Azoospermie. Co s tím?

rcruella
24. srp 2007

Ahoj holky!!!

V úterý jsme byli na spermiogramu a ukázalo se, že manžel nemá žádné spermie. Objednali jsme se tedy do Pronatalu. Nevíme ale vůbec, co nás čeká. Máte někdo podobné zkušenosti?

zdenulka_29
7. dub 2009

Děkuji za povzbuzení, snad máš pravdu bobo.

bobovci1
7. dub 2009

😀

pompovci
8. dub 2009

ahojte holki dnes mam depku dufam ze sa to zlepsi z tolkeho rozmyslania ma uz boli hlava dufam ze sa dostanem do takej fazy ako bobovci

lenkove
8. dub 2009

pompovci
nezrucaj sa 😀
ja mam tiez rovnaku dg, teda manzel 😉
viem, ze je to spociatku hrozne.. ale viem aj to, ze casom sa to zmeni a zlepsi.. ste plnohodnotni ludia, aj ked mate mensi zdravotny problem..
a co sa ti konkretne zenie hlavou? skus sa vyrozrpavat 😕

bobovci1
8. dub 2009

pompo, skús sa nejako hodiť do pohody, inak sa to ani nedá, proste trošku relax i keď je to moc ťažké 🙂

bobovci1
9. dub 2009

ahojky, 🙂
tak mám ďalšie správy 🙂 zatiaľ to išlo ako po masle a dnes prvý problém ☹ ráno o 8 som mala mať transfer, čo som z časti mala ale nie úspešný ☹ snažili sa cca 20 min. ale sa to nepodarilo, vraj mám nejakú úzku maternicu, alebo niečo také, proste ich tam nemohli zaviesť ☹ vraj normálne to ide za pár minút, inak to bola neskutočná bolesť
takže mi to presunuli na zajtra s tým, že to spravia pod narkózov, tak dúfam, že sa to podarí 🙂 vraj som druhá za celých 10 rokov čo to robia, tak to je pekná náhoda 🙂 ale vraj ta prvá otehotnela, tak dúfam, že nepokazím štatistiku 🙂

pompovci
9. dub 2009

pre bobovci to je mi luto ale dufam ze ti to vyjde a ta depka no asi aj troska presla ale su to myslienky tupe je to tazke je mi luto manzela pretoze on sa trapi viac nez ja potom ak to nevyjde to ze bude nase musime uz uvazovat nad inymi vecmi a tak najhorsie to bol povedat mojej mamae ta sa neskutozne trapila ale povzbudzuje ma aj napriek tomu ze koli mne nesmierne trapi tod vse

lenkove
9. dub 2009

pompovci
manzela je mi luto.. moj mal depresie z toho, ozajstnu depresiu ☹ vyhladali sme aj odbornika, nastastie uz v stadiu, ked bol ok a teraz ho len "sledujeme"... ked ti muzi to vsetko dusia v sebe 😠

mne uzasne pomohlo, ze som sa hned zacala orientovat na adopciu.. citala na nete, isla na urad, zacala vybavovat.. jednoducho zijem v tom, ze si adoptujem dieta a potom sa uvidi.. zaroven chceme zacat s kotvicnikom a ostatnymi stimulantmi.. ale ja som dietatko chcela adoptovat vzdy a manzel s tym suhlasil este pred svadbou 😉 sice k vlastnym detom, ale co uz 😉
a s mamkami je to blbe. 😒 skus sa s nou porozprat a neber si to velmi k srdcu, lebo sa mi zda, ze sa prilis trapis pre inych a zabudas na seba. Pompovka, aj ty trpis, vies to? trpis ako kon, ale da s tym nieco robit.. predsa sa nenechas zlomit!

dadous
9. dub 2009

Ahoj holčičky 😉
bobo ty prostě musíš mít něco extra a takhle nas napínaš 😀 neboj bude to v pohodě, ani nebudeš vědět jak jsi otěhotněla, a uznej to každá ženska říct nemuže 😀
pompo, všichni chlapi jsou uplně stejny a každej se s tím nakonec vyrovna. Jen my musíme byt strašně trpělivy a opatrovat ty naše budoucí tatínky jak to jen jde. Vždyt ne nadarmo se říka, že ženska je mnohem silnější než chlap, tak jim to ted mužem ukazat 😉 My, aby jsme na to až tak moc nemyslely, tak se snažíme furt někde jezdit. V sobotu vyražíme na Kunětickou horu a pak do kina. A s tou rodinou, my jsme to ještě nikomu neřekly, jen Dadovi segře. Ušetřily jsme si tím plno otazek a lítostivych pohledu 😉
Holky nebojte bude to všechno dobry 😵 😵 jsem se teda rozepsala 😀

bobovci1
9. dub 2009

dad, ďakujem, tomu verím i ja, že to bude v pohode 🙂 tak to držím prsty aby vám vyšlo krásne počasie ako bolo doteraz, na Kuňke je fakt krásne 🙂 my zas razíme v nedeľu na týždeň na Slovensko 🙂
to s tými chlapmi je pravda, moj to v sebe dusil, ale teraz je už úplne v pohode 🙂 tiež sme prešli ťažkým obdobím, ale možem povedať, že sa to zlepší, len si ich treba trošku viac hýčkať 🙂
u nás to tiež nikto nevie, ale keby boli dvojčatá tak by sme museli s pravdou von, u nás totiž ani z manželovej strany a ani z mojej nikto nemá, ale povedať im to bude asi to najmenej 🙂
pompo, i keď by bolo najhoršie a museli by ste ísť do dárcu, tak po porode mimča by ho bral určite ako svoje 🙂 ešte, že žijeme v tejto dobe keď sa dá ísť na umelé, čo by sme robili takých 100 rokov dozadu 😀 asi nič 🙂

dadous
9. dub 2009

jee bobo na Slovensku jsem ještě nebyla 😀 ja myslela že tam bydlíš 😅 tak hlavně pohodíčku a užívat si 😉 Vubec si neumím představit kdybych nenašla tyhle stranky 😅 strašně mi to pomaha,nebejt v tom sama a pokecat ovšech těch problemech s vama tady 😉

bobovci1
9. dub 2009

nie nebývam už na Slovensku, manžel je z Čiech, tak ako poslušná ženuška som s manželom 😀
tiež mi tieto stránky hodne pomáhajú 🙂

dadous
9. dub 2009

no jo , když tobě toho v pasu moc nevyčtu 😀 ty jsi normalně anonym 😀 😀

bobovci1
9. dub 2009

dad, poslala som ti IP poštu 🙂

dadous
9. dub 2009

ty tajnustkářko 😀

pompovci
9. dub 2009

🙂 pre lenkove no to vies ze sa trapim ako kazda zena by som chcela byt tehotna tesit sa na dietat vybrat mu meno ale viac mi je luto toho mojho manzela presne je to tak on sa velmi trapii hovori somnou ale nie vsetko a ja to viem vies minule mi povedal ze ak by som chcela byt tehotna tak pristupi na darcu ale ja viem ze to chce urobit premna aj ked jeho to velmi bili vies moje by to bolo alwe jeho nie viete ako clovek rozmysla stale boli ma z tohosrdce z tych myslienok ale dakujem za vasu podporu

pompovci
9. dub 2009

🙂 pre dadous viem ze by nam pomohlo niekam ist ale stale pracujeme neda sa to teraz sa momentalne tesim na tu dovolenku domou atak na svoju rodinu a mate pravdu zena znesie toho viac prenu neni problem sa vyrozpravat ale tem muz nechce hovorit skoro o nicom

dadous
10. dub 2009

pompo, no vidíš, budete s rodinou, tak aspon příjdete na jiny myšlenky 😉 a vždycky je dobry se mít na co těšit 😵

bobovci1
10. dub 2009

ahojky, tak dnes to už išlo hladko, mám už v sebe 2 embrijká 🙂 tak teraz už len musíme čakať či tam zostanú 🙂 na ultrazvuk ideme za 14 dní 🙂
teraz už len vylehávam pred telkou a v nedeľu razíme na dovču, tak dúfam, že tých 14 dní rýchlo ubehne 🙂
pekný dníček všetkým 🙂

dadous
10. dub 2009

ahoj tak ty jsi dnes měla sex? 😀 😀 gratuluju 😉 tak se koukej šetřit a držím palečky 😵

bobovci1
10. dub 2009

no dá sa to tak povedať 😀 manžel hovoril, že ak sa to podarí tak može povedať známym keď sa ho budú pýtať ako sa to stalo (mzslel tým dvojčatá), tak že nevie, lebo pri tom nebol (a že nám pri tom asistovalo hodne ľudí) 😀
to je pekná držka 😀

dadous
10. dub 2009

😀 😀 ja bych tohle vubec neřešila. co mi je po lidech, hlavně že se mimi povede. Ale odpověd manžela je myslím trefna 😀

bobovci1
10. dub 2009

ja to už tiež neriešim, len nech sa to podarí 🙂

zdenulka_29
10. dub 2009

Ahoj holky,bobovci velká gratulka k mimískům, držím palečky, aby se jim chtělo ven až za devět měsíců. 😉

bobovci1
10. dub 2009

ahoj Zdeni, dík za palečky 🙂 ja tiež držím nech to máte lepšie 🙂

pompovci
10. dub 2009

🙂 🙂 🙂 no pre bobovci gratulujem nech sa to vydary drzim palceki

bobovci1
11. dub 2009

babenky ste moc zlaté, ďakujem, už aby bolo po a všetky sme boli tehu 🙂 no nebolo by to krásne 😀

zdenulka_29
11. dub 2009

Ahojky bobovci, už bych chtěla být také těhu, moc si to užívej, žádný stres a bude to..doufám,že tu zůstaneš a budeš nás průběžně o Tvém stavu informovat.
Máš pravdu - týden uteče jako voda a už budeme znát další výsledky. Zda ty prášky k něčemu byly nebo ne.
Hezký den hollky, chystám se gruntovat, ale moc se mi do toho nechce. Koťátko spí, tak toho musím co nejvíce využít. 😉

bobovci1
11. dub 2009

ahoj Zdeni, ja tiež ešte nie som tehu, to budem vedieť až za 2 týždne či sa to podarilo 🙂 ale bola by som moc rada 😀 a keby sa to podarilo, tak tu určite zostanem a budem sa tešiť z vašeho tehuľkovania 🙂
držím prsty aby aspoň pár kúskov našli a ten týždeň aby zbehol ako voda 🙂
ja už mám poupratované od stredy a zajtra ráno razíme na dovču, ak budem na internete tak sa ozvem
pekné sviatky a hodne vody 😀

zdenulka_29
11. dub 2009

Bobovci: je mi jasné, že na potvrzení těhu musíš počkat, ale i tak se musíš cítit dobře a ten pocit Ti závidím.
Opatruj se a dovolenou si moc užívej. Já budu doma, nikam se nechystám. Víkend je moc fajn, ale vždycky hrozně rychle uteče.
Také Ti přeji pěkné svátky. 🙂