jestli chcedš písni mi jí do ip,) a porovnáme.
tAKY TAM MÁME DOPORUČENO PRO OBA KYSELINU LISTOVOU.DENNĚ 400 AŽ 1000 MCG ZOBAT.

kkamca
10. zář 2010

Neplatily jsme zatim spg..dělali nám jen 1.
Ale to je snad pro mimo klienty a nesmluvní pojištovny -těch 1300 kč.

baronek
10. zář 2010

@kkamca tak jsem ti to poslala 😀

kkamca
10. zář 2010

@baronek ted to jdu smolit já..ale je to něco podobného a spíš myslim že i stejné..tak vydrž,než to nadatluju!

kkamca
10. zář 2010

@baronek JSEM JEŠTĚ SKYPOVALA ALE MÁŠ TO TAM
já mám něco jiného než můj chlap..

baronek
10. zář 2010

@kkamca stejně s tím nic neuděláme, co máme v genech, to prostě máme 😀

baronek
10. zář 2010

@kkamca tak dobrou a přeji krásnej víkend 😀 a doufám, že se trochu ohřejeme, jak slibujou 😎

kkamca
10. zář 2010

@baronek Jsem slídila po netu a už nebudu..Někdy je lepší nevědět.T y naše mutace..ale to první máme společné vid?

kkamca
10. zář 2010

@baronek Tak teda dobrou nocku..a taky parádní víkend.

baronek
13. zář 2010

Ahoj, tak víkend proběhl v pohodě. Rodinná oslava se vydařila. Jen nemuselo tolik svítit sluníčko, protože to není na cestování v autě, které nemá klimatizaci 😲

kkamca
13. zář 2010

@baronek Ahoj,
nám se to taky vydařilo..slavnosti města byly úžasný.Teploučko...
Klimošku taky nemáme..jedině tak okynka otvírat.. 😀 😀 😀
Ne,fakt byla to paráda. 🙂

kkamca
13. zář 2010

@kkamca Si odpovim sama sobě:Jdi vařit!! 😀

Musim jit zahustit segedin a zadělat na knedle.

baronek
13. zář 2010

@kkamca Já jsem dopoledne doma, ale v jednu se musím jít podívat do práce. Dneska u nás vaří manžel, máme šunkofleky 😠 dala bych si segeďák 😲

kkamca
13. zář 2010

Se mi nepovedli knedle..teda respektivě chlapovi ten dělal těsto.Se mu pořád zdáli řídký ,no a nakonec jsou tuhý. 😠
Jsme se hned čapli zkrz to..Je vidět,že mě se kvapem blíží mrcha a že on je pořád doma. 😒

baronek
13. zář 2010

@kkamca ahojky, tak doufám, že knedlíky už neřešíte? My se taky trochu pohádali 😠 ale nenaděláš nic 😀

jerry3
13. zář 2010

@rcruella
Aj môjmu prateľovi zistili že ma azoospermiu. Môj gynekológ mu na rovinu povedal, buď sa s tým zmieri a bude vychovávať dieťa ktoré bude z polovice moje cez spermobanku, alebo si máme adoptovať...

baronek
13. zář 2010

@jerry3 To přece ještě není nic ztraceno, mluvila jsem s jednou holčinou, co jim taky diagnostikovali azoo a nakonec našli 5 spermií přirozenou cestou a na mimčo to stačilo 🙂 Nás čeká Mese-tese 😉 O operačním získání spermií vám doktor neříkal? 😕

jerry3
13. zář 2010

@baronek
Áno vieme o operačnom získaní spermii, ale u priateľa je to minimálna šanca aby sa to podarilo... Nechcem zachádzať do minulosti, ale v 2005 ešte mal spermie a teraz keď bol znova na spermiograme tak mu nenašli ani jednu. Ale ide aj o to že v tiež v minulosti bral veľmi vysoké dávky hormonálnych liekov kvôli inej chorobe a pravdepodobne chyba nastala tam.

kkamca
13. zář 2010

@baronek Baronku vy nemáte tajky žádnou mršku? už nějak dlouhodobě ?nebo teda geneticky..
Mi to nějak uniklo..

Knedle se dořešily jsou tuhy jak tenisák,ale sní je i kdybch mu je měla narvat sama..No nerviky pracujou hele jak hrom..je to znát,že je prostě doma a jsou problémy existenční. 😠

baronek
13. zář 2010

@jerry3 To záleží na vás, jak se rozhodnete 🙂 A jak se dívá manžel na dárcovské spermie? Já osobně si myslím, že je lepší, když je dítě alespoň z poloviny vaše než adopce, kterou bych brala až v krajním případě 😒 Ale to je můj názor, podle toho jedeme my. Nejdříve uděláme vše pro vlastní mimčo, abysme si někdy v budoucnosti nic nevyčítali, pak přichází v úvahu dárcovství a nakonec adopce 😲

kkamca
13. zář 2010

Půjdu pomalu ležet,synátor je nachcípaný a mě nějak začíná pálit v nose..Nebo co..

baronek
13. zář 2010

@kkamca My nevíme, jestli jsme někdy nějakou měli, manželovi je sice 35 a byl už jednou rok ženatý 😀 ale o mimino se nikdy nepokoušel, takže spermiogram nám dělali poprvé v dubnu a pak v červnu a bohužel nic 🙂 Neměl žádnou operaci ani nebral dlouhodobě nějaké léky 😅 A u nich v rodině problém s početím nikdo nemá 😎 Zítra budu snad chytřejší a doufám, že to nebude žádná jobovka, na tu nejsem vůbec připravená 😠

kkamca
13. zář 2010

@baronek Ty vagooo,tak to jo..Jsem právě maslela,že to máte jako nějak jasný delší dobu.
My měli několik let pořád tu oligoasteno a najednou letos --možná vloni --to se spg nedělal,se to změnilo. 😖 Na tu naší azoospermii-
To je ke vzteku..
No jo když se daří ,tak se daří ve všech ohledech. 😠

baronek
13. zář 2010

@kkamca nemocnej chlap je otrava, co? Ať už jde o synátora či o manžela 😀 Ten můj taky chrchlá, ale zatím si neřekl ani o čaj 😲

jerry3
13. zář 2010

@baronek
Priateľ sa už zmieril s tým že nebude mať vlastné deti. Na rovinu mi povedal že otec nie je ten čo splodí, ale ten čo vychová. Takže nakoniec ideme cez darcu.

kkamca
13. zář 2010

@jerry3 Jerry super uvažování..A já mám stejný názor..My taktéž nejdeme na M\T.
A asi zvolíme dárce..pokud se po vitamínové kůře nezjeví ani jedna mrška.

baronek
13. zář 2010

@jerry3 tak v tom máte jasno a to je dobře 😀
@kkamca nepsala jsi, že se na dárcovství manžel nějak moc netvářil?

kkamca
13. zář 2010

@baronek TO MÁŠ TEDA PRAVDU..to stačí jen rýma..a je vymalováno.I když malej je v pohodě,ten pokud fakt nechcípe -horečky a tak,tak je zlatej.
Já spíš mám strach aby se to nezhoršilo,museli by jsme k dr a to by znamenalo být minimálně týden doma a promeškaná škola v začátku to není vůbec dobře.
Navíc maj 21.9 seznamovací vylet na 3 dny.. 😒 A jako nemocnej ,no nevim teda. 😒

kkamca
13. zář 2010

@baronek Jo psala..a taky se netváří pořád..ale já sem to uzavřela jko hotovou věc.
A pokud by se mu to nezdálo,pak spolu nemáme co dělat.Prostě tu toleranci v tom najít musí.Své už jedno má..a je to stejný jak kdyby děti např vyženil.Toto by si vychovával od mimíska,tak snad ten vztah by se tam vytvořil.. 🙂