Azoospermie. Co s tím?

rcruella
24. srp 2007

Ahoj holky!!!

V úterý jsme byli na spermiogramu a ukázalo se, že manžel nemá žádné spermie. Objednali jsme se tedy do Pronatalu. Nevíme ale vůbec, co nás čeká. Máte někdo podobné zkušenosti?

bessi
1. bře 2008

Katy, neboj, dockas se. Ja te urcite nepredbehnu, ten muj protokol je opravdu dlouhatansky - 30dnu pod vlivem hormonu, brrr hruza. Uz se na to fakt tesim 😖 Snad se se mnou manzel nerozvede, kdyz budu protivna jak zadek 😒
Mej se

lendulka007
2. bře 2008

Bessi, já nejdříve musím na kontrolu na konci cyklu a pak začnu 2.den ms krátkým protokolem (tj okolo Velikonoc). Jsem moc ráda, že to vyšlo a že teď mohu začít já v tomto boji taky bojovat. Držím palce na stimulku.

marcek
2. bře 2008

Ahojte, som tu nová s rovnakým novodiagnostikovaným problémom ako všetky v tejto téme. Dosť som si toho tu prečítala a veľa príspevkov ma povzbudilo. Bola by som rada, keby ste mi vysvetlili niektoré skratky, ktorým nie dobre rozumiem.
Napr. T/M alebo TESA, TESE, IUI, IVF ... Ďakujem. Dúfam, že po ozrejmení sa budem môcť plnohodnotne zapájať do diskusií 😉

marcek
2. bře 2008

ICSI ?

barca28
2. bře 2008

Lendulko moc gratuluju 😉

bessi
2. bře 2008

Marcek, T/M = jsou zkratky od TESE/MESA. Obe znamenaji operaci, prvni varlat, druha nadvarlat, ktere se provadeji pro ziskani spermii. IUI je inseminace (zavedeni spermatu primo do zeny), IVF je umele oplozeni - k odebranym vajickum se pridaji spermie a oplodni je "ve zkumavce", no a kdyz je spermii malo, nebo jsou nepohyblive, tak se injekcne vpravi do vajicka´= ICSI. OPU=odber vajicek z vajecniku, ET=embryotransfer (zavedeni oplozenych vajicek do delohy), KET=kryoembryotransfer (transfer zmrazenych embryi).

Lendulko, dik. Mam strach z tech injekci, snad se pichnu sama 😖

gregy
3. bře 2008

Ahojte akurát som volala embryologičke a tak ma potešila!!!! Tým že sa manželovi dva krát našla jedna živá spermia na spg. tak nemusíme ísť na M/T!!!!! Ževraj odbery treba aspoň niekoľko krát opakovať ale že tie spermie ktoré sa našli úplne postačujú na ICSI 😀 😀 😀 tak mi odľahlo!!!! tak už len seba dať do kopy a v júli šup šup na IVF!!!! Bože nech je už leto! a nech vy ste už tehotky a budete mi dávať rady 😵

katy2
3. bře 2008

gregy, to je super spravicka.... 😵
takze teraz uz len vela sil a trpezlivosti.... 🙂 🙂 🙂

gregy
3. bře 2008

joj katy ani sa neviem sustrediť na prácu 😀 ... uz len nech tá genetika dobre dopadne ... ale tie najhoršie stavy beznádeje máme dúfam za sebou čo je veľmi pozitívne 😉 A tebe sa tiež čas kráti ... kedy začínate s KET?

katy2
3. bře 2008

geragy, ja stale cakam na ms... vyzera to mozno az na nejaky 45-50-dnovy caklus, lebo este nebola ani ovu, a po ovu este dva tyzdne do ms... dnes som 30DC a nic.... 😔 A sKET mozeme zacat az po ms....
Tie hormony po IVF sa riadne rozburili a pomiatli...

gregy
3. bře 2008

Tak držím palce nech si čo najkôr v pohode ... a možete začať ... 😉

katy2
3. bře 2008

gregy, dakujem a prepac, ze som ti skomolila meno 😀

gregy
3. bře 2008

to je najmenej ja ked niekdy po sebe citam tak sa az cudujem co za somariny som schopna popisat 😀

bessi
3. bře 2008

Gregy, tak to je super, ze nemusite na T/M 🙂 Ja uz se tesim, az budu mit aspon jeden pokus za sebou. Zadne velke iluze si nedelam, jak jsem tak pochopila 1.IVF je takovy pokus, od ktereho se odviji dalsi. Je to takova sazka do loterie, nikdo nevi, jak clovek na ty hormony zareaguje. Ale uz mi z toho vseho pekne hrabe-uz i ve spanku stimuluju, tuto noc mi delali OPU (zadne detaily si nepamatuju, ale bylo to takove pozitivni, dokonce jsem snesla i dost vajec, ale kolik uz nevim). Kez by to tak bylo i ve skutecnosti 😉

Katy, to je smula, ze te to tak rozhodilo. Neboj, ona ta mrcha jednoho dne prijde a pak do toho prastis 😉 Muzu se te zeptat, cim jsi stimulovala, jaky jsi mela protokol a davky hormonu? Dik a preji hodne trpelivosti 🙂

katy2
3. bře 2008

bessi, stimulovala som puregonom 225IUI, 11 dni, dlhy protokol....

bessi
3. bře 2008

Katy, to jsi mela hned od zacatku 225 jednotek nebo ti to nejak behem stimulky menili? Ja zacinam na 150 gonalem (ten je pry uplne stejny jako puregon) a mam taky dlouhy protokol. Mela jsi krasnou urodu vajicek 😉 Snad se mi taky nejake zadari.

katy2
3. bře 2008

bessi, mne davku nemenili, mala som ju uplne rovnaku....
Strasne ti drzim palce....
ja sa uz neviem dockat toho transferu...

bessi
3. bře 2008

Katy, dik moc. Snad ty davky nebudu mit moc nizke, hlavne aby nejake vejce byly 😒 Neboj, dockas se, uvidis, ze to rychle utece, taky drzim palce

marcek
4. bře 2008

ahojte, neviete, či má nejaký súvis borelióza a neplodnosť u muža?

ml1976
5. bře 2008

Ahojte!
Potrebovala by som od Vas radu, ohladom centier asistovanej reprodukcie. Po 5 rokoch neuspesneho snazenia sa o dieta, sme zistili, ze manzel trpi azoospermiou. Boli sme u lekára a tam nam to povedal. Bolo to hrozné. Naznačil aj to, že by to šlo nájsť ich, ale nejako nam nedal šancu na vyjadrenie a povedal že najlepšie bude oplodnenie od darcu. Čo ja nejako nemôžem prijať. Čítal som veľa príspevkov tu a nie som sama koho to trápi. Preto sa vas tu pytam na nejaké centra asistovanej reprodukcie kde to robia a tak dávajú šancu mať vlastné dieťatko.Viete o niečom? a aké máte skúsenosti. Manžel prekonal rakovinu a bral chemoterapiu. vraj preto nemáme dieťa. 🙂 Dakujem moc za radu. .

swika
5. bře 2008

Ahoj ml, to ze bral chemoterapiu este vobec neznamena, ze nemoze mat vlastne spermie. Proces spermiogenezy po chemoterapii moze byt vratny! Nejake kanaliky sa mohli obnovit a spermie produkuju, akurat malo na to aby boli detegovane v ejakulate. Su metody, ktorymi sa daju najist operacnym sposobom priamo z nadsemennikov (metoda MESA) alebo zo semennikov (metoda TESE). Robili mu hormonalny profil? Je tam jeden dolezity ukazatel, hormon FSH. Ak je ten v normale, tak je velka sanca, ze sa spermose najdu. Ak je zvyseny, tak to poukazuje na poruchu spermiogenezy a cim je hodnota vyssia, tym mensia je sanca na uspech.

swika
5. bře 2008

Na Slovensku je viacero centier asistovanej reprodukcie, zavysi od toho, odkial ste... Co viem, urcite su aspon 3 v Bratislave, potom dalsie v Kosiciach a Martine...

ml1976
5. bře 2008

ahoj swika
moc ďakujem za radu. Tak najskor lekár môjho manžela - onkolog poznamenal /ako si pisala/ že deti môže mať a nemusí mať to je na samom človeku a tom jeho tele. Viac jeho kamošov čo mali to isté deti majú a zobrali viac chemoterapie- pravdu povediac zobralo ho to čomu verím. Ale aj tak sme to brali v pohode. 2 roky po chemoške sme sa začali snažiť. A stále nič. Môj gynekolog nas poslal za 100% lekárom na neplodnosť a ten to zrachnoval tak, že nemá žiadne spermie. Či mu robil hornom. profil neviem. Čo k tomu treba.. ak krv tu mu nebrali teda neviem to iste ale skôr nie ako ano. Potom predniesol že je tu ešte jedna šanca a predpokladam ze to bola metoda MESA/ TESE ale nedal nam na výber a hneď nás haltoval do umelého oplodnenia od darcu. Ešte by som to teda skúšala - je pravda že po tomto "doraze" som to nechala na Pána Boha.. ale viem že treba konať. Žijem v Žiline a tak skúsim ten Martin. Moc ďakujem za radu. Som Ti vďačná. Ak sa smiem informovať mala si niečo takého aj u Teba v rodine?
papa a moc ďakujem--

swika
5. bře 2008

Ml, my mame tiez azoospermiu. Manzel ma ale toho trochu viac za sebou. Po narodeni nemal hned zostupene semenniky a v puberte navyse tiez prekonal rakovinu a podstupoval chemoterapiu. Oba tieto faktory negativne ovplyvnuju spermatogenezu, takze nase sance na uspech su velmi male ☹. Na hormonalny profil sa berie len krv. To si urcite nechajte spravit. Ono ak pojdete do centra, tak vam to robit asi budu. A tiez vas asi poslu pred IVF na geneticke vysetrenie. V Martine sa to centrum, o ktorom ja viem, vola Sanatorium Helios. Drzim palceky. Ak chces pokecat viac, tak mozes pisat aj na swika@zmail.sk. papa

mikulka
5. bře 2008

AHoj swiko, jak je, co nového u vás?

ml1976
5. bře 2008

jasne swika napíšem ti.,.

papa

ml1976
5. bře 2008

tak dievčatá objednala som sa do Martina Sanatoria Helios.. termin mam 17.3. na 1 konzultáciu.. tak co to bude.,. ale ako som povedala nechám sa aj rozrezať len ak budem mať dieťatko,,.. dám vedieť čo a ako.. máte niekto skusenosti na to MESA a TESE? na čo je to a ako sa to robieva..? papa

mirka333
5. bře 2008

ahojte, tiež máme rovnaký problém málo spermií a tiež málo pohyblivé, pripravujeme sa na um.oplodnenie, ale lekár povedal, že máme zvážiť aj darcovské, pretože ak sa nenájdu pri odbere, bude to jediná možnosť. Bojím sa ako to bude, v apríli ideme na kontrolný spermiogram. Bojím sa s manželom rozprávať na tému darcovských spermií, tiež som s tým není stotožnená, ale zasa čo ak nebude iná možnosť.... Neviem ako ďalej, čo by pomohlo, viem, že manžel sa kôli tomu trápi a tak nechcem ešte viac situáciu komplikovať, preto túto temu nechávam až po kontrole spermií. Poradte ako ďalej, potrebujem názor iných.Ďakujem

swika
5. bře 2008

Jee ahoj Mikulka, citala som, ze vam vysiel ten KET. To je super. Moc vam to prajem! Ako sa citis? Ja mam za sebou 4 IUI a zatial nic. Uz lekar naznacoval, ze by uz asi doporucil IVF. Tak neviem, ci este par pokusov skusime, alebo pojdeme rovno do IVF. Teraz si budem musiet dat asi nejaku pauzu kvoly praci, no a kedze nemladnem a biologicke hodiny mi tikaju ako o zavod, asi potom pojdeme rovno do IVF. To IUI ma asi zmysel len u cerstvych spermosov, lebo som citala studie, ze zmrazovanim sa ich zivotnost znizuje z tych 3-5 dni na 12-24 hodin. Takze ked sa doktori netrafia presne do 12 hodinoveho okna okolo ovulky, tak smola.

ml1976
5. bře 2008

ahoj mirka tak ako u mna. ja som dostala noz na krk.. manzel nemoze mat deti.. teda ale ideme to riesit.. viac menej je problem u neho- prekonal chemoterapiu.. ale ideme este skusit martin.. co sa tyka mna bojim sa nad tým co i len mysliet.. bojim sa ako by to zobral manzel.. ked sa nan bude pozerat to / nie jeho dietatko/ na co bude mysliet.. a ako to budem citi ja. moja sestra je psycholog a ona mi povedala ze mam do toho ist. bude to vraj moje dieta. - teda obrazne povedane.. a je to vraj ine ako ked si dieta adoptujes a nieje ani z 1% tvoje. tak neviem ale ja by som navrhla porozprávajte sa.. ty a manzel.. netlac ale chces to riesit za Vás oboch. Muz to nesie tazko ked nemá dieta.. aj ked si vsimnes nepripustaju si ze chyba je u nich.. najskor zena a potom dlho nic az pootm on.. ako sa rozhodnes.,.,ale drzim palce.. daj vediet co a ako

papa