Azoospermie. Co s tím?

rcruella
24. srp 2007

Ahoj holky!!!

V úterý jsme byli na spermiogramu a ukázalo se, že manžel nemá žádné spermie. Objednali jsme se tedy do Pronatalu. Nevíme ale vůbec, co nás čeká. Máte někdo podobné zkušenosti?

simona80
12. srp 2011

@soncamar já vím, že je nižší úspěšnost, nevím - musím to nechat pořádně proběhnout hlavou...

cipisek666
13. srp 2011

@katarinnak dej vědět, jesti ti odepíše - docela by mně taky zajímalo, co by event.napsal na můj HP

allicia
13. srp 2011

@simona80 Ahojky,manželovi byla zjištěna azospermie zhruba před dvěmi lety,byla nám doporučena adopce nebo dárce,s tím že nám dr.řekl,že tam manžel žádné spermie mít nebude..Změnili jsme CAR,byl nám doporučen Reprofit v Olomouci a dr.Machač, manžel podstoupil Mese-Tese(před zákrokem bral manžel asi 4.měsíce Profertil) a nyní máme 8,5 měsíční vlastní dcerku.Nevzdávejte to,stojí to za to,teď už si děláme srandu,že měl manžel císaře před porodem a já při porodu 🙂

simona80
13. srp 2011

@allicia určitě to nevzdáváme - ale asi tušíš jaké myšlenky se nám honí hlavou. Teda spíš mě - můj chlap na to moc nemyslí - naštěstí... Vždycky na něm ale poznám když o tom uvažuje...
Máme strach že se nic nenajde. Ale doufáme že nám v předchozím caru nelhali a opravdu pár mršek v jednom spg našli... to by pro nás byla velká šance, že se operace povede...

allicia
13. srp 2011

@simona80 úplně chápu,ten strach,hrozně jsme se báli,že žádné spermijky nebudou,ale tím čím jsme si prošli, tu byla najednou naděje ... 😉 ,hned po zákroku za mnou přišel dr. s úsměvem a řekl,manžel měl spoustu spermií,sice méně pohyblivých,ale měl 😀 .Záleží jaké vyšetření mu v CAR dělali,podrobné vyšetření udělal manželovi až androlog a ten to viděl na 50% úspěšnost.

allicia
13. srp 2011

@simona80 držím moc palečky a přeji štěstíčko ať se operace povede 😉

simona80
14. srp 2011

@allicia díky -nám androlog procentuelní šanci neřekl, ale kdyby nebyla, snad by tu operaci ani nenavrhl...

boruuvka
14. srp 2011

@allicia tak konečně se ozval i někdo jiný než já komu to dopadlo dobře. Nám androlog taky tenkrát říkal, že to vidí skoro na 100% že se něco najde (hodnotil podle velikosti a pohmatu varlat). Taky si teď už z toho děláme srandu, že si pro další budeme muset dojít zase "pod kudlu" 🙂

allicia
14. srp 2011

@boruuvka tak to jsem ráda 🙂 ,psala jsem to pro povzbuzení holek,zatím jsem se žádné diskuze neúčastnila . Měli by jsme mít v CAR ještě spermie zmražené, tak druhé by mělo být "jednodušší "

katarinnak
15. srp 2011

@simona80 dakujem velmi pekne za kontakt, uz som napisala, tak cakam 🙂
@cipisek666 urcite dam vediet ako to dopadlo 🙂
my teraz cakame na genetiku a potom nas caka M/T...samozrejme pokial sa nieco patologicke nenajde pri genetike. Zatial je vsetko vraj vporiadku, ale chcela by som vediet aj nazor ineho urologa na hormonalny profil manzela. Drzim vam vsetkym palce, kedze z vlastnej skusenosti viem ake je tazke sa s takym niecim vyrovnat...

katarinnak
15. srp 2011

@simona80
@cipisek666 Ahojte, tak pan doktor odpisal obratom a dal svoj nazor plus odporucanie. Presne ako som si aj myslela, ten HP nieje vporiadku ako nam predchadzajuci doktor povedal. Este dobre ze existuju taki ludia ako pan doktor Koci.

simona80
15. srp 2011

@katarinnak Věř že rozumí tomu co dělá - k tomu je opravdu příjemný. POkud se chceš něco o něm něco dovědět - o jeho přístupu koukni na pořad diagnoza na ČT - myslím že se to jmenovalo buď hormonální systém, nebo neplodnost...

katarinnak
15. srp 2011

@simona80 Ja uz som rozhodnuta ze ho navstivime, ked budeme mat aj genetiku a rozsireny hormonalny profil - testy. Mne sa od zaciatku nezdali tie vysledky ale urolog tvrdil ze to je ok. MM ma podla mna nizky testosteron a Kocimu sa to tiez tak vidi.

simona80
15. srp 2011

@katarinnak určitě to stojí za ty prachy - člověk chce udělat maximum a nikdo lepší u nás není...

kacula87
18. srp 2011

Holky ten Diphereline je fakt svinstvo já už to nedostala 11 týdnů a injekce měla působit 6-8 týdnů, no tak ted už to nedotanu vůbec a bude to fakt bomba. 😠

simona80
18. srp 2011

@kacula87 a jak jsi vůbec na tom Kači??? nějak mi to utíká - myslela jsem že už máš aspoň po OPU

já jsem myslela, že to působí pár dnů a pak to "přerazí" stimulujícíma injekcema

kacula87
18. srp 2011

@simona80 Simi no u mě to dopadlo úplně jinak nakonec. Já jsem šla na tu první injekci Dipherelin a je to jako kdyby umělý přechod a za 14 dní jsem měla začít stimulaci, jenže se mi z té injekce vytvořila malá cysta, kvůli které se to muselo na měsíc přerušit. Tak jsme šli na další spermiogram a ze 22 tisíc spermijí mu to po dvouch měsících stouplo zase na 170tisíc tak jsem šli ještě ke svému andrologovi at mu znovu nasadí Pregnyl v injekcích + Profertil + Selzink plus s tím, že máme přijít na začátku října na další spermiogram.
No a dohodla jsem se, že pokud mu to stoupne na milion nebo 2 miliony tak půjdeme na tu inseminaci a pokud to stoupne třeba jen zase o nějakej tisíc tak půjdeme na podzim na IVF. No a ta první injekce, která mi byla aplikovaná tak tam je doba tak 6-8 týdnů než dotaneš zase menzes. No a já už to mám 11 týdnů a pořád nic asi budu muset na vyvolávačku. Děs! 😠

simona80
18. srp 2011

@kacula87 jo tááák
tak to jsou na druhou stranu dobré zprávičky - takový nárůst spermijek...
Uvidíš že se to srovná - neboj...

kacula87
18. srp 2011

@simona80 Jj to jsou skvělé zprávičky to zase jo, z nuly na tolik to byl pro nás zázrak. No já doufám, že srovná 😒

wifina
18. srp 2011

podarilo sa niekomu zvýšiť z 0 na niečo? my asi nemáme žiadnu šancu, stále som zo toho šoku, najmä preto, že ja mám tiež problém

kacula87
19. srp 2011

@wifina Nám ano z 0 na 169 tisíc 🙂

simona80
19. srp 2011

@wifina proč myslíš že nemáte šanci??? řekli vám něco nebo víte o něčem co by azoo mohlo způsobit?

soncamar
20. srp 2011

@kacula87 kaculko a ke komu ze chodite (androlog) ? K tomu Kocimu? Nebo jinam ?Diky

wifina
20. srp 2011

@simona80:lebo problém máme obaja, neplodnosť u oboch, to je asi malá šanca, nie? 😢

simona80
20. srp 2011

@wifina tak to bych zase až tak velký problém neviděla - stejně budete muset zřejmě na IVF, tak co. HLavně rozepiš kde máte problém... takhle je to hooodně těžké říct. CO máte za vyšetření, nebo o jakých problémech vítě,??

wifina
21. srp 2011

@simona80:posielam IP

lucishek007
23. srp 2011

tak holky, já se loučím, partner nechce teď v ničem pokračovat... zlomilo ho to a už se snažit nechce. prej když tam nic není tak už tam nic nebude... je to hrůza ale musíme se s tím smířit.... třeba to za několik let bude brát jinak....

mademoisell
23. srp 2011

Ahoj holky,před rokem jsem prožívala to samé.Manželovi našli azoospermii.Prošli jsme genetikou,vitamíny,injekce,atd...nic nepomohlo.Prošla jsem si IUI,ležela jsem,a to zklamání,že nic...obrečela jsem to.Nakonec jsem ho umluvila k ivf a k MESA/Tesa a v květnu jsme šli do toho.Doktor nám řekl,že jedině mesa a tesa může dokázat to,jestli muž může mít děti,či ne.Že ostatní jsou jen vyhozené peníze....a to nás to stálo dost.Manžel si vytrpěl své,i já a po 14 dnech,co nám dali dvě embryjka, mi řekli,že jsem těhotná.První 3 měsíce jsem tomu nemohla uvěřit.A když se nám v lednu narodila nádherná holčička,jsem nejšťastnější na světě.Běžte do toho,kašlete na vitamíny a nějaké ,,zázračné preparáty" jen vyhazujete peníze.Kliniku ve Zlíně mohu jen doporučit.A pokud už budete mít v sobě embryjko,zapomeňte na to,že budete doma ležet jek princezna.U nás druhý den byly povodně a já stavěla ploty,odhazovala bahno,vytírala,malovala,stresy jak kráva a večer jsem padala unavou a na mimi jsem vůbec nemyslela.Pak když mi to řekli ,byla jsem v šoku.A nato,že nám dali 2 emryjka a zůstala ta naše bojovnice,jsem pyšná.Držím všem palce,přeji moc štěstí a pokud se chcete na něco zeptat,napište mi

kacula87
23. srp 2011

@lucishek007 Lucinko to je mi moc líto, asi to chce jen čas.Netlač na něj on nakonec za nějakou dobu určitě sám řekne, že chce. 😉

kacula87
23. srp 2011

@soncamar My chodíme do Olomouce MUDr. Turčan a gynekolog MUDr. Machač z Reprofitu. 🙂