Azoospermie. Co s tím?

rcruella
24. srp 2007

Ahoj holky!!!

V úterý jsme byli na spermiogramu a ukázalo se, že manžel nemá žádné spermie. Objednali jsme se tedy do Pronatalu. Nevíme ale vůbec, co nás čeká. Máte někdo podobné zkušenosti?

lucishek007
12. dub 2011

@kacula87 já jsem kousek od Zlína

lucishek007
12. dub 2011

@simona80 já nevím, u nás je to jasné jak to je, tak nemám důvod nevěřit... nevím no

kacula87
12. dub 2011

@lucishek007 No u nás taky ☹ nic jiného než operace není možné.

pitrisek26
12. dub 2011

@simona80 už jsem kočímu psala, výsledky si pamatuju, tak snad mi odpoví, kéž by nám někdo poradil, nechci jít na umělé, jestli je to problém páru prášků, tak tam udělám vítr, můj z toho chtěl skočit pod vlak(ješita) a problém může být řešitelný. Fakt jsem z toho paf

lucishek007
12. dub 2011

@kacula87 jj i u nás to tak je.. .a taky mi zrovna doktor řekl, že je nejlepší na první pokus nezmrazovat a ihned použít k oplodnění

simona80
12. dub 2011

Víte co - mě vrtá hlavou proč jednou řeknou A a za nějakou dobu na ten sám výsledek řeknou B.
A nejvíc mě na tom mrzí, že kdybychom je poslechli a nepátrali po příčině tak teď jsem možná těhotná, ale genetickým otcem by nebyl manžel...
Proto všem říkám dejte si ve Zlínském caru pozor a velký.

Luci váš případ neznám - po příčinách azoo vlivem neštovic nebo přiušnic (promiň plete se mi to) nevím info... ale myslím si, že vždycky je snad více možností PROČ... a třeba je někde cesta i bez operace...

Třeba nám taky nepomůže jako Kačce, ale člověk si řekne že udělal maximum.

kacula87
12. dub 2011

@lucishek007 Tak tak přesně to řekli i nám, takže už jenom čekám na tu blbou genetiku ať už můžu začít stimulovat a pokročit dál toje děs stát pořád na místě a nic se neděje.

simona80
12. dub 2011

Pitri ono to není otázka pár prášků!!!! pozor
Manžel si dva měsíce píchal dvakrát týdně pregnyl + dvakrát denně zobal tabletky

lucishek007
12. dub 2011

@kacula87 a vy jdete na genetiku kdy? taky už bych to nejradši měla za sebou

kacula87
12. dub 2011

Tak tak i my píchali přes dva měsíce Pregnyl a další antibiotika a pořád nic.

kacula87
12. dub 2011

@lucishek007 Luci my už máme genetiku u partnera hotovou měl ji právě naprosto v pořádku což je hodně důležité, já jdu taky asi za dva týdny ale já jsem naprosto zdravá, děti mít můžu, nevím v čem je ta chyba?? 😕

lucishek007
12. dub 2011

@simona80 tak my sme s tím počítali už od té doby jak měl ty příušnice, teda pořád sme doufali,že to bude jinak. a navíc hraje fotbal,takže ranám mezi nohy se nevyhne kolikrát... zatím nemáme důvody nevěřit, teprve sme na začátku všeho tak uvidíme

simona80
12. dub 2011

@lucishek007 Super přístup - nevzdávat to
sice to člověka totálně semele, ale nesmí se to vzdávat...

kacula87
12. dub 2011

@lucishek007 Luci ten můj je taky fotbalista ataky jich tam několik za život chytil a to může být také příčina.

lucishek007
12. dub 2011

@kacula87 aha, no nám brali krev teprv včera tak uvidíme jak to vyjde. a pak jdeme společně na tu genetickou konzultaci 9.6. a já zatím podle všech výsledků mojeho dr. jsem taky zdravá... tak snad se vám to co nejdřív podaří 😉

lucishek007
12. dub 2011

@simona80 děkuju 😉 ani nevíš co si doma pobrečím,ale nechci to dát najevo před partnerem aby viděl, že tomu věřím a že to nevzdávám...

lucishek007
12. dub 2011

@kacula87 no to nám taky říkal, že fotbalisti jsou na tohle experti

kacula87
12. dub 2011

@lucishek007 Neboj se všechno dopadne dobře! akorát ten celej proces trvá hrozně dlouho a ještě když k tomu přičteš tu snaživost o dítě u nás to je rok a půl tak z toho máš skoro dva a půl roku. ☹

simona80
12. dub 2011

@lucishek007 tak na téma řvaní bych ti mohla dávat školení... Manžel má úžasnou neteřinku - hlídali jsme asi rok a půl od 10 měsíců 2-3 dny v týdnu a máme s ní parádní vztah... Bere nás jako náhradní rodiče a to je ten pravý balzám na nervy... Bohužel bydlí 130 km daleko, ale i když se nevidíme každý víkend tak je to parádní...

Oni jsou chlapi páni tvorstva ale ve skutečnosti si takovýhle věci hodně berou. Je ale důležitý že o tom vůbec chtějí mluvit. V jiné uzavřené diskusi je holčina a s ní manžel odmítá vést debaty na téma IVF - přestože se jim nedaří. To je podle mě teprve problém.

simona80
12. dub 2011

tak dobu snažení už neřeším - v říjnu tomu budou 3 roky... Když si na to vzpomenu... kolegyně v práci se začali snažit stejně jako my - už mají doma dvě holky 2 roky a 0,5 roku...

kacula87
12. dub 2011

@simona80 Tak to jo, já chápu, že je pro toho chlapa hrozný ale pro tu ženu přeci taky a ikdyž je ta žena naprosto zdravá a může mít děti tak já to beru tak, že MY máme problém a ne on. Jsme na to přece dva. A když něco chceme a usilujeme o to, tak musíme bojovat společně a ne, že se ten druhej o tom nechce bavit, to je sobecký od něho!

kacula87
12. dub 2011

@simona80
a to je pak hrozný Simi, když vidíš, že kolegyně už má dvě děti a ty pořád nic, kolem mě kámošky jsou těhotný a mají miminka, ale zase jsem ráda, že už nějakou etapu mám za sebou myslím tím ty vysledky, vyšetření když se otočím na listopad minulýho roku a teď tak jsem šťastná, že nejsem na začátku

simona80
12. dub 2011

@kacula87 tak to mi ani neříkej - před měsícem umřela babička - když jsem s ní mluvila naposledy (asi týden před tím než umřela) tak se zrovna bratránkovi narodila holčička... Babuša do mě tenkrát klavírovala že už by se chtěla dočkat pravnoučátek i ode mě... Teď si vyčítám, že jsem jí neřekla, že se na nich už pracuje...

baronek
12. dub 2011

já třeba měla období, kdy jsem se nemohla ani podívat do kočárků a nechodila jsem zásadně na návštěvy, kde mají malé děti .....

@lucishek007 já taky hodně brečela a po neúspěšné Tese jsem se naprosto sesypala, ale teď na to koukám jinak 🙂 prostě o miminku mluvíme jako o našem společným a občas i zapomínám, že jsme měli dárce ...
držím pěsti 🙂

pitrisek26
12. dub 2011

@simona80 i tohle je pohoda, to zvládne levou zadní jen ať máme dítě 🙂

kacula87
12. dub 2011

Simi to je jasný, že si to určitě vyčítáš, ale neboj se babička tě sleduje tam z vrchu a všechno ví 😉 . A Baronku vůbec nevím co bych dělala kdyby TESE nevyšlo ani nechci na to myslet 😖

lucishek007
12. dub 2011

@kacula87 no já hrozně doufám,že to vyjde... je to doba než se to povede,ale nejhorší je to čekání

lucishek007
12. dub 2011

@simona80 já su hrozně ráda, za to jak se k tomu staví můj..v tohmle je báječný. a vím,že to spolu nějak zvládneme

baronek
12. dub 2011

@kacula87 my jsme museli být rozhodnutý před Tese jestli budeme chtít v případě neúspěchu dárce, tak jsme ani jeden neváhal, ale pak to byl teda šok.... Všem přeju lepší konec 🙂

simona80
12. dub 2011

Já myslím, že všichni budou muset být rozhodnutí před M/T - jestli do toho půjdeme tak musíme počítat i s rizikem, že se nic nenajde a počítat s tím, že nakonec budou vajíčka oplodněná dárcem.
My jsme s manželem už rozhodnutí jít do toho i s rizikem dárce.