Azoospermie. Co s tím?

rcruella
24. srp 2007

Ahoj holky!!!

V úterý jsme byli na spermiogramu a ukázalo se, že manžel nemá žádné spermie. Objednali jsme se tedy do Pronatalu. Nevíme ale vůbec, co nás čeká. Máte někdo podobné zkušenosti?

kkamca
8. říj 2010

Tak já to řešila s dr 4 roky než nás poslal do car-což je teda fakt doba...Ten mi naopak od ivf jakoby ODRAZOVAL a pořád že je čas,že jsme ještě mladí.
Ale pak když jsme donesli poslední spg katastrofa tak už jako uznal,že tudy cesta nepovede a je na čase car..
nejdřív mi udělal laparoskopii,abych byla připravená .
13.7 poprvé car následně genetika,urolog..ten nic neshledal.jsme v pořádku
pak nám nabídli mese tesa-na to nejdeme.
takže jsme zvolili případného dárce.

ALE NIC NENÍ DEFINITIVNÍ,STÁLE SE TY MRŠKY MŮŽOU OBJEVIT!!! 🙂

kkamca
8. říj 2010

Simono jestli by si chtěla o urologovi\andrologovi uvažovat dál..že by se ti to nezdálo,že vás jako hned tlačí.tak zkuste toho Kočího v praze -andromedu.1 návštěva u něj stojíé 3 tisíce,ale prej hodně párům pomohl. 🙄

simona80
8. říj 2010

@kkamca Kočímu jsem psala email - v podstatě mi řekl, že je u nás ještě možnost problému v hormonech manžela. Uvažujeme o změně caru - právě kvůli tomu jejich přístupu. KDybych si ten HP nevydupala tak by mu ho vůbec neudělali a rovnou nás cpali na M/T.
JEnomže u toho máme docel problém protože chtějí v jeden den dělat operaci i odběr u mě. No a v případě kdyby nenašli spermijky u muže tak požadují souhlas s dárcem. A dárce je pro mého muže nepřijatelný; kdyby to tak dopadlo tak chce raději adopci. Ta je zase méně přijatelná pro mě. Takže v tomhle pořád ještě nemáme jasno. Proto doufáme, že to ještě "nějak" dobře dopadne.
Pokud neuvidíme nějaký vývoj u doktorů tady, tak do té Prahy pojedeme, ale je to hlavně pro manžela dost z ruky. Může si sice vzít dovolenou, ale na delší léčbu to není, protože nemůže být často z práce pryč. Má sice volnou pracovní dobu ale na Prahu to moc není. Proto chceme první zkusit cestu někde poblíž...

kkamca
8. říj 2010

Nedávno u něj byla holčina z diskuze..maj taky problémy a že taky hned něco kvůli horm profilu..nasadil mu clostil a a agapurin 🙄 no nevím.je to na vás..a vaší peněžence.Bohužel ,v dnešní době to tak chodí.
Já jako u nás už je jasno..chlap by si zas moc nedovedl představit adopci..ten dárce je dle mě takový lepšejší.Ale když nic jiného tak adopce až naposled.
každopádně přeju hodně štěstí at se jakkoliv rozhodnete.

nynam
8. říj 2010

Ahoj Simo...tak to jsme na tom podobne...taky jsme to zjistili nekdy v kvetnu nebo cervnu...sok to byl samozrejme Genetika ok. Hormony nic moc, ale prej uz videl horsi, takze dostal taky agapurin o clost. ve ctvrtek nas ceka zakrok a uz jsme pekne nervozni...my jsme u kociho a zatim jsem nadmiru spokojena. komunikace super a postup bych rekla take. dokonce mi mailem pripominal termin, kdy si ma manzel nechat udelat predoperacni vysetreni. no a ted uvidime jak si poradi ve ctvrtek. co se tyce financi, neni to zadna sranda, ale takovehle veci se nedaji vyvazit zadnou sumou. zakrok neni dobre casteji opakovat a nenecham nejakeho noumu, aby se mi vrtal v manzelovi prece;) car te do darce nema pravo nutit, rekla bych. take budeme mit velke dilema, pokud se to nepovede...zatim se tu mejte.n.

kkamca
10. říj 2010

@baronek Není tě nějak vidět.. 😎
Kdy jde muž na M\T?

baronek
10. říj 2010

@kkamca Ahojky, manžel jde na Tese ve stejný den jako já na odběr vajíček, takže nevíme, ale do měsíce bude vše vyřešené 🙂 a budeme mít jasno 😲
@simona80 to já mám štěstí, že manžel s dárcem souhlasí. Navíc mu urolog řekl, že to není žádná tragédie, že tolik chlapů vychovává cizí dítě a ani o tom neví 😢 takže to bere naštěstí sportovně 🙂 Jsem za to ráda, i když mě to bude asi navždycky trápit, když žádné spermijky nenajdou 😉

kkamca
10. říj 2010

@baronek Tak tojo..já asi až v listopadu stimulka.dřív to nestihnem neb mrcha se blíží a žádost na pojištovnu trvá 14 dní a to už mrcha nepočká. 😎 😠

baronek
10. říj 2010

@kkamca Se mnou doktor žádnou žádost neřešil a ani se o ní nezmiňoval a navíc řekl, že se můžu rozhodnout pro pero nebo normální injekce až v den stimulky, že to u VZP jde 😀
A mrcha se třeba opozdí 😠 Škoda, že nejdeme stejně ☹

kkamca
10. říj 2010

@baronek Taky sem u vzp-.
Ale žádnou takovou nabídku jsem nedostala.
Ale vim že v gennetu to je standart postup -žádost se odešle -.pojištovna musí schválit a teprve pak se jede dál.
Já jdu do pera-jsem rozhodnutá.
Gonal f -zatim za 5500 kč.Jsem řikala,že když by to došlo (mrcha) tak nějak--že bych cinkla dřív jestli to náhodou není schválené. 😒 No uvidíme.Ale spíš počítám listopad.. 😒

baronek
10. říj 2010

@kkamca já jdu taky do pera. Já bych si normální injekci nepíchla a i s perem budu mít nejspíš problém 😅

kkamca
10. říj 2010

@baronek já myslela že si chtěla kvůli financím právě injekce ,pokud si dobře pammatuju-že o nich uvažuješ. 😕

kkamca
10. říj 2010

Tak jsem četla že si byla v pl..my jezdíme taky,ale letos nepojedeme.Právě kvůli zátěži ivf.nevadí 😅

baronek
10. říj 2010

@kkamca jo uvažovala jsem o injekcích, tak teď pořád přepočítávám peníze a půjdeme do pera, uhlí holt ještě počká 😠 V Polsku jsem byla, ale vůbec nic jsem neutratila a to jsem měla peníze, které jsem dostala od tchýně předčasně k vánocům, takže si vyberu něco u nás 😀

kkamca
10. říj 2010

@baronek Jasan..
U nás vánoce moc nebudou..čeká nas ivf .a pak by jsme měli pořídit jiné auto.to naše se stále "sere" a jako už i mechanik řekl,at do toho nesypeme peníze a koupíme raději jinou ojetinu,.Tak máme do konce roku na co šetřit. 😒 😠

baronek
10. říj 2010

@kkamca U nás budou Vánoce taky slabší, sami sobě letos určitě nic dávat nebudeme 😎 a třeba dostaneme ten největší dárek mimi a to mi bude stačit 😅

simona80
14. říj 2010

Ahoj - musím se pochlubit, i když asi není moc čím. DNes jsme byli na kontrolním spg a výsledky jsou sice špatné, ale lepší než minule. Našli nám ojediněle spermijky v sedimentu - morfologicky abnormální ale paní embrioložka říkala, že by to mohlo vyjít bez operace...

baronek
14. říj 2010

@simona80 tak to je super zpráva 😀 držím pěsti 😎

kkamca
19. říj 2010

@baronek AHOJ..
tak jak to s vámi vypadá?
Já se ted uplně nějak ztrácím..v té velké diskuzi..
Jak jste pokročily?
My joo 🙂

baronek
20. říj 2010

@kkamca zítra budu chytřejší, jdu na krev a na ultrazvuk a měla bych začít se stimulkou, když bude všechno v pohodě 🙂

kkamca
20. říj 2010

Já čekám na mrchu a začínám též stimulovat. 😀 zítra jedem pro léky. 🙂

baronek
20. říj 2010

@kkamca tak to je super a kdy má tetka červená dorazit?

kkamca
20. říj 2010

@baronek už mám zpoždění.. 😠 😠

baronek
20. říj 2010

@kkamca tak to je nemilé, ale dočkáš se 😎

kkamca
20. říj 2010

@baronek TAK Z JEDNÉ STRANY ŘEKNĚME-ŽE JE TO PRO NĚCO DOBRÉ..zítra léky,a jak dojde červenačka tak budu nachystaná a začnu se stimulkou.

nynam
21. říj 2010

Ahojte. Slíbila jsem, že se ozvu. Už máme po zákroku. Probíhalo to dobře a dopadlo to taky docela fajn - máme zamraženo na 4 pokusy (kolik kusů nevím). V rámci naší diagnózy po lepším výsledku toužit nemůžeme. Tak snad se pomocí ICSI podaří z toho na něco "zadělat";) Četla jsem, že tu bylo několik párů, které měly k dispozici taky jen pár kousků a zadařilo se. Tak jen abste měli feedback, jak to probíhalo u Dr. Kočího. Kdyby někdo chtěl více informací, klidně poreferuju...sama jsem ráda, že jsem mělu tu možnost dozvědět se víc, když to bylo zapotřebí..mějte se zatím!

baronek
24. říj 2010

@nynam tak to moc gratuluju a držím pěsti 😀 já taky doufám, že nám něco najdou a bude i na zamražení 😒

nynam
27. říj 2010

@baronek děkuju, já vám také budu držet pěsti! a kdy na to jdete?

petinax
31. říj 2010

ahojky holky tak jak to jde?kdo už je těhule a koho to teprve čeká?dlouho jsem tu nebyla takže nemám přehled 😒

lenk
3. lis 2010

Ahoj, mému manželovi asi před dvěmi lety řekli že ma azoo.Tak sme se oba zhroutili , a po několika měsíci jsme postoupili IUI s dárovany vaíčky, a povedlo se! Máme dvouletou HOLČIČKU, a jsme moc moc štastny a nato že holčička není jeho ani se to nedá vyslovit , vůbec se nato ani nemyslí prostě je naše!!! když bylo malé 10měs. tak sem otěhotněla přirozeně , ale po měsíci jsem potratila (zamlkly potrat) tak mse se trochen divili, a tady tetkom čtu že nato berou vaši manželové léky, a my mysleli že se to už léčit neda .