Azoospermie. Co s tím?

rcruella
24. srp 2007

Ahoj holky!!!

V úterý jsme byli na spermiogramu a ukázalo se, že manžel nemá žádné spermie. Objednali jsme se tedy do Pronatalu. Nevíme ale vůbec, co nás čeká. Máte někdo podobné zkušenosti?

lenkasaf
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
anna_1986
29. čer 2015

já vím, nám to taky říká. My jsme u něj byli poprvé v květnu a ten pregnyl máme první měsíc. Teď v červenci bychom se měli dozvědět právě i tu genetiku. Jenže když si představím,že najít spermie je jen první malej krůček..a co nás potom ještě čeká.. no,nechci se litovat,ale mám deprese..

lenkasaf
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
lenkasaf
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
anna_1986
10. črc 2015

Ahoj, kontrola celkem pozitivní. Hormony se hodně zlepšily, tělo na injekce dobře reaguje, takže jsme se předběžně domluvili, že pokud to půjde dobře a genetika bude ok, půjdeme během září - října do operace. Kočí nám to posvětil. Jediné zklamání jsme měli z genetiky, protože jsme doufali, že již budou výsledky, jenže nakonec jsme zjistili, že nám ji vlastně nikdo ještě nenabral, takže jsme vše absolvovali včera a příští měsíc už budeme chytřejší. Nevěděli jsme, co to obnáší a že se to dělá jinde, myslela jsem, že když příteli nabírali krev v centru, že mu tu genetiku rovnou udělají.. Takže asi tak. A kdy jdete vy? My teď začátkem srpna zase na kontrolu..a konečně pro verdikt z genetiky, kterou jsem si nakonec nechala taky udělat..

lenkasaf
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
anna_1986
13. črc 2015

Budu držet palce. Vám se to měnilo? Nám právě teď testosteron stoupl.. já mám docela obavy z tý gemetiky..

lenkasaf
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
anna_1986
20. črc 2015

Ahoj, držím dneska palce, pak dej vědět, jak jste dopadli..

anna_1986
20. črc 2015

ahoj, držím palce, pak dej vědět, jak jste dopadli..

lenkasaf
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
anna_1986
21. črc 2015

A hormony tedy drží? Docela si mě tím vyděsila, jsem zvědavá, jak to bude vypadat teď v srpnu.. tak to vypadá, že to budeme řešit společně..

lenkasaf
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
cokoladaaa
26. črc 2015

Ahojky holky, máme s manželem dost podobný problémy jako vy. Diagnostikována azoo. Geneticky testy u obou OK. Ale hormonální profil mého muže hrozny. Mohly byste mi napsat hodnoty těch vasich mužů - FSH, testosteron a Prolaktin?? Jaký byl postup vašeho lékaře?

lenkasaf
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
anna_1986
27. črc 2015

@cokoladaaa u nas to bylo naposledy FSH 0,8 IU/I,testosteron 17,6 nmol/l a estradiol nam ted po lecbe zazlobil a vyskocil z 84 na 267. Dle lekare uvidime,co bude ted. Bere agapurin a picha si 3x tydne pregnyl 1500. Bohuzel jeste nemame genetiku..

cokoladaaa
27. črc 2015

ahoj holky,

nám ten estradiol vůbec neberou ☹ a FSH máme skoro 40 ☹ a testosteron 8,64 ... v pondělí jdeme na první konzultaci k doktoru Vikovi, který by měl zvážit případnou operaci... Jinak manželovi vyšla genetika ok a vlastně vůbec netušíme v čem je problém... Podařilo se Vám v průběhu "léčby" hormony snížit to FSH a zvýšit testosteron?

cokoladaaa
27. črc 2015

Koukala jsem, že chodíte k doktoru Kočímu - řekl Vám jakých výsledků chce dosáhnout, aby šla provést operace?

lenkasaf
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
cleo253
30. črc 2015

@lu777 ahoj a co presne bral manzel s cinskej mediciny 🙂

anna_1986
30. črc 2015

@cokoladaaa nám se povedlo FSH po mesici snizit z 20,2 na 0,8 a testosteron zvysit z 10,74 na 17,62,ale zazlobgl ten estradiol,tak jsem fakt zvedava,jak to bude ted. Do Prahy jedeme pristi tyden a dozvime se prave i vysledky genetiky. Uvidime,jak budou hormony vypadat,ale pokud to lekar schvali,chteli bysme operaci v zari-rijnu,tedy cca po 5mesicich lecby. Nejak uz potrebujeme vedet,jak na tom jsme,je toho na nas moc..

anna_1986
30. črc 2015

@cokoladaaa a jak vám vlastně dopadla konzultace?

lu777
30. črc 2015

@cleo253 to už po těch letech nevím, bylo to na míru, co potřeboval na podporu hormonů - ledviny, játra 😉

cokoladaaa
1. srp 2015

@anna_1986 a v čem je tedy u manžela přesně problém? Zjistilo se to? Po čem mate tak skvěle výsledky?? Taky čekáte na možnost operace jako Lenkasaf? Manžel jde na tu kontrolu až tento týden, tak jsme zvědavý... Berete nějaké přírodní doplňky ??

anna_1986
2. srp 2015

@cokoladaaa V čem je problém bohužel zatím nevíme,možná nám napoví příští týden ta genetika. Já trochu tajně doufám,že to je kvůli těm hormonům..ale fakt přesnou příčinu zatím nevíme. Od konce května si 3x tydně píchá Pregnyl 1500. Bere Agapurin a pak ještě vitamíny. Profertyl,C a taky Macu. Zatím doufáme v úspěch operace a Kočímu vkládáme veškeré naděje.. příští týden budeme snad zase o něco chytřejší..

cokoladaaa
3. srp 2015

Ahoj holky,

tak jsme byli dnes u Mudr. Vika a trochu mě zaskočil. Jako jedinou možnost jak mít biologicky vlastní děti uvedl operaci - bez hormonální léčby. Dává tomu tak 20% šance. Cena 20 000Kč. Jak se to pohybuje cenově u Kočího?

anna_1986
4. srp 2015

@cokoladaaa No Kočí tvrdí, že je lepší nejprve srovnat hormony i když kladný výsledek být přesto nemusí. Zvyšují se tím ale už tak malé šance. Operace u něj se šplhá k 50tisícům.. :(

kempka
11. srp 2015

Ahojky. Tak co? Jak je? Už máte po Všem? Mate už domluvene? Nebo jak jste na tom? Dlouho jsme si nenapsali.

lenkasaf
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
kempka
12. srp 2015

Jejda ja Vam to tak Preju ať už je to trápení konecne za Vámi. Je to hrůza to čekání. Ale jo v pohodě. Vse je ok. Vis strach bude pořád ze se něco pose.., ale jinak Vse jde. Ani nevím ze jsem v tom. 😊 takže to horko mi nějak nevadí. Ani břicho nějak neroste. Takže pohoda. A tak toho 14.9 už budete vědět už Teda přesný postup a termín a všechno? Četla jsem ze muž už ne picha ten blby pregnyl. Bere ted nějake vitamíny nebo něco jiného?