Azoospermie. Co s tím?

rcruella
24. srp 2007

Ahoj holky!!!

V úterý jsme byli na spermiogramu a ukázalo se, že manžel nemá žádné spermie. Objednali jsme se tedy do Pronatalu. Nevíme ale vůbec, co nás čeká. Máte někdo podobné zkušenosti?

lucishek007
14. črc 2011

@boruuvka no tak já pracuju v kanclu (žádná namáhavá práce) takže nevím jak to naplánovat... doktor říkal, že by vše mělo proběhnout první týden v srpnu

lucishek007
14. črc 2011

@cipisek666 vidíš 😉 žádná hrůza 😉 věřím, že i další výsledky budou ok

cipisek666
14. črc 2011

@lucishek007 no co se hormonů týče, tam říkal že to podle něj vliv mít nebude - ptže kdyby bylo něco s hormonama, na SPG by bylo aspoň něco...každopádně si ho mám za čas zopakovat! Příští týden budou výsledky hormonů a pak už v CARU na tu genetiku....

Ještě se holky zeptám - když jste se dozvěděli o azoospermii svých partnerů, podnikly jste co?? genetiku a hormonový profil?? Nebo ještě něco??

simona80
15. črc 2011

@cipisek666 Já ti nevím - já mám odlišné informace... Můj chlap měl totálně rozhozený hormony a podle doktora se MŮŽE povést správnou léčbou nastartovat spermatogenezi. Záleží taky asi hodně na tom, jak jsou hormony rozhozené. Navíc jsme vycházeli z takové informace - na prvním spg měl 0, na druhém spg psali, že něco našli, ale že toho bylo opravdu málo a místo azoospermie měl psané kryptoazoospermie... Ale nevěříme minulému caru takže nevěříme ani tomu jestli něco našli nebo ne...

Navíc mu nechtěli dělat ani HP - který jsem si teda vydupala, ale po těch 3 návštěvách jsem prostě řekla že už stačilo a hledali jsme jinde. Ale jak píšeš, my nejdřív chtěli přijít na to proč, než do chudáka manžela nechám někoho říznout... takže u nás genetika, pak HP, pak vyšetření a léčba u androloga. a teď čekáme co bude - za 14 dnů jdeme do FN Olomouc na vstupní konzultaci.

Např. můj chlap měl testosteron na spodní hranici limitu, naopak FSH (ženský hormon) měl téměř dvojnásobně vysoký. V jeho případě je to způsobeno vývojovou vadou a bohužel se nepodařilo lékama dosáhnout úspěchu. Ale říkal, že to záleží na míře poškození. Že se opravdu může stát, že se aspoň pár mršek na ICSI najde, ale že měl také pacienta, co se jim nakonec povedlo miminko přirozeně. Takže zkus ještě zapátrat na netu...

boruuvka
15. črc 2011

@simona80 naprosto s tebou souhlasím. Záleží na konkrétních hodnotách a poměrech mezi nimi. A hlavně na genetice.

cipisek666
15. črc 2011

@simona80 HP = hormonový profil?? Kde jste chodili??

Já byl na SPG ve Fertimedu..ale už tam dále nepůjdu - už kvůli barierám.... u urologa jsem byl u Aleše Vidláře, je prý super, byl i v sama doma 😀 Je s ním výborná komunikace. Ty hormony budou do týdne, pak ta genetika - asi v Caru ve FNOL - btw. prý je to tam zdarma, teda aspoň u těhulí??

Pak mi dej Simi vědět jejich přístup ve fakultce!!

jinak jste mi děvčátka neodpověděli na poslední otázku 😝

simona80
15. črc 2011

@cipisek666 hele mistře já odpověděla - my byli na genetice, k tomu HP a všechna vyšetření u urologa UTZ vyšetření, pohmat...

No já mám ohlasy tady od holek docela pohodové - prostě klasická nemocnice - žádné "načančané" prostředí jako v CARU, ale doktoři prý v pohodě. Ale určitě dám vědět, neboj...

cipisek666
15. črc 2011

@simona80 jéé sorry 😀 já myslel, že píšeš o polovičce....takže manža urolo,dendro a společně HP,genetika chápu dobře?? Já jen na co manželku připřavit, ptže je kravina abych lítal po doktorech jen já a pak se třeba zjistilo, že má i ženuška problém...což i to se stává 😖

Fakultka je psycho, takové bludiště🙂 My šli směrem na urologii kolem operač.sálů a "dospávací" místnosti..fuuj úplně se mně sevřel celý člověk 😀 ☹

Jinak ve Fertimedu je to možná načančané, ale bez klimy (horko jak prase) a "odběrová" místnost měla úzké dveře, takže jsem musel na WC 🙄

simona80
15. črc 2011

@cipisek666 aha tak to jsem to já blbě pochopila - blondýna...
já jsem hned při vstupní prohlídce v caru byla "vyšetřena" - utz vyšetření - pan doktor koukal jestli se mi tvoří vajíčka. JInak genetika a HP. Toť vše. Ale já nemám problémy - MS pravidelně, dlouhodobě bez problémů a ovulaci pravidelnou - podle měření BT... Takže u mě se velký problém nepředpokládá...

simona80
15. črc 2011

@simona80 mě se třeba líbilo, když jsme jezdili k doktorovi do Prahy, že ten měl fakt super přístup i k vozíčkářům. Mám pocit, že jsme tam dva nebo tři chlapíky potkali a všude v pohodě - žádné problémy s úzkými futry apod... Ale taky jiná cenová hladina...

cipisek666
15. črc 2011

@simona80 odpouští se 😀 😉 o tohle mi právě že šlo!!🙂
Manželka právě pravidelnou menstruaci nemá, nyní má cystu která jednou je, podruhé zas ne...V 7.letech jí dost blbě praskl slepák, že málem zemřela a měla zánět po celé dutině břišní (v lázních byla, jenže to nikdo vzhledem k věku moc neřešil) a bylo jí řečeno, že má slabou dělohu....uff, do toho obezita! Je toho právě že dost (podle mně)..

simona80
15. črc 2011

@cipisek666 tak to bohužel nemůžu poradit
ale určitě by měla skočit na testy i ona

prinzesz
18. črc 2011

@cipisek666 ahoj, tak vitaj medzi nami 🙂 ja teda tu uz moc nechodim ale obcas sem zabludim a poprecitam co je nove 🙂
potesilo ma ze je tu opat chlap ktory sa snazi, lebo to tu casto nie je vidiet 🙂 ale zopar ich tu uz bolo!

my mame tiez azoo, u nas je geneticky problem, je to mutacia genu cystickej fibrozi z coho vznika azoo.. zial!
s mm sme sa zacali snazit v roku 2009 takto v juni/jul cize mame uz vyrocie 3 rokov 😀 o rok a pol sme sli na vysetrenie a verdikt bol sokujuci azoo, potom som zacala hladat na nete co sa da s tym robit, tiez som mojmu naordinovala profertil ale vzhladom k diagnoze to nepomohlo.. teda ze by sa objavili v ejakulate, min. rok v zari/septembri bol na M/T a odtial mame spermijky! o mesiac neskor som sla na IVF ale bohuzial bezuspesne! tento tyzden zacinam stimulovat znovu.. takze uvidime! hned ako sme sa dozvedeli diagnozu nasla som TU kontakt na Dr. Kociho, ktory ma nesmierne pozitivny pristup a je to odbornik! je sice drahy ale nema chybu! ako sme volali do centra hned nam povedali ze je dobre nechat si urobit vysledky ako HP a genetiku, robil sa este jeden spermio pre kontrolu, vsetky testy dopadli dobre az na tu genetiku, tz. mutacia genu, dodatocne robili genetiku aj mne, resp. genetiku na mutaciu tohto genu, ja som zdrava.. vsetko je u mna OK! takze u nas je najvacsi problem ta genetika.. ale napriek tomu /neviem preco/ ja stale verim, dokonca aj kazdy mesiac dufam ci sa nestal zazrak a ja nebudem tehu prirodzene 😀 neviem preco ale tak nejak to mam v sebe.. ale uz nie som sklamana ked ms pride.. len si tak poviem ze neva ze mozno nabuduce.. alebo sa na tom zasmejem.. ale stale ma to prekvapuje ze verim.. ani neviem odkial ide ta moja energia.. inac vsetky vysetrenia boli "gratis" teda platila poistovna, my sme platili M/T a k tomu v care rozbor vzoriek ktore som tam doniesla osobne 🙂 to bol zahul.. moj mm je velmi statocny a vela vydrzi ale uprimne po tomto zakroku bol dost zniceny, hovoril ze to je tak sialena bolest, popisoval ju ako ked niekto kopne muza do rozkroku.. len tato bolest neprechadzala.. bola intenzivna! chudak strasne mi ho bolo luto ale vydrzal to a den od dna bol ok.. dnes este nepresiel ani rok po operacii mu jazvy uz vobec nie je vidiet.. ale vazne ze vobec! takze som tiez spokojna, lebo nic v zlom ale jeho "jajka" sa mi veeelmi pacia 😀
takze silno ti drzim palce, aby vo vasom pripade bolo vsetko v najlepsom poriadku!
prepac za osobnu otazku ale manzelka je tiez vozickarka? alebo preco ta obezita? ci geneticka predispozicia?

cipisek666
18. črc 2011

@prinzesz Ahojky, díky za uvítání.... a trochu humoru 😀 jizvy by mi nevadily, jednu 40cm mám na zádech po 13.ti operacích, takže mně nic nerozhází.. Problem u M/T + IVF bude pro nás finanční strana celé věci... Navíc to nemusí vůbec vyjít, že jo! Ale to je ještě daleko - uvidíme co HP a pak šup do CARU i se ženou - navíc teď čeká na ms, a pak na kontrolu s cystou. Jestli bude, tak musí ven 😒 Ona to celkově zatím nějak neřeší, myslím si že ta "opravdová touha" po baby teprve příjde....nebo je smířená s realitou 😔 alee já to nehodlám zatím vzdát!

manželka je zdravá a obezita - částečně geny - sestra je též, matka než dostala RS, tak prý taky byla při těle. Do toho hrozná životospráva a stres v práci - dělá i 14hod. denně a papká jednou denně - většinou večer jak dojde z práce 🙄

simona80
18. črc 2011

@cipisek666 hele ber to takhle - já si myslím, že přestože stavíme tak já i manžel máme slušný příjem abychom si mohli dovolit jít do soukromého caru - do zatím neúspěšné léčby manžela jsme narvali jen okolo 20 tis za doktora a k tomu ještě léky a cesty do Prahy...

Ale přesto všechno jdeme raději do FN do Olomouce. Komplet to tam vychází o mnoho levněji než v soukromém caru. Rozdíl je jen v "načančanosti" prostředí. KDyž porovnávám doktory v jednotlivých soukromých carech a ve FN v Olmiku tak jsou hoooodně stejná jména... Asi si ze státních nemocnic chodí přivydělávat do soukromých CARů.
Třeba M/T dělají v Olmiku zadarmo jako odběr materiálu - v Carech za to platíš....

cipisek666
18. črc 2011

@simona80 Faaakt?? To jsem netušil.....myslel jsem, že se všude za M/T platí od 10tis výš (myslím jen samotný odběr)....

simona80
18. črc 2011

no to jsem si myslela taky

Ale když skočíš kousek zpět v diskusi - tak na str. 206 tak holky psaly kolik je to vyšlo v Olomouci - nevím přesně kolik měli vajíček, ale vyšlo je to do 20 tis. ICSI, AH prodloužená kultivace včetně operace a zamražení odebraných spermijek...

prinzesz
19. črc 2011

@simona80 to je vazne zaujimave, toto som este nepocula ze by to bolo zadara, my sme teda slovaci ale zijuci v CR konkretne v Prahe 🙂 a M/T sme si nechali robit v nemocnici nakolko car bol silene drahy! bolo tam pravidlo, ze ked sa nieco najde tak to bude stat 9000kc a ked sa nic nenajde tak to bude zadara! rozbor vzoriek sa robil v care a teda sme mozno ani nemuseli priznat ze sa nieco naslo ale boli sme fair! a tak sme zaplatili tych 9tisic, v care som platila 8000 za rozbor, cele IVF nas stalo tych 40tisic.. druhe by malo byt lacnejsie, lebo spermie uz mame zamrazene a teda tych prvych skoro 20 nam odpada.. lenze aby toho nebolo malo tak sa nam pokazilo auto a budeme musiet kupit nove tak neviem neviem ci na nejake IVF teraz pojdeme.. mozno to este posunieme o nejaky mesiac.. uvidime!

@cipisek666 fiiha mas taku jazvu na chrbte, chudak tak to si si teda uzil, co sa ti stalo ze si na voziku? prepac za osobne otazky, mala som kamosa ktory bol tiez na voziku este na SK, a bola s nim riadna sranda, ale neviem co sa mu stalo! inac tvoja manzelka pracuje ako co ked je v praci 14 hodin? chuda zena, to ked pojde na IVF toto bude musiet obmedzit, totiz aby si bol v obraze, po odbere a transferi sa berie utrogestan ktory sa bud vklada /tam/ alebo papka a vedlajsie ucinky su take ze je z toho clovek silene unaveny! aspon teda na mna to tak posobilo, ked som zacala krvacat tak mi lekar kazal aby som ich jedla a poviem ti ze mi bolo riadne soofl... tocila sa mi hlava, bolo mi na odpadnutie.. neustale unava.. ako trvalo to vzdy len tak asi 2 hodky po podani ale aj tak.. nebola to sranda kedze som chodila do prace.. takze tak..

simona80
19. črc 2011

@prinzesz Je opravdu rozdíl kam jdeš. My jsme chodili ke Kočímu a ten chce za tu operaci přes 20 tis. Ale je prostě nelepší v republice... Ale je to fakt o tom pořádně pozjišťovat ceny. Třeba ve FN v Brně to je už placené, ale chtějí 6 tis....

prinzesz
19. črc 2011

@simona80 Koci chce za to 35tisic, ale pozor on to robi s mikroskopom-kamerou, tz. ze neberie vzorky z kade tade ale vyslovene hlada kde nieco je a berie len odtial, kvoli tomu to stoji tolko, viem vsak o este jednom doktorovi ktory za tento zakrok berie tusim 150tisic.. to sme sa vsetci zasmiali, vraj nema ziadnu zmluvu s poistovnou.. inac cary to je nieco, ked som bola na prvom IVF mala som pocit "pasovej vyroby" brali nas tam rad radom, v jeden den sme boli 6 holiek na odbere vajok, a ked bol transfer tak nas tam bolo tiez 6 kuskov.. normalne by sa po transfere malo lezat tak dve hodky, mna poslali prec po 20minutach, lebo potrebovali lozko pre dalsie.. stresne som z toho zdeprimovana ale bohuzial tuzba po mimi je silnejsia.. je to des!!!!!

simona80
19. črc 2011

@prinzesz jojo tak to mi povídej - kdo může dělá si z cizího neštěstí výnosný byznys...

Probírali jsme možnost operace u Kočího - bylo by to asi nejlepší ale nedokážu si představit v současné době podstupovat IVF v Praze - jsem od Zlína, vyměnila jsem práci, stavíme domeček a do toho manža vede důležitou zakázku v práci pro němce kde lítají statísíce euro... I když měl dovču tak byl přivázaný k mobilu a každou chvíli mu kluci z práce volali o radu... takže si nedovedu představit řešit to v tuhle chvíli v Praze.
V březnu si zpřetrhal vazy při lyžování a ani na neschpence nebyl - jen 2 dny po operaci nefungoval - jinak dělal z domu... přestěhovala jsem mu kancelář protože jinak by to byl průšvih.... byl doma asi 7 týdnů...

prinzesz
19. črc 2011

@simona80 vidim ze to tiez mate perne!!! a do toho este tato starost co? obcas si tiez tak hovorim co je toto za spravodlivost?! nuz ale taky je zivot, vraj sa hovori, ze pan Boh ti nenalozi tahsi kriz na tvoje bedra ako dokazes uniest.. tak kto vie 🙂 ci to tak naozaj je, aj ked ja si myslim ze ja som velmi schopny clovek 🙂

simona80
19. črc 2011

@prinzesz Já si říkám, že už přece jen ta naše "smůla" musí jednou skončit. Už se ty jobovky táhnou víc jak dva roky a musí přece přijít i lepší období...

cipisek666
19. črc 2011

@prinzesz Nj, skoliosa je sviňa....jakmile je to nad nějaký limit, jde se na operace - 7.let co půl roku (titan.tyč a jak rosteš, musí se posunovat), cca od 8 do 15.let jsem takto jezdíval do Brna - to byla vždy operace, za 3měs. vytahovat stehy a už se objednat na další 😀 Teď nedávno ukazovali v TV, že to umí udělat na jedenkrát 😀 😀

Jinak na vozíku jsem po DMO..ale já jsem tak trochu zvláštní - nepatřím ani do jedné kategorie DMO, mozek by měl být ok, nohama hýbu, jen mám problém s rovnováhou a koordinaci, skoro jsem vystudoval VŠ...no prostě zajimavý 😀

jinak si taky říkám, že se nám smůla lepí na paty (kolečka) 😀

prinzesz
19. črc 2011

@cipisek666 kvoli skolioze operacia?! to som teda vobec netusila!!! ty jo, kolko mas rokov? ja som si vzdy myslela ze noo boze niekto ma skoliozu a robia z toho vedu, ale asi to nie je ziadna sranda.. co je DMO, ja tieto skratky nepozma prepac.. no v kazdom pripade mi to je luto, ze si toto musel podstupit.. inac mas pravdu tiez som nedavno videla nejaky dokument o tom ze sa to na jeden sup a ze ta "tyc" co sa dava je nejaka teleskopicka ci aka.. prosto rastie s tebou.. ci tak nieco..
kde si sa zoznamil s manzelkou? a kolko ma ona rokov? ked pises ze este taku tu opravdovu tuhu po miminku nema 🙂 ale som hrozna co? furt len vyzvedam.. ale zaujalo ma to, hlavne aj to ze je tu muz medzi nami..

cipisek666
19. črc 2011

@prinzesz 😀 zvědavá je baba jedna 😝 😉

skoliosy se většinou řeší cvičením, korzetem a operací.... já měl vychýlení asi kolem 60° což je už extrem a v Brně už nevěděli co se mnou - běžně tam začínali operat.léčbu i 4.letí caparti.... Já mám vlastně taky tu teleskopku, akorát že tehdy jí museli posunovat oni a třeba jednou za dva roky vyměnit za delší.....pak jsem se dozvěděl, že kdybych tu léčbu nepodstoupil, asi bych se nedožil 18tin, zdeformovaná žebra by mi propíchla orgány.

Je mi 25 a ženě 28 (vždy jsem měl raději starší ženy 😎 ) Seznámili jsme se na libimseti.cz na videochatu 😀 Ona byla tehdy neštastně vdaná, ale neřekla mi to, mrška 😀 Dost do toho zasahovala její rodina...pak se rozhodla, že chce být se mnou a přestěhovala se ke mně... Rodina jí vydědila a do dneška se s ní baví jen sestra a matka tak na 30% otec vůbec.... po 5.letech..... dost jsem si to dával za vinu a teď mně to štve ještě víc - dokola do ní hustili, že nebude mít plnohodnotný život atp... 🙄

prinzesz
19. črc 2011

@cipisek666 som hrozna co? no jo no zena ako ma byt! xixix

tak to ty si este mladucky! cize pokial nemas nejaku geneticku predispoziciu k tomu aby si mal azoo to bude len nejaka prkotina.. uvidis! moj ty boze ked si tak citam co pises tak to mas obrovske stastie ze si tam kde si!!!! ze sice 13 operacii za sebou velka jazva na chrbte ale zijes!!!! je to hrozne ze to s tebou takto mohlo dopadnut, inac mas aj nejakych surodencov? a ako su na tom oni? a co tvoji rodicia?

no jo, od starsej sa viac naucis 🙂 a chuda tvoja zena ze ju takto rodina odsunula, ale pamataj ty za to nemozes, ona je dospela a sama sa rozhodla! kazdy sme si svojim tvorcom stastia.. cize ked zila v manzelstve v ktorom nebola happy ale rodina jej napriek tomu "radila" nech ostane tak ja ti neviem ci jej chceli dobre.. ked je s tebou stastna tak co?! je to len jej vec a oni by mali akceptovat jej rozhodnutie.. ale chapem aj ich ze sa onu asi bali.. ale za 5 rokov by uz mohli na to kaslat no nie? ach jo.. no prosto co, v zivote neexistuje spravedlnost! spravedlnost je len na smrt... 😀

simona80
19. črc 2011

cipísku nic si z toho nedělej - můj muž je taky o dva roky mladší jak já a klape nám to vesele už skoro 10 let
a pokud rodina dokáže něco takového tak asi tvoji ženu nemá ráda tak jak by měla mít.

cipisek666
19. črc 2011

@prinzesz v pohodě, jako každá baba ( ne že by chlapi nebyli zvědaví 😀 )
DMO = dětská mozková obrna... genetické to asi nebylo, spíš šlo o to, že měl službu mladý nezkušený doktor, já se narodil dřív, nebyl u nás inkubátor a než mně převezli vrtulníkem do Ostravy (30km) tak jsem se přidusil...Jinak rodiče oba "OK" a mladší bratr zdravý...
ty rodinné vztahy jsou psycho - třeba z mojí strany - otec začal před 5.lety chlastat, prožili jsme si docela krušné večery,domácí násilí..pak jsme ho museli vystěhovat z bytu, teď je z něho bezdomovec co chlastá na nádru... Brácha začal tehdy dělat kraviny, byl v pubertě a chyběla mu pevná ruka...podmínka,nedodělal školu, ale máti si pořád bránila.....já jsem do 22.let rodinu živil a ze svého důchodu a soc.dávek jsem viděl 500kč měsíčně, proto jsem ani nedodělal vysokou - dal jsem přednost rodině...... Když jsem se chtěl odstěhovat, bylo zlo.....
bohužel se bratr chytl nesprávných lidí, nechal se napálit a teď si odpykává na SK 5.letý trest za loupežné přepadení. To mu hrozilo 7-12let....slováci se tam s vězněma ne*erou 🙄 ale aspoň (snad) dostane konečně rozum.. I když máti je mu pořád za zadkem , jezdí za ním každý měsíc, ale u nás byla za 3.roky 2x........Takže my máme se ženou jeden druhého a jsem rád za to že jí mám 🙂

@simona80 ano, myslím si to samé....oni měli raději jeho než jí...hlavně otec - bral ho jako syna (ptže měli dvě holky)

simona80
19. črc 2011

@cipisek666 koukám že sis taky zažil svoje...
ale věř že co tě nezabije to tě posílí a člověk si o to více váží toho dobrého co má...