Azoospermie. Co s tím?

rcruella
24. srp 2007

Ahoj holky!!!

V úterý jsme byli na spermiogramu a ukázalo se, že manžel nemá žádné spermie. Objednali jsme se tedy do Pronatalu. Nevíme ale vůbec, co nás čeká. Máte někdo podobné zkušenosti?

misi76
2. srp 2013

@latiffa27 ahoj nas stala 500 Eur

adulka1979
5. srp 2013

Baby možno neobvyklá otázka.... ak ide priateľ na M/T (kvôli azzoo) môžeme mať ešte predtým pohl. styk? Alebo už radšej nie? (aby tam niečo aj našli...)

vera_vila
5. srp 2013

@adulka1979 Radši nemít... Aspoň 3 dny nic... Aspoň tak nám to říkal primář, když měl jít chlap na vyšetření...

adulka1979
8. srp 2013

Baby potrebovala by som info, keď vaši partneri išli na zákrok Mesa/Tese, mali ste už výsledky genetických testov? Ide o to, že my by sme chceli vedieť výsledky ešte pred operáciou.... lebo ak by bola genetika zlá, načo potom podstupovať operáciu? Alebo ako to je?

domuska11
9. srp 2013

@adulka1979 no nas bez genetiky ani zobrat nechceli, najprv sme museli mat vysledky..vy ich este nemate??

adulka1979
9. srp 2013

@domuska11 ahoj, ešte nemáme. Zatiaľ nám nevolali. A to už budúci týždeň partner ide na zákrok. Ale v pondelok asi zavolám do GF, že či to nevedia zariadiť, aby dovtedy boli výsledky. Lebo, čo ak niečo nebude v poriadku na genetike? Tak potom by bol zákrok zbytočný, nie?

domuska11
10. srp 2013

@adulka1979 no to ano..ak genetika vyjde zle, je to zbytocne- je to nemenne a chyba geneticky dana..nas najprv poslali na genetiku a kym sme nemali vysledky ani nas neriesili..skus zavolat do tej ambulancie, nam sestricka vravela, ze ak nam nebudu volat do cca mesiaca od odobratia krvy- tak vyslekdy budu ok, lebo hned skumaju chromozon a ak tam je nejaka chyba, dalej to uz neriesia...my sme cakal na vysledky 6 tyzdnov...

martas14
11. srp 2013

@adulka1979 ahojky my jsme šli také dřív na operaci, než jsme měli výsledky genetiky, ale u nás to bylo tím, že zrovna v tom měsíci měli akci na M/T takže jsme ji měli zadarmo, jinak to u nás v CAR stojí 11 tis. Kdyby byl špatný chromozón, tak by to asi byla příčina proč se netvoří a operace zbytečná, ale že výjde genetika nějak velmi špatně se stává spíš výjmečně, a mě osobně by to stejně nedalo, to nezkusit jestli něco přeci jen nenajdou.....no ať s výsledky nebo bez, budu moc držet palečky aby u vás na M/T spermijky našli 😉

adulka1979
11. srp 2013

@martas14 Ďakujem 🙂 Ale asi zavolám do centra, že či náhodou už výsledky nie sú.... ja tiež veľmi dúfam, že niečo nájdu.

martas14
11. srp 2013

@adulka1979 máš pravdu,pokud člověka něco vyloženě nehoní, tak není důvod proč nepočkat na ty výsledky aby bylo všechno pěkně popořádku a vědělo se přesně na čem člověk je, tak snad už tam na vás budou čekat, u nás to trvalo dlouho cca dva měsíce, než došly......tak hlavně ať najdou a dopadne vám to jak nám ...máme doma z této operace 16-měsíční dceru a je to úžasné, když si vzpomenu na tu beznaděj na začátku, tak je to neuvěřitelný zázrak a čeká určitě i vás 😉

happy8051
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
domuska11
21. srp 2013

@adulka1979 ahoj, uz mate po?? ako ste dopadli??

adulka1979
21. srp 2013

@domuska11 Ahoj, už sme po. Genetika ok. Mesa/tese mohla dopadnúť i lepšie...(našli len tri spermie) , tak uvidíme, ako dopadneme. Zmrazili ich a teraz som na rade ja. Idem na HSG vyš. a potom uvidíme.

domuska11
21. srp 2013

@adulka1979 musis to brat tak, ze Vam staci jedna spermia, aj ked viem ako sa citis...clovek si povie, ze ked bude po operacii vydychnes si ale stale si v strese ako to dopadne...budem drzta palce nech sa vajicko oplodni a budete tehu 🙂 ako je muzovi po operacii??

adulka1979
21. srp 2013

@domuska11 Ahoj ďakujem , si milá. 🙂 TAk ano, dúfam, že bude stačiť aj jedna. Partner je v pohodičke. Asi tri dni to mal citlivé, ale len málo, ani lieky proti bolesti neužil. Myslela som, že to bude horšie, ale nebolo. 🙂

domuska11
22. srp 2013

@adulka1979 tak drzim palce 🙂 nech ste na Vianoce uz traja 🙂

vokurka36
12. zář 2013

@lendulka14
Ahoj a jste smíření oba s dárcem ? Jak to vypadá tak to dopadne stejně i u nás ale já jako chlap tak zatím nejsem smířen s dárcem :(

avlv
15. zář 2013

Ahojte. Bol niektorej manžel na MESA/TESE v Gyncare v Košiciach?

labanka
15. zář 2013

Ahojte baby Mudr.Koci je stale na Narodni 9 v Prahe?

domuska11
16. zář 2013

@labanka ahoj, vo svojej ordinacii je stale( len tam robi iba vysetrenie, odbery, zakrok musi robit v centre ), ja mu mam zajtra volat kde bude ordinovat.Pisali sme si minuly tyzden, s tym, ze este ma vybavit nejake adminis.veci. Zajtra Ti dam vediet , ze kde je, dufam, ze to nebude na konci Ciech, inak ma porazi :((

labanka
16. zář 2013

No zlato my uz sedíme v ordinácii na Národnej a asi nam zrobi aj spg. Drz palce cmuk

domuska11
16. zář 2013

@labanka drziim, daj hned vediet ako ste dopadli..my uz len cakame na termin operacie :( cakam na info 🙂

domuska11
16. zář 2013

@domuska11 nevravel nahodu, kde bude pokracovat?? ked uz nieje v Isacre, som netrpezliva do zajtra cakat 🙂

domuska11
17. zář 2013

@labanka ahoj, no ako ste doapdli?

labanka
17. zář 2013

@domuska11 mas IP 🙂

1anda1
7. lis 2013

Ahoj, dobrý den, četla jsem si vaši konverzaci a velmi mě potěšila, že i tohle se dá řešit. Chtela jsem se zeptat ,přítel byl na spermio... a poté mi volali, že nenašli žádně spermie ani jednu a že odběr byl vzaný špatně. tudiž mame přijit přiště zase, sestřička mi řekla, že nemam ztracet naději, že je to běžné a že to vubec nemusí byt azoosper... Tudíž jsem se chtěla zeptat jestli se to některé z vas stalo taky? Moc děkuji za odpoved a ochotu.

holino
10. lis 2013

Ahoj hlasím se po delší době, možná to pomůže spoustě párum který mají dárce ....máme doma 14 měsičního roštáka =)) jsme neskutečně štastní oba malej je tatinkové zlatíčko =)
Náš kulíšek přišel moc brzy akutním cisařským řezem ...než mě propustili z nemocnice jezdil na JIRP za malinkým jen táta a musím říct že to kluci zvládali na jedničku od první chvile s tím manžel neměl sebemenší problém - proč taky ...jedna breberka správného tátu nedělá =)
miluji se navzájem a nás nikdy nenapadlo od narození o něčem pochybovat nebo v malém hledat někoho jiného ....ba naopak když byl hodně malinkaty pdoobal se mě a ted vidim v malém i manželovu podobu je to zvlastni ale už to řeklo i mnoho lidi kterí o ničem neví =)

kveta
10. lis 2013

@1anda1 Moze Vam pomoct Tesa alebo Mesa, teda operativny odber spermii.

marketka22
8. led 2014

Ahojky holky, vím že je tato diskuze stará, ale snad mi nekdo odpoví. Manželovi před třemi lety řekli že má azoospermie, byl i na TESE, máme za sebou dvě neuspěšné IVF. Azoospermie má díky tomu, že jako malí měl tříselnou kýlu a když mu ji doktoři operovali přešily mu tu „hadičku“ co vede spermie, tudíž spermie se mu vyrábí, ale nejdou ven. A moje otazka tedy zní:Muže se nejaká spermie uvolnit a povedlo by se nám otěhotnět normálě??Děkuji moc za jakou koliv odpověd

luis75
13. led 2014

Nebido paradonxe vyničí spermie. Logika hovorí: Viac testo = viac spermií, FIGES!!! prax - po Nebide=0 spermií u mňa, a to sa chytali za hlavu aj V Martine aj v Brne. Pozor, toto by mal každý endokrinológ aj chlap o Nebide vedieť. Ono to spraví z chlapa bujaka, ale holt bez nábojov. Stav je však vratný a po polroku sa to vráti do starých koľají. Má chlap málo spermií? Pomerajte mu testo a LH u uroša a endoša.