Azoospermie. Co s tím?

rcruella
24. srp 2007

Ahoj holky!!!

V úterý jsme byli na spermiogramu a ukázalo se, že manžel nemá žádné spermie. Objednali jsme se tedy do Pronatalu. Nevíme ale vůbec, co nás čeká. Máte někdo podobné zkušenosti?

zouzalina
23. dub 2009

dadous- křivka je tak, jak jsem psala 🙂

bobovci1
23. dub 2009

dad, to je pravda, že budem mať istotu až z krve 🙂
nie je možné aby tu teplotu ovplyvňoval utrogestan? 🙂 do toho sa moc nerozumiem, tak len dedukujem 🙂

eloana
23. dub 2009

ahoj holky bo nevim teplotu nemerim ,ale vim ,ze ms brzdi ja to normalne dostavam 26 den a dnes 30 a stale nic:(((( a krev negativni

bobovci1
23. dub 2009

eloana, to mi je ľúto, že vám to nevyšlo, všimla som si, že vám docela hodne testov ukázalo //, musí to byť hrozný pocit ☹ ja idem na krv až v pondelok, ale test mi ukázal len / takže tomu moc neverím, žeby to vyšlo, už som na to pripravila i manžela, takže sme nejako s tým zmierený, ale že máme aspoň mrazáčkov 🙂

eloana
23. dub 2009

bo uvidis🙂 treba vyslo ,ale tu teplotu muzes mit vyssi ,ze se ti oddali ms.derzim pesti

bobovci1
23. dub 2009

el, ďakujem, ale ja si myslím, že je to tým utrogestanom, veď predsa je to hormón, takže to može sposobovať a keď nie tak by som bola len rada 🙂 uvidím v pondelok 🙂 mnohokrát vďaka

limetka27
23. dub 2009

Ahoj holky, M/T na podzim nedopadla (neobstrukční azoospermie). Nenašlo se vůbec nic. Bylo to tak hrozný. Mně odebrali několik desítek vajíček úplně zbytečně, protože dárce jsme nechtěli. Rozhodli jsme se tak s manželem několik týdnů před operací přes poznámky doktorů, kteří si ťukali na čela. Prožila jsem naplno, co znamená hyperstimulační syndrom. Bylo mi fakt strašně, fyzicky psychicky. Ty prázdné beznadějné noci v nemocnici bych už nikdy nechtěla opakovat. Tam jsem byla na dně a hloubš už to nešlo. Ale život jde dál, žádáme o adopci. Chtěli bychom úplně malinký miminko. Smiřuju se s tím, že asi nebudu mít vlastní děti, i když pořád se snažím věřit, že zázraky se dějou. Je pro mě hroznej nervák vidět kolem sebe těhotné ženy, gratulovat kamarádkám, příbuzným... Uklidňuju se tím, že neštěstí a trápení člověka formuje a dodává mu něco jedinečného. K čemu by to bylo, kdy život běžel vždycky jen tak, jak člověk píská! Tak vás chci podpořit, ať se rozhodnete, jak se rozhodnete, ať to dopadne, jak to dopadne. Všechny možnosti přinesou něco zvláštního, jedinečného a snad i krásného. Vždycky záleží na úhlu pohledu.

zouzalina
24. dub 2009

limetak 27- můžu se zeptat jaký manžel problém? Je to strašné, kolik žen a mužů je nšťastných ☹ Do teď jsem neznala nikoho, kdo by měl stejný problém jako my...

ardillas
24. dub 2009

Ahoj, vcera u manzela zjistili Azoo. Az ted jsme schopni komunikovat. Jsme objednani na Uro a Genetiku.
Mela bych par otazek, nez zacnu se silenym procitanim vsech diskuzi:
1) je tu nekdo komu pri opakovanem spermiogramu vysly vysledjky lepe
2)kolik je v diskuzi devcat, ktere otehotnely bez darce, kdyz manzelovi bylo udelano M/T

predem dekuji za pomoc a radu

dadous
24. dub 2009

limetko to je mi moc líto, ale proč nechcete darce? Myslím si že je lepší mít miminko vlastní aspon z jedny strany než adoptovany.Promin mi že to píšu tak natvrdo ale budem stat asi před stejnym problemem a není nic krasnějšího než nosit v sobě miminko 😉

dadous
24. dub 2009

ahoj ardilas 😉
přítel byl na spermio a určily azoo, po pul roce byl na dalším, jenže už v caru a tam se par spermonu našlo, takže moc to zatím nechapu. Ted jsme byli na genetickem vyšetření a pak pujde znova na spermio, tak uvidíme za měsíc 😵 .Jinak k te druhe otazce, je tu spousta diskuzí a v každe se najde někdo, kdo otěhotněl po M/T

zouzalina
24. dub 2009

ardillas- ahoj, my jsme teprve na začátku. Manžel má také azoo. Opakovaně mu vyšel spermiogram 0 sperií. Protože jsme to ještě na rok odložili (M/T), trochu jsme se zklidnili (teda hlavně já)! Ale celý ten "běh" nás teprve čeká! Kdyby všechna vyšetření u manžela dopadla špatně, tak jsme domluveni na dárcovských spermií. Zatím sice na to psychicky nejsem připravena, ale než žádné dítě, tak raději od dárce. Manžel k tomu naštěstí přistupuje velmi pozitivně a jsem za to mooc ráda. Snad budu zdravá aspoň já. Mám velmi nepravidelný cyklus. Nedostanu to třeba 2 měsíce. Ale nějak to neřeším. V minulosti jsem hodně trpívala na cysty, které mi samovolně praskly. Ale od léta se to naštěstí neopakovalo. Myslím si, že svůj podíl na tom měla antikoncepce, kterou jsem brala 4 roky ( již ale další 4 roky neberu) a můj organismus od té doby nenaběhl na pravidelný cyklus. PS: taky doufám, že na M/T najdemem aspoň pár spermijek 🙂
Také bych měla jeden dotaz. Je tady někdo, kdo otěhotněl s partnerem, který v dětství absolvoval operaci na sestoupení varlat a přitom měl opakovaně azoo? Dopadlo někomu dobře M/T i přes to, že měl stejný problém jako my??

lenkove
24. dub 2009

ardillas,
ja nemam statistiku, ale vela babam sa to zlepsilo a vela bab mali spermijky pri mesa/tese.. to ze sa nenasli su skor vynimka.. asi 10pozitivnych k dvom negativnym.. drzte sa!!!

Limetka
aj my ideme adoptovat 🙂

Dadi,
pre nas su darcovske horsie ako adopcia... kazdy ma pravo rozhodnut sa ako citi a my sa tesime na adoptovane dietatko 🙂 niekto sa tesi na moznost vyuzitia darcovskych spermii 🙂 svet je predsa pestry 😎

dadous
24. dub 2009

zouza tak to nevím, ale myslím si ,že když nam našli par mršek, tak asi jo .Strašně doufam aby na M/T ten muj nemusel 😉 ale jak vidíš ,nějaky spermie i přesto mužou ven přirozeně. Otazka ovšem je jaky jsou kvality 😉

pompovci
24. dub 2009

🙂 🙂 pre limetky tym clankom si ma rozplakala naozaj ked si uvedomis ze kolko trapenia clovek v svojom zivote musi bojovat ja osobne bojujem o vsetko v mojom zivote este nic som nedostala len tak mozno v podvedomi si nahovaram mozno aj preto musim bojovat ako preto co doteraz ja tiez prechadzam zlim obdobim manzel sa ma vypytuje co mi je a ja sa len pousmejem ale stale sa stym vyrovnavam kazda z nas ma svoje trapenie a kazda z nas to zvladame po svojomale drzim nam vsetkim palce aby sme to zvladli a co nam zivot prinesie aby sme to pochopili a priali

ardillas
26. dub 2009

ahoj, vsem dekuji za odpovedi. Manzel a ja uz jsme schopni komunikovat, dokonce jsme se prvni noc poradne vyspali bez breku.... Musim priznat, ze manzel je silnejsi nez ja. cekame na uro a genetiku a pak se uvidi.
Mate nekdo s azoo zkusenosti s Gennetem v Praze nebo s Pronatalem?
Resime, ktera z klinik by pro nas byla lepsi. V Gennetu se mi dost nelibil az neosobni pristup sestricek na recepci. Vlastne nam azoo oznamila 20tileta holka stylem: "No, tak tam nic neni, to je hodne blby a na IVF mam termin az za pul roku...."takze s nami vubec nic nikdo neprobral a v zari cau..
Nevim, treba je Gennet vyborny po odborne strance. Muzete se k tomu nektera vyjadrit?
diky
zdravi ardillas

peta131
26. dub 2009

Ahojte babenky 🙂

dlhšie som sa neozvala ale nemala som vôbec náladu ☹ ivf nám dopadlo tak že som dostala silný hyperstimukák tak už mi v 8 deň stimulácie museli stimulku zastaviť a musela som ísť na punkciu ale chvalabohu sa nám aj za takú krátku dobu stihli vytvoriť vajíčka tak mi odobrali 12 a 8 sa nám ich oplodnilo 🙂 ale nemohla som ísť na transfer kvôli tomu hyperstimuláku tak nám ich zamrazili a transfer budeme mať za 2 mesiace...

A vítam tu aj nové babenky 😉 hlavne nezúfajte, aj mi sme boli veľmi nešťastní a hlavne ja som sa neskutočne bála či nám pri M/T niečo nájdu a našli nám ich veľmi veľa 🙂 tak nám ich zamrazili a ani teraz pri rozmrazovaní nebol vôbec problém a vajká sa nám pekne oplodnili a máme 8 mrazáčikov 🙂

bobovci1
26. dub 2009

ahoj peti, už som si hovorila, že kam si sa stratila 🙂 je mi to moc ľúto, že si dostala hyperstimulák, ale neboj ono to dobre dopadne. Ten počet je moc krásny, 8 mrazáčikov 😀
Nám ICSI nevyšlo, včera som dostala menštruáciu a zajtra idem na krv, takže to nevyzerá dobre, ani sa mi tam moc nechce ☹ Ale máme 5 mrazáčikov, tak som aspoň za to rada.
Držím prsty nech je to len lepšie a lepšie 🙂

zouzalina
26. dub 2009

Ahojte holky. Chtěla jsem se zeptat, jestli má tady někdo partnera, ktrerý v dětství absolvoval operaci nesestouplých varlat. A jestli i po opakovaných spermiogramech, kde byl pokaždě výsledek azoo, nakonec docílili vlastních spermií? Děkuji za vaši odpověď!!

zouzalina
26. dub 2009

bobovci- vám se podarilo oplodnit vlastni vajicka vlastnima sper.? Nejak jsem se neodstala k puvodni komunikaci, tak se ptam. Hlavne, je tady te komunikace celkme dost 🙂

dadous
26. dub 2009

zouza, my, první 0 a druhy 5 spermii, uvidíme jak dopadne třetí 😅

zouzalina
26. dub 2009

dadous- diky, my jsem meli 3 spermioramy a na vse 0 ☹

dadous
26. dub 2009

a kdy pujdete na M/T?

zouzalina
26. dub 2009

Asi až příští rok. Ikdyž, člověk nikdy neví, kdy zase na něj příjdou mateřské pudy..

Ardilas- muj manžel to také psychicky lépe bere, než já...

dadous
26. dub 2009

tak at vam to vyjde 😉

peta131
27. dub 2009

Bobovci tak to mi je ľúto ☹ ale možno že nakoniec krvička prekvaaí...daj potom vedieť ako dopadla 😉 ale hlavne že máte tiež mrazáčikov lebo tá predstava že by zase bolo treba celé ivf okapovať 😖

Zouzalinka my sme boli tiež na 3 spermiogramoch a zakaždým 0...ale na M/T nám ich našli veľmi veľa tak nestrácaj nádej aj keď máte 0 tak tie potvorky tam môžu byť len sa im nechce von 😉 A ja som bola tiež z toho psychicky úplne na dne a môj drahý sa tváril ako keby sa nič nestalo 😠 On to aj tak berie že no stalo sa, vobec sa kvôli tomu netrápi 😖

zouzalina
27. dub 2009

peta131- ahojky, tva pozitivni zprava me velmi potesila. .Diky! Muzu se zeptat, z jakeho duvodu ma manzel azoo?

peta131
27. dub 2009

Zouzalinka to nám nikto nevedel povedať 😖 lebo dokonca môj manžel má už syna a teraz mu zistili azoo 😖 ale on dlho jazdil na motorkách a teraz na koni, tak že sa mu tam mohli spraviť nejaké zrasty alebo niečo čo bráni aby sa spermijky dostali normálne von...oni sa mu normálne stále tvoria len proste nejdú von...inak mal všetky výsledky v poriadku...
Tak nestrácaj nádej, viem ako sa teraz cítiš, my už sme aj nad darcovskými rozmýšľali a nakoniec nám M/T tak dobre dopadla 😉

zouzalina
27. dub 2009

peta131-tak to je super, ze vam M/T vyslo tak perfektne!!! Muj manzel ma bohuzel jiny problem. Kdyby to i nas tak super dopadlo. Jsme pripraveni na darcovske spemijky 😒 .

bobovci1
27. dub 2009

ahojky,

zouzalina, no podarilo sa nám oplodniť vlastné vajíčka vlastnými spermiami, manžel mal na začiatku azoo a po vitamínoch sa mu to zlepšilo, tak nemusel na mesa/tese. 🙂

peta131
krv neprekvapila - negatívna ☹ ale už som s tým nejako počítala, lebo menštruácia sa postupne od soboty stupňovala ☹ ale aspoň máme 5 mrazáčikov, dúfam, že po rozmrazení niečo zostane 🙂 v stredu idem do CARu, tak potom uvidím čo a ako 🙂