Azoospermie. Co s tím?

rcruella
24. srp 2007

Ahoj holky!!!

V úterý jsme byli na spermiogramu a ukázalo se, že manžel nemá žádné spermie. Objednali jsme se tedy do Pronatalu. Nevíme ale vůbec, co nás čeká. Máte někdo podobné zkušenosti?

daja22
18. zář 2009

Ještě jsem se chtěla zeptat, máte dobré zkušenosti s Gennetem? Mě příjde, že toho člověku řeknou strašně málo, vlastně skoro nic. Že by toho chlapa měli o všem poinformovat, neřekli mu nic, jen že nemá spermie v ejakulátu, to že je to azoospermie a všechny ty ostatní věci jsem se sama dočetla na internetu. A ještě jedna věc, ty varlata, ani mi nikdy nepřišlo, že by je měl nějak malé. Možná trochu menší, ale jak neodborným zrakem zjistím, jak velká jsou malá varlata 🙂 , přece na něj nevlítnu s krejčovským metrem 😀

garp776
18. zář 2009

..myslím, že od určitého roku manželé být nemusíte.. My také nejsme sezdáni, jen řeším, jestli musíme být manželé v případě dárce spermií.. Dej příteli čas, je to pro můžský velký šok, z kterého se nejdříve musí oklepat. Třeba si sám na internetu najde pár věcí a sám se na ta vyšetření nabídne.(dobré je nechávat na domácím počítači v oblíbených uložené některé chytré odkazy..) Uvidíš, že se to brzo zlomí a bojovat budete oba dva! Už to, že je objednán na genetiku značí, že zájem má. Co se týče velikosti varlat, tak asi fakt jen s tím metrem 😎 , já je jen prohmatávala..a i ten rozdíl mezi 2,4 a 1,8 cm jsem poznala.. DRžím palce, ať nám píšeš co nejvíce pozitivních zpráv!

garp776
18. zář 2009

..ještě k tomu gennetu, my jsme tam byli na spermiogramu, kde nám telefonicky řekli nález azoospermie, dál už jsme se tam neobjednávali, jelikož jsem právě tady narazila na zmínku o dr.Kočím a Iscare. Do gennetu jsme objednaní jen na genetiku. zatím pa

dadous
18. zář 2009

garp v dnešní době už nemusíte byt manžele aby jste mohli podstoupit uměly, at jsou to vlastní spermie nebo darcovo 😅

garp776
18. zář 2009

díky za info dadous!

jak se daří?

dadous
18. zář 2009

jo dobře, rosteme, teda hlavně ja 😀

zouzalina
18. zář 2009

Zdravím, když jsem poslouchal F1, mluvili o tom, zda je spravdlivé, když oplodní dárcovským spermatem jen pár, nikoli však ženu-dívku, která je bez partnera. Takže z toho usuzuji, že na dárovské sperma není třeba žít ve svazku manželském, ale je nutné mít partnera.

A dále mám otázku, jak to je s tou genetikou? V případě, že u muže dopadne genetika špatně, je pravděpodobné, že na M/T nic nenajdou?? Ptám se hloupě proto, že před rokem nám sice krev na genetiku vzali (ve Fertimedu), ale protože jsem změnila práci a stavíme domeček (doufám, že v něm nakonec nebudeme sami- to by bylo moje smrt), odložili jsme to na příští rok (jaro, léto) a po výsledku už jsme nepídili... 😕

Jinak jsem strašně ráda, že se zde dozvím tolik informací a je škoda, že né všude pacienty dostatečně neinformují. Je to pro člověka nejintimější záležitost a ještě když chybějí informace...

dadous
18. zář 2009

zouzalino, nemyslím si, že když dopadne genetika špatně, že na M/T nic nenajdou, jen asi nedoporučej oplodnění, kvuli nějaky vadě, kterou by mimi mohlo diky tomu mít

garp776
18. zář 2009

ahoj zouzalinko, dadous má pravdu. Ale i tak dají se někdy geneticky diagnostikovat spermie, které nenesou špatnou genetickou informaci a ty pak k oplodnění použít. Ach jo, upínám se už kde čemus.. Jinak klobouk dolů, že jste se po výsledku nepídili...alespoň to tak neprožíváte..

zouzalina
18. zář 2009

dadous-díky za odpověď!
ahoj grap776- to by ses divila, jak to prožívám já.Je pravda, že manžel to bere opravdu sportovněji a je schopen přijat dárcovské sperma. Za to jsem moc ráda. Chlapi mají tu výhodu, že s nimi hormony necvičí tak jako s náma. Stačí, když uvidím někde nějaké miminko, nebo příjdeme z návštěvy, kde miminko bylo, okamžitě si hormony se mnou začnou pohrávat. V horším případě to končí pár dnů v depresi 😢 No prostě je to šílené, co uvnitř prožívám. Snažím se nedávat před manželem své city na jevo. Ale někdy se slzy spustí samy...Ale protože jsme se na něčem dohodli, musím holt počkat do příštího roku.
Předpokládám, že jsme na tom asi všechny setjně a mnoho žen se zde asi pozná...

katy2
18. zář 2009

ahojte 🙂
vsetkym vam drzim palce, prajem vela sily a trpezlivosti.... viem, cim vsetky prechadzate.... my to uz mame za sebou a v postielke maly pokladik 😉
budte silne a budte aj oporou vasim polovickam.... potrebuju to....

daja22
18. zář 2009

Tak já už ani nebrečím při pohledu do kočárku. Už jsem všechny slzy asi vybrečela. ☹ Popřemýšlím o tom Kočím, ale bude toho mít teď asi dost, jak tak na vás koukám 😉

garp776
18. zář 2009

určitě dajo Kočímu brnkni, je příjemný a rád vás vezme! Chtěla bych vědět, jestli ví, jakou reklamu mu zde děláme! No já pořád studuji ten Klinefelterův syndrom. Skoro všechny indície vedou k němu, 7 z 9. Jen mě potěšilo, že u tohoto syndromu mají být varlata měnší než 2cm a my máme jedno 2,4! 😎 Tak snad to jedno bude pašák.

matava
18. zář 2009

ahoj holky, tak maz byl rano na hormonech v iscare...no, mirne komplikace, kdy teda slibena zadanka od kociho u sestricek nebyla, tak se mu snazily bezvysledne volat a skoncilo to tak, ze mu krev vzaly a zaskrtly tam pry pro jistotu vsechny polozky 😀 takze muz dulezite neco mumlal o tom, ze priste nemusi hned nekam chodit v prvnim moznem terminu, ze si radeji pocka atd ale jinak v poho...ted uz jen cekat...
o reklame koci vi, rikala jsem mu, ze jsem se o nem docetla na jedne diskuzi 😀
ta genetika je dulezita..kdyz jsme na ni sli, tak uz jsme vedeli o azoospermii, takze odebrali jeste jendu ampulku krve navic na test cysticke fibrozy...nositelem je kazdy dvacaty paty evropan nebo tak nejak..no a pokud by patril mezi ne, tak by se mu spermie netvorili vubec a tim padem tesa mese fakt nema sanci....
zouzi,....s tou genetikou tomu moc nerozumim...vysledky chodi dvojite = na doktroku ktera to zadala a pacientovi domu..je zbytecne abyste znovu na to cekali, jelikoz na genetice se nic nemeni, takze si zavolej tam, kde ti o to zadali...i nase doktorka rikala, ze si ty vysledky mame padesatkrat okopirovat, jelikoz to mame na cely zivot 😀 nanejvys by chlapovi dodelaly ty specialni testy na fibrozu...

matava
18. zář 2009

jo a taky se ho v iscare ptali, jestli tam jse m zaregistrovana atd..no samozrejme nejsem, kdyz se pak chystame do apolinare...ale jeho si tam zaregistrovali..snad tedy pak nebude problem poslat zmrazene spermijky k apolinari 😀

aja32
19. zář 2009

Ahoj Matavo. Stěhujete se do Prahy?
Ty výsledky z hormonu budete mit asi tak pristi patek?25/9
To bude transport top priorita, zajímalo by mě ze zvědavosti jak asi probíhá, to bude nějaká speciální nádoba a určená osoba, předpokládám že Vám je nedají s sebou do auta: -)
Gapr - doufám že najdou i když je máte menší. Já jsem hned běžela se zeptat,má je teda větší.O tom syndromu jsem neslyšela ale jestli Dr.Kočí říkal že má zkušenost že i z menšího najít lze, tak věřím že Vám taky.
Máme z genetiky předběžný výsledek - po telefonu, cystickou fibrozu vyloučili u nás obou a taky mikrodelice (promiňte, je to napsané jak jsem to v tom telefonu slyšela a vůbec nevím jestli je to správně: -) tak ty takyOK. Tyhle předběžné byly dostupné za týden a něco.Nejdéle trvají karyotypy (tak nějak:- ) 4až5 týdnů kde se zjistí to nejdůležitější - ta chromozomální výbava.
No a pak je jasné, jestli M/T může být nebo musí být dárce.
Katy2 ta se má: -)Byla statečná a teď má mimi.
Máš Katy pravdu že musíme držet partnery a být oporou. Ono stačí si představit že za tu neplodnost bych mohla já. Taky bych čekala že mě on podrží a podstoupí se mnou všechno. Jenže zatím nám akorát odebrali krev, to nejtěžší přijde. Ale musí se to vydržet když to zvládlo tolik páru. Díky za koníka, že o nich může člověk vědět...
Zdendulko, řekni nám jaké bylo pro něj to M/T. Mně se ptá jestli to bude bolet a kde řežou, atd. jsem říkala že z toho co jsem četla tady na jiné diskuzi, to asi hlavně po zákroku bolí dost,viď?...

matava
19. zář 2009

Dobre rano Ajo, my uz jsme prazaci 😉 teda ja rodila a manzel pristehovany brnak, sranda je, ze jeho starsi bracha si taky vzal prazacku 😉 a auto sice mame, ale jezdi s nim muj bracha, manzel se boji za volant, uz dvanact let..a ja jsem sice par kondicnich jizd absolvovala, ale nejde mi jeste parkovani, coz je docela zasadni problem, kdyz si clovek chce zajet z bodu A do bodu B..teda samozrejme ze by se to dalo vyresit tak, ze u A mi to nekdo vyyparkuje v B nekdo bude cekat s parkovanim 😀
skvela zprava s tou fibrozou, to je dobre..ted uz jen pockat na spravnou kombinaci tech karyotypu 😉
nevim, jestli jsi cetla celou azoospermii dikuzi ale tusim, ze je tu docela dost popisku jak tesa mese probihala a jak se chlapi citili, zkus zapatrat 😉

aja32
19. zář 2009

Ten provoz v Praze je síla. Mám pár naučených tras a jsem ráda že to mám za sebou: -) Brníčko je víc v klidu: -)
Asi si koupíš ten vůz co Ti při parkování napovídá "ještě můžeš,ještě, už ne, jsi tam🙂)"
Teď jsem zrovna pročítala jiné diskuze a lekla jsem se těch schvalovacích termínů na IVF od pojišťoven. A pak že některé mají limity a dlouhé čekání na samotný zákrok. Musím to ještě někde nastudovat a zavolat do pojišťovny. Teda až to bude aktuální:- ))

matava
19. zář 2009

tohle buzerovaci do auta nechci, cetla jsem o funkci, kterou kdyz zapnes, tak to auto zaparkuje samo, toci si volantem atd...ale pry je to hoodne drahy...jo a nejlepe automata k tomu, mam spatnou koordinaci pohybu, takze jsem takovy maly podes na silnici 😉
to schvalovani sice trva nejake tri ctyri tydny ale napriklad u apolinare ti daji prvni injekce jako by na sekyru, jeste pred tim nez jim prijde to schvaleni, sice pry podepises, ze by sis ty injekce kdyztak doplatila sama, ale to se jeste nikomu nestalo, neni duvod, aby ti to neschvalily, je to jen formalita, obzvlaste v nasich pripadech 😉

aja32
19. zář 2009

Tak to je pravda,ze my moc jinych sanci nemame a IUI nema smysl: -))

aja32
19. zář 2009

ja teda ale nemam vseobecnou..

matava
19. zář 2009

ja taky ne, mam 207.. a IUI jedine kdyz darcovsky...ale v tom stadiu jeste nejsme, to az po neuspesnem tesa mese u kociho...

aja32
19. zář 2009

Já mám taky 207.Tak snad nebude problém jak říkáš. Nám řekla Dr. že to uděláme při jednom - M/T on a když by se nic nenašlo, rovnou dárce - ICSI. Ale zatím nic jisté není, dokud nebudeme vědět co to způsobuje. Jinak kdyby nic nebylo na M/T,do dárce bychom šli. Musíme se rozhodnout předem a podepsat prý nějakou smlouvu..

garp776
20. zář 2009

kde jste si nechávali dělat genetiku ajo32?

zdenulka_29
20. zář 2009

Ahoj holky, po delší době se hlásím.
Matavo: to bylo milé, jak jsi psala o tom stříhání metru. To asi opravdu zavedu. 😎
Ajo32: No vím, že to není zrovna příjemný zákrok M/T..ale vydržet se to dá..1-2 dny to prý bylo jako by tam manžu někdo nakopal..
Nejdůležitější je ledování.....dávali jsme jen led v sáčcích, ale je to naprd..všude pak teče voda..musím si do příští M/T sehnat takový jako polštářek..ten nám tenkrát půjčovali v Gennetu a radili, klidový režim a ledovat.
Musím říct, že mi manžel ty jizvičky nechtěl ukázat..ale pak nakonec ukázal...a teď musím říct, že to místo je poznat jen na omak - na pohled vůbec. 😉

eloana
20. zář 2009

ahoj holky ahoj zdeni🙂 tak jsme konecne po roce dospeli k tomu ,ze manzelovi udelaji veskere vysetreni - zda neprodelal nejakou infekci nebo neco podobneho....... zdurely se mu uzliny v trislech mame u nas dobre urology -manzel jim to vse rekl -tak mu udelaji veskera vysetreni,ktere jdou. treba a snad nic nezjisti ,ale alespon bude mit ty vysestreni a treba to bude souviset

zdenulka_29
20. zář 2009

Ahoj Eloanko, vítej tu. Jsem ráda, že ses tu "zastavila". U nás žádné velké změny, manža bral prášky a v půlce října nás čeká druhé M/T. Tak držím palečky, ať doktoři příjdou na to, co to může způsobovat.
Hezkou neděli.

lenkove
20. zář 2009

Eloano
ahoj... s vami sa to tiahne, teda...
ak si dobre spominam, raz ste mali aj dobry vysledok SPG, davali ste aj mrazit? a potom opat nic? to je divne 😕 drzim palce na vysetrenia...

ahojte ostatne,
mnohe nepoznam, ale tiez patrim k vam, dg vieme rok... mame za sebou HP, sono, riesili sme aj operaciu na spriechodnenie, ale nakoniec lekar povedal, ze na to podla neho nie je dovod, lebo v tom problem nie je.. gen este nemame a teraz to zacinam opat trosku riesit... mozno by to chcelo zmenit urologa, neviem 😔
ani s liekmi sme nezacali, lebo lekar mm nechce robit dalsie spg, ze sa nic nezmeni, ked je raz azoo, tak tak..

drzme si vsetky palceky!

aja32
20. zář 2009

Garp,Dr. ze Sanusu nas doporucila na genetiku k soukr.Dr.v Pardubicích.
Zdenkulko, pokusim se sehnat ledujici polstarek.
Nevite jaky cenovy rozdil je treba mezi normalni injekci a perem? I kdyz jak premyslim, dala bych asi cokoliv.
Predstava injekce me vzdycky desi, ale kdyz to zvladlo tolik lidi, tak ja preci taky musim. Akorat to pero se mi zda trochu min drasticke: -))
Eloane, ten muj mel taky nejake zdurele misto, treba mu to zpusobilo obstrukci. Uvidime co reknou doktori.

zdenulka_29
20. zář 2009

Ahoj holky, četla jsem, že na injekce se dá zvyknout..ale pero je brnkačka..já půjdu asi do pera. To si budu moci píchnout sama..s injekcí (i sebe menší) by mi to asi nešlo. 🙂