Azoospermie. Co s tím?

rcruella
24. srp 2007

Ahoj holky!!!

V úterý jsme byli na spermiogramu a ukázalo se, že manžel nemá žádné spermie. Objednali jsme se tedy do Pronatalu. Nevíme ale vůbec, co nás čeká. Máte někdo podobné zkušenosti?

lilli202
12. říj 2011

@katarinnak ahoj..aj u vas je problem u manzela???a co je to tese:::?odp..dakujem

katarinnak
12. říj 2011

@lilli202 Ahoj MESA/TESE je mikrooperacia pri ktorej odoberu manzelovi spermie priamo so semenikov alebo nadsemenikov, kedze inak von nejdu 🙂.

lilli202
12. říj 2011

@katarinnak aha..aj u vas to robili ???mojmu operovali v roku 2003 mozno ze preto nema vonku alebo boh vie preco..vy sa kolko snazite?

boruuvka
12. říj 2011

@lilli202 manželovi diagnostikovali obstrukční azospermii. Příčinu nezjistili. Všechny vyšetření včetně genetiky měl v pořádku, tak jsme podstoupili zároveň ivf, icsi a tese. Spermie se našly a máme rok a půl letou dceru 🙂

jaanulka
12. říj 2011

@nynam a co to je za syndrom...???JJ asi jsem to trochu nepochopila......vím že s azoospermií je hodně dětí na světě.....jen nikoho takového osobně neznám. Kamarádka IVF podstoupila 6x a na po 6 se zdařilo.....představte si, že jim zase zjistili, že si vypracovala imunitu na manželovi spermie...byli spolu hodně dlouho a pak chtěli mimi a nic....teda co se děje na tom světě!!!

kacula87
13. říj 2011

@jaanulka Janulko já jsem Ovitrele neměla takže nevím já měla jen ten merional, pak orgalutran a poslední den pregnyl a ted jen ten utrogestan. Tak každá žena to má jinak ty dávky podle toho co asi doktor uzná za vhodně 😨 hlavně že vajíčka obě dvě máme. Dneska pak napiš kolik se vám jich spojilo. nemůžeš se už dočkat co. Já jak odbila12:59 tak jsem žhavila telefony 😀

kacula87
13. říj 2011

Holky chtěla jsem se ještě zptat těch co byli na transferu jestli to bolí. Já tedka čtvrtej den jsem po punkci a beru ten utrogestan ale pořád mě pobolívá břicho jak kdybych měla slabší menstruaci a když udělám rychlejší pohyb jako kdyby mi tam ležel kámen tak nevím jestli je to normální. Tak když to tam mám bolavý tak si nedokážu představit, že se mi tam ještě budou rýpat a něco dávat.???? 😨

nynam
13. říj 2011

@jaanulka My právě dnes míříme na imunologii pro výsledky. Takže případně tyhle anomálie snad zjistí🙂

nynam
13. říj 2011

@kacula87 Po odběru mě nic nebolelo a samotný transfer nejde nijak cítit. Je to jako prohlídka u gynekologa. Prostě nic🙂 Neboj! Jinak ta bolest po odběru je asi možná. Rozhodně se nic nestane, když zavoláš sestrám do CARu a zeptáš se.

nynam
13. říj 2011

@zouzalina Mám velkou radost z toho, že někdo s jen několika kousky teď čeká dvojčátka!! Máme to podobně a teď mě čeká druhé IVF! Přeju MOC štěstí!! Můžu se zeptat, kde jste IVF podstoupili?

boruuvka
13. říj 2011

@kacula87 transfer nebolí. Já před samotným "aktem" byla na UTZ kde si doktor vše proměřoval a podle toho si připravil takovou pidi hadičku. A tou pak na sálku zavedl děťátka tam kam patří. Hlavní je být uvolněná. Je možný, že tě břicho bolí kvůli tomu množstí vajec, co si snesla 🙂 hodně pij, aby se ti neudělal hyperstimulák.

jaanulka
13. říj 2011

@kacula87 kačula máme povedlo se!!!!!!máme jich oplozených 10 bublinek!!!!!!!!! 🙂 Kačula neboj transfer vůůůůůůbec nebolí je to procházka růžovou zahradou.....je to jak normální prohlídka ......holky já jsem z toho i brečela, úplně jsem se třepala když jsem vytáčela ten telefon...jsem v krásném šoku a teď aby se to dobře vyvýjelo a pak aby 2 boubelky zůstaly u mě a budu ta nejšťastnější na světě!!!!!!!!

jaanulka
13. říj 2011

@kacula87 jo a Kačula mě taky bolí břicho a hodně a včera mě bolela jen pravá strana a to jsem myslela že to nepřežiju ale dali mi injekci proti bolesti a prášek a pak to bylo dobrý...dneska mě břicho taky pobolívá a docela dost ale už jsem to dvakrát zažila..hlavně odpočívej a bude dobře uvidíš.......určitě se nám to povede....já jdu na transfer v pondělí a v sobotu si mám ještě volat jak to vypadá 🙂

boruuvka
13. říj 2011

@jaanulka blahopřeju!!!

kacula87
13. říj 2011

@jaanulka Jéééééééééé tak to gratuluji!!!! Vidíš to říkala jsem ti to, že to dobře dopadne sice nemáme ještě úplně vyhráno,a le třičtvrtě máme za sebou!!! 😀 Jsem štastná jak nám to zatím dopadlo. Takže v pondělí tak jsem zvědavá kolik nám jich na konci zůstane.

jaanulka
13. říj 2011

@boruuvka moc moc moc děkuji!!!!!!

jaanulka
13. říj 2011

@kacula87 no ty budeš mít 16 dětí a já 10 no a můžeme si založit školku.....!!!!!!já jsem taky moc šťastná že nám to zatím vychází...musí musí musí já to cítím a ty to máš v kostech takže........nám to dobře dopadne a budou z nás maminky s hodně moc miminky!!!!

kacula87
13. říj 2011

@jaanulka 😀 no to můžeme 😀 ted jsem volala do Brna co dělají naši bobiši a pořád jich je 16. Z toho 12 je 8 buněčných a 4 - 7 buněčné.

jaanulka
13. říj 2011

@kacula87 tak to je super jen ať se drží bobišci malinkatí......Kačula mě to asi ušlo ty jsi kde?taky v Repromedě??nemůžu to tady jaksi najít....

jaanulka
13. říj 2011

@kacula87 už jsem to našla v Reprofitu jsem slepá... 😀 😀 😀

kacula87
13. říj 2011

@jaanulka Tak tak v Reprofitu s výborným MUDr. Machačem. A Repromeda je kde?

lilli202
13. říj 2011

@boruuvka aj my mamé azospermiu.tak gratulujem vám dufam ze aj ja vam o rok budem takto pisat ze mam dieta :(

wifina
13. říj 2011

@lilli202 nezúfaj, spolu budeme kočíkovať 😀 tento týždeň bol ťažký nám potvrdili tú azoospermiu, ale už to pomaly predýchavam...

lilli202
13. říj 2011

@wifina aj my máme azzospermiu..tak dufam ze spolu budeme o rok kocikovat nase krásky...vy ste skade..?a kde chodide ku dr?

katarinnak
13. říj 2011

@kacula87
@jaanulka Dievcata blahozelam vam obom....toto mi dava velku nadej, hned mam lepsiu naladu ked vidim ze to ide.
@lilli202 my sa na MESA/TESE len chystame, este cakame na vysledky genetiky. Dufam ze hned po novom roku budeme moct zacat a ze nebudu ziadne komplikacie. My sa snazime zatial len 8 mesiacov....po 4 mesiacoch snazenia sa som manzela poslala na spermiogram...a velmi dobre som urobila, ak by som dala na rady lekarov a znamych a cakala rok...velmi by som to lutovala. Ja mam pomaly 33, takze bol najvyssi cas to riesit. Drzim palce 🙂

lilli202
13. říj 2011

@katarinnak no uvidime ako dopadneme..drzim palce

jaanulka
13. říj 2011

@kacula87 Repromeda je v Brně.....a je to kousek od Vinohrad.......jak je Lišeň a tak já to nedokážu přesně vysvětlit......
@katarinnak děkuji jsi hodná..my už se snažíme 5 let a neboj se všechno jednou dobře dopadne, ale je dobře že jste to zjistili tak brzo po tom co jste se začali snažit...my až po roce! S tou paní co jsem dnes mluvila jak nám oplodňovala vajíčka tak mi řekla do telefonu, že je to zázrak, že se z jedné zamražené dávky oplodnilo 10 vajíček tak doufám, že už to teď musí vyjít............s hodou okolností kdy teď prý musím být v klidu a připravená psychicky na transfer, nám teď odvezli babičku do nemocnice, tak doufám, že to nebude nic vážného......manžel už se na mě zlobil, že nesmím stresovat, no ale je to těžký.....holky držte se všechny!!!!!!!

kacula87
14. říj 2011

@jaanulka Jo? taky v Brně aha tak to jsem nevěděla já nejsem z Brna takže to tam neznám. 🙂

kacula87
14. říj 2011

@katarinnak Děkujeme Ti, ale ještě bitva není vyhraná to nejdůležitější máme před sebou 😅

wifina
14. říj 2011

@katarinnak
to je dobre, že ste nečakali, ja teraz ľutuej, že sme sa o dieťa nepokúšali skôr, aj keď sme vedeli, že budem mať problém, teraz ma znervózňuje každé zdržanie 😖 a každé nové testy, ktoré nedopadnú dobre
@lilli202
no, to dúfam, že budeme, aj keď nám sa všetko teraz komplikuje zdravotne, tak možno nie úplne o rok 😀 , zatiaľ sme boli v ISCARE v BA, ale ešte uvidíme, ktoré centrum + obaja máme lekárov mimo centra, ja gynekológa a on urológa