Azoospermie. Co s tím?

rcruella
24. srp 2007

Ahoj holky!!!

V úterý jsme byli na spermiogramu a ukázalo se, že manžel nemá žádné spermie. Objednali jsme se tedy do Pronatalu. Nevíme ale vůbec, co nás čeká. Máte někdo podobné zkušenosti?

zdenulka_29
5. čer 2009

Holkkkkkkkkkkkkyyyyyyyy, kde vás všechny mámmmmmmmmmmmm 😀 😎

dadous
19. čer 2009

ahojda 😉 jen hlasím že zítra začínam se stimulkou 🙂

lovec
20. čer 2009

ahojte snazilky, chcem vam dodat trochu nadeje na tejto tazkej ceste za dietatkom,ktorou prechadzate, a ktorou som prechadzala aj ja. pred tromi rokmi bola u manzela zistena azospermia. absolvovali sme neuspesnu M/T. a sancu nam uz nedavali ziadnu ,len darcu.
lenze my sme sa nechceli vzdat...manzel brral pol roka profertil a tamoxifen,co je antiestrogen, a aj u muzov nepriamo zvysuje testosteron a tym aj zlepsuje spermiogenezu.... nie je to pravidlo ,ze to pomoze,lae v niektorych pripadoch to malinky zazrak urobi...u nas sa tak stalo a nasli sa opakovane do 10 spermijek. malo,ale pre nas to bol zazrak a nova sanca.... absolvovali sme ICSI 2x. prvy krat sme mali 2 embryjka,a doknca aj pozitivne HCG ,ale po otyzdni kleslo....na koniec sa zistilo, ze trpim trombofiliou a mam zvysenu bunkovu imunitu proti troofblastu,teda embryjku....a tak nasledovalo dalsie 4.mescne preliecenie prednisonom.
potom prisiel druhy pokus. od zaciaku stimulacie som si musela pichat fragmin a brat prednison, ale podarilo sa.
mali sme 5 oocytov a 5 spermijek, 2 embryjka vydrzali a boli vlozene. hcg zase pozitivne...nasledovalo 10 mesiacov kludu doma,zakaz pracovat..pichanie injekcii a branie liekov....predcasne otvaranie krcka a skracovanie....ale na koniec sa nam 5.dni po termine narodilo krasne a zdrave dievcatko....sme srasne stastni...a vzdy ked sa na malinku zadivam..poviem si, stalo to za to .a ze zazraky sa deju, teraz na ne uz verim.
drzim vam vsetkym palce.

zdenulka_29
21. čer 2009

Dadous: Tak to je super!!!!!!!!!!!
Lovec: Děkuji za povzbudivá slova...taky jste to neměli teda jednoduché..děťátku přeji hodně zdravíčka i vám.
Na zázraky určitě věřím, kéž by se něco podobného stalo i u nás.ahoj

zdenulka_29
23. čer 2009

Ahoj Dadous: tak co stimulka?

dadous
23. čer 2009

ahoj zdeni, zatím dobry, pícham 4 den a už se nafukuju 😀 ve čtvrtek jedem na ultrazvuk tak pak písnu 😉 a jak to vypada s vama?

zdenulka_29
23. čer 2009

To máš krátký protokol nebo dlouhý? My budeme vědět další výsledky až 29.6. 😠 Nějak to tu utichlo.Škoda, už jsou asi všechny těhotné.

dadous
23. čer 2009

😀 ne nejsou, jen není na klabosení vždycky nalada 😉 tak pak dej vědět 🙂 mam kratky 😅 a když tu nikdo zrovna nebude tak mi písni do IP 😉

zdenulka_29
23. čer 2009

Jo, to znám - někdy opravdu ta nálada není. Tak to je super, že máš krátký protokol.

dadous
23. čer 2009

to jo ten dlouhej bych psychicky nevydržela 😀

zdenulka_29
23. čer 2009

🙂 😀

aladin
24. čer 2009

Ahoj holky, jsem tady poprvé. Manželovi taky našli před měsícem azoospermii. Příčinou by mohla být vorikokela. Takže nás čeká zítra kontrolní spermiogram a za měsíc operace. Chtěla jsem se zeptat, jestli nevíte o nějakém centru na moravě, které by nám komplexně pomohlo řešit náš problém. Zatím to řešíme na střídačku s mým gynekologem a manželovým urologem, ale nikdo nám pořádně neřekl, jak to bude všechno dál. Díky a hezký večer.

zdenulka_29
24. čer 2009

Ahoj Aladin,
tak to mě moc mrzí, že vás to taky "postihlo". Budu držet palečky, aby zjistitili jasnou příčinu, popř. odoperovali a byla jsi těhotná.
Přiznám se, že o žádném centru na Moravě nevím, ale snad se Ti někdo ozve a poradí.
Hezký večer i Tobě.

sidlo
25. čer 2009

cavte babenky,
tak je vas o jednu viacej. Aj mi mame azospermiu a navyse neuspesne mesa/tese. a pritom sme navonok zdravi a nic nam nechyba. manzel mal trosku pohadzane hormony, no vobec nevieme preco a ani sme na to nikdy nic nebrali. Vie niekto z vas poradit ze preco to tam vobec nieje alebo ci sa na to daju brat nejake lieky aby sa to tam vytvorilo alebo mame naozaj len jedinu sancu a to je darca? 😢

zdenulka_29
25. čer 2009

Ahoj sidlo,
u nás také nezjistili jasnou příčinu a to jsme taky po neúspěšném M/T. My máme také chybné hormony, nevím, jak to tedy přesně nazvat a jeden Dr. nám na to napsal léky. V pondělí jdeme na kontrolu, prý, když se nám hodnoty změní, tak jedině dobře...když ne..tak ta azoospermie může být již vrozená..tak by se s tím nedalo už
nic dělat, tak taky doufáme. My brali ještě profertyl - 3 měsíce, ale nepomohl nám, navíc na internetu píšou, že to netestovali ani na formu neplodnosti resp.azoospermii.
Ale někomu to může pomoci, fakt netuším..to je pak ale asi případ od případu.
Tak držím pěstičky a zatím to nevzdávejte, my už s neplodností bojujeme dva roky.
Ale snad se nám to nějak vrátí.

handina
26. čer 2009

Ahoj holky, jsem tu nová a mám stejný problém jako vy.
Mému příteli zjistili azoospermii před dvěma roky, podstoupili jsem M/T, ale bohužel bezúspěšně. Genetický testy měl v pořádku, semenný kanálky neporušené..a přesto žádnou spermii nenašli ☹ Jediné co nám řekli, že je špatný, že má vysoké hodnoty FSH. Příčinu nám ale neřekli.
Můžete mi, prosím, některá poradit, zda vám někomu lékaři při vysokym FSH doporučili nějakou léčbu? Nám totiž žádnou nedoporučili. Přítel má FSH 24.5.Předem dík!

sidlo
26. čer 2009

zdenulka: a vam povedali ze ked sa nieco urobi z hormonmi tak je tam este nejaka nadej? nas len poslali na konzultaciu k psychologovi, na co sme sa vykaslali. Ale nikto nam ziadnu inu nadej nedaval. No pravda mi sme to vsetko tak narychlo riesili. Po mesa/tese nam len povedali ze nenasli nic ani v tekutine z nejakeho kanalika a ani vo vajicku. A ze sfarbenie tkaniva nebolo cervene ako ma byt ale take zlte a ze nema bunku ktore spermie vytvaraju. Aspon tak som to cela vystresovana v anglictine pochopila. Ale asi skocim naspet do toho centra a popytam si aspon kopie tych vysledkov aby sme to potom este mohli prekonzultovat z nejakym odbornikom na slovensku. Tiez mame zle hormony. FSH 14.9 / LH 8.93 / PRL 31.17 ale okrem toho ze nas poslali za endikronologom nam nikto nic nepovedal a ani tabletky sme nebrali. Tak neviem co dalej

monasek84
26. čer 2009

Zdravim snazilky... bohuzel nam taky urcili azoospermii, manzel v mladi prodelal operaci jednoho semeniku a hormonalni lecbu.... ted mu delali horm.test a ma prilis nizky testosteron a prilis vysoky FSH... nastoupil na horm.lecbu.... mate nejake zkusenoti s tim, ze po lecbe, kdyz se hladina srovna se zacnou spermie tvorit, nebo je aspon nejaka sance ze by se mohly najit pres M/T?? diky ☹

zdenulka_29
26. čer 2009

Sidlo: Přesně tak..když se hormonony změní, tak je prý šance na úspěch..ale procenty to nedokážu vyjádřit. My byli v jedné klinice, ale tam to šlo jak na běžícím páse, tak jsme šli k odborníkovi...a ten nám vše vysvětlil. Manžel byl na odběrech krve, na kontrolu máme jít v pondělí, ale už teď nám dal doktor vědět..že léčka se vyvýjí víc než dobře..vím, že ještě nemáme vyhráno..ale už tak mě ta zpráva moc potěšila, když vím, že celý rok se nám nedařilo.
Holky nic nevzdávejte a navštivte jinou kliniku.
Doktor právě říkal, že pokud se hormonální hladiny změní, je pravděpodobnost, že se spermie najdou...

zdenulka_29
26. čer 2009

Omlouvám se za překlepy. 😉

dadous
26. čer 2009

ahoj zdeni, tak hlasím v neděli OPU 😉

lenkove
26. čer 2009

ahojte babule
ja si vas citam a az mi je mdlo ako sa k tomu lekari stavaju a ake maju nasi zlatici vysledky.. nam lekari povedali ze nevedia preco mame azoo..
ja som raz na neta nasla studiu, ze u mnohych paroch po mesa/tese a 1.dietati nasledovalo 2 spontanne a tvorba spermii sa obnovila.. z pricin celkom neznamych, kedze mali jedno dietatko,tak sa dalej neliecili.. celkom som sa tomu potesila 😀
ale ci to bude nas pripad, nestusim.. kazdopadne nevzdavajme sa a bojujme! 😀

lenkove
26. čer 2009

dadi
tak drzime palce 🙂

aladin
26. čer 2009

Ahoj holky, tak máme po kontrolním spermiogramu. Zase se tam ani jedna mrška neukázala. Za měsíc nás teda čeká ta operace. Už se mi podařilo najít i to centrum. Je to Fertimed v Olomouci. Tak půjdu na poradu ke gynekologovi. Jsem moc rády, že vás tady mám. Nějak je teď ten náš problém lehčí. Když mi to manžel před měsícem řekl, tak jsem to pořádně obrečela. Moc se těšíme na mimi. Určitě to máte stejně. Tak díky a pěkný víkend. Jo, dadousi, co to je OPU? 🙂

dadous
26. čer 2009

ali to je odběr vajiček 😉

zdenulka_29
26. čer 2009

Dadous: bezva, tak ať se jich najde hodně. 😠

dadous
26. čer 2009

no zdeni mam jen 4 folikly takže to nebude nic moc 😕

zdenulka_29
26. čer 2009

Aladin:Naprosto chápu, jak vám bylo/je..my si tím taky prošli...a kdo si to nezažije, tak vůbec neví..co je to za nervy, bolesti u srdíčkaa hlavně životní boj...
Je důležité o tom všem mluvit, ať už s manželem nebo tady.
Člověk si uleví a je na tom světě pak líp.
😉

zdenulka_29
26. čer 2009

Dadous: moc jich být nemusí, hlavně když budou kvalitní. 😎

dadous
26. čer 2009

ja vím zdeni 😉